Jump to content

Recommended Posts

• Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wczoraj trochę testowałem możliwości aparatu- wszystkie zdjęcia były robione w automacie. (rozdzielczość zdjęć została zmniejszona do wymagań tego forum)                                          

Powyższe zdjęcie z gcam godzina 18:30.

GCam na Redmi Note 7 wspiera trzech developerów: BSG - https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/ Parrot043 -https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot0

Posted Images

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeszcze z wersji sprzed aktualizacji systemu? Czy tej którejś V1,V2 pod wyższy numerek androida? Ja po aktualce musiałem wyczyścić dane, bo lagowało podglad, menu, generalnie wszystko. Teraz imo też chodzi i włącza się wolniej niż starsze wersje, ale może to takie błędne odczucie i przekonanie po tych pierwszych lagach. 

Jeszcze z wersji sprzed aktualizacji systemu? Czy tej którejś V1,V2 pod wyższy numerek androida? Ja po aktualce musiałem wyczyścić dane, bo lagowało podglad, menu, generalnie wszystko. Teraz imo też chodzi i włącza się wolniej niż starsze wersje, ale może to takie błędne odczucie i przekonanie po tych pierwszych lagach. 

Tak. Ja po prostu zainstalowałem wersję V1 na wersji z Androida 9 a później aktualizowałem do wersji V3. Przynajmniej tak mi się wydaje.

• Like 1

Czy ktoś z Was zmieniał ustawienia w ustawieniach "lib patcher" jest tam kilka opcji do wyboru. Próbowałem szukać gotowych ustawień w internecie, ale nic nie znalazłem. Druga kwestia odnoszę takie wrażenie od paru wersji Gcam, że ten tryb nocny nic nie daje :). Tzn. aktualnie mam teraz tą wersję "V3" i wczoraj robiłem zdjęcie wieczorem w pokoju przy zasłoniętych roletach na oknie. W pokoju było dość ciemno. Zrobiłem zdjęcie tego samego fragmentu pokoju w trybie normalnym i "nocnym" efekt ... jak dla mnie nie ma żadnej różnicy, trzeba by było na siłę się doszukiwać jakiś różnic. Nic ten tryb w takich warunkach nie "rozjaśnia" zdjęcia.

Edited by electro69
  • 2 weeks later...

Panowie, szukam porady,  potrzebuję GCam'a na Note 7, ale to nie jest mój telefon i nie będę miał jak przetestować różnych wersji, więc czy moglibyście mi doradzić, która wersja najlepiej się spisuje? Głównie chodzi o lepsze zdjęcia przy słabym świetle. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

3 godziny temu, Gainus napisał:

Panowie, szukam porady,  potrzebuję GCam'a na Note 7, ale to nie jest mój telefon i nie będę miał jak przetestować różnych wersji, więc czy moglibyście mi doradzić, która wersja najlepiej się spisuje? Głównie chodzi o lepsze zdjęcia przy słabym świetle. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Jak dla mnie zdecydowanie ta od Parrota043 o której piszemy cały czas w tym wątku. Czasem próbowałem też innych wersji, ale zawsze coś mi w nich nie pasowało, albo były rzadko aktualizowane itp. dlatego zawsze wracałem do wersji Parrota043. Często robię sobie takie porównania zwłaszcza w gorszych warunkach oświetleniowych, robię zdjęcia jedno po drugim aplikacją gcam (tryb nocny) i stockową Xiaomi (też tryb nocny). Zdjęcia z gcam to inna bajka jeśli chodzi o ogólną jakość zdjęć. Jakby ktoś zobaczył te zdjecia, to nie uwierzyłby, że były robione tym samym telefonem co pokazuje jak programiści Xiaomi są beznadziejni w towrzeniu oprogramowania aparatu. 

Edited by electro69
  • Like 1
19 godzin temu, electro69 napisał:

Zdjęcia z gcam to inna bajka jeśli chodzi o ogólną jakość zdjęć. Jakby ktoś zobaczył te zdjecia, to nie uwierzyłby, że były robione tym samym telefonem co pokazuje jak programiści Xiaomi są beznadziejni w towrzeniu oprogramowania aparatu. 

Dokładnie, sam miałem identyczne uczucia kiedy po raz pierwszy zacząłem korzystać z GCam (nie pamiętam już pierwszej wersji jaką wgrałem, obecnie tylko z Parrot'a korzystam). Była i nadal jest to jakościowa przepaść (na korzyść rzecz jasna GCam'a), trudno dać wiarę że aplikacja i soft są w stanie wycisnąć takie możliwości ze sprzętu i jak słusznie zauważył electro69 nasuwa się pytanie dlaczego to programiści Xiaomi nie potrafią tego zrobić. Cóż, na to pytanie chyba trzeba odpowiedzieć wedle własnych wniosków.

Aktualnie korzystam z najnowszej V4 i testuję, porównuję zdjęcia robione z włączonym oraz wyłączonym automatycznym balansem bieli. Moje pierwsze odczucie jest takie że zdjęcia na automacie mają ogólnie cieplejszą barwę, zaś z wyłączonym jest odwrotnie, zdjęcia mają nieco chłodniejszą ogólną barwę ale są bliższe rzeczywistemu obrazowi. Jakie są Wasze spostrzeżenia?

1 godzinę temu, Warren1987 napisał:

Aktualnie korzystam z najnowszej V4 i testuję, porównuję zdjęcia robione z włączonym oraz wyłączonym automatycznym balansem bieli. Moje pierwsze odczucie jest takie że zdjęcia na automacie mają ogólnie cieplejszą barwę, zaś z wyłączonym jest odwrotnie, zdjęcia mają nieco chłodniejszą ogólną barwę ale są bliższe rzeczywistemu obrazowi. Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Balans bieli to właśnie największa wada Gcam. Ile już się namęczyłem z ustawieniami tej opcji i dalej nie jestem do końca zadowolony. Balans w Gcam ma tą wadę, że mocno potrafi  przekłamywać kolory co jest dla mnie niedopuszczalne np. często dotyczy to nieba. Sprawdzałem ustawienia balansu bieli dla różnych modeli Pixela dostępnych w ustawieniach aplikacji Gcam i jedyną sensowną, która dla mnie nie przekłamuje kolorów, to ta z Pixela 3XL. Minusem tego ustawienia jest to, że zdjęcia są takie jakby "zażółcone" czyli chyba mają taką cieplejszą barwę o której napisałeś (jestem "kowalskim" fotografii ;) ), natomiast na pozostałych ustawieniach np. z Pixela 4XL jest na odwrót zdjęcia mają chłodniejszą barwę (co mi bardziej odpowiada), ale jak dla mnie właśnie wtedy przekłamuje kolory np. ściana w moim pokoju ma kolor taki "zielonkawo-morski", a na zdjęciach wychodzi taki dość mocno niebieski :). Przerobiłem już z 10 różnych wersji Gcam od Parrota043 i dalej jest ten problem z balansem bieli.

Edited by electro69

@kriss.kg

No i które zdjęcie jest według Ciebie lepsze ?, które przede wszystkim najbardziej wiernie oddaje realną kolorystykę, bo widać właśnie różnicę choćby głównie w kolorze nieba i ogólnie widać, że to zdjęcie z Pixela 3XL jest takie właśnie "ciepło - żółtawe" ;).

[mention=59062]kriss.kg[/mention] No i które zdjęcie jest według Ciebie lepsze ?, które przede wszystkim najbardziej wiernie oddaje realną kolorystykę, bo widać właśnie różnicę choćby głównie w kolorze nieba i ogólnie widać, że to zdjęcie z Pixela 3XL jest takie właśnie "ciepło - żółtawe" default_wink.png.

Moim zdaniem pierwsze czyli 4XL. Niestety ja jestem facet (czytaj: daltonista) więc zasięgnąłem konsultacji u mojej żony (która rozróżnia pierdyliard odcieni jednego koloru nie mówiąc o całej reszcie) i jej zdaniem również 4XL jest lepsze.

[mention=59062]kriss.kg[/mention]
Dzięki za Twoją i żony opinię ;). Zmieniałeś coś w tych ustawieniach "lib patcher" ? ... jest tam chyba z 6 różnych ustawień więc można być coś "pokombinować" jak się wie co i jak ustawić
Nie zmieniałem. Za "cienki Bolek" że mnie. Nie mam specjalnie czasu aby testować różne ustawienia. W sieci nie spotkałem się z żadnymi informacjami o tych ustawieniach ale i też muszę się przyznać, że specjalnie mocno ich nie szukałem.

Czyli moje odczucia były dobrze ukierunkowane... problem, wygląda na to że tkwi właśnie w niuansach związanych z owym balansem bieli. Moim zdaniem również zdjęcia z Pixel 4XL są bliższe rzeczywistemu stanowi rzeczy, i tą opcję również mam ustawioną w opcjach. Będę w wolnej chwili testował jeszcze te ustawienia balansu bieli.

• 3 weeks later...

MGC 7.4.104 V5

https://megawrzuta.pl/download/06c55465e97c67900ccbbbbec56168e1.html

MGC 7.4.201 V1

https://megawrzuta.pl/download/ce9cdf7b4bfffc305c0d2c0757791e38.html 

Spoiler

Zmiany 7.4.201

30 września 2020 r

• Główne poprawki (Retusz, "Ruch", Spowolnienie, Retusz, Portret, Samowyzwalacz, 4K UHD w "Przyspieszenie")

• Naprawiono czarny ekran w MIUI China.

• Opcja włączania / wyłączania dźwięku migawki jest pole na siłę.

- Dodano możliwość wyboru Auto / 24/30/60 FPS.

• Dodano 4K60FPS dla Mi9 / 9TPro / Sdm845.

• Naprawiono FPS dla SDM845.

• Dodano restart w ustawieniach.

• Dodano obsługę SDM710 / 845.

• Dodano pozycję „Astro” i „AWB” do migawki.

• Złącze optyczne jest dostępne w niektórych modelach, jak sprawdzić w 7.4.104.

• Naprawiono przedni aparat w OnePlus.

• Śledzenie ostrości jest spalanie w filmie, z wyjątkiem Mi A3, Redmi Note 7/8 / 8T, Asus Max Pro M1.

• Naprawiono główny aparat w Asus Max Pro M1.

• Po locie (projekty) kamery w folderze Android / data / com.google.android.GoogleCamera / files / logcat tworzy plik logcat.

• I dużo drobnej pracy.

Edited by Matheusz
  • 3 weeks later...

Tak. Testy nowej wersji.

Dodałem listę zmian.

MGC 7.4.201 V1.1

https://megawrzuta.pl/download/63fdbb2aec14fec80b2e4680bfeb9eab.html

Spoiler

Aparat Google 7.4.201 v1.1

01 października 2020

• Dodano rozszerzony xdr w trybie portretowym.

• Teraz zdjęcia portretowe są domyślnie zapisywane w folderze Dcim / Camera.

• W przypadku portretu domyślne powiększenie to 1x.

• UserX jest używany dla biblioteki głównej. Dzięki, UserX.

• Wyłączone zdjęcia Google. Teraz po kliknięciu przeglądarki zdjęć zostanie wyświetlony monit, w której aplikacji należy otworzyć to zdjęcie.

Edited by Matheusz