Skocz do zawartości

Redmi Note 7 - GCam


Vergiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja: Stabilne V12

PMGC_7.0.009_Astrophoto_Version_V12

 

Changes to the version of Google Cameras 7.0.009 V12

November 05, 2019

 

• Fixed a crash when switching to "Video" mode on Mi 9T Pro, Mi9, M9T devices.

• When "Astrophotography" mode is on, shooting animations in advanced HDR + and in portrait mode do not disappear.

• More correct OmniAWB selection.

 

 

 

 

Aktualizacja: Stabilne V13

PMGC_7.0.009_HDR_Version_V13

 

Changes to the version of the modification of Google Cameras 7.0.009 version 13

November 28, 2019

 

Added a choice of the maximum number of zoom.

Now the item "HDR + Quality" works like on 7.2.014.

Added item "Use" Snapshot Series ".

Added new auto white balance profiles: GM1 and GW1.

Added item "Recalculation of Auto White Balance".

Minor changes in the application code.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matheusz napisał:

Aktualizacja: Stabilne V12
PMGC_7.0.009_Astrophoto_Version_V12

  Odkryj ukrytą treść

Changes to the version of Google Cameras 7.0.009 V12
November 05, 2019

• Fixed a crash when switching to "Video" mode on Mi 9T Pro, Mi9, M9T devices.
• When "Astrophotography" mode is on, shooting animations in advanced HDR + and in portrait mode do not disappear.
• More correct OmniAWB selection.

 

Imienniku :)

 

Mógłbym prosić o Twoją opinię odnośnie mojego pytania powyżej? Czytam temat i widzę, że jesteś oblatany bardzo w temacie więc Twoja opinia będzie dla mnie bardzo ważna.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mateusztbg napisał:

Imienniku :)

 

Mógłbym prosić o Twoją opinię odnośnie mojego pytania powyżej? Czytam temat i widzę, że jesteś oblatany bardzo w temacie więc Twoja opinia będzie dla mnie bardzo ważna.

Pozdr

Masz stronę internetową na której są na bieżąco dodawane wersje tego samego autora: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

Te nowe wersje Gcam pojawiają się nawet co parę dni, także tylko prawdziwy znawca fotografii ogarnie o co tam chodzi ;). Dla mnie dużym plusem tych wersji jest to, że od pewnego czasu do każdej z nich dodawane są pliki z najlepszymi ustawieniami dla konkretnego modelu. Można sobie taki plik "wgrać" do Gcam. Tutaj masz te ustawienia https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-parrot-01/

Edytowane przez electro69
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mateusztbg napisał:

Panowie która wersja na dzień dzisiejsza jest najlepsza dla Redmi Note 7?

Póki co używam starej wersji jeszcze z maja, mamy już listopad więc pewnie wiele się zmieniło

Bardzo bym prosił o podanie linku do pobrania najlepszej według was wersji do Redmi Note 7

GCam na Redmi Note 7 wspiera trzech developerów:
BSG - https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/
Parrot043 -https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/
Tigr - https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-tigr/

BSG jest najbardziej doświadczonym devem, więc jego wersja gcama powinna przysparzać najmniej problemów. Z tego co zauważyłem posiada ona też mniej opcji konfiguracji niż apki reszty. Dużo opcji trzeba ustawiać w developer menu co nie jest zbyt łatwe, bo nie ma tam opisów. Tą wersję polecałbym osobom, które chcą mieć jak najmniej problemów i które nie potrzebują mnóstwa ustawień i suwaków :D

Parrot043 natomiast robi gcam od początku tego roku. Jego wersja posiada multum ustawień. Po zainstalowaniu tej wersji mamy optymalnie dobrane ustawienia do większości sytuacji.

Tigr jest najmłodszym stażem devem. Zaczął od GCam dla RN5, teraz wspiera także RN7. Jego wersja zyskuje na popularności. Nigdy jej nie używałem, więc się nie wypowiem.

Więc polecam przetestować wszystkie i wybrać tą, która Ci najbardziej odpowiada.

 

Edytowane przez Matheusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej  którą wybrać jeśli nie mam czasu bawić się godzinę z ustawieniami tylko chcę z automatu po uruchomieniu aparatu zrobić szybko zdjęcie :)

Fotografem nie jestem, kompletnie się na tym nie znam ani nie mam zamiaru bawić się ustawieniami, zależy mi by z automatu robiło dobre zdjęcia :)

 

Pozdro panowie dzięki za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matheusz napisał:

@mateusztbg bierz BSG

Czyli najlepsza z BSG dla RN7 powinna być ta:

MGC-7.0.009_MiIXSE.RPII.MiVIII_V1b_NoFixBuff.apk (BSG, 2019-10-07, changelog)

lub

MGC-7.0.009_MiIXSE.RPII.MiVIII_V1b.apk (BSG, 2019-10-07, changelog)

 

Bo trochę nie ogarniam czym to się różni i którą wybrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Info:

Twórcy moda udało się przejść na wyższą wersję GCAM, czyli 7.2.014 na Androidzie 9 PIE. Do tej pory GCAM 7.2 był dostępny jedynie dla Androida 10. Na 9 był dostępny jedynie GCAM 7.0.009. Obecna wersja ma dopisek V7, ponieważ do tej pory była rozwijana pod Androida 10. Jest to trochę zagmatwane jeśli ktoś nie jest na bieżąco. Z moich prywatnych odczuć aplikacja oparta na nowszej wersji działa dużo responsywniej.

Aktualizacja: GCAM 7.2 V7

PMGC_7.2.014__V7

 

Changes to the version of Google Cameras 7.2.014 version 7

December 01, 2019

Added full support for Android 9.

Minor edits.

dc0fa443ddda6674dfc607bbd28c2fcf.jpg

Edytowane przez Matheusz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matheusz

Ta wersja o której piszesz to została oficjalnie wprowadzona, bo jak sprawdzam na tej stronie https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/, to nie ma jej dostępnej. Może jednak została przez autora modyfikacji wycofana, bo za dużo sprawiała problemów ?

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersje polecacie pod względem szczegółowości zdjęć?

Kilka miesięcy temu zainstalowałem żonie chyba wersję BSG... i była zadowolona. Potem wgrałem jakąś nowszą a starej nie zapisałem i jakość zdjęć według niej się pogorszyła.

Do zdjęć portretowych głównie jaką polecicie aktualnie która będzie robiła zdjęcia ostre i wyraźne przy powiększaniu / kadrowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja GCAM Parrot043
PMGC_7.2.014_Relesed_V1
www.celsoazevedo.com

Spoiler

Changes to the final version of Google Cameras 7.2.014 (9+)
December 19, 2019

• Added fix astrophoto. Thanks cstark27.
• Added by Astrophoto Force.
• Fixed shutter speed on Samsung S8 Active.
• Astrophotographs with slow shutter speeds have rarely taken “black pictures”.
• Added share photos via Telegram X and Vkontakte. Thanks the_dise.
• Fixed motion function. Now, the Mi 9T and Mi 9T Pro do not crash due to a fix.
• Added a fix for the front camera on Redmi Note 5. Thanks the_dise, tigr.
• Added ISO selection to Lieb patcher.
• Fixed retouching on the front camera.
• Added Slow Motion Fix. Thanks Arnova8G2.
• Added fix switching to 1/8 in Slow Motion.
• Fixed the "Self-timer" function on the front camera.
• Added the item "Exposure at night."
• Added patcher for astrophoto. thanks cstark27.
• Added a category of settings for the "More" item.
• Split the 4K switch for the Acceleration function.
• Added by Saber Force.
• The maximum zoom in the video is 10x.
• Updated icons for some items.
• Maybe something else.
• Added new bugs.
• Thanks: Arnova8G2, cstark27, the_dise, marlin-ku, tigr.

Bugs on OC Android 9 will not be fixed (there is no time and desire to deal with it).

Bugs on Android 9 | There are:
• Inverted image at night when horizontal.
• Crash when viewing portrait pictures.
(Android 9 will not be fixed)
Bugs on Android 10 | Not detected.
Android: 9+

 

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga do @Matheusz zaobserowana po testowaniu aplikacji Gcam wstawianych przez niego na tym forum. Od parrota nie wyszło wg mnie nic lepszego od tego: MGC_6.2.030_RN7_V1e.apk 

Zwłaszcza że to nie są apki dedykowane pod rn7 . Pisze to bo kto chce śledzić parrota to sobie będzie go śledził, oprócz samych wstawek może napisałbyś jakiś czeńdżlog na własnych doświadczeniach co jest na plus i jak to wygląda w realu bo któryś raz z rzędu ściągam wstawkę i kicha, tzn jest gorzej niż w czerwcu. 

Od siebie pewnie zrobił bym ankietę która wersja gcama jest najlepsza na rn7 ale próbka statystyczna na tym forum jest za mała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: 7.2.014 | V1PMGC_7.2.014_Relesed_V1www.celsoazevedo.com Spoiler

 

 

 

Changes to the final version of Google Cameras 7.2.014 (9+)

December 19, 2019

 

• Added fix astrophoto. Thanks cstark27.

• Added by Astrophoto Force.

• Fixed shutter speed on Samsung S8 Active.

• Astrophotographs with slow shutter speeds have rarely taken “black pictures”.

• Added share photos via Telegram X and Vkontakte. Thanks the_dise.

• Fixed motion function. Now, the Mi 9T and Mi 9T Pro do not crash due to a fix.

• Added a fix for the front camera on Redmi Note 5. Thanks the_dise, tigr.

• Added ISO selection to Lieb patcher.

• Fixed retouching on the front camera.

• Added Slow Motion Fix. Thanks Arnova8G2.

• Added fix switching to 1/8 in Slow Motion.

• Fixed the "Self-timer" function on the front camera.

• Added the item "Exposure at night."

• Added patcher for astrophoto. thanks cstark27.

• Added a category of settings for the "More" item.

• Split the 4K switch for the Acceleration function.

• Added by Saber Force.

• The maximum zoom in the video is 10x.

• Updated icons for some items.

• Maybe something else.

• Added new bugs.

• Thanks: Arnova8G2, cstark27, the_dise, marlin-ku, tigr.

 

Bugs on OC Android 9 will not be fixed (there is no time and desire to deal with it).

 

Bugs on Android 9 | There are:
• Inverted image at night when horizontal.
• Crash when viewing portrait pictures.
(Android 9 will not be fixed)
Bugs on Android 10 | Not detected.
Android: 9+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mnie ta wersja nie chce się zainstalować    

Edit:

Udało się ją zainstalować dopiero po usunięciu starej wersji. Niestety wywala się na trybie makro oraz w trybie portretu mogę robić zdjęcia tylko przednim aparatem (tym do selfie). Tylny w tym trybie wogule nie działa.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To którą wersję polecacie do zastąpienia stockowej aby cykac fotki bez grzebania bo na ogół w ten sposób tobie zdjęcia wyciągam telefon i cyk 
Ja używam tej wersji:
PMGC_7.2.014_Stable_V1

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/PMGC_7.2.014_Stable_V1.apk

Natomiast moim zdaniem lepsze zdjęcia robi wersja:
MGC_6.2.030_RN7_V1_3_FINAL

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6.2.030_RN7_V1_3_FINAL.apk

Używam tej pierwszej tylko dlatego, że można w opcjach ustawić zapisywanie wszystkich zdjęć do jednego folderu.

Ta druga w trybie"portret" oraz "makro" zapisuje każde zdjęcie w oddzielnym folderze i później do szału mnie doprowadza porządkowanie zdjęć.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2019 o 11:00, electro69 napisał:

Jeśli jeszcze chodzi o samą aplikację Gcam, to po zrobieniu kilku zdjęć zauważyłem, że szybko je zapisuje w porównaniu do wersji Gcam od BSG (MGC 6.2.030), która wcześniej miałem zainstalowaną. W tej wersji zdarzało się, że zdjęcie potrafiło zapisywać się po kilka sekund. W wersji Gcam "Reborn" czy tryb standardowy czy nocny, zdjęcia zapisują się w ciągu 1-2 sekund.

 

To pewnie też zainstaluję żonie trCamera_REBORN_V4b.apk, bo zależy jej na możliwości szybkiego klikania zdjęć (ale bez trzymania migawki). A z tego co mówi, to ma z tym problem na aparacie Xiaomi w Redmi Note 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2019 o 13:59, kriss.kg napisał:

Mnie ta wersja nie chce się zainstalować emoji35.png   

Edit:

Udało się ją zainstalować dopiero po usunięciu starej wersji. Niestety wywala się na trybie makro oraz w trybie portretu mogę robić zdjęcia tylko przednim aparatem (tym do selfie). Tylny w tym trybie wogule nie działa.

Wersja Gcam o oznaczeniu 7.2.014 z tego co ja czytałem, to jest robiona głównie na telefony z androidem 10. Teraz dopiero niedawno można z niej korzystać również na telefonach z androidem 9. Czytając listę zmian tej ostatniej dostępnej aktualizacji można się dowiedzieć, że "Bugs on 9 Android / Available: Inverted image in night shooting when horizontal. Crash when viewing portrait shots.(Bugs on OC Android 9 will not be fixed (no time and desire to deal with them)." tak więc lepiej raczej korzystać z starszej wersji Gcam o oznaczeniu 7.0.009.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja GCAM Parrot043

PMGC_7.2.014_AuxVersion_V2

www.celsoazevedo.com

Nie przełączać pomiędzy obiektywami.

Po kliknięciu konieczne będzie wyczyszczenie danych aplikacji do ponownego uruchomienia aplikacji.

 

Changes in version 7.2.014 version 2

December 31, 2019

Added support for add. modules. Thanks Urnux05, burial.

Add. module support is disabled on Redmi Note 8 / 8T due to switching issues.

Some edits.

 

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie korzystam z wersji Gcam o numerze: PMGC 7.0.009 HDR Version 13 (Parrot043). Z tego co czytałem wersja ta wprowadza natywną obsługę sensora zamontowanego w naszym telefonie czyli Samsung SK5GM1 (do tej pory można było z reguły wybierać tylko w ustawieniach aplikacji Gcam sensory Pixela 4Xl, 4a itd.). Znalazłem nawet plik xml, który ma ustawienia dostosowane pod nasz sensor. Ogólnie różnic w jakości zdjęć tam nie widzę żadnych w porównaniu do poprzednich wersji ;), ale ja jestem tylko zwykłym "kowalskim" fotografii, który robi zdjęcia w automacie lub trybie nocnym. Moje pytanie do znawców tematu dotyczy tego co ewentualnie może się polepszyć przez to, że aplikacja w tej wersji obsługuje teraz natywnie sensor Samsunga. Powinna być jeszcze lepsza jakość zdjęć, lepsze ogólne działanie aplikacji, a może bardziej dotyczyć to będzie zwiększenia szybkości przetwarzania zdjęć ?.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja GCAM Parrot043

GCAM 7.3.018 | V2

Android 9+

 

Not so long ago became available. All basic functionality has been fully fixed.

The only thing that could not do was disable G. Photo.

The version has been tested on RN7.

The first BETA version of 7.3 and quick fixes (portrait, slowdown, auto-timer, retouching, 60fps, etc.)

Screenshot_2020-02-20-15-16-47-101_com.google.android.GoogleCamera.thumb.jpg.8865371420be852346808e888679348f.jpg

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 15:12, Matheusz napisał:

Aktualizacja GCAM Parrot043

GCAM 7.3.018 | V2

Android 9+

 

 

  Odkryj ukrytą treść

Not so long ago became available. All basic functionality has been fully fixed.

The only thing that could not do was disable G. Photo.

The version has been tested on RN7.

The first BETA version of 7.3 and quick fixes (portrait, slowdown, auto-timer, retouching, 60fps, etc.)

 

 

Screenshot_2020-02-20-15-16-47-101_com.google.android.GoogleCamera.thumb.jpg.8865371420be852346808e888679348f.jpg

Cześć, możesz mi powiedzieć z jakiej aktualnie wersji Gcam korzystasz w RN7 ? i z jakich ustawień jeśli korzystasz z jakiegoś gotowego pliku xml ?. Już idzie się całkowicie pogubić w tych wszystkich dostępnych wersjach, plikach xml ustawień, tym bardziej jak ktoś tak jak ja chce robić tylko zdjęcia z automatu z zachowaniem możliwie najlepszej jakości i szybkości działania aplikacji. 

Aktualnie korzystam z tej wersji: "PMGC_7.0.009 HDR Version V13". W sumie zdjęcia są dość dobre, natomiast denerwuje mnie za każdym razem ok. 2-4 sekundowe zapisywanie praktycznie każdego zdjęcia (jest komunikat "processing"). Do tego ciągle jest ten sam problem z dużym zużyciem baterii przez Gcam podczas robienia zdjęć (często jedno zrobione zdjęcie i ubywa 1 % baterii). Nie wiem już czy może trzeba coś zmienić w ustawieniach Gcam, aby jakość zniwelować tą długość zapisywania zdjęć, czy jest jakaś opcja, która też pozwoli zmniejszyć obciążenie procesora przy zapisywaniu zdjęć, żeby ta bateria tak szybko nie "ubywała" ?. Na stockowej aplikacji od Xiaomi, zużycie baterii jest jednak zauważalnie mniejsze, ale znów zdjęcia widocznie gorsze :).

ps.

Co do zużycia baterii, to znalazłem taki wpis dotyczący opisu ustawień w aplikacji (dotyczył wersji Gcam 6.1BSG) cyt: "MIN and MAX Frames - minimalna ilośc ramek używanych do HDR+. Może nie działać <=3, jeśli chcecie mieć ZSL oraz natychmiastowe przetwarzenie HDR+ jako minimum należy ustawić <=7. Dla dobrej jakości zalecane 20-25. Nie ma sensu ustawiać więcej, chyba że ktoś chec maksymalnej jakości i strzela ze statywu. Im więcej tym bardziej obciążona pamięć telefonu oraz procesor (żre baterię jak smok, nawet na SD845, na słabszych jak SD6xx oraz SD4xx nie mówiąc)" ... albo źle szukam, albo w tych wersjach od Parrota043 nie ma takiej opcji.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...