Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Proszę wrzucać pliki BIN/RES w poście razem ze zdjęciem przerobionej tarczy - unikniemy w ten sposób tarcz niesprawdzonych przez użytkownika.

Możesz pokusić się o pełne nazwy dni tygodni - jest miejsce :)

Aaa nie pomyślałem o tym. Spróbuje, zobaczymy jak to będzie wyglądało. Ale to trochę później bo teraz czas położyć dzieciaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2017 o 20:48, Kornikowaty napisał:
Mam problem z ciągłą aktualizacją GPS na dwóch opaskach. Nieważne który fw z 9.49 i który res. Pod koniec uaktualniania wyskakuje błąd i znów próbuje uaktualniania i tak w kółko. Nie mam już pomysłu co zrobić. Czy ktoś miał podobny problem?

Jak sobie z tym poradzić?

Mam taki sam przypadek na dwóch zegarkach, mifit sprawdzałem w wersji oryginalnej jak i tej modyfikowanej z pierwszego posta. Sprawdziłem również 2 telefony , wiec telefon nie jest przyczyną. Sprawdziłem fv 9.49, 9.56 i 9.26 problem występuje na wszystkich.

 

 

Edytowane przez greg.x
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greg.x napisał:

Jak sobie z tym poradzić?

Mam taki sam przypadek na dwóch zegarkach, mifit sprawdzałem w wersji oryginalnej jak i tej modyfikowanej z pierwszego posta. Sprawdziłem również 2 telefony , wiec telefon nie jest przyczyną. Sprawdziłem fv 9.49, 9.56 i 9.26 problem występuje na wszystkich.

 

 

Ja też z tym walczę, niestety bez skutku. Sprawdziłem fw .40-.49-.59 i app Mifit zarówno ze sklepu Play jak i modowane, 2 telefony - bez sukcesu. Jeden kolega poradził, żeby odłączyć (unpair) zegarek w modowanej apce Mifit i sparować z oficjalną ze sklepu play (jemu pomogło - u mnie niestety nie). Możliwe że też niedawno nabyłeś zegarki? Mój dotarł parę dni temu i od razu wgrałem fw .59 pl - może to był błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie, może to nie najkrótsza droga, ale się udało zsynchonizować dane w mificie, gps oraz agps.

Przywróciłem ver oryginalną (chińską) fw00874 ta z pierwszego posta.

Zainstalowałem mifit 3.1.7.1 zsynchronizowałem zegarek , zaciągną kilka aktualizacji (zasobów i coś tam jeszcze) na końcu zaktualizował gps i agps.

Następnie zainstalowałem fv .59 i res .59. Wydaje się że jest ok.

Moje zegarki też są "świeże" dziś odebrane z poczty.

Udało mi się z jedną sztuką,  drugą zostawiam na jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zmodowałem tarczę :D. Dopiero jestem na etapie edycji plików PNG, użyłem tarczy od @omni7
Następnym krokiem będzie pozycjonowanie elementów, chociaż trochę się tego cykam.
btw. przy tym zielonym zegarze jest aktualna temperatura? bo w takim razie ta nocna też powinna sięgać do -4 chyba

4521.jpg

Edit: Zrobiłem też drugą wersję, bardzo podoba mi się czarna godzina na białym tle (czytelne w każdych warunkach i nie jest wszystko tak napaćkane na ekranie) Tylko jak by tu zagospodarować dolną część z postępem kroków? Nie mam pomysłu na układ. Przejrzałem plik .json i modyfikacja pozycji wygląda na całkiem przyjemną. Potrzeba tylko dobrej wyobraźni. 

45120.jpg

Edytowane przez woyto
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2017 o 17:39, pbrzuch napisał:

kilka zmian w celu zwiekszenia przejrzystosci

pbrzuch_FatCfg_EN_24h_v4.2.bin

Witam wszystkich, od dawna śledzę wątek i bardzo podziwiam progres.

Ostatnie tarcze również są ciekawymi propozycjami i pewnie sam się zabiorę za edycję którejś z nich, bo to co mnie by interesowało, to zamiana sekcji nad/pod zegarkiem. Dlaczego? bo ekran zegarka jest przesunięty w górę z powodu napisu pod nim "AMAZFIT", więc gdyby zamienić sekcję górną z dolną, to wyświetlana godzina powinna być mniej więcej w połowie zegara.

Powyższa tarcza podoba mi się najbardziej, ale zlikwidowałbym ikonę pogody i pasek postępu (dla przejrzystości) i wprowadził pełną nazwę dnia tygodnia po polsku.

Górna sekcja po przeniesieniu pod wyświetlaną godzinę również musiałaby być zamieniona w sposób, by ikony i bateria znalazły się na samym dole, powyżej data i dzień tygodnia, powyżej aktualny czas i na samej górze wszystko to, co jest na tej tarczy pod zegarem. 

Edytowane przez paff
brawa dla moderatora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, greg.x napisał:

Poradziłem sobie, może to nie najkrótsza droga, ale się udało zsynchonizować dane w mificie, gps oraz agps.

Przywróciłem ver oryginalną (chińską) fw00874 ta z pierwszego posta.

Zainstalowałem mifit 3.1.7.1 zsynchronizowałem zegarek , zaciągną kilka aktualizacji (zasobów i coś tam jeszcze) na końcu zaktualizował gps i agps.

Następnie zainstalowałem fv .59 i res .59. Wydaje się że jest ok.

Moje zegarki też są "świeże" dziś odebrane z poczty.

Udało mi się z jedną sztuką,  drugą zostawiam na jutro.

Dzięki, właśnie to zrobiłem i u mnie też pomogło. Trochę był stres jak po downgrade nie chciał się sparować ani w Mifit ani w Gadgetbridge, ale po resecie telefonu i zegarka udało się połączyć i wszystko się zaktualizowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Możesz pokusić się o pełne nazwy dni tygodni - jest miejsce :)

 

Wstawiłem całe dni tygodnia. Z napisem w tym rozmiarze trochę ciasno jest, najgorzej jest z poniedziałkiem. To wersja testowa, napisy wyrównane są do prawej i przy krótszych dniach średnio to wygląda. Ale to akurat da się zrobić. 
Zastanawiam się czy nie przenieść ikony pogody na dół ekranu kosztem wskaźnika postępu kroków, ikona pogody ma 30x30 px więc powinna się zmieścić. A wskaźnik zrobić w formie kreski, na którejś tarczy już taką widziałem. No tylko czasu mi na to wszystko brakuje :) Ale wieczorem pokombinuje.
Wrzucam plik .bin jak ktoś ma czas to zapraszam do zabawy. :)  

23 minuty temu, tomurbanowicz napisał:

Posiada transliteracje?

Potwierdzam posiada transliteracje. Tylko denerwujące jest używanie dwóch aplikacji jednocześnie, szkoda, że MIFit nie posiada transliteracji bo dla mnie byłby już idealny. A tak trzeba testować inne aplikacje.

 

PL_Całe.JPG

Cale_Dni_PL__Test.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Jak do prawej? Skąd to wiadomo?

Jeśli się nie mylę, a według tego robiłem. Nasza tarcza ma 176 x 176 px. ""X"" i ""Y""  to współrzędne, jeżeli w skrypcie niema innego parametru tylko początek w tym przypadku X:90   Y: 25 to w tym miejscu rozpocznie się nasz napis. A skończy w przypadku czwartku po 83 px bo tyle ma grafika spakowana w pliku .bin.  Mam nadzieję że nie namieszałem bo się spieszę,  zaraz do pracy  muszę wychodzić 

},
    "WeekDay": {
      "X": 90,
      "Y": 25,
      "ImageIndex": 23,
      "ImagesCount": 7
    }

12 minut temu, xiar napisał:

Mógłbyś spróbować wstawić do tej tarczy pełną nazwę dni tygodnia?

To jest tylko kwestia przekopiowania całych dni do rozpakowanego pliku .bin jeśli nikt tego nie zrobi to wieczorem to zrobię bo teraz już czasu brak :/ 

 

Edytowane przez omni7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, omni7 napisał:

Jeśli się nie mylę, a według tego robiłem. Nasza tarcza ma 176 x 176 px. ""X"" i ""Y""  to współrzędne, jeżeli w skrypcie niema innego parametru tylko początek w tym przypadku X:90 

No dobrze, początek jest X:90, to dlaczego ma być wyrównanie do prawej, a nie do tej 90? X:90 to jest początek lewej strony obrazka.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, tomurbanowicz napisał:

No dobrze, początek jest X:90, to dlaczego ma być wyrównanie do prawej, a nie do tej 90?

 

5 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Powinieneś zrobić stały rozmiar obrazka dla dni tygodnia i jakoś umieścić w nim nazwy. Dla dłuższych nazw można zastosować skróty.

Wiem do czego zmierzasz, teraz mnie olśniło :)  Widzisz człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umrze :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje wyrównywania widgetów (pozycji)  - parametr "Alignment" w json:

LEFT TOP = 18 (12h)
LEFT BOTTOM = 34 (22h)
LEFT CENTER = 66 (42h)
RIGHT TOP = 20 (14h)
RIGHT BOTTOM = 36 (24h)
RIGHT CENTER = 68 (44h)
CENTER TOP = 18 (12h)
CENTER BOTTOM = 36 (24h)
CENTER = 72 (48h)

 

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, omni7 napisał:

Potwierdzam posiada transliteracje. Tylko denerwujące jest używanie dwóch aplikacji jednocześnie, szkoda, że MIFit nie posiada transliteracji bo dla mnie byłby już idealny. A tak trzeba testować inne aplikacje.

 

Możesz sprawdzić ustawienie dla odrzucenia połączenia na zegarku z jednoczesnym wysłaniem smsa? U mnie działa ale sms dochodzi do osoby dzwoniącej dopiero po 10 minutach. Opcja Kontakty - Amazfit button Actions. Ja ustawiłem na prawy przycisk - IGNORUJ.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fake4r napisał:

Możesz sprawdzić ustawienie dla odrzucenia połączenia na zegarku z jednoczesnym wysłaniem smsa? U mnie działa ale sms dochodzi do osoby dzwoniącej dopiero po 10 minutach. Opcja Kontakty - Amazfit button Actions. Ja ustawiłem na prawy przycisk - IGNORUJ.

Sprawdziłem u mnie działa ok. Na prawy ustawiłem Ignoruj  a na lewy odrzuć z wiadomością, dotarła po ok 5s. Ustawień jest tutaj cała masa więc może coś u ciebie nie zagrało. Ja wyłączyłem wszystkie powiadomienia w MiFit i ustawiłem to o co prosiłeś i zadziałało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=39695]woyto[/mention] Fajna ta tarcza bo cyferki są dobrej wielkości. Jeszcze jakby dodać aktualną temperaturę i ikonki dnia/nocy przy temperaturach to byłby git. Kosztem napisu "Pogoda" można by powiększyć cyferki od temperatur w układzie jak ma [mention=38763]pbrzuch[/mention]
Potwierdzam. Propozycje zmian też chętnie zobaczę na tej tarczy.bb37d88ae481ddb1fa9eeb0ad9253703.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...