Skocz do zawartości

Ryż 2 Z 2Gb Ram I 16Gb Rom


tas

Rekomendowane odpowiedzi

jaka redmi 2 ma nazwe kodowa?? wiem ze powinienem szukac ale mam dzis zly dzien a wlasnie rpzyszedl remi dla kolegi i trzeba wgrac miui polska wiec prosze o namiar bez zrzedzenia :P

 

  • Xiaomi Redmi 2 LTE 1GB: MIUIPolska_HM2014811_x.xx.x_yy-zz.zip
  • Xiaomi Redmi 2 LTE 2GB: MIUIPolska_HM2014813_x.xx.x_yy-zz.zip
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie - za 164 Euro warto go wziąć? Jakieś problemy z użytkowaniem, ubijaniem aplikacji? Aktualizację tak samo olewane jak w Redmi 1s czy coś się zmieniło? Z góry dzięki za odp. ;-)

Właśnie kupilem Redmi 2 2gb dla zony z xsf. Telefon jest bardzo, ale to baaardzo fajny. Ma problem z whatsapp bo wiadomosci dochodzą dopiero po wlaczeniu ekranu ale szukam juz rozwiazania tego problemu. Reszta bez zarzutu. Warto.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę lipa. Mam miui asnet na moim starym Galaxy s2 i nie mam problemów z komunikatorami. Whatsapp lubi się zatykac czasem i jest opoznienie w dostarczeniu wiadomosci ale to naprawdę rzadko. W redmi podejrzewam ze to nie wina aplikacji. Może po aktualizacji będzie o.k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie mozna nic zaradzic???

 

Widzisz, problem polega na tym, że najprawdopodobniej chociaż objaw jest ten sam, przyczyna jest różna dla różnych urządzeń/konfiguracji. O ile zatem nie ma uniwersalnej solucji działającej w każdym przypadku, poszukiwania w Internecie owocują różnymi propozycjami, które zadziałały w takim, czy innym przypadku.

 

Ot, ktoś dodał aplikację do autostartu i wyłączył jej ubijanie przez system. Zadziałało. Ot, ktoś zmienił ustawienia zasilania. Zadziałało. Ktoś inny stworzył swój własny plan zasilania i wtedy mu ruszyło.

 

Kombinuj. Szukaj. Coś może zadziałać w twoim przypadku mimo tego, że nie działa innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, problem polega na tym, że najprawdopodobniej chociaż objaw jest ten sam, przyczyna jest różna dla różnych urządzeń/konfiguracji. O ile zatem nie ma uniwersalnej solucji działającej w każdym przypadku, poszukiwania w Internecie owocują różnymi propozycjami, które zadziałały w takim, czy innym przypadku.

Ot, ktoś dodał aplikację do autostartu i wyłączył jej ubijanie przez system. Zadziałało. Ot, ktoś zmienił ustawienia zasilania. Zadziałało. Ktoś inny stworzył swój własny plan zasilania i wtedy mu ruszyło.

Kombinuj. Szukaj. Coś może zadziałać w twoim przypadku mimo tego, że nie działa innym.

Marvinka, na pw zajrzyj Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Wasze problemy z aplikacjami whatsapp, czy FB nie wynikają czasami z prostego faktu że macie ustawione by wifi było wyłączone przy wygaszonym ekranie? Zgadzałoby się to z różnymi rozwiązaniami bo może to być ustawione w ustawieniach połączeń wifi, w planach zasilania (bo to jest funkcja oszczędzania energii) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rowiazanie z dostarczaniem wiadomosci, tak na 80%. Otóż dodalem whatsappa do autostartu, aplikacja dostała wszystkie 12 uprawnien i (uwaga!) wylaczylem całkowicie firewall. Dokładnie nie wiem ktory krok był właściwy, ale w sumie pomogło. Wiadomosci są dostarczane w wiekszosci po kilkunastu sekundach przy wyłączonym ekranie, ale najwazniejsze ze są. Najdziwniejsze jest to, ze czas dostarczenia waha się od kilku do kilkudziesieciu sek i to w tej samej sieci Wi-Fi. Nie ma reguły co sie wysyla, tekst, pliki czy emotikony. Czas dostarczenia jest różny. Czasem wiadomosc wyświetla się jako dostarczona ale nie pojawia się w redmi powiadomienie. W druga stronę whatsapp działa bez zarzutu i wiadomosci dostarcza natychmiast. Testowane miedzy Galaxy s2 (miui asnet) i Redmi 2 2gb.

Edytowane przez Foorio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupilem Redmi 2 2gb dla zony z xsf. Telefon jest bardzo, ale to baaardzo fajny. Ma problem z whatsapp bo wiadomosci dochodzą dopiero po wlaczeniu ekranu ale szukam juz rozwiazania tego problemu. Reszta bez zarzutu. Warto.

 

Dzięki Kolego za informację, zamówię na dniach - czekam jeszcze na info od kolegi z HK czy by coś taniej nie połapał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm użytkuje r2pro od kilku dni na najnowszym miuipl. Uzytkuje whatsappa a nawet 2 (whatsmapp solo) bo używam 2 numerów i nie mam najmniejszych problemów z otrzymaniem wiadomości. Przecież szybkość jest tutaj kluczowa. Oczywiście z tego watku wynikalo ze będą mega problemy dlatego od razu dodałem appke do autostartu i zblokowalem "kłódka". I jest wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja mam apke w auto starcie i dodalem ta klodke. Ekran wygasl, wyslalem z drugiego telefonu wiadomosc na whatsapp i nic. Wiadomość doszła dopiero po obudzeniu telefonu. Może wina leży tym ze obydwa telefony są w tej samej sieci Wi-Fi? Sam juz nie wiem. Telefon kupiony na xfs, wiec niby oryginalny. Sam juz nie wiem co robić... Jeszcze jedna sprawa. Jak sprawdzaliście oryginalnosc telefonów po kodzie imei? Ja byłem na tej stronie, przetlumaczylem ja w google, ale trzeba w okienku na koniec przepisać kod captcha dla potwierdzenia. No i tych krzaczkow juz mi nie przetłumaczylo...

Wysłane z mojego Tagi Tablet X12 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak :) Chce kupić Ryża z tego linku:
http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html#/rozmiar_pamieci-16/typ_sieci-lte/kolor-black

i mam pytanie o częstotliwości. Temat cały tutaj przeczytałem ale już zgłupiałem i nie wiem co myśleć. Mieszkam raczej w małej miejscowości w centalnej polsce gdzie większość nadajników u mnie w okolicy to GSM900 i teraz pytanie o zasięg  wtej wersji telefonu? Czy telefon nie będzie gubił zasięgu lub może nie będzie miał go całkowicie? Jestem zielony w tym temacie a nie chce kupić kota w worku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzaliście oryginalnosc telefonów po kodzie imei? Ja byłem na tej stronie, przetlumaczylem ja w google, ale trzeba w okienku na koniec przepisać kod captcha dla potwierdzenia. No i tych krzaczkow juz mi nie przetłumaczylo...

 

Tzn, którą, tą?

 

http://www.mi.com/verify/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak :) Chce kupić Ryża z tego linku:

http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html#/rozmiar_pamieci-16/typ_sieci-lte/kolor-black

i mam pytanie o częstotliwości. Temat cały tutaj przeczytałem ale już zgłupiałem i nie wiem co myśleć. Mieszkam raczej w małej miejscowości w centalnej polsce gdzie większość nadajników u mnie w okolicy to GSM900 i teraz pytanie o zasięg  wtej wersji telefonu? Czy telefon nie będzie gubił zasięgu lub może nie będzie miał go całkowicie? Jestem zielony w tym temacie a nie chce kupić kota w worku :D

 

Z zasięgiem nie ma problemu, jest tylko jeden problem z obsługą kart sim co jakiś czas wywala kartę i każe wpisywać na nowo pin, żadne zmiany ustawień nie pomagają - jedynie wyłączyć pin na kartach pomaga...

Edytowane przez szwagru11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:  jaka wersja MIUI najlepiej chodzi na Redmi 2 2GB? tzn. jaką zainstalować na nowym fonie kupionym z xfs?

 

Jak kupiłem Redmi miałem zainstalowany 5.4.10 i śmigał bez zarzutu. Dopiero wczoraj zmieniłem na 5.6.4 i śmiga bez problemu, więc zainstaluj najnowszy i wszystko powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zachwycony tym telefonem. Rozmiary w sam raz, wykonanie bajeczne, system chodzi bez najmniejszego zająknięcia, nakładka bardzo funkcjonalna, bateria .. 5 dni !! Polecam ten telefon każdemu. Przesiadłem się z sgs 3 i absolutnie nie żałuję.. no może robi trochę gorsze zdjęcia, ale to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiam się nad redmi 2 2gb i stąd mam pytanko do współdziałania remi 2 2gb z pasmem 3g (WCDMA) 900MHz.

 

Czy chodzi tu tylko o internet i jeżeli obsługuje 2g 900 MHz to niema problemów z zasięgiem i dzwonieniem w obszarach wiejskich, leśnych itp. ? Czy zdarza się często, że w okolicy jest tylko i wyłącznie nadajnik 3g (WCDMA ) 900MHz  i niema zasięgu 2g 900 MHz , a co za tym idzie z telefonu nie da się dzwonić (brak jakiegokolwiek zasięgu) etc.? czy  brak 3g 900 MHz jest to raczej kwestia tylko braku szybkiego internetu w niektórych obszarach wiejskich i brakiem możliwości dzwonienia (czyli totalnym brakiem jakiegokolwiek zasięgu) można się nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiam się nad redmi 2 2gb i stąd mam pytanko do współdziałania remi 2 2gb z pasmem 3g (WCDMA) 900MHz.

 

Czy chodzi tu tylko o internet i jeżeli obsługuje 2g 900 MHz to niema problemów z zasięgiem i dzwonieniem w obszarach wiejskich, leśnych itp. ? Czy zdarza się często, że w okolicy jest tylko i wyłącznie nadajnik 3g (WCDMA ) 900MHz  i niema zasięgu 2g 900 MHz , a co za tym idzie z telefonu nie da się dzwonić (brak jakiegokolwiek zasięgu) etc.? czy  brak 3g 900 MHz jest to raczej kwestia tylko braku szybkiego internetu w niektórych obszarach wiejskich i brakiem możliwości dzwonienia (czyli totalnym brakiem jakiegokolwiek zasięgu) można się nie przejmować?

Telefon nie obsługuje pasma 900Hz w 3G co przestaje być problemem w Polsce. W znacznej większości przy nadajniku 3G 900Hz stoi także 2G i 3G 1800Hz więc z rozmowami nie powinno być żadnego problemu, a z internetem w 3G miejscami w "miejscach zapomnianych przez boga" :D Najlepiej sprawdzić sobie tutaj: http://beta.btsearch.pl/ czy jesteś w zasiegu sieci 3G 1800/2100 itd itp.

Kupiłem Redmi 2 2Gb kuzynce która mieszka na wsi i sobie chwali, żadnych problemów z siecią nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż. Na co dzień nie przewiduje problemów bo mieszkam w dużym mieście, ale często wyjeżdżam na tereny wiejskie, także w góry i do lasu (często z dala od miejscowości) jednak koniecznie muszę być wtedy pod telefonem, wiec generalnie chodzi mi tylko o to czy z zasięgiem (jakimkolwiek 3g czy 2g - jest to mi obojętne byle można było dzwonić) w takich miejscach będzie większy problem niż w wypadku wersji redmi 1gb obsługującej 3g 900Hz.

 

Ale z tego co piszesz to raczej nie powinno być z tym raczej większych problemów....więc w takim wypadku wersja 2gb ramu wydaje się być lepszym wyborem (w myśl zasady ramu nigdy nie za mało..)  :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...