Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

 

Można zmienić motyw na ciemny, a ikony z podstawowego.

e9a8006691de4d918b9d8486da568e33.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2

e4a8d04089340054e1c60a8da45507ff.jpg

Ciekaw jestem jaka czcionka jest na tych ekranach ....szukałem ,ale wiele jest za bardzo zakręconych lub brak po prostu polskich znaków, a inne znowu za proste.

Trochę z lenistwa się pytam.........;-)

1b9eca2e1e6d93737a9578998e9ccc82.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zainstalować xposed? Najnowsze miui

Na dev nie zainstalujesz, tylko na stable, ale i tak nie działa gravitybox i inne znane moduły. Działa na greenify.

Na miui jest potrzebne Mi-tool ale pewnie nie będzie go na RN2 bo autor chyba zarzucił projekt.

Chcesz pełnej zabawy z xposed, to przejdź na CM albo AOSP

Chociaż czytałem że jest teraz jakis problem na najnowszej aktualizacji na AOSP.

Na pewno w pełni możesz się nim bawić na CM

Wysłane z Redmi Note 2

Mała pomyłka, potrzebny jest WSM Tools na miui, Mi-tools to jest jego moduł.

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gwalberg napisał:

Na dev nie zainstalujesz, tylko na stable, ale i tak nie działa gravitybox i inne znane moduły. Działa na greenify.

Na miui jest potrzebne Mi-tool ale pewnie nie będzie go na RN2 bo autor chyba zarzucił projekt.

Chcesz pełnej zabawy z xposed, to przejdź na CM albo AOSP

Chociaż czytałem że jest teraz jakis problem na najnowszej aktualizacji na AOSP.

Na pewno w pełni możesz się nim bawić na CM

Wysłane z Redmi Note 2

Mała pomyłka, potrzebny jest WSM Tools na miui, Mi-tools to jest jego moduł.

Wysłane z Redmi Note 2

WSM Tools to to samo co xposed? Zależy mi youtubie w tle :P a słyszałem, że na xposed działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSM Tools to to samo co xposed? Zależy mi youtubie w tle  a słyszałem, że na xposed działa

Tak, ale jak pisałem WSM Tools nie ma na nasz telefon i pewnie nie będzie.

Są inne rozwiązania jeśli chodzi o YT w tle. Jedno z nich masz wyżej w komentarzu.

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas połączenia tego nie miałem, ale nie raz widziałem na ekranie jak przełącza się na roaming i to niezależnie od tego czy miasto małe, duże, wioska, na obrzeżach miasta itd. Mnogość częstotliwości i duże obciążenie sieci oraz umowy operatorów na wspólne tworzenie infrastruktury mogą powodować takie problemy. Orange też od kilku lat zmienia infrastrukturę, ale nawet po jej zmianie pojawia się coraz więcej problemów z zasięgiem i usługami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem wcześniej że padło mi ładowanie w Redmi Note 2, dzisiaj już wiem że winna była ładowarka i to w sumie polecanej na forach firmy Trosmart z tego linku ładowałem nią kilka urządzeń od 3 miesięcy, aż zrobiła zwarcie na Note. Nie podejrzewałem ładowarki bo nadal było dobrze na służbowym Samsungu czy starym  Nexusie 7, aż do momentu gdy kupiłem Meizu tu pierwsze ładowanie znowu załatwiło telefon. Cóż mądry polak po szkodzie, ładowarka do śmieci.

Zostało mi po Xiaomi parę drobiazgów, które wrzucę na giełdę, i cóż na razie pożegnam się z tym sympatycznym forum.

Dobrze rozumiem, że uwaliłeś dwa telefony z powodu wadliwej ładowarki?

Co tak w zasadzie się stało, puściła zbyt wysokie napięcie?

Xiaomi Redmi Note 2 - Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowanie, szybkie pytania. Mam zainstalowane TWRP. Zrobiłem backup TWRP (standardowy, nie zaznaczałem dodatkowo) i chcę zainstalować coś oszczędnego dla RN2. Co myślicie o Flyme OS? Korzystał ktoś z tego? Do samego pisania mi jest potrzebny telefon (whatsapp, sms). Jeżeli zainstaluję FlymeOS, a będę chciał wrócić do MIUI, to normalnie mam to robić, jak aktualizację?

Wybaczcie, jeśli w złym miejscu o to pytam

Edytowane przez _STRIGOI_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowanie, szybkie pytania. Mam zainstalowane TWRP. Zrobiłem backup TWRP (standardowy, nie zaznaczałem dodatkowo) i chcę zainstalować coś oszczędnego dla RN2. Co myślicie o Flyme OS? Korzystał ktoś z tego? Do samego pisania mi jest potrzebny telefon (whatsapp, sms). Jeżeli zainstaluję FlymeOS, a będę chciał wrócić do MIUI, to normalnie mam to robić, jak aktualizację?

Wybaczcie, jeśli w złym miejscu o to pytam

W TWRP masz opcję wipe.

Przed zmianami Romów typu flymeos->miui musisz zrobić wipe cache, system, data, dalvik.

Następnie wgrywasz zipa z miui

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, JestemMortem napisał:

Jakbys nie zrobił full wipe przy downgrade to by cię zasypało oknami typu "Kalendarz przestał działać" "Sklep Google Play przestał działać" "Zegar przestał działać" ..

Dzięki. Poradziłem sobie (full wipe bez sd). Mam już wgrane 5.10.29 i na pierwszy rzut oka lepiej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami i wyrazić podziw dla autorów projektu - gratuluję poświęcenia i zaangażowania.

A teraz czas na pytanie które dla większości będzie pewnie banalne, ale nie umiem znaleźć na nie odpowiedzi.

Dostałem telefon z chin - najprawdopodobniej mam zainstalowaną wersję miui eu. Chciałbym zainstalować wersję MiUI Polska 5.10.29 - wiem jak to zrobić. Jednak zanim to zrobię postanowiłem trochę się pobawić telefonem i zainstalowałem na nim dużo aplikacji i nazwijmy to śmieci. Chciałbym zrobić full wipe aby pozbyć się wszystkiego (nawet nie wsadzałem do telefonu karty SD). Jak najlepiej to zrobić - wystarczy : Ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Ustawienia fabryczne ?? Czy jest jakaś lepsza/pewniejsza metoda ??

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami i wyrazić podziw dla autorów projektu - gratuluję poświęcenia i zaangażowania.

A teraz czas na pytanie które dla większości będzie pewnie banalne, ale nie umiem znaleźć na nie odpowiedzi.

Dostałem telefon z chin - najprawdopodobniej mam zainstalowaną wersję miui eu. Chciałbym zainstalować wersję MiUI Polska 5.10.29 - wiem jak to zrobić. Jednak zanim to zrobię postanowiłem trochę się pobawić telefonem i zainstalowałem na nim dużo aplikacji i nazwijmy to śmieci. Chciałbym zrobić full wipe aby pozbyć się wszystkiego (nawet nie wsadzałem do telefonu karty SD). Jak najlepiej to zrobić - wystarczy : Ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Ustawienia fabryczne ?? Czy jest jakaś lepsza/pewniejsza metoda ??

Pozdrawiam serdecznie 

No najpewniejsze jest wipe w twrp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...