tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

W końcu u mnie też, na drugim telefonie, ale wyszło źle

38b022a6106c2cc8b18a52fe6137c9a9.jpg
Będę miał kolejne siwe włosy, już mi nic nie zostanie z normalnego koloru przez tą opaskę, jak już się poddałem to zabrzęczał że chce się parować,  widocznie trzeba odczekać jakiś czas ;)

Redmi Note 4X

Edited by Gawronnek

2 minuty temu, Gawronnek napisał:

W końcu u mnie też, na drugim telefonie, ale wyszło źle

Aa, bo ja u siebie mam innego RES, bez AM/PM i na białym tle, dlatego u mnie jest OK.

Hmm.. Muszę poszperać dalej :)

przesuń baterie bardziej w lewo, pliki grafiki to sam poprawie jakby co

Z P sobie poradziłem, ale tego białego nie wiem jak zakryć

e1592dd3d3e00ce478e7362bfdac7bd7.jpg

Jednak dałem radę

7360ed61f59e3db6bbbb972b963ed37a.jpg

ja tak zostawiam, dzięki

Edited by Gawronnek

Hej, ostatnio pozbyłem się swojego zegarka ze względu na brak synchronizacji z Endomondo lub Strava ale dziś zauważyłem appke Notify & Fitness Amazfit w Google Play. Czy ktoś testował i może potwierdzić że synchronizacja działa prawidłowo?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

przes.thumb.jpg.4bdb0af0a0481a26a64ecf6f3fee410a.jpg

Opanowany pusty biały prostokąt.
Poprawię jeszcze parę cyferek, bo np. 8 kiepsko trochę wygląda.

Edited by tomurbanowicz

14 godzin temu, dan-tom napisał:
15 godzin temu, mukam3 napisał:
no jest tam taka opcja żeby nie pokazywało słów pewnych, trzeba to tam wpisać.

Tylko mam obawy, że jak wpisze 1 nowa wiadomość, to jeżeli ktoś użyje słowa wiadomość, lub nowa, albo nawet cyfry 1 w treści wiadomości, to mi ją usunie. Chyba że się mylę.

no to właśnie chyba tak będzie... ustaw sobie w opisie watsappa żeby ludzie nie używali słowa nowa i wiadomość :) albo... ustaw telefon w innym języku i pomijając słowa nowa wiadomość w ustawionym języku :)

Witam wszystkich. Od kilku dni mam Amazfita i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Brakuje mi jednak opcji ustawienia wibracji po upływie określonego czasu treningu (interwały)? Bawię się już kilka godzin i nie widzę. W Notify po wejściu w nowy trening jest opcja minutnik, która pozwala na takie ustawienia, ale czy da się jakoś wymusić , żeby działało na zegarku bez połączenia z telefonem?

Dzisiaj pogoda w moim bipie jest po chinsku :/ nic nie zmienialem. Mam ostatni rom i res z tego watku. Do tej pory bylo ok. Co sie moglo stac? 8c0f407cb29aa57191118c8bcb98538c.jpg

23 minuty temu, kapiorr napisał:

Dzisiaj pogoda w moim bipie jest po chinsku :/ nic nie zmienialem. Mam ostatni rom i res z tego watku. Do tej pory bylo ok. Co sie moglo stac? 

Za pogodę odpowiedzialna jest apka MiFit - musisz zainstalować zmodyfikowaną, jest na pierwszej stronie

Witam, dopiero dzisiaj zauważyłem, że w pogodzie brakuje jednego dnia,w tym przypadku piątku. Przeinstalowalem mifit i bez zmian.5eb26ac937ba3bfd89ed5d2b2f1377cd.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Witam

Niedługo dojedzie do mnie wersja chińska, na 1 stronie jest napisane Firmware oparty na wersji chińskiej - nie wspierany przeze mnie już dłużej

Czy wystarczy zamiana  FV z chińskiej na angielska  (xda NEW TUTORIAL: Convert Xiaomi Amazfit Smartwatch from Chinese to English firmware)

a potem już mogę korzystać Firmware PL FW 0.0.9.26 ?

Czy coś jeszcze muszę zrobić?

8 minut temu, seb11_11 napisał:

Witam, dopiero dzisiaj zauważyłem, że w pogodzie brakuje jednego dnia,w tym przypadku piątku. Przeinstalowalem mifit i bez zmian.

To jest bug Huami.

Na wersji chińskiej jest OK. 

Edited by tomurbanowicz

21 minut temu, ropian napisał:

Witam

Niedługo dojedzie do mnie wersja chińska, na 1 stronie jest napisane Firmware oparty na wersji chińskiej - nie wspierany przeze mnie już dłużej

Czy wystarczy zamiana  FV z chińskiej na angielska  (xda NEW TUTORIAL: Convert Xiaomi Amazfit Smartwatch from Chinese to English firmware)

a potem już mogę korzystać Firmware PL FW 0.0.9.26 ?

Czy coś jeszcze muszę zrobić?

To chodzi tylko oto, że FW od wersji 9.14 w górę zaszyte są 2 języki. Wcześniej spolszczałem język chiński, teraz angielski - tylko tyle. Więc nie musisz się martwić. 

Chyba usunę ten wpis ze wsparcie, bo to może mylić...

Nie wiem czy to prawda (bo mój bip ciągle nie bip-a i czekam na nowego), ale piszą ze z nowym MiFit 3.1.3 i ustawionym angielskim w systemie już prawie wszystko jest po angielsku.

19 minut temu, FromWP napisał:

Nie wiem czy to prawda (bo mój bip ciągle nie bip-a i czekam na nowego), ale piszą ze z nowym MiFit 3.1.3 i ustawionym angielskim w systemie już prawie wszystko jest po angielsku.

Nie trzeba MiFit 3.1.3 - wystarczy flagę przestawić w FW 9.14, czy 9.26.

BTW: znalazłem brakujące tłumaczenia dni tygodnia w jednej z tarczy, postaram się na jutro przygotować.

Przed chwilą, tomurbanowicz napisał:

Nie trzeba MiFit 3.1.3 - wystarczy flagę przestawić w FW 9.14, czy 9.26.

Możliwe, ale do tej pory zmiana języka systemu tego nie zmieniała. Była jakaś rosyjska minimalna modyfikacja oryginalnego MiFita polegająca jedynie na zmianie języka w MiFit na angielski, niezależnie od języka systemu. Dzieki temu ID dzwoniącego, czy sms pokazywało.

Przed chwilą, FromWP napisał:

Możliwe, ale do tej pory zmiana języka systemu tego nie zmieniała. Była jakaś rosyjska minimalna modyfikacja oryginalnego MiFita polegająca jedynie na zmianie języka w MiFit na angielski, niezależnie od języka systemu. Dzieki temu ID dzwoniącego, czy sms pokazywało.

Zmiana języka nic nie dawała w MiFit, bo MiFit nie przełączał flagi w FW. Można to było zrobić ręcznie, bądź z Notify. 3.1.3 nie instalowałem.

2 minuty temu, tomurbanowicz napisał:

Zmiana języka nic nie dawała w MiFit, bo MiFit nie przełączał flagi w FW. Można to było zrobić ręcznie, bądź z Notify. 3.1.3 nie instalowałem.

Ja zainstalowałem, ale nie sprawdzę, bo tylko MiBanda na razie mam.

Ze zdjęciem będzie problem....ale wyłapie tekst jak wyskoczy powiadomienie.

Edited by kzybu1983

hej, mam taki problem, że kiedyś odinstalowalam mifit, a teraz zainstalowałam na nowo, ten który jest podany na pierwszej stronie, wersja oryginalna i nie pokazuje mi mapy, generalnie pokazuje trasę na szarym tle... szukałam gdzieś w ustawieniach i nie wiem gdzie to znaleźć! wie ktoś może?

Sprawdzone...okej wszystko.

Mifit potrzebuje aktualizacji. Problemy a zapisem aktywnosci...snem itp. zaczynają denerwować. Mam nadzieje że poprawią to w nowszych wersjach.

21 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Wszystkie tarcze z serii 9.26 już są w pierwszym poście spolszczone (daty) - przed chwilą zaktualizowałem.

@Tomurbanowicz - Robisz maga robotę z tymi spolszczeniami!

Właśnie wgrałem sobie po kolei najpierw: PL-FW-0.0.9.26-odw.fw + PL-FW-0.0.9.26-tomi.res ...a potem... PL-FW-0.0.9.26-odw.fw  + PL-FW-0.0.9.26-invert-white.res

Różnica widoczna poniżej:

Wyświetlam Amazfit BIP PL – Firmw... Wyświetlam Amazfit BIP PL 2 – Fir... 

Wszystko śmiga jak ta lala na Apk wersja: MrTomi-3.1.2-PL.apk z pierwszego posta.

Dzięki!! 

• Like 1

Tom czy w którymś firmware zamieściłeś poprawkę baterii w 3 tarczy, bo nie mogę tego znaleźć? czy tylko to jedno testowe tak ma?

1 godzinę temu, Kornikowaty napisał:

.. i zamiast ZAWIESZONY przy pauzie można by dać PAUZA.

Jasne, zmienię. 

Nowa tarcza :)

nowatarcza.thumb.jpg.6d39a9ae5e7d209529f652f5ec04673f.jpg

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

Tom czy w którymś firmware zamieściłeś poprawkę baterii w 3 tarczy, bo nie mogę tego znaleźć? czy tylko to jedno testowe tak ma?

To był tylko test - cały czas zastanawiam się czy w to wchodzić, tzn. w przesunięcia w FW.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.