Jump to content

tas

Użytkownicy
 • Posts

  101
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Ryż UltimateMIUI ROM

tas's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

11

Reputation

 1. http://jdtech.pl/2015/01/chaos-po-udostepnieniu-umts-2100-mhz-dla-aero2.html Będzie działać na ryżu aero a także na każdym innym telefonie.
 2. Konkurencja wypuszcza telefony tańsze, gdzie praktycznie jest wszystko bez rozterek jakie tu przeżywamy, np pierwsze z brzegu: http://gearbest.com/cell-phones/pp_138851.html (był kilka dni temu na promocji za... 120$) http://www.pandawill.com/elephone-p6000-4g-smartphone-64bit-mtk6732-quad-core-50-inch-2gb-16gb-black-p96135.html (był za 132$ kilka dni temu) Wydaje mi się, że po genialnym Ryżu 1 już załapali klimat Szajsunga/Apla i produkują telefony, w którym zawsze czegoś nie ma. Jak jest 850 to nie ma 900, jak jest 900 to nie ma 2gb ramu, jak jest 2gb ramu to nie ma slotu na kartę, jak jest slot na kartę to nie ma pojemnej baterii, tylko jakaś 2200 itd itd itd. Yhhh. Żeby to były jakieś kosmiczne ficzery... ale to są pierdoły tanie, które normalnie należałoby się spodziewać po budżetowych rozwiązaniach.
 3. daj linka skąd kupiłeś ryża Czas kupić swojego, bo na 900 nie ma co czekać, nawet nie jest zgłoszony do certyfikacji...
 4. No i jasne, mają wszyscy na 2100MHz.
 5. No więc brak 900 zmniejsza ten zasięg i pogarsza odbiór w terenach wiejskich czy tylko się wam tak wydaje, bo tylko tak słyszeliście i powtarzacie plotki? gdzie jest napisane, że Orange czy play mają internet na tej samej częstotliwości co aero?
 6. Patrzcie na nową kamerkę sportową. Matryca Sony Exmor, nagrwanie 720p 120fps http://www.mi.com/yicamera/features/
 7. Chyba Ryż 2 z 1gb pamięci faktycznie nie jest udanym telefonem, skoro na aliexpress wysprzedają go po takich cenach (taniej niż Ryż1 miesiąc po premierze). Pozostaje poczekać troszkę, skoro są już preordery to lada tydzień powinien się pojawić na serwisach.
 8. http://en.miui.com/thread-80274-2-1.html Wiadomo coś o dacie premiery ryża 2 z większym ramem?
 9. Zainstalować na czysto system, sprawdzić, czy działa, jak działa to przywracać kopię po kawałku i zobaczyć w którym momencie przestanie działać Gogle Play. Wtedy będzie wiadomo co psuje
 10. Bład wyskakuje w minimum 2 sytuacjach: - przywróciłeś stare ustawienia systemu na nowy system i się teraz nie zgadzają rzeczy, stąd ten bład - wywaliłeś apki DownloadProvider
 11. Między telefonami nie może być różnic na korzyść jakości, bo jakość zdjęć to optyka. A optyka w telefonach występuje żadna, mini soczewki 1mm średnicy. Rozdzielczość optyczna (nie na matrycy) jest w nich taka sama. Wbrew obiegowej opinii - megapixele nie tworzą jakości obrazu.
 12. To jest paproch na optyce (być może od wewnętrznej strony. Akurat mam lustrzankę i tam takie rzeczy występują. Jeśli to jest od środka, to będzie kłopot z usunięciem bruda
 13. Ryż nie grzeszy dokładnością GPSa, ale można sprawę poprawić poprzez: Poprawa działania z programami do monitoringu trasy pokroju Endomondo, Navime, nawigacja samochodowa i inne poprzez bardziej stabilny pomiar wywoływanej pozycji: Otwórz przez Root Browser plik SYSTEM->build.prop i sprawdź, czy masz tam komendę: dalvik.vm.execution-mode=int:fast Jeśli nie, dopisz ją na dole. ============== Poprawa szybkości łapania fixa oraz poprawa stabilności i dokładności pozycji. Stwórz nowy plik, wklej do niego tą zawartość: NTP_SERVER=vega.cbk.poznan.pl NTP_SERVER=ntp1.tp.pl NTP_SERVER=time.coi.pw.edu.pl NTP_SERVER=ntp1.net.icm.edu.pl NTP_SERVER=ntp2.tp.pl NTP_SERVER=ntp2.net.icm.edu.pl NTP_SERVER=ntp2.radioalfa.pl NTP_SERVER=ntp.stream.pl NTP_SERVER=ntp2.cnetside.net NTP_SERVER=ntp1.cnetside.net NTP_SERVER=info.cyf-kr.edu.pl NTP_SERVER=pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=0.pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=1.pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=2.pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=3.pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org XTRA_SERVER_1=/data/xtra.bin AGPS=/data/xtra.bin AGPS=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin SUPL_HOST=supl.google.com SUPL_PORT=7276 SUPL_TLS_HOST=lbs.geo.t-mobile.com SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert INTERMEDIATE_POS=1 ACCURACY_THRES=2500 DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE DEFAULT_USER_PLANE=FALSE oraz nazwij go: gps.conf, następnie Root Browserem wklej go do SYSTEM->ETC zastępując stary plik. 3. Wykonaj wskazówki z: http://en.miui.com/thread-17794-1-1.html lub http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/ Na koniec restart. Jeśli masz UltimateMIUI to nie musisz instalować MTK Engenering ani Mobile Unckle, gdyż dostęp do menu serwisowego MTK masz poprzez Ustawienia -> Stock Toolkit -> Engineer Mode =============== Jeśli zasysanie pliku EPO z bazą danych orbit satelit GPS nie udaje się przez systemową aplikację (ona ma zakodowany adres epo.mediatek.com, którego nie da się zmienić, a ten serwer jest wiecznie przeciążony) to możemy zrobić to ręcznie tym programem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chxdev.mtgps Polecam jednak zassanie pliku programem z menu serwisowego, tj próbować, aż się uda. Zazwyczaj trzeba ze 20-50 prób niestety. Plik po zassaniu jest ważny miesiąc. =============== Po tych zabiegach fix na zimnym starcie łapie nawet w 5 sek, a stabilność pomiaru pozycji (także wysokości) nie ustępuje innym urządzeniom. Oraz dokładność ustalenia pozycji nawet do 3m (Poniżej program GPS Test)
 14. No ja nie pomogę, Na moim Ryżu 1 to pole jest aktywne i nastawialne.
×
×
 • Create New...