Skocz do zawartości

Ryż 2 Z 2Gb Ram I 16Gb Rom


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy używa ktoś MiBand Tools na najnowszym romie? Cały czas wywala mi dostęp do powiadomień (info, że aplikacja została skillowana przez androida). Czyszczę czasem ram, ale na poprzednim romie takiego czegoś nie było. Dodałam ją do chronionych (kłódka), ale nadal wywala info, że wywaliło się z dostępu do powiadomień.

 

Poza tym, pomimo zaznaczenia w powiadomieniach żeby mi pokazywało ikonę na pasku, to tego nie robi.

 

Przydałoby się jakieś archiwum ze starszymi romami.

Edytowane przez Shadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu dostanę swoje Redmi 2 2GB stąd moje pytanie: która wersja ROMu jest najbardziej stabilna, łaskawa dla baterii i pozbawiona wad?

Ja na swoim mam 5.8.6 i jest super. Nowych nie sprawdzałem ale czytałem wszystkie wątki po kolei i zawsze było coś nie halo ;-)

Wysłany z Redmi 2 2GB 813

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dzis xiaomi redmi 2 2gb wersja z  pasmem 900 wcdma, jak myślicie czy w cenie  zakupu będą  chętni odkupić ten telefon jakby mi rozmiar nie spasował? Cały czas chciałem 5 cali ale zdecydowałem się na 4,7 i boje się trochę czy nie będzie za mały, wiem że pytanie głupie ale pytanie czysto teoretyczne, czy są chętni w Polsce na ten model czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dzis xiaomi redmi 2 2gb wersja z  pasmem 900 wcdma, jak myślicie czy w cenie  zakupu będą  chętni odkupić ten telefon jakby mi rozmiar nie spasował? Cały czas chciałem 5 cali ale zdecydowałem się na 4,7 i boje się trochę czy nie będzie za mały, wiem że pytanie głupie ale pytanie czysto teoretyczne, czy są chętni w Polsce na ten model czy nie bardzo?

Na pewno się ktoś znajdzie. Allegro + OLX + forum i kogoś "złowisz" :D. Wątpię, abyś chciał go sprzedać jak go dostaniesz :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przybył do mnie RedMi 2 z końcówką 811.

Szedł prawie 3 tyg i obyło się bez vat-u. Poprosiłem sprzedawcę, aby napisał gift i wartość 15.99 $. Aby też by nie wkładał żadnych dokumentów sprzedaży do środka. Chyba wziął sobie to wszystko do serca, bo nie ma żadnych papierów. Chyba, że tak robią zawsze.

 

Problem mam taki, że mam 2 duże karty sim i muszę je wymienić. Play miał dziś awarię systemu i nic nie załatwiłem!!! :evil:

 

I pytanie. Który zainstalować room?

Shadi: "Moim zdaniem ta poprzedzająca 5.10.8, czyli z końcówką .24 albo .17."

Czy szukać tych?

Ma ktoś gotowce? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka niby gilotyna?

Spróbowałem ciachnąć nożyczkami i wyszło super!

 

Dzięki wielkie za podpowiedzi!

A co z room-em?

 

Edit:

Jedna poszła ale druga jest jeszcze z dużym czipem i raczej jej nie przetnę...

 

Ściągnąłem wersję MIUIPolska_HM2014811_5.10.8_v7-4.4 i nie wiem czy mam ją instalować czy szukać gdzieś(?) innej?

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to próbuję.

A czy tę kartę z dużym czipem próbować ucinać czy lepiej nie?

 

Edit:

Ściąłem tak aby nie wejść na czip i hula :wink:

 

Dzięki Panowie :wink:

 

I już zaczął mnie wnerwiać ten telefon!

Nie łączy się z komputerem tzn nie pokazuje żadnej ikony i tu i tu.

Nie mogę też znaleźć zmiany języka, bo ten to niby angielsko/skandynawski.

Czyli, że nie mogę zmienić MIUI na MIUI Polska (!)

 

Edit ponowny:

Udało mi się zaktualizować MIUI przez wi-fi.

XP nie pokazuje ikony.

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, kurde. Zaktualizowałam rom na najnowszy i nie mogę znaleźć czasu, po którym ekran się wygasza sam. Gdzie to jest?

Wydaje mi się, że została ta opcja chwilowo wyłączona. Sam jej znaleźć nie mogę ani na Redmi 2, ani na Mi4.

 

 

Znalazłem, ale nie jest to proste więc podaję jak to zmienić:

Ustawienia - urządzenie - bateria i wydajność - profile baterii - profile zasilania - dodaj własny profil - i tam w uśpieniu można zmienić od 15sek do 10min (każde x2)

Kiszka jednym słowem.

Ale wybierając profil standardowy później wchodząc w ustawienia- blokady- uśpienie możemy zmieniać czasy.

 

Problem jest jeden. Nie mogę usunąć własnego profilu zasilania. Trzeba też już wybrać choć jeden z pozostałych. Ja mam standardowy.

 

Edit.

Czy trzeba coś aktywować bądź ściągnąć, aby działały polecenia głosowe w Yanosiku bądź w sklepie play?

W poprzednim telefonie nie miałem tego problemu.

 

Druga sprawa to słaba antena. Na pewno znacznie słabsza od poprzedniego Vertisa. A mam ustawie na 3G.

Możecie to jakoś porównać z innymi "swoimi "telefonami?

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1. Czy zmienia się gdzieś indziej dzwonek smsa niż w ustawieniach? Zmieniłam dwa dni temu, a nadal mam stary

2. Co jest z tymi motywami? Po aktualizacji miałam zakładkę "wlasne" w aplikacji motywy, gdzie mogłam sobie dopasować poszczególne elementy motywu, a teraz wchodzę w "motywy" i nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie nie ma problemu ze zmianą dźwięku. To raczej jedyny sposób na zmianę dźwięku. Zrób może restart.

2. Nie wiem o co chodzi...

Zmieniłeś czas uśpienia?

 

Ja mam jeszcze jeden problem.

Wchodząc w ustawienia- opcje aplikacji- sms, kliknąłem wiadomości w chmurze na obie karty i nie mogę tego teraz odznaczyć. Jak to zrobić?

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1. Czy zmienia się gdzieś indziej dzwonek smsa niż w ustawieniach? Zmieniłam dwa dni temu, a nadal mam stary

2. Co jest z tymi motywami? Po aktualizacji miałam zakładkę "wlasne" w aplikacji motywy, gdzie mogłam sobie dopasować poszczególne elementy motywu, a teraz wchodzę w "motywy" i nie ma.

1. W ustawieniach-Powiadomienia bodajże

2. Nic? Włącz apkę, potem lewy górny róg ludzik i "własne" ;-; Od 3 aktualizacji tam to jest :D.

 

1. U mnie nie ma problemu ze zmianą dźwięku. To raczej jedyny sposób na zmianę dźwięku. Zrób może restart.

2. Nie wiem o co chodzi...

Zmieniłeś czas uśpienia?

 

Ja mam jeszcze jeden problem.

Wchodząc w ustawienia- opcje aplikacji- sms, kliknąłem wiadomości w chmurze na obie karty i nie mogę tego teraz odznaczyć. Jak to zrobić?

wejdź sobie w Ustawienia->Xiaomi->Chmura Xiaomi. Tam to możesz wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poszło :-)

O co chodzi z tym 2pkt?

 

Znacie odpowiedź na te pytania?

Edit.

Czy trzeba coś aktywować bądź ściągnąć, aby działały polecenia głosowe w Yanosiku bądź w sklepie play?

W poprzednim telefonie nie miałem tego problemu.

U was to działa?

 

Druga sprawa to słaba antena. Na pewno znacznie słabsza od poprzedniego Vertisa. A mam ustawie na 3G.

Możecie to jakoś porównać z innymi "swoimi "telefonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poszło :smile:

O co chodzi z tym 2pkt?

 

Znacie odpowiedź na te pytania?

Edit.

Czy trzeba coś aktywować bądź ściągnąć, aby działały polecenia głosowe w Yanosiku bądź w sklepie play?

W poprzednim telefonie nie miałem tego problemu.

U was to działa?

 

Druga sprawa to słaba antena. Na pewno znacznie słabsza od poprzedniego Vertisa. A mam ustawie na 3G.

Możecie to jakoś porównać z innymi "swoimi "telefonami?

Jakim 2pkt?

Musisz mieć zaktualizowane usługi Google i w ustawieniach bodajże klawiatury (pewny nie jestem) coś włączyć.

 

Chodzi o zasięg? Na Mi4 i Redmi 2 811 żadnych problemów z zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o motywy o których pisał Shadi(?)

 

Usługi Google(?) gdzie dokładnie, bo wydaje mi się, że wszystko mam ok.

 

W ustawieniach klawiatury wchodzę w język i klawiaturę, a następnie w przetwarzanie tekstu na mowę, ale to chyba nie to.

No, ale co z nim nie tak? Opcja "Własne" w aplikacji motywy została "przeniesiona", a raczej dodana do rozwijanego menu w lewym górnym rogu aplikacji.

 

Na mojej Mi4 i Redmi 2 po zainstalowaniu nowej aplikacji Google (stare nie są już rozwijane), działają polecenia głosowe w Yanosiku. Aplikację znajdziesz w GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetała mi się na głównym, ale nevermind.

 

Ma ktoś na chomikach albo dropboxie jakikolwiek rom stable albo dev do miflasha? Nie mam klawiatury w telefonie (xD), nie moge ściągnąć menadżera plików zeby jeszcze raz zainstalować miui polska. A chińskie serwery idą jak krew z nosa i nie da się nic ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetała mi się na głównym, ale nevermind.

 

Ma ktoś na chomikach albo dropboxie jakikolwiek rom stable albo dev do miflasha? Nie mam klawiatury w telefonie (xD), nie moge ściągnąć menadżera plików zeby jeszcze raz zainstalować miui polska. A chińskie serwery idą jak krew z nosa i nie da się nic ściągnąć.

Tia jest na głównym ekranie, ale samo znika po chwili :).

Jak to nie możesz zainstalować MIUIPolska? Zainstaluj jeszcze raz ostatnią aktualizację przez apkę i powinna klawiatura się pojawić.

Jesteś WIELKI :-P

Ściągnąłem Google i działa!

 

"Własne" chyba usunąłem z pulpitu (jeśli mówimy o ikonie na pulpicie) i nie wiem czy gdzieś ją jeszcze mam.

To był taki pusty plik?

Nie. Aplikacja Motywy->Własne, tutaj możesz dostosować sobie motyw pod siebie, ikonki, tapety, ekran blokady etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie możesz zainstalować MIUIPolska? Zainstaluj jeszcze raz ostatnią aktualizację przez apkę i powinna klawiatura się pojawić.

Proszę ze mnie debila nie robić. Nie zainstaluję miui polska, bo nie mam menadżera plików, a w recovery nie widzi update pomimo dobrego nazewnictwa. I klawiatury ze sklepu też nie ściągnę, bo nie mam konta GP.

 

Ale dobra, mam już rom z innego serwera

 

//Ale przecież nie robię ;< tylko po prostu nie zrozumiałem dlaczego Ci to nie pójdzie tradycyjną metodą ;< @Nezumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na rekach Redmi 2 16gb, ale na pudelku napisane wersja TD LTE czyli 2014813, a juz w Mi Cloud podswietla sie jako 2014811 czyli FDD LTE, do tego w PLAY dziala zarowno LTE jak i 3g. Jak moge sprawdzic jakie czestotliwosci uzywa telefon w LTE i 3g? 

Jeżeli na MiCloud pokazuje Ci 811 to masz 811.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem z Messengerem? Jak dostaję nową wiadomość (nie ma dymków, ale to już nevermind, a nie chcę tych badzewiastych pływających okien na górze ekranu. Działało bez tego), to wyświetla się na pasku statusu, rozwijało się belkę, klikało wiadomość i przechodziło do messengera. Obecnie (od 2-3 aktualizacji) jest tak, że klikam na wypowiedź rozmówcy i zero reakcji. Muszę znaleźć w menu messengera i dopiero w ten sposób dostać się do wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dojdzie mi ten telefon jakiś czas temu (chyba 3 tygodnie temu) pobrałem wersje oprogramowania 5.9.24 czy warto wgrywać nowszą wersję)?

 

tak się wykonuje aktualizację jak na tym filmiku  https://www.youtube.com/watch?v=LvFeX9UVsg0 ?

Edytowane przez chris18404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś aktualizował redmi 2 do wersji najnowszej 5.10.22??? bez żadnych problemów jest?

 

 dziś dotarł mi telefon w wersji 811.

Mam kilka pytań proszę o pomoc:

1.Gdzie mogę  ustawić diodę powiadomień aby się świeciła przy smsach i połaczeniu na kolory?

2. Gdzie mogę zobaczyć czy działają jakieś aplikacje w tle?

3.czy można ustawić chmurki przy smsach ?

4. lepiej zainstalować klawiaturę z google play czy uzywać wbudowanej?

5.czy można pobudzić ekran np za pomocą kliknięć na ekran? jesli tak to jak to ustawić?

6. Gdzie zobaczę ile jest ramu używanego?

 

bardzo proszę o odpowiedzi pozdrawiam.

Edytowane przez chris18404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś aktualizował redmi 2 do wersji najnowszej 5.10.22??? bez żadnych problemów jest?

 

 dziś dotarł mi telefon w wersji 811.

Mam kilka pytań proszę o pomoc:

1.Gdzie mogę  ustawić diodę powiadomień aby się świeciła przy smsach i połaczeniu na kolory?

2. Gdzie mogę zobaczyć czy działają jakieś aplikacje w tle?

3.czy można ustawić chmurki przy smsach ?

4. lepiej zainstalować klawiaturę z google play czy uzywać wbudowanej?

5.czy można pobudzić ekran np za pomocą kliknięć na ekran? jesli tak to jak to ustawić?

6. Gdzie zobaczę ile jest ramu używanego?

 

bardzo proszę o odpowiedzi pozdrawiam.

1. Ustawienia->Powiadomienia

2. Naciśnij przycisk pod ekranem (3 kreski).

3. Chmurki? W sensie? Możesz włączyć pływające okna, wtedy z góry będzie wysuwać się beleczka z szybką odpowiedzią.

4. Używam klaw Google i nic innego nie pobierałem.

5. Redmi 2 nie posiada T2W

6. To samo miejsce co pkt. 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...