Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

przesiadłem się dzisiaj z GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.5 na w najnowszą wersję MGC 8.2.204 Parrot043 V2.

Zauważyłem że w najnowszej i omawianej tutaj wersji Gcam od tego developera jest dostępna opcja wyboru sensora do automatycznego bilansu bieli (AI AWB). Czy jeśli w naszym Redmi Note 7 sensorem głównego aparatu jest Samsung S5KGM1, a sensor przedniego aparatu to Omnivision OV13855 to warto te właśnie opcje wybrać w celu najlepszego odwzorowania bieli w naszym smartfonie? Jeśli nie, to jakie opcje z Waszego doświadczenia są najlepsze? 

Z góry dzięki za odpowiedź.  

• Replies 319
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

GCam na Redmi Note 7 wspiera trzech developerów: BSG - https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/ Parrot043 -https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot0

Wczoraj trochę testowałem możliwości aparatu- wszystkie zdjęcia były robione w automacie. (rozdzielczość zdjęć została zmniejszona do wymagań tego forum)                                          

Powyższe zdjęcie z gcam godzina 18:30.

Posted Images

19 minut temu, M4TEVUS napisał:

Cześć,

przesiadłem się dzisiaj z GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.5 na w najnowszą wersję MGC 8.2.204 Parrot043 V2.

Zauważyłem że w najnowszej i omawianej tutaj wersji Gcam od tego developera jest dostępna opcja wyboru sensora do automatycznego bilansu bieli (AI AWB). Czy jeśli w naszym Redmi Note 7 sensorem głównego aparatu jest Samsung S5KGM1, a sensor przedniego aparatu to Omnivision OV13855 to warto te właśnie opcje wybrać w celu najlepszego odwzorowania bieli w naszym smartfonie? Jeśli nie, to jakie opcje z Waszego doświadczenia są najlepsze? 

Z góry dzięki za odpowiedź.  

Ja ustawiam zawsze ten sensor Samsunga, bo taki jest też w naszym telefonie. Jak nie mam co robić, to po każdej aktualizacji Gcam robię zdjęcie tego samego miejsca wszystkimi dostępnymi sensorami w opcjach. W pokoju mam taki kolor "morski" ściany i wiecznie Gcam przekłamuje ten kolor. W zależności od ustawienia sensora raz jest jaśniejszy niż w rzeczywistości, a znów przy innych ustawieniach jest wyraźnie niebieski w ogóle nijak ma się to do rzeczywistwgo koloru. Denerwuje mnie to. Z drugiej strony wydaje mi się, że to może nie do końca jest wina Gcam tylko tego fizycznego sensora Samsunga. Mialem już parę telefonów z sensorami aparatu tego producenta i jakoś nigdy nie byłem do końca zadowolony ze zdjęć. Następny telefon na pewno będzie z sensorem od Sony.

Edited by electro69

Dzięki za odpowiedź. Zostawiam w takim razie sensory z Redmi Note 7. 

Mam jednak jednen jeszcze problem. Mianowicie po instalacji na telefonie PixelExperience_Plus_lavender-11.0-20210419-2112-OFFICIAL nie działa mi prawidłowo opcja panoramy w żadnej wersji Gcam. Testowałem liczne wersje od Urnyx05 jak również od Parrot043 i mam za każdym razem problem z przekrzywianiem się kamery po starcie panoramy oraz sama kamera w trakcie jakby raz przyspiesza raz zwalnia i muszę za nią jakby nadążać. Czy spotkaliście się może z takim problemem?

Dodam że wgrane mam najnowsze stabilne wersje firmware pod Redmi Note 7. Wszystkie inne funkcje telefonu działają więc to nie jest raczej problem ze sterownikami.

MGC 8.2.204 Parrot043 V3

https://megawrzuta.pl/download/15cb9d9d117efd4d70351b089a7f319f.html

@kriss.kgmożna wyłączyć Google Photos (Ustawienia/ Modification Settings/ Disable Google Photos)

Spoiler

Google Camera: 8.2.204
Android: 10+
Version: V3
Status: Stable

Szczególnie ważna aktualizacja, tym razem naprawiająca wiele problemów na niektórych urządzeniach, a także dostosowująca modyfikację do urządzeń Google Pixel.
Uwaga! Każdy, kto ma poprawkę na nieograniczone miejsce na dane w Zdjęciach Google, nie będzie działać, jeśli Twoje urządzenie jest wyświetlane jako Pixel 4 lub nowszy.

Zmiany:
- Naprawiono włączanie „Astrophotography” na wielu urządzeniach, w tym Google Pixel.
- Naprawiono jakość podglądu w trybie nocnym.
- Naprawiono Sabre w pełni na modułach Samsunga.
- Naprawiono problemy z maksymalną wartością zoomu w stabilizacjach: „Zablokuj” i „Aktywny”.
- Naprawiono stabilizację wideo przy pierwszym uruchomieniu modyfikacji. Teraz nie musisz wyłączać / włączać opcji „Stabilizacja wideo”, aby stabilizacja została włączona.
- Naprawiono Rozszerzony HDR + na urządzeniach OnePlus.
- Naprawiono przedni aparat na wielu urządzeniach.
- Naprawiono stabilizację w Poco X3 Pro / Poco F3 / Redmi K40.
- Naprawiono tryb Auto Night w trybie „Camera” i „Portrait” na urządzeniach z FullApi.
- Naprawiono efekt bokeh na obiektach w trybie „Portret” na urządzeniach: Pixel 3,3XL / 3a, 3a XL / 4,4XL / 4a, 4a 5G / 5. Działa, gdy powiększenie portretu wynosi 1,5x, tj. Opcja „Wyłącz powiększenie portretu” nie jest używana.
- Naprawiono uruchomienie Redmi 7A / 8A z oprogramowaniem 64x.
- Naprawiono format HEVC.
- Saber działa teraz w trybie nocnym bez powiększenia.
- Naprawiono spowolnienie na FullApi, a także na Oc Android 10, z wyjątkiem oprogramowania MIUI.
- Naprawiono element „Nie przeszkadzać”.
- Naprawiono rozdzielczość funkcji „Ruch” na urządzeniach Google Pixel z 480x640 do 768x1024, jak w standardowej aplikacji „Aparat”.
- Naprawiono maksymalny czas otwarcia migawki w Pixelu 3a (XL) do 12,52 s
- Dodano element, aby wyłączyć Zdjęcia Google. Dzięki alro i Zhiyue.
- Dodano element do wyboru maksymalnej ekspozycji w astrofotografii.
- Dodano użycie 4K60Fps na Poco X3 Pro / Poco F3 / Redmi K40.
- Teleobiektyw jest teraz dostępny w Mi Mix 2s.
- Portret ma teraz domyślnie powiększenie 1,5x zamiast 1,2x.
- Poprawiona jakość zdjęć z lampą błyskową.
- Dodano przycisk do wstrzymania nagrywania w trybie „Zwolnij”.
- Każde urządzenie Pixel ma model podstawowy, który odpowiada jego nazwie kodowej.
- Dodano obsługę Pixela 4 (XL).
- Dodano nowy profil AWB: Pixel 5.
- Współczynnik Shasta można teraz zmienić w ustawieniach programisty.
- Dodano Telegram Web do funkcji „Udostępnij”.
- Dodano możliwość wyboru metody scalania.
- Drobne niewidoczne zmiany

Co się później stanie? Najprawdopodobniej dalsze prace będą kontynuowane nad błędami na różnych urządzeniach.

MGC 8.2.204 Parrot043 V3.1
https://megawrzuta.pl/download/9c45bb61801b073e2af9c0720dbf6ad9.html

Spoiler

Version: V3.1
Status: Stable

Mały hot fix.

- Naprawiono przedni aparat w Google Pixel 3 (XL)
- Poprawiono nazwę 1 metody Merge Method.

MGC 8.2.204 Parrot043 V4
https://megawrzuta.pl/download/0df88ce5e688bbdb32faaa05aa568e20.html

Spoiler

Wersja: V4
Status: Stabilny

Zmiany:
- Naprawiono możliwość wyłączenia Zdjęć Google.
- Naprawiono ograniczenie czasu otwarcia migawki w Google Pixel :
  - P3a(XL) - 12 sekund
  - P3(XL) - 13 sekund
  - P4(a,XL) - 16 sekund
- Poprawiono rozdzielczość zdjęć na Xiaomi Mi 10T Lite / Redmi Note 9 Pro 5G.
- Naprawiono błąd w Google Pixel podczas korzystania z opcji "Zmień głębię ostrości na zdjęciach w mediach społecznościowych".
- Naprawiono czarne zdjęcia podczas korzystania z astrofotografii na Redmi Note 7/8/8T.
- Poprawiono wyświetlanie plamek na zdjęciach w urządzeniach Samsung.
- Dodano wybór zoomu w Portrecie 1.0x, 1.2x, 1.5x.
- Wyłączony poziom horyzontu na urządzeniach FullApi z powodu niefunkcjonalności.
- Ustawienia domyślne włączane przy pierwszym uruchomieniu: Śledzenie ostrości, DCI P3, Super Rez Zoom.

Edited by Matheusz
Aktualizacja
  • Thanks 1