Skocz do zawartości

Dostępna aktualizacja globala


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiłem aktualizację do 9.5.4.0 poprzez zmianę regionu na Indie. Pierwsze co zauważyłem to jak trzyma bateria. Na 9.0.5.0 bateria schodziła średnio 10% na 1h włączonego ekranu, teraz 10% na 1,5h włączonego wyświetlacza. Co do jakości rozmów też słyszę różnicę. Wcześniej podczas rozmowy na pasku wyświetlała się litera H, a teraz podczas rozmów wyświetla się LTE, a jakość dźwięku jest dużo lepsza. TWRP w wersji 3.2.1-0 wgrywałem przez XiaoMiTool, czyli identycznie jak przy 9.0.5.0. Na chwilę obecną widzę same plusy jednak czas to zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do wersji Global 9.5.4 zauważyłem, że zaczął działać gest przesunięcia w górę w dowolnym miejscu na ekranie startowym włączający wyszukiwanie google. W wersji 9.2.1 ten gest nie działał.

Zauważyliście inne zmiany na plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipek1969 

12 godzin temu, lipek1969 napisał:

Co do motywów to problem z ochroną danych UE (cokolwiek to znaczy). Wystarczy ustawić region na Szwajcarię, Indie czy coś innego i wszystko wraca do normy. ;-)

A czy są jakieś problemy uboczne "obcego" regionu, np. niewłaściwa godzina itp.? I czy działa wtedy zmiana tapet? 

Do "zaktualizowanych": czy da się pobrane motywy na regionie Polska mixować? Tak np, żeby ekran blokady był z jednego a ikony z drugiego? 

Podobno też polepszyli działanie powiadomień, ale widać co innego znów nie zagrało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipek1969 
A czy są jakieś problemy uboczne "obcego" regionu, np. niewłaściwa godzina itp.? I czy działa wtedy zmiana tapet? 
Do "zaktualizowanych": czy da się pobrane motywy na regionie Polska mixować? Tak np, żeby ekran blokady był z jednego a ikony z drugiego? 
Podobno też polepszyli działanie powiadomień, ale widać co innego znów nie zagrało...
Na innym regionie miksujesz, ustawiasz i wracasz z powrotem na polski. Poszukaj w Google artykuł był nawet mały ostatnio na ten temat. A powiadomienia działają, są scalone w obrębie aplikacji. Jednym się spodoba innym nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomoS napisał:

Żałośni są. Najpierw wypuszczają publicznie aktualizacje a potem wycofują. Tak jest z każdą wiekszą aktualizacją MIUI. 

Jeżeli znaleźli jakiś poważniejszy błąd to lepiej, że ją wycofali niż gdyby zostawili i mogło by to narobić jakichś szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Xiaomi rozpoczęło aktualizowanie swoich smartfonów do najnowszej wersji nakładki: MIUI 9.5. (....) 

W niektórych przypadkach po instalacji MIUI 9.5 użytkownicy odnotowali zwiększone zużycie baterii oraz problem z powiadomieniami pochodzącymi z budzika. Nie działa także aplikacja WeChat jednak wątpię, aby ktoś w Polsce używał jej na szeroką skalę...."

(za instalki.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisałem Ci że producent wycofał aktualizację, zarówno 9.5.4.0 jak i 9.2.2.0. Nie ma jej już dostępnej OTA, jak również w formie pliku do pobrania na stronie Mi. Plik z ROMem który pobrałem niestety skasowałem po instalacji na telefonie.

 

Na tą chwilę najnowszy dostępny ROM to MIUI 9.2.1.0

http://en.miui.com/getrom-309.html?m=yes&mobile=2

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wszystko jest napisane. Wystarczy przeczytać.

 

888282759edd585f6df512e9a3b9b13b.jpg

 

A tak w ogóle to ROM Global do Redmi Note 4 na Snapdragon i Redmi Note 4X to jest dokładnie to samo (ten sam plik dla obu telefonów).

 

 

Edit:

 

http://bigota.d.miui.com/V9.5.4.0.NCFMIFA/miui_HMNote4XGlobal_V9.5.4.0.NCFMIFA_aaade14a88_7.0.zip

 

Wyżej masz link do pobrania ROMu MIUI 9.5.4.0 Global dla Redmi Note 4/4X na Snapdragon 625.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś router z UPC Thomson. Zrywał połączenia, ustawiałem w różnej konfiguracji i nic. Zmieniłem na connect Box router i jak ręką odjoł. Śmiga na pełnej prędkości fonik. Więc tu może być niejeden problem.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...