Skocz do zawartości

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

OK, czyli tak jak pisałem wcześniej, na tą chwilę z aktualizacji mogą skorzystać uczestnicy Mi Pilot i być może wybrańcy, który nie są zarejestrowani w programie. Reszta musi uzbroić się w kilka (max kilkanaście) dni cierpliwości :)

Edit:
Sprawdziłem telefon, którego zalogowane konto Xiaomi nie było rejestrowane w programie Mi Pilot i aktualizacji brak. Dla formalności sprawdzę jeszcze, czy pójdzie update z pliku, ale raczej na 99% nie (sprawdziłem, nie poszło).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Jest aktualizacja OTA. Ciekawe dlaczego jest niższy numer 11.0.1.0

Potwierdźcie proszę, czy to prawda, że upgrade do Andka 10 zabiera możliwość blokowania reklam za pomocą ustawienia prywatnego DNS. A o ile wiem, to jest jedyna skuteczna metoda blokowanie reklam na telefonach bez odblokowanego BL, ale chyba póki co możliwa do zastosowania tylko na Andku 9 (apka MIUI Hidden Settings nie ma zakładka Android 10). Nie wiem, czy to kwestia samej apki czy ograniczeń nowej wersji bazy.

Screenshot_2020-01-05-21-55-04-862_com.android.systemui(1).jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kiltel napisał:

Pod jakim względem?

Jak to w androidzie 10, nie możesz ustawić  tylko urządzenie, oszczędzanie energii, oba

@latet nie wiem, nie blokuje reklam. Na custom romach jest opcja prywatny DNS. W miui nie widzę tego.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie brak aktualizacji. Nie mam żadnego konta na Mi pilot.

Pytanie do tych co już zainstalowali 10. Czy jest możliwość ustawienia zmiennych tapet na ekranie blokady i czy działają motywy gdy region jest ustawiony na Polskę.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiltel napisał:

U mnie narazie brak aktualizacji. Nie mam żadnego konta na Mi pilot.

Pytanie do tych co już zainstalowali 10. Czy jest możliwość ustawienia zmiennych tapet na ekranie blokady i czy działają motywy gdy region jest ustawiony na Polskę.

Co do tapet to w ustawieniach się pojawiają ale nie mogę znaleźć zmiennych. Motywy dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta aktualizacja na tą chwilę jest dostępna tylko dla zarejestrowanych w programie Mi Pilot

http://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QEAMIXM/miui_MI8Global_V11.0.3.0.QEAMIXM_785bed5822_10.0.zip

Wyżej masz link do softu, możesz próbować instalować ręcznie z pliku recovery za pomocą systemowego aktualizatora, ale prawdopodobnie też nie pójdzie, dopóki Xiaomi nie udostępni tej aktualizacji dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 01:50, latet napisał:

Potwierdźcie proszę, czy to prawda, że upgrade do Andka 10 zabiera możliwość blokowania reklam za pomocą ustawienia prywatnego DNS.

U mnie działa normalnie :shock:

Ustawiam go sporadycznie, gdyż mam wrażenie, że zbyt wiele blokuje. Włącznie z tym na czym mi zależy (np. zdjęcia na olx). Czy możecie podrzucić parę adresów DNS (za wyjątkiem dns.adguard.com) których używacie do blokowania reklam, które zbytnio nie spowalniają transmisji i dobrze działają?

photo_2020-01-23_17-32-49.jpg

photo_2020-01-23_17-37-15.jpg

Edytowane przez Carburator
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli dodali możliwość wpisania prywatnego DNS do normalnie dostępnych opcji systemu. I to jest konkret i dobra wiadomość, dziękuję!

Tyle że Twoje screeny są z MIUI EU, a to jest wątek o Globalu... Mam nadzieję, że tam też to dodali.

P.S. DNS to nie VPN, nie powinien zasadniczo wpływać na szybkość transferów.

Dnia 21.01.2020 o 17:05, pkonrad napisał:

Już zainstalowałem, ale ja mam chińską wersję Mi 8 z odblokowanym BL i wgranym Global ROMem, więc u mnie nie ma prawa działać, lecz na "normalnych" globalach pewnie działa.

A czemu nie ma prawa? Co mu konkretnie przeszkadza?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...