Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robiłem reinstalacji. O dziwo po zainstalowaniu gadgetbridge przez jeden cykl ładowania było ok. Dzisiaj niestety po odpięciu od łądowarki znowy się zaczęło. Pare minut temu w ustawieniach tel. wyłączyłem optymalizację zużycia energii dla tej aplikacji z nadzieją że może ta funkcja się gryzła z aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2018 o 19:36, kamylo napisał:

Proszę o informację w jaki sposób można zmienić wyświetlanie się emotikonów z "gggg" na standardowe np. ":) ;)" 

 

Tego się nie da zrobić, po prostu zamiast wbudowanych w aplikację buziek niech wysyłają Ci semigrafikę w postaci ':)'

Zdajesz sobie sprawę ile na świecie jest komunikatorów i tym samym zestawów "buziek" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pan Arek napisał:

Tego się nie da zrobić, po prostu zamiast wbudowanych w aplikację buziek niech wysyłają Ci semigrafikę w postaci ':)'

Zdajesz sobie sprawę ile na świecie jest komunikatorów i tym samym zestawów "buziek" ?

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi to nie udzielaj zbędnych komentarzy. Używając aplikację amazfit tools, zmienia ona właśnie "buźki" na ":)" itd.

7 godzin temu, fake4r napisał:

Mi w amazfit tools pokazuje. Spróbuj apka alert... Coś tam.. Darmową

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Podczas używania tej aplikacji wyświetlają Ci się polskie znaki np. "ł, ż, ą" czy zamienia je na "ł, ż, a"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie dlaczego zegarek nie wyświetla mi wysokości ani NL EL tylko jest cały czas ładowanie ? Ciśnienie pokazuje dobrze, może jest to związane z wersją chińską zegarka, ale raczej jest wersją międzynarodową, ponieważ zakupiłem go miesiąc temu na emag.pl i miał od razu język angielski. Macie jakieś pomysły?(wgrałem do niego od zaraz po zakupie polski FW z res i polskimi czcionkami)

Edytowane przez Baetek2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 08:31, tomurbanowicz napisał:
Wersje stabilne:
MrTomi-3.5.0-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ

Takie pytanie - czy MIFIT od Tomiego będzie tak samo współpracował z BIPem z oryginalnym oprogramowaniem jak wersja ze sklepu Gplay? Czy może współpracuje wyłącznie ze zmodowanym FW? FW mojego bipa to 1.1.2.05

Drugie pytanie- skąd pobieracie gadgetbridge i jaka wersja jest aktualna? Widziałem że jest w sklepie Gplay a poza tym różne strony się wyświetlają z tą aplikacją. Niestety w tutorialu na pierwszej stronie nie dopatrzyłem się żadnego linka- stąd prośba do autora o uzupełnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Baetek2000 napisał:

Czy ktoś wie dlaczego zegarek nie wyświetla mi wysokości ani NL EL tylko jest cały czas ładowanie ?

Bo zegarek musi złapać fixa od GPS-a.

odbiornik nie grzeszy czułością, więc albo trzymać go przy przy oknie w mieszkaniu albo na otwartej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie kupiłem Bip-a, i będę wgrywał j.polski. Według tutka, najlepiej zainstalować najpierw wersje oryginalną.Odinstalować Mi Fit, następnie instalacja GadgetBridge pobranie plików fw oraz .res. I mam język polski . Po całej procedurze można zainstalować z powrotem Mi Fit albo wersję zmodyfikowaną MOD MrTomi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, szadoky napisał:

Odinstalować Mi Fit, następnie instalacja GadgetBridge

Tak, przed odinstalowaniem MiFita włączyć w nim widoczność Bip-a i nie odparowywać (żeby GB go bez problemów zobaczył). Po całej operacji i zainstalowaniu ponownie MiFita wyłączyć widoczność. Można nawet zostawić MiFita, tylko go po prostu zamknąć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kamylo napisał:

1. Jeśli nie znasz odpowiedzi to nie udzielaj zbędnych komentarzy. Używając aplikację amazfit tools, zmienia ona właśnie "buźki" na ":)" itd.

2. Podczas używania tej aplikacji wyświetlają Ci się polskie znaki np. "ł, ż, ą" czy zamienia je na "ł, ż, a"?

ad.1 Przecież nie napisałeś o jaką aplikację chodzi, więc uznałem, że to firmware zegarka ma dokonać transkodowania na semigrafikę. To że taka funkcjonalność jest dla konkretnej aplikacji ze wsparciem innej aplikacji zupełnie inna sprawa.

ad.2 Przeczytaj to jeszcze raz, a ja ci odpiszę tak. Skoro nie potrafisz zadawać prawidłowo pytań to lepiej ich nie zadawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, szadoky napisał:

@FromWP mogę zainstalować wersję zmodyfikowanąMi Fit  MOD MrTomi ?

Możesz dowolną. Tylko przy modach trzeba się logować bezpośrednio przez konto Mi. Przez FB Googla i inne są problemy. 

Edytowane przez FromWP
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Walczę od wczoraj ze spolszczeniem BIP'a.

Firmware v1.1.2.05

Gadgetbridge 0.30.0

Mi Fit 3.5.0

FW-1.1.2.05_PL.fw

FW-1.1.2.05_PL.res

Robię tak :

W opcjach Mi Fit włączam wykrywalność zegarka Bip po Bluetooth i odparowuje go.

Paruje w Gadgebridge. Próbuję wgrać plik . res . Pasek postępu dochodzi mniej więcej do 50 % i wywala komunikat na zegarku "Connect APP to update".

Co robię nie tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.  

Poszło w kolejności .res , potem .fw. Musiałem wywalić Amazfit Tools bo coś się blokowało . Teraz mam kolejny problem . Po wgraniu MrTomi-3.5.0-PL.apk nie mogę sparować urządzeń.

Telefon (po długim czasie) łączy się z zegarkiem a w Mi Fit wyskakuje komunikat "nie udało się sparować skontaktuj się z obsługą klienta". 

Po instalacji Mi Fit ze sklepu nie ma żadnego problemu z połączeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...