Skocz do zawartości

Ryż 2 Z 2Gb Ram I 16Gb Rom


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Własnie wyszukuje telefon na aliexpress, takie z pamięcią 2GB/16GB, ale są różne wersje obsługiwanej sieci.

Np tu 
http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-2-2s-Red-Rice-2-MSM8916-Quad-Core-4G-FDD-LTE-WCDMA-Android/32265593016.html?ws_ab_test=searchweb201556_6_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

jest np:
1. B1 B3 --- 2GB  RAM 16GB ROM -- (2014811):

2G GSM 900/1800/1900MHz
3G WCDMA 900/1900/2100MHz
4G FDD-LTE B1/B3 TDD-LTE(B41: 2555-2575MHz)

lub

2. B3 B7 -- 2GB  RAM 16GB ROM -- (2014813)

2G GSM 900/1800/1900MHz
3G WCDMA 850/1900/2100MHz  TD-SCDMA(1900 / 2100MHz)
4G FDD-LTE B3/B7

Rozumieniem, ze na terenie Polski, najlepiej używać ten z pierwszego przykładu? (mam siec Play/Aero. Za niedługo będzie jeszcze LTE.)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wladziu22 napisał:

Witam,

Własnie wyszukuje telefon na aliexpress, takie z pamięcią 2GB/16GB, ale są różne wersje obsługiwanej sieci.

Np tu 
http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-2-2s-Red-Rice-2-MSM8916-Quad-Core-4G-FDD-LTE-WCDMA-Android/32265593016.html?ws_ab_test=searchweb201556_6_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

jest np:
1. B1 B3 --- 2GB  RAM 16GB ROM -- (2014811):

2G GSM 900/1800/1900MHz
3G WCDMA 900/1900/2100MHz
4G FDD-LTE B1/B3 TDD-LTE(B41: 2555-2575MHz)

lub

2. B3 B7 -- 2GB  RAM 16GB ROM -- (2014813)

2G GSM 900/1800/1900MHz
3G WCDMA 850/1900/2100MHz  TD-SCDMA(1900 / 2100MHz)
4G FDD-LTE B3/B7

Rozumieniem, ze na terenie Polski, najlepiej używać ten z pierwszego przykładu? (mam siec Play/Aero. Za niedługo będzie jeszcze LTE.)

Pozdrawiam.

Tak. 811 jest wersja na Polske, 813 tez jest ok, ale tylko wtedy gdy masz inne nadajniki niz 900hz wcdma wokol siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, chris18404 napisał:

Czy zdążą się wam że telefon nie może złapać ostrości robiac zdjęcia? 

U mnie niby łapie ostrość, ale zdjęcia robione na większą odległość ostre nie są. Nie ma problemu ze zdjęciami w makro. Czy ktoś wie po której aktualizacji spadła jakość zdjęć aparatu? Coś czytałem o tym podczas podróży, ale nie mogę teraz odnaleźć tego wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, eloelo1 napisał:

U mnie niby łapie ostrość, ale zdjęcia robione na większą odległość ostre nie są. Nie ma problemu ze zdjęciami w makro. Czy ktoś wie po której aktualizacji spadła jakość zdjęć aparatu? Coś czytałem o tym podczas podróży, ale nie mogę teraz odnaleźć tego wątku...

Czytałeś, ale w dziale Redmi Note 2, bo tam rzeczywiście chińczyki bawią się aparatem, tutaj z tego co wiem od kilku ROMów nic nie ruszali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nezumi napisał:

Czytałeś, ale w dziale Redmi Note 2, bo tam rzeczywiście chińczyki bawią się aparatem, tutaj z tego co wiem od kilku ROMów nic nie ruszali.

Tak, bardzo możliwe, że czytałem odnośnie Note 2 :oops:
Nezumi, widzę, że masz Redmi 2, czy jest możliwość, abyś wrzucił ze 2-3 zdjęcia różnych obiektów w większej odległości? Np. budynek fotografowany z 30 metrów/ park, drzewa itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eloelo1 napisał:

Tak, bardzo możliwe, że czytałem odnośnie Note 2 :oops:
Nezumi, widzę, że masz Redmi 2, czy jest możliwość, abyś wrzucił ze 2-3 zdjęcia różnych obiektów w większej odległości? Np. budynek fotografowany z 30 metrów/ park, drzewa itp? 

Telefonu nie mam ja, ma go moja mama :), ale jak go dorwę to może jakoś w tygodniu coś wrzucę :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chris18404 napisał:

Czy to prawda że mając na  fonie wersje aktualizacji sprzed miesiąca  teraz chcąc zaktualizować telefon do najnowszej wersji trzeba robić wipe?  Czy normalnie wszystko przebiega jak było? 

normalnie instalujesz, żadnego wipe nie musisz robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, petrelli napisał:

XFS tutaj za 14.50euro :) i raczej pewniak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mklelnprof napisał:

Dobra. Głupie pytanie, przepraszam za zawracanie gitary, wiesz kupiłem i nie chcę nic zepsuć. Nawet nie sprawdziłem

Jak to mówią u mnie w robocie, nie ma głupich pytań :). Po to jestem ja i inne osoby na forum, aby pomagać (przynajmniej w większości :P).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

I ja przymierzam się do redmi 2G. Chciałem zamówić ryża z XFS Redmi ale wychodzi mi, że mają wersję 813. Czy ktoś kto zamawiał może to potwierdzić, czy mają po prostu nieaktualny opis. Coś pamiętam, że gdzieś na forum było to już poruszane, ale gdybym nie był taką pierdołą to bym pewnie link zapisał albo to znalazł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, petrelli napisał:

Czy zrobienie hard resetu/wipe po wgraniu aktualizacji MIUI Polska (czyli np. dla mojego 811 - 5.11.26), sprawi że telefon wróci do stanu w jakim go dostałem - czyli oryginalny ROM, niezbyt dobrze spolszczony i z wszystkimi chińskimi śmieciami?

nie, wróci do stanu początkowego instalacji ost. aktualizacji. czyli do stanu piątkowego o ile w piatek robiłeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z xfs się nie dogadałem, odpisali tylko, że wszystkie informacje są podane czyli 2G ram 811 nie mają. Przynajmniej na chwilę obecną...
Na IBG skompletowałem takie zamówienie:

-Telefon

-Szkło

-Case

Jeśli mogę prosić o "double check". Czekam jeszcze na kod promocyjny z forum i z dobrym wiatrem pod koniec przyszłego tygodnia będę pełnoprawnym użytkownikiem forum :) 
A tak z innej beczki, ma ktoś może doświadczenie z Android Studio i redmi? Interesuje mnie czy zachowuje się on stabilnie i czy nie ma problemów z ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lukaschels napisał:

wszystko spoko ale uważam że trochę sporo płacisz jak na przesyłkę z chin, z dostawa z Polski na alledrogo też za tyle kupisz

Tak, tylko że na alledrogo możesz trafić na trafiony w najlepszym wypadku soft, w najgorszym tel i wtedy bujasz się ze sprzedającym, a tutaj kolega ma pewniaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u królika jest 600 zł z przesyłką w kraju bez ryzyka VAT, widzę że sporo osób od niego kupiło  290 telefonów i chyba nie trafionych telefonów (choć wiem że forum go nie lubi)
Tak tylko że jak trafi Vat to  musi zabulić 150 zł, są w chinach sprzedawcy pewni co sprzedają za 130 dolarów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lukaschels napisał:

u królika jest 600 zł z przesyłką w kraju bez ryzyka VAT, widzę że sporo osób od niego kupiło  290 telefonów i chyba nie trafionych telefonów (choć wiem że forum go nie lubi)
Tak tylko że jak trafi Vat to  musi zabulić 150 zł, są w chinach sprzedawcy pewni co sprzedają za 130 dolarów

Sam odesłałem ~5 osób z forum do sprzedawcy z reklamacją, bo telefony nie posiadały nr. IMEI, nie mam pojęcia jak wiele osób poza forum miało podobny problem. Sprzedawca sprowadza telefony z niewiadomego źródła, z zasyfionym softem, prowadzi 3 różne sklepy, o różnych nazwach, Sat-Tv, Królik24, Xiaomi.com.pl... Dobry sprzedawca, pewny, nie potrzebuje 3 różnych sklepów. VAT, będzie lub nie, zawsze może kupić Insurance w IBG i wtedy VAT mu sklep zwróci...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rain1312 napisał:

Czy to normalne, że pokazuje mi zużycie 1,2-3 gb / 2 gb ram ? a mam zainstalowane 3 apki i nic wiecej.Nic nie zmula itd, ale tak z ciekawosci ;P

 

Jeżeli telefon długo nie jest restartowany, to tak, jest to możliwe. Android z czasie się "zapycha", ale dopóki telefon nie muli, to nie ma sensu na to patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...