Jump to content

Lekter

Użytkownicy
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lekter

 1. W "Ustawienia" -> "Ekran główny" jest opcja "Przesuń w górę na ekranie głównym, aby otworzyć wyszukiwanie". Domyślnie ta opcja jest włączona i ten gest zawsze uruchamiał Wyszukiwarkę Google, a parę dni temu ten gest zaczął mi uruchamiać systemową w MIUI przeglądarkę internetową. Da się to jakoś przywrócić do poprzedniego stanu, tak żeby ten gest uruchamiał Google? Ta systemowa przeglądarka NIE jest ustawiona jako domyślna.
 2. Nie, to nie to. To chodzi o funkcję "Always On Display".
 3. Owszem była taka informacja. Usunęli ją pewnie dlatego, że nie była miarodajna. Czas do końca ładowania był wyliczany według bieżącej prędkości ładowania, a prędkość ta różni się i to bardzo w zależności od stopnia naładowania baterii, na początku, jak jest bardzo rozładowana bateria ładuje się szybko, później przy około 80% już zwalnia, a ostatnie 10% ładuje już całkiem powolutku w porównaniu do prędkości początkowej. Więc jeżeli na początku pokazywało np. 1 godz. do końca ładowania, to w rzeczywistości do 100% mogła się ładować około 1,5 godz.
 4. Zrobiłem kopie ustawień ale i tak z niej nie skorzystałem, postanowiłem zainstalować wszystko na nowo, będzie świeży system bez starych "śmieci". Przywróciłem tylko swoje dane takie jak SMS-y, kontakty, itp.
 5. A da się jakoś zrobić listę zainstalowanych aplikacji z Google Play, żeby później po przywróceniu do ustawień fabrycznych wszystkie je z powrotem hurtowo zainstalować?
 6. @p89 Długo nie pociągnie Ci bateria jak będziesz ją tak mocno rozładowywał, nie powinno się dopuszczać do rozładowania poniżej 20%, bo to najbardziej szkodzi baterii.
 7. Mi bateria trzyma około tygodnia jak mało używam telefonu, jak dużo to około 4 dni, a jak bardzo dużo to 2 dni. Aktualizacja do MIUI 10 ma być w połowie października.
 8. Jednak się okazało, że to nie wina nowej wersji MIUI tylko bluetooth, w Yanosiku po aktualizacji sam włączył się "Yanosik Connect" (wcześniej go wyłączyłem) i to on niepotrzebnie dodatkowo zużywał baterię. Wyłączyłem go i teraz mam zużycie 9,7%.
 9. U mnie też zaczęła szybciej schodzić bateria. Na 9.2 schodziło około 10-11% na dobę, na 9.5.8 schodziło ok. 8-10%, a na 9.5.9.0 obecne zużycie mam 11,8% na dobę. Zauważyłem też, że bluetooth zużył mi 10,7% baterii (33,5 min aktywności), a w ogóle nie używam bluetootha, cały czas jest wyłączony, więc coś jest nie tak, coś go musi uruchamiać w tle.
 10. Zmień region na jakiś inny np. Szwajcaria, i wtedy pojawi Ci się aplikacja "Motywy" i w niej na samej górze jest wyszukiwarka i tam wpisz "sNougat UX", lub samo "sNougat". Po zainstalowaniu nowego motywu można z powrotem ustawić region Polska, aplikacja motywy zniknie, ale zainstalowane motywy pozostaną w "Ustawienia" -> "Motywy".
 11. U mnie po aktualizacji MIUI do wersji 9.5.8.0 zużycie baterii spadło około 20% w stosunku do wersji 9.2.1.0.
 12. "Ustawienia" -> "Dodatkowe ustawienia" -> "Prywatność" -> "Administratorzy urządzenia".
 13. Wiem, właśnie to miałem na myśli odpisując na Twojego posta, że to inna ikona. Sprawdzałem na kilku motywach i zmieniają się tylko ikony aplikacji, a te na pasku są niezmienne.
 14. Po uruchomieniu sklonowanej aplikacji pojawia się ikona z dwoma kółkami zachodzącymi jedno na drugie (ta pierwsza z lewej).
 15. Spróbuj zamiast wbudowanej funkcji w MIUI użyć do połączenia aplikacji "AllConnect", w tej aplikacji można wygasić ekran telefonu a film będzie leciał dalej.
 16. Jeżeli znaleźli jakiś poważniejszy błąd to lepiej, że ją wycofali niż gdyby zostawili i mogło by to narobić jakichś szkód.
 17. To nie jest błąd, po prostu bieżący rok ma datę skrócona z pominięciem roku "mm-dd g:m" a poprzednie lata mają pełną datę "dd.mm.rrrr gg:mm", a w dzisiejszych jest tylko "gg:mm". U mnie jest tak samo, ale przydała by się opcja wyboru formatu, pełna data jest lepsza.
 18. Zainstaluj na komputerze "MyPhoneExplorer" i na telefonie "MyPhoneExplorer Client". Tym programem wygodnie jest przenosić pliki pomiędzy telefonem a komputerem.
 19. Tak, stracisz wszystko co masz na pamięci wewnętrznej, to co jest na karcie SD zostanie. Zrób sobie kopie programem MyPhoneExplorer, a później wszystko przywrócisz z powrotem.
 20. Wejdź w "Ustawienia" -> "Informacje o telefonie" -> "Aktualizacja systemu"
×
×
 • Create New...