Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia posiadaczy - Mi Mix 2s


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 6/64gb wersję chińską. Bootloader jeszcze nieodblokowany (360h czekania), więc siedzę na najnowszym china devie, co za tym idzie brak polskiego języka oraz kompatybilnosci z Google Pay. Poza tym działa bez zarzutów, zero zwieszek, aparat robi o niebo lepsze zdjęcia niż leeco x820 z google camera, szczególnie w nocy. Ładowanie Qi to też fajny bajer, mam kompatybilną ładowarkę samochodową i prędkość ładowania nie jest najgorsza, ale oczywiście ładowarka QC przebija wszystko. Face unlock działa bardzo szybko, chociaż nie widzę w tym sensu, bo można odblokować telefon używając zdjęcia wyświetlonego na innym telefonie, Mi8 ze skanowaniem 3D powinno być w tej sprawie o wiele bardziej bezpieczne. Ogółem to podrasowany mix 2, z nowszym SoCiem, lepszym aparatem i dodanym bezprzewodowym ładowaniem. Z tego co widzę, nawet części takie jak przedni panel i bateria są wymienialne pomiędzy mixem 2 a mixem 2s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę o zdjęcie Mix2s z ekranem podświetlonym na maxa w słoneczny dzień. Interesuje mnie czy automatyczna regulacja jasności podświetlenia działa bez problemów - muszę zakupić nowy fon z dobrym, czytelnym wyświetlaczem i rozważam Mi2s, Mi8 lub OP6. Ten ostatni już raczej nie - gorszy ekran (tylko 423nit) i słaby głośnik (chcę usłyszeć jak ktoś dzwoni). Mi2s jest poręczniejszy, ładniej się prezentuje (bo bez notcha) choć nie wierzę w FaceUnlock przez kamerę 5MP. Liczę, że Mi 8 będzie miał dobrego Amoleda (podobno 600nit) i będzie dobrze zrobiony, bez błędów OP6. Ale jeżeli okaże się, że nie, to pozostanie MiMix2s (475nit). Noszę okulary korekcyjne i mam już swoje lata, dlatego chciałbym zobaczyć na zdjęciu jaka jest czytelność jego ekranu w trakcie robienia zdjęć (słońce za plecami) lub przeglądania menu. Chcę wiedzieć co mnie czeka, jeżeli go kupię. Pomożecie ?

Edytowane przez Motonick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Telefon jest szybki, aparat jest całkiem spoko, bateria wytrzyma cały dzień, sot ok 4-5h przy ciągłym graniu. Telefon trochę ciężki, te 190gram czuć w ręku.
Pełne naładowanie bezprzewodowe to według telefonu ok 2,5h, a przez qc ok 1h-1,5h.
Czytnik linii papilarnych działa bardzo szybko i prawie bezbłędnie.

Nie wiem czy to wina kiepskiej szybki, ale ekran w pełnym słońcu delikatnie robi za lusterko.

Brakuje mi tylko wyszukiwarki aplikacji i face unlock.

Mam 6/64 global.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zastanawiam się nad zmianą Mi Note 2 (Global) na Mi Mixa 2S 6/128 lub 8/256.
Mix ma dużo lepszy aparat, ogólnie jest nieco poręczniejszy przy większym ekranie, ale znowu Note ma większą baterię i użyteczny bajer w postaci podczerwieni, no i cały czas się waham. Bo na Mi 8 nie czekam, zwłaszcza że jedynie edycja EE jest ciekawa, a ta ma być do kupienia najwcześniej po wakacjach.

BTW: ktoś wie czy Goldway nadal wysyła z magicznym ominięciem opłat?
I gdzie w ogóle warto teraz kupować telefony, bo się namnożyło tych chińskich sklepów...

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2018 o 12:07, R_ade_K napisał:

Tyle, że IB ma coraz gorsze ofery i coraz gorszą opinię...

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Ostatnio kupowałem i zero problemów, szybka wysyłka i cena też dość dobra. Na pewno lepsza niż z Polski. Tylko że w przypadku Mi Mixa 2s nie ma niestety gwarancji w Europie i jest tylko 12 miesięcy...

Edytowane przez El Madridista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, teraz już do odblokowania bootl nie wypełnia się formularza tylko połaczyć konto z urządzeniem i trzeb czekać te 360h po połączeniu z miflash unlockiem? nie ma innej opcji? żonie robię to samo w rn4x i tam jest 72h. wszystko się zgadza i jest ok?

sam telefon spoko, jak za 1750zł nie ma co narzekać, przesiałem sie po 2,5 roku z rnm3pro który też ciągle dawał radę. szkoda tylko jacka 3.5mm bo sporo używam, będzie trzeba dokupić kilka przejściówek..

nie wiem jakie szkło kupić, żona w 4x jakie by nie miała każde się odkleja i szybko niszczy.. ktoś coś poleca do 2s'a?

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hhunter22

hmmmm.... Nie wiem od czego to zależy, ale... Wczoraj odebrałem Mi MIX 2s. Na globalu - zgodnie z FIFA - zalogowałem się do konta, przypisałem urządzenie, włączyłem odblokowanie OEM i debugowanie, podłączyłem fona do PC, uruchomiłem MiUnlock i odblokowałem BL, bez żadnych przeszkód. Całość zajęła jakieś 15 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Postanowiłem się wypowiedzieć, a nóż wniose coś do tematu. Zacznę od tego, że ponad 20 miesięcy używałem Mi5 i byłem na tyle zadowolony ze mimo iż myślałem o zmianie to nie potrafiłem się zdecydować jaki sprzęt będzie w stanie zastąpić mojego wysłużonego aczkolwiek niezawodnego, najpiękniejszego w historii firmy telefonu (moje subiektywne zdanie).

Nie przeciągając dłużej, po premierze Mi Mix 2s i Mi 8 zdecydowałem, że najwyższa pora zaszaleć i wybrałem tego pierwszego (nie podoba mi się notch i to, że kolejne telefony są coraz większe a baterie mniejsze jak w przypadku wersji Explorer)

Mi Mix 2s jest ze mną trzeci dzień, biała wersja 128gb. Świetnie wykonany i spasowany choć rzeczywiście ciężki w szczególności kiedy Mi5 jest 50g lżejszy(!).

Pierwsze rozczarowanie to okres oczekiwania na odblokowanie bootloadera, 360 godzin to jakiś dowcip (tak, wiem że większość producentów nie pozwala w ogóle ale dlatego właśnie wybrałem Xiaomi, moze to moj ostatni taki wybór?)

No trudno, pomyślałem sobie. Przetestuje globalną wersje, nigdy nie miałem okazji (od zawsze z MIUI Polska). Na pierwszy rzut oka widać, że system jest niedopracowany, wiele aplikacji nie wypełnia całego ekranu i pozostaje przestrzeń około centymetra bezużytecznej czerni na dole. Brak wyboru motywów i odblokowania twarzą oraz możliwości ustawienia akcji w określonym czasie nie rujnuje życia ale w nowym modelu spodziewam się dodatkowych funkcji jednocześnie podtrzymując wysoki poziom starych. 

Kolejny raz smutek pojawił się na mojej twarzy kiedy musiałem zrobić zdjęcie dokumentu w pracy, na szybko pstryknąłem fote bez większego przyłożenia choć nie drżały mi ręce to ciężko było złapać ostrość mimo kilku prób. Aplikacja aparatu definitywnie do poprawy.

Rozczarowanie to nie do końca właściwe słowo ale nie przychodzi mi nic innego do głowy kiedy porównuje muzykę na słuchawkach. Mi5 nie dość, że gra głośniej to w moim subiektywnym przekonaniu również wyraźniej. Na szczęście na słuchawkach przez bluetooth różnica głośności nie jest już tak zauważalna.

W kwestii czasu pracy na jednym ładowaniu również widzę, że rewelacji nie będzie choćby ze względu na duży wyświetlacz.

Jeśli dotrwaliscie do końca moich przemyśleń to zdajecie sobie sprawę jak duży wpływ na moją krytyczna ocenę ma ciągłe porównywanie do Mi5 ale uważam, że po dwóch latach od premiery kolejny flagowy smartfon powinien być tylko lepszy a już na pewno nie powinien być gorszy. Póki co nie polecam tego zakupu, przynajmniej na razie, za kilka miesięcy cena spadnie a kolejne aktualizacje wyniosą Mi Mixa na właściwy poziom (mam nadzieję).

Pozdrawiam.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pinturicchio87 napisał:

Witam wszystkich.

Hmmm...

Zmień system na MIUI Polska/EU, to pogadamy. Jak znam życie to masz telefon z jakimś globalem, albo co gorsza, z syfmiui,.

Na razie nie zgadzam się z ani jednym słowem, począwszy od odblokowania BL, a skończywszy na aparacie. Mi MIX 2s jest lepszy od Mi MIX 2, a ten z kolei od MI MIX.

I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, R_ade_K napisał:

Nie gloryfikuj tak miui polska, bo np. na mi note 2 miałem z nim problemy, podczas, gdy global działał bez problemów.

Nie gloryfikuję, tylko stwierdzam fakty. Korzystam z telefonów Xiaomi od 2013 roku. Poza awarią wyświetlacza w Mi Note, nie działo się nic, co dawałoby powody do zgrzytania zębów. Przypadek? Przez 6 lat?

Wniosek jest jeden. Jeśli ktoś nie umie instalować softu, niech się do tego nie zabiera, i niech nie wypisuje bzdur... Żeby nie było. Mi Note 2 też miałem, używałem przez blisko pół roku. Również z MIUI Polska?EU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, mrosi said:

Hmmm...

Zmień system na MIUI Polska/EU, to pogadamy. Jak znam życie to masz telefon z jakimś globalem, albo co gorsza, z syfmiui,.

Na razie nie zgadzam się z ani jednym słowem, począwszy od odblokowania BL, a skończywszy na aparacie. Mi MIX 2s jest lepszy od Mi MIX 2, a ten z kolei od MI MIX.

I tyle w temacie.

Twój komentarz jest nie na temat. Masz prawo mieć własne zdanie ale jeśli chcesz się z nami podzielić Twoimi wrażeniami na temat telefonu ułóż parę zdań i odnieś je do siebie a moje subiektywne zdanie zostaw w spokoju.  

W związku z radami ZAWANSOWANYCH użytkowników próbowałem kolejny raz przeskoczyć 360 godzin z marnym powodzeniem. Sposób prawdopodobnie już nie działa.

Chciałbym jeszcze dodać że jasność maksymalne również jest gorsza od Mi5 a tryb incognito w przeglądarce to pic na wodę, wszystko zostaje w historii przeglądania i oczywiście mówię o wersji Global. W związku z blokada nie mam możliwości zainstalować MIUI Polska. Zaznaczam, że nie mam syfmiui.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pinturicchio87 napisał:

Twój komentarz jest nie na temat. Masz prawo mieć własne zdanie ale jeśli chcesz się z nami podzielić Twoimi wrażeniami na temat telefonu ułóż parę zdań i odnieś je do siebie a moje subiektywne zdanie zostaw w spokoju.  

Przeczytaj pierwsze zdanie mojego wpisu. Najlepiej kilkanaście razy. Może uda Ci się je zrozumieć.

Napisałem wyraźnie. Zmień system na MIUI Polska/EU i wówczas rozpisuj się na temat tego, co nie dział. Jeśli, i zanim, zaczniesz cokolwiek krytykować, sprawdź wszystkie aspekty i możliwości.

W przeciwnym przypadku, wpisy pokroju cytowanej przeze mnie treści, będę świadczyć o poziomie intelektualnym średnio rozgarniętego, gimnazjalisty, w dodatku mającego tendencje do pieniactwa. Mam nadzieję, ze jest inaczej...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, mrosi said:

Przeczytaj pierwsze zdanie mojego wpisu. Najlepiej kilkanaście razy. Może uda Ci się je zrozumieć.

Napisałem wyraźnie. Zmień system na MIUI Polska/EU i wówczas rozpisuj się na temat tego, co nie dział. Jeśli, i zanim, zaczniesz cokolwiek krytykować, sprawdź wszystkie aspekty i możliwości.

W przeciwnym przypadku, wpisy pokroju cytowanej przeze mnie treści, będę świadczyć o poziomie intelektualnym średnio rozgarniętego, gimnazjalisty, w dodatku mającego tendencje do pieniactwa. Mam nadzieję, ze jest inaczej...?

Dobrze Kolego postaram się po dobroci. Odłóż swoje ambicje na bok i zapomnij o kompleksie gimnazjum. Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować bo nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego pierwszego posta a poza tym świadomie próbujesz wyprowadzić mnie z równowagi i pomału zaczyna Ci to wychodzić, używaj sobie w świecie wirtualnym bo w rzeczywistości konsekwencje mogą okazać się zgubne więc warto to przećwiczyć bez konsekwencji (mogło by się wydawać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dax13 napisał:

Jakieś propozycje jak się z tym uporać? Próbować z jakimś VPN czy instalwoać China dev?

Kolejna osoba, która nie czyta ze zrozumieniem...

Nie "Zaloguj się do konta", a "Przypisz urządzenie do konta".

Punkt 6.5

"Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.".

 

Ludzie, jak wy funkcjonujecie w życiu...?

 

@pinturicchio87

Nie strasz, nie strasz, bo się... Od straszenia to są duchy. Przeszedłem w życiu tyle, że nawet taki "chojrak" jak Ty, jest w stanie co najwyżej wywołać u mnie uśmiech politowania.

Żeby nie drążyć tematu: 

Przeczytaj swój wpis, a potem mój i zastanów się do czego odnosił się mój post. I proponuję zapisać się na lekcje czytania ze zrozumieniem...

EOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jawamdame napisał:

Witam, czy może mi ktoś powiedzieć czy wersia 6/64 ma B20? O dziwo w kilku recenzjach spotkałem się z informacją że B20 jest tylko w modelach z 8gb.....

Z tego co kojarzę, to Mi MIX 2s jest telefonem "globalnym" pod kątem hardware, więc bez względu na wersję pamięci obsługuje pasmo B20.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2018 o 00:49, pinturicchio87 napisał:

Jeśli dotrwaliscie do końca moich przemyśleń to zdajecie sobie sprawę jak duży wpływ na moją krytyczna ocenę ma ciągłe porównywanie do Mi5 ale uważam, że po dwóch latach od premiery kolejny flagowy smartfon powinien być tylko lepszy a już na pewno nie powinien być gorszy. Póki co nie polecam tego zakupu, przynajmniej na razie, za kilka miesięcy cena spadnie a kolejne aktualizacje wyniosą Mi Mixa na właściwy poziom (mam nadzieję).

Mam do Ciebie pytanie odnośnie siły wibracji w Mi Mix 2S względem Mi5. Sam używam Mi5 i szczerze powiem że w kieszeni słabo są wyczuwalne z resztą i w dłoni nie są one jakieś mega silne jak w innych telefonach.  

Edytowane przez mrosi
Mogłeś jeszcze dodać pół strony pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltan78, miałem MI5 i faktycznie wibracje nie były szczególnie mocne. Obecnie mam już Mix'a 2S i jest  moim zdaniem podobnie. Wibracja jest troszeczkę inna - nie wiem czym się różni, częstotliwością czy czymś, ale lekko się różni. Telefon jest większy i cięższy i pewnie to ma jakiś wpływ. Niemniej siła jest podobna.

Natomiast w ogólnym rozrachunku po paru dniach korzystania jestem zachwycony telefonem. Płynność działania, bateria, design - to są dla mnie plusy. Większych minusów w zasadzie nie widzę. Owszem MIUI ma trochę bolączek, ale to w każdym telefonie więc nie przypisuję tego konkretnemu modelowi. Zobaczymy czy z czasem dalej będzie tak fajnie, czy coś się zacznie krzaczyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przesiadłem się z Mi5 na Mi mix s2 i mogę tylko chwalić. Szybkość działania jest nie do porównania. Ogólnie wszystko na plus. Czekam tylko na MIUI10 i będę zadowolony.

Dziś zauważyłem tylko że wyłączyło mi się Wifi i nie mogę włączyć. Wczoraj ta sama przypadłość była na syna telefonie redmi4a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jawamdame napisał:

Czy można jakoś wyłączyć ten dodatek który jest na lewym ekranie w miui?

Ustawienia -> Pulpit -> Asystent MIUI.

 

 

Dnia 17.06.2018 o 14:33, jawamdame napisał:

Witam, czy może mi ktoś powiedzieć czy wersia 6/64 ma B20? O dziwo w kilku recenzjach spotkałem się z informacją że B20 jest tylko w modelach z 8gb.....

https://www.mi.com/mix2s/specs/

Tak dla uzupełnienia:

尊享版

GSMB2 / B3 / B5 / B8
CDMA1X/EVDOBC0 / BC1 / BC6 / BC10
WCDMAB1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B6 / B8 / B9 / B19
TD-SCDMAB34 / B39
TD-LTEB34 / B38 / B39 / B40 / B41
FDD-LTEB1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / 
B13 / B17 / B18 / B19 / B20 / B25 / B26 /
B27 / B28 / B29 / B30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...