Skocz do zawartości

Xiaomi pracuje nad dwoma flagowymi smartfonami z wysuwaną przednią kamerą


theus84

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.05.2019 o 13:13, galakty napisał:

Wiedziałem że Redmi zapowiada się zbyt pięknie ;) No to siedzimy kolejną generację na Mi 8, aparat chociaż lepszy... 

Jesteś pewien, że aparat w K20 i K20 Pro będzie gorszy niż w Mi 8? Wiadomo jakie tam siedzą sensory?

Coś znalazłem:

https://www.right-brothers.net/sony-imx586-vs-sony-imx582-whats-the-difference/

Jeśli obydwa aparatu różnią się tylko możliwością nagrywania 4K w 60/30 fps, to OK, ale jakoś nie wierzę, że nie odbije się to na jakości zdjęć.

Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Póki co jest możliwe że będzie mały problem z wersjami na Indie bo one mają wersję davinciin i raphaelin, a nie davinci i raphael. Więc zobaczymy... Redmi K20 było już budowane przez nas więc pewnie niedługo będzie..

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi.eu dla Redmi K20 Pro już jest ale nie ma TWRP więc na razie nie udostępniamy, bo i po co.

Uprzedzam - wersje indyjskie K20 i Pro mogą mieć problemy z odpaleniem naszych ROMów (sytuacja podobna jak w Redmi 6 Pro - prawdopodobnie oddzielne bootloadery na wersję indyjską i pozostałe... więc może się zablokować bootloader przy próbie wgrania romu raphael/davinci na raphaelin/davinciin)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon

Czyli rozumiem, że K20 na Chiny jest trochę inny niż K20 na Indie oraz zapewne Mi 9T będzie jeszcze inny? Jeśli będzie tak z wersją Pro, to tak jakby będzie 2 razy 3 bliźniaczych, a jednak różnych modeli... dziwne, że im się chce tak robić, przecież to więcej roboty jeśli chodzi o oprogramowanie. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K20=Mi9T u nas. Tu nie będzie żadnych problemów z przejściem a przynajmniej być nie powinno. Soft nie różni się prawie niczym no oczywiście oprócz tego że Global i że są jakieś zmiany na Europę, Rosję itd. Jedyny problem jest z wersjami na Indie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9 jest lepszy, ale wyłącznie wtedy, gdy nie zależy Ci na baterii :)

11 godzin temu, Eragon napisał:

W skrócie: bug 5G Wifi, brak powiadomień na chińskiej wersji softa, brak EIS, kiepska jakość nagrywanego dźwięku na filmikach. Dojdzie Gcam - kamera będzie bardzo dobra. Obecny night mode jest żartem :D 

EIS akurat posiada, nie ma OIS :)

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża bateria jeszcze nie oznacza że będzie duży SoT, lepiej poczekać na testy :) 

Na początku K20 Pro zapowiadał się niesamowicie, na tyle dobrze że czułem haczyk. No i wyszedł, wygląda mi na zabawkę plastikową jak POCO, oszczędności w sofcie/aparacie (aparat gorszy niż w Mi 9 nawet), jeszcze problemy z powiadomieniami :D Brak ładowania indukcyjnego, co prawda jest jack ale i tak już mam DACa na USB-C więc nie patrzę na to. I ma być 100 zł tańszy od Mi 9? Nie widzę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, galakty napisał:

 Nie widzę tego.

Jeśli prześledzisz strony z promocjami gdzie istnieje możliwość zostawiania komentarzy przez zainteresowanych, to przy telefonach zazwyczaj pojawiają się te same teksty (zwlaszcza przy flagowcach xiaomi):
"hurr durr co za gówno telefon, z gówniana bateria i bez jacka" 
Uwierz mi będzie spore zainteresowanie, ludzie zachowują się tak jakby przejściówki i adaptery usb - mini jack nie istniały, a przy okazji prowadzili pustelnicze życie w lesie i dostęp do gniazdka mieli reglamentowany raz na 3 dni :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PurpleHaze napisał:

Jeśli prześledzisz strony z promocjami gdzie istnieje możliwość zostawiania komentarzy przez zainteresowanych, to przy telefonach zazwyczaj pojawiają się te same teksty (zwlaszcza przy flagowcach xiaomi):
"hurr durr co za gówno telefon, z gówniana bateria i bez jacka" 
Uwierz mi będzie spore zainteresowanie, ludzie zachowują się tak jakby przejściówki i adaptery usb - mini jack nie istniały, a przy okazji prowadzili pustelnicze życie w lesie i dostęp do gniazdka mieli reglamentowany raz na 3 dni :)

Nie oceniam telefonu jako jednostki, tylko że z ceną o 100 zł od Mi 9 nie widzę zbytnio sensu/przewagi. Gdyby nie było Mi 9 to spoko, super telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy mi się w nim podobają:

- brak widocznego samo_jebko_aparatu i związanych z tym noczy_moczy

- kolor czerwony wymiata na zdjęciach... 

 

A tak wolałbym Mi 9. Po tym jak mogłem potrzymać w ręku Żoniną zabawkę i chwilę się nią pobawić, to wolałbym dołożyć kilka złotych, przeboleć nocze i kolorki i brać pełną 9tkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie, jako posiadacz Mi5, rozważam 3 opcje:

- K20 Pro (jak najtaniej, z nastawieniem na baterie i szybkość działania) cebula ;)

- Mix 4 ( aparat pod ekranem?) drogo ale jakość... No i wrzesień/październik

- Mi 10 (iPhone X?) z nadzieją że odwalą go we wszystkich aspektach na najwyższe poziomy. Ale zapewne bateria średnia, i brak jack'a. I realnie dopiero conajmniej w kwietniu dostanę go do rąk... 

 

Czekam do września na newsy o Mix 4 i zdecyduję... Przy czym jeśli romy dla Mi5 będą fajne, to może ta ostatnia opcja.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, galakty napisał:

I ja też. Liczę że w końcu wydadzą telefon bez notcha z ładowaniem bezprzewodowym, bo póki co albo jedno, albo drugie.

Jeśli jeszcze dołożą selfie kamerkę pod powierzchnią ekranu, czytnik linii w ekranie i baterię - choćby 4000 mAh, to będzie telefon idealny...:wub:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...