Jump to content

Kilka pytań do posiadaczy

Recommended Posts

33 minuty temu, cort06 napisał:

jest jakiś sposób na szybkie uruchomienie wyszukiwania głosowego jednym kliknięciem

Powinieneś chyba tą ikonę gdzieś mieć. U mnie jest (też Miui10, ale starszy Android bo Redmi 3s). Jak nie ma to można spróbować ją dodać np programem Quick Shortcut Maker. Wyszukiwanie głosowe powinno być w działaniach Google.

• Replies 590
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To nie łapanie się za słówka, a klarowanie pewnych niedociągnięć, niedomówień i zwykłych bzdur 5 punkt to już w ogóle kuriozum - nie wiem, nie widziałem, coś gdzieś  przeczytałem = prawda objawi

Właśnie... Wszystkie plotkarskie serwisy komórkowe mówiły o reklamach. Kupiłem Xiaomi, nie mam żadnej reklamy  Zgłaszam reklamację!

Tak dla wiadomości miałem wersje global stable 9.5.19 anti4 zainstalowałem wersje global dev 8.7.26 z poziomu aktualizatora i poszło wszystko cacy mam teraz miui 10 instalacja na zablokowanym bootload

Posted Images

Pozdrawiam wszystkich. Wróciłem na forum. Dzisiaj dostałem XRN5. W ciągu tych dni czekania na telefon przeczytałem chyba całe to forum. Jednak jestem cienki więc proszę o pomoc. Pierwsze, chcę wgrać TWRP i zrobić kopię EFS i obecnego systemu, zanim zacznę cokolwiek kombinować. Mam wersję MIUI Global 9.6 stabilna 9.6.3.0(OEIMIFD), anty4. Mam na kompie mini ADB i RedWolf, sterowniki wgrane, komp widzi telefon. Proces wgrywania -czy dobrze kumam- podpowiedzcie: 1-Tel. uruchomić w fastboot 2-komenda (fastboot flash recovery.img) 3-boot to recovery 4-teraz w TWRP flash RedWolf.img jako recovery 5- reboot to recovery i już potem tylko reboot to system. Następnie mogę flash-ować Magisk 17.1 ???  Czy tak ??

Edited by ywis
3 godziny temu, dzidexx napisał:

0 - odblokować Bootloader.

Reszta blisko ale NIE.

Są dwa poradniki na forum - zajrzyj.

Niezbędny jest "format data"(nie myl z wipe) w twrp, magisk przed reboot system.

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Tak, zapomniałem napisać, że BL zablokowany. A czy możesz wskazać stronę tych poradników - dziękuję.

Jak przyspieszyć czekanie na odblokowanie BL przez xiaomi? Gdzieś czytałem, żeby się zalogować na jakiejś stronie miui i zrobić kilka-naście postów a wtedy skracają czas czekania ale nie mogę teraz tego odnalezć. Pomóżcie proszę !!!

5 godzin temu, mszark napisał:

Tu masz dwa tematy, odblokowywanie bootloadera i wgrywanie xiaomi.eu https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/

Więcej nie potrzebujesz. Robiłem zgodnie z nimi w niedzielę i wszystko szybko i sprawnie.

Użyłem metody z linku

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi

i w pewnej chwili zobaczyłem informację, że mam czekać 700 godzin. Czy jest inna metoda albo trzeba czekać?

Cześć, mam pytanie: mam dwie karty: jedna do internetu a druga do dzwonienia. Ustawiłem 1 na domyślne połączenia, a 2 na internet, dodatkowo tej 1 zrobiłem limit na 0, żeby wyświetlało się czy pobiera mi z niej internet i wygląda na to, że chyba tak jest bo komunikat mi się wyświetla i dalej mogę być na internecie. Da się wyłączyć tą 1 kartę tylko z internetu nie wyłączając jej rozmów w ustawieniach? A może ustawiając 1 na dzwonienie a 2 na internet już to zrobiłem tylko o tym nie wiem :/ ?

Edited by Boro_44
Cześć, mam pytanie: mam dwie karty: jedna do internetu a druga do dzwonienia. Ustawiłem 1 na domyślne połączenia, a 2 na internet, dodatkowo tej 1 zrobiłem limit na 0, żeby wyświetlało się czy pobiera mi z niej internet i wygląda na to, że chyba tak jest bo komunikat mi się wyświetla i dalej mogę być na internecie. Da się wyłączyć tą 1 kartę tylko z internetu nie wyłączając jej rozmów w ustawieniach? A może ustawiając 1 na dzwonienie a 2 na internet już to zrobiłem tylko o tym nie wiem :/ ?

Najlepszym sposobem jest ustawienie jednej z kart na sztywno LTE
MOŻNA TO ZROBIĆ W INFORMACJI O TELEFONIE lub zainstalować apke "4g only LTE". Mam właśnie tak ustawione. Pamiętaj jednak, że przy takim ustawieniu nikt na tą kartę się nie dodzwoni. Oczywiście możesz w każdej chwili ja przełączyć na odpowiednią opcjeb1c03d786a8c7391d81db5ae8cb3a3b2.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

OK dzięki, przy okazji zauważyłem, że da się to sprawdzić z której karty pobiera w prawym górnym rogu przy ikonie zasięgu- jeśli dwie strzałki skierowane jedna w górę druga w dół są po prawej stronie słupków to właśnie z tej karty pobiera. 

Edited by Boro_44
Zapytam jeszcze dla pewności. Czy ty robiłeś tą metodą i czy BL miałeś zablokowany tak jak ja, czy miałeś już odblokowany. No bo czytam tam already Unlock Bootloader on your device.
Tak robiłem tą metodą.BL miałem odblokowany. Ścigasz pliki i wypakowujesz Włączasz program z rozszerzeniem ini (Telefon w fastboot). Pokaże się zielone okno. Wpisujesz (4), enter,enter. Ponownie pokaże się okno wyboru. (Ja wybrałem redvolfa). Wpisujesz odpowiednią cyfrę. Enter enter

Po pierwszym uruchomieniu redvolfa z ainstaluj uprzednio umieszczony w pamięci telefonu no werify nastepnie przejdź do menu uruchom telefon do recovery.. Uruchomi się ponownie
i restart do system. Później to już magisk....

2 minuty temu, Roman_M napisał:

Tak robiłem tą metodą.BL miałem odblokowany. Ścigasz pliki i wypakowujesz Włączasz program z rozszerzeniem ini (Telefon w fastboot). Pokaże się zielone okno. Wpisujesz (4), enter,enter. Ponownie pokaże się okno wyboru. (Ja wybrałem redvolfa). Wpisujesz odpowiednią cyfrę. Enter enter

Po pierwszym uruchomieniu redvolfa z ainstaluj uprzednio umieszczony w pamięci telefonu no werify nastepnie przejdź do menu uruchom telefon do recovery.. Uruchomi się ponownie
i restart do system. Później to już magisk....

No tak ale ja chyba nie mogę bo mam zablokowany BL ?

@latet rzecz w tym że 835 zł za wersję 4/64 to raczej bardzo dobra cena. Napewno dużo mniej niż mediamarkt itp

Zakupy prosto z Chin raczej robię często lecz drobne i takie które nie podlegają opłatami celnym.  Bo wersja 4/64 na AliExpress wychodzi 750 zł lecz jeżeli paczka zostanie oclona to interes żaden. A ja potrzebuje kupić 2 szt więc ryzyko raczej duże więc sklepy z Chin raczej nie biorę pod uwagę. Dlatego też chcę poznać wasze opinie o bestcena i dowiedzieć gdzie inni użytkownicy kupili swoje rn5

5 godzin temu, Pako123456 napisał:

Zakupy prosto z Chin raczej robię często lecz drobne i takie które nie podlegają opłatami celnym.

Wiele sklepów ma opcję wysyłki z kraju EU, a nawet z PL.

Np. tu: https://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-5-5-99-Inch-3GB-32GB-Smartphone-Gold-398947.html

masz opcję wysyłki z Niemiec za 47 zł (łącznie 733+47 zł) lub z Polski za free, ale akurat wtedy rzeczywiście cena podstawowa jest wyższa i taniej nie jest. Tyle że w obu przypadkach nie ma ryzyka vat, a dostawa powinna być b. szybka.

Cena 835 zł w Proline za 4/64 jest bardzo spoko. To co wyżej napisałem i skreśliłem, to było o wersji 3/32.

Edited by latet

@latet w sumie to cena podobna. A bestcena ma dość dobrą ofertę. Cały mój dylemat polega na tym że nie chce kupić o kilka zł taniej i kupić pseudo global z "syfmiui" bo już miałem taką sytuację z moim rn3 z allegro. A ty gdzie kupiłeś? 

Ps o co chodzi z proline? 

Edited by Pako123456

Czyli nie jesteś jeszcze szczęśliwym posiadaczem rn5;-) ale i tak dzięki za wypowiedź. Gdybym nie przerobił nieuczciwego sprzedawcy to pewnie teraz bym się tak nie skradał :grin: Może wypowie się jeszcze jakiś właściciel rn5 odnośnie źródła zakupu. 

@latet a proline o którym pisał @Antyhaker to nazwa sklepu. 

Edited by Pako123456
Czyli nie jesteś jeszcze szczęśliwym posiadaczem rn5;-) ale i tak dzięki za wypowiedź. Gdybym nie przerobił nieuczciwego sprzedawcy to pewnie teraz bym się tak nie skradał default_icon_e_biggrin.gif Może wypowie się jeszcze jakiś właściciel rn5 odnośnie źródła zakupu. 

[mention=1689]latet[/mention] a proline o którym pisał [mention=10517]Antyhaker[/mention] to nazwa sklepu. 

Proline jest poważną, dużą firmą. Posiada sieć sklepów. Kupowałem u nich rn4 i ostatnio rn5 z dwuletnią gwarancją. Znajomy podobnie. Jaki telefon u nich zamówisz taki dostaniesz.

Dodam tylko, że telefony xiaomi sprzedają w wersji global na Europę.

• Thanks 1