Mentos

Dostępna aktualizacja globala

Recommended Posts

Właśnie się pojawiła ale narazie się wstrzymam z aktualizacją. Razi mnie brak nowych poprawek bezpieczeństwa :/

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Poprawek bezpieczeństwa nie będzie bo to już stary telefon. Sama aktualizacja do MIUI 11 to już dużo, mało kto aktualizuje ponad 2 letnie telefony.

Dnia 15.11.2019 o 06:49, Orjon napisał:

Aktualizacja MIUI11 http://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.NCFMIXM/miui_HMNote4XGlobal_V11.0.2.0.NCFMIXM_83170d3e3a_7.0.zip

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Zainstalowałem z tego linku. I mam wrażenie że trochę szybciej system lata. Do baterii się nie odnoszę, ponieważ po dwu i półrocznym użytkowaniu nie ma co wymagać.

Pozdrawiam.

4 godziny temu, tomas111 napisał:

Zainstalowałem z tego linku. I mam wrażenie że trochę szybciej system lata. Do baterii się nie odnoszę, ponieważ po dwu i półrocznym użytkowaniu nie ma co wymagać.

Pozdrawiam.

Jak to zainstalować?

Pobrało mi aktualizację ~ 465 MB, następnie restart telefonu do recovery (miałem TWRP) i nic się nie działo, więc ręcznie zrestartowałem.

Wszedłem w aktualizacje - pokazało, że dostępna ~ 1,5 GB, pobrałem i zainstalowałem.

Wchodzę w recovery, żeby zainstalować Magisk a tu okazuje się że mam Mi Recowery, więc instaluję TWRP i po restarcie tel. złapał bootloopa.

Musiałem ratować się MiFlash.

Czy ktoś może mnie oświecić, gdzie popełniłem błąd i jaki?

pozdr.

Global nie lubi się z TWRP. Zainstalowałeś Magiska od razu po instalacji TWRP?

Nie dotarłem do instalacji Magiska - bootloop po TWRP.

Kiedyś wracałem z MIUI Polska na Global i też mi odinstalowało TWRP, ale instalacja przebiegła OK - może trzeba poczekać na nowszą wersję dla MIDO

Miui 11 wczoraj zainstalowałem. Jak narazie wszystko śmiga. Interfejs odświeżony. Wszystko na plus:-D

Screenshot_2019-11-21-09-10-53-602_com.android.settings.jpg

Screenshot_2019-11-21-09-11-13-296_com.miui.home.jpg

Screenshot_2019-11-21-09-10-40-745_com.miui.home.jpg

Edited by gello1

Pierwsze co zauważyłem po instalacji MIUI 11 to problemy z synchronizacją gmaila w fabrycznej aplikacji poczty. Po prostu nie działa. Na MIUI 10 nie było tego problemu. Druga sprawa to problemy z przywróceniem aplikacji wraz z danymi z kopii wykonanej przy pomocy Titanium Backup - niektóre aplikacje nie działaly po przywróceniu albo w ogóle nie chciały się przywrócić. Trzecia sprawa to problem z odblokowaniem ekranu (czasami).

Lazyflashera wrzucałeś?

Nie
Nawet o tym nie pomyślałem
Nawet kopii w TB nie zrobiłem - bo to przecież tylko aktualizacja

Czy jak mam xiaomi.eu zainstalowane, to tego globala lepiej nie instalować?? 
Czy będzie wersja xiaomi.eu dla redmi note 4x ?? 

U mnie po aktualizacji czasami bardzo dlugo telefon odswieza pulpit po wyjsciu z programu, oraz jesli klikne badz usune jedno powiadomienie z FB to znikaja wszystkie pozostale.

Istnieje jakiś sposób na czarny motyw w MIUI11 na Redmi Note 4X? Jak wiadomo oficjalnego czarnego trybu nie ma bo dali tylko amoledom i always on display. W apce z motywami nic nie mogę znaleźć na 11.

@segbas podpinam się.. wczoraj utworzyłem temat o pytanie, ale szanowna administracja stwierdziła że ten temat był już omawiany.. ciekawe gdzie

@pawel789 Jedyne co udało mi się dotychczas znaleźć to ręczne wymuszenie oficjalnego czarnego motywu przez ADB. Zostało to opisane na XDA, ale, że nie wiem czy można udostępniać tu linku to opiszę to tutaj.

Czarny motyw:

adb shell settings put secure ui_night_mode 2

Domyślny biały motyw:

adb shell settings put secure ui_night_mode 1

Automatyczna zmiana motywu w zależności od pory dnia:

adb shell settings put secure ui_night_mode 0

Za każdym razem należy jeszcze po wprowadzeniu tamtej komendy wpisać adb reboot w celu zresetowania telefonu aby zostały wprowadzone zmiany. 

Nie biorę odpowiedzialności za skutki wywołane działaniem powyższych komend. Robicie to na własną odpowiedzialność. 

Niestety to rozwiązanie nie jest idealne i ma swoje wady. Kolor nie zmienia się wszędzie np. w ustawieniach telefonu, ale w najważniejszych miejscach jak aplikacja od smsów, galeria zdjęć, pasek od zmiany głośności i panel powiadomień ulega zmianie. Niestety w panelu powiadomień zostaje czarna czcionka w powiadomieniach na szarym tle co mocno osłaba czytelność (załączam zrzut ekranu). Niestety dla mnie jest to dyskwalifikujące. 

1.thumb.jpg.e7a2c391937f9eb236c2b49756341500.jpg

@skay77 Ten motyw nie zmienia kolorów. 

Edited by segbas

Również podtrzymam temat czarnego motywu w Redmi Note 4 Global, Czy u was też po zmianie motywu nie zmienia się pasek stanu, sms i klawiatura??? Zmianie ulegają tylko ekran blokady, ikony i pasek ulubionych. Nie wiem czy to taki urok Miui 11 czy jakiś błąd u mnie.

Edited by wenazyr
doprecyzowanie wpisu

9 minut temu, wenazyr napisał:

Nie wiem czy to taki urok Miui 11 czy jakiś błąd u mnie.

Taki urok Miui 11, wszyscy na starszych telefonach tak mają.

2 godziny temu, FromWP napisał:

To się wkopałem z tą aktualizacją i pewnie nie tylko ja. Jedna z największych zalet MIUI czy spora możliwość personalizacji wyglądu odpada. Jeszcze te szumne zapowiedzi od roku, że w MIUI 11 wszyscy dostaną czarny wygląd. I co? Klops...

Dnia 8.12.2019 o 18:18, FromWP napisał:

No,nie wszyscy....https://megaroms.net/xiaomi-eu-9-11-7-new-miui-11-android-pie-port-for-redmi-note-4x/

Bardzo fajny rom.jestem od tygodnia.Dziala gcam.Dobra bateria.