Skocz do zawartości

MI6 - pytania ogólne - watek zbiorczy


BarthezzVTi

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, rojeqq napisał:

A czy moze mi ktos powiedziec czy jest mozliwosc 'oddalenia' ekranu (zwiekszenia rozdzielczosci). Po przesiadce z rn3pro wszystko jest duze i rozlazłe. Nie moge sie przestawic, czy to w msngrze czy face .. 

Root poprzez supersu na przykład, potem pobierasz ze sklepu play aplikację "Easy DPI Changer", nadajesz uprawnienia root i zmieniasz DPI. Jak masz ustawione (zakładam) 480 DPI (tak miałem na rn4x) to ustawiasz 400 i jest epicko (y) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem telefon z polskiej dystrybucji. Mam na nim soft MIUI Global 8.5.1.0 (NCAMIEG). Chciałem wgrać xiaomi.eu. Zgodę na odblokowanie bootloadera dostałem w piątek wieczorem. Gdy chcę powiązać telefon z kontem to wyskakuje mi błąd "86006" i chińskie krzaczki. 

Czytałem, że pomaga wgranie Global Dev, tylko pytanie. U siebie mam wersję MIUI 8, a Global Dev to już Miui 9, czy nie będzie jakichś problemów z wgraniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pyanko ostanio z globala w aplikacji pogoda usunalm moja aktualna lokalizacje i teraz chcialem ja dodac zeby pokazywal zno miejsce gdzie jestem, niestety ja klikam dodaj miaso i tam daje lokaizacje to wyskakuja komunikaty ze nie mozna zlokalizowac mimo ze jestem pod sieia, wifi i mam waczony gps na zewnatrz, ktos wie jak dodac te miejce zeby znow dzialalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co czytałem to aktualizacja do MIUI9 powinna odbyć się na przełomie sierpnia i września, a żadna aktualizacja się nie pojawiła.
Czy na romie "MIUI Global 8.5 | Stable 8.5.1.0(NCAMIEG)" aktualizacja będzie się odbywała automatycznie czy sam muszę zaktualizować system do tej wersji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2017 o 18:36, robertos76 napisał:

Witam z tego co czytałem to aktualizacja do MIUI9 powinna odbyć się na przełomie sierpnia i września, a żadna aktualizacja się nie pojawiła.
Czy na romie "MIUI Global 8.5 | Stable 8.5.1.0(NCAMIEG)" aktualizacja będzie się odbywała automatycznie czy sam muszę zaktualizować system do tej wersji? 

To źle czytałeś. MIUI 9 jest dawno na MI6 ale ten Global co masz dostanie ostatni.. kiedyś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Jak wrócić z MiuiPolska na global? Domyślam się że będzie problem z bootloaderem. Czy po prostu ściągnąć Global Stable i przez MiFlash czy jak?

Czemu chce wrócić? Na Romie MiuiPolska nie łączy mi z LTE. Mam pełny zasięg, jestem blisko anteny a H+ to maks. Na Globalu zaraz po kupnie telefonu nie było takiego problemu i łączyło z LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!Chciałbym zakupić MI6. Obecnie korzystam z iPhona 7, lecz zwyczajnie już mi się znudził. Mam kilka pytań o Xiaomi.

1. Czy podobnie jak w MI4 wibracje przy klikaniu są brzęczące tzn. bardziej je słychać niż można wyczuć ? bardzo mnie to denerwowało w mi4

2. Czy jakość LCD jest naprawdę dobra? jak wygląda kwestia czerni na tym panelu? Wiem, że to nie amoled ale czy bardzo czerń jest wyblaknięta?

3. Czy ktos z was posiada niebieska wersje? ciekaw jestem jak prezentuje sie w rzeczywistosci? czy nie jest zbyt cukierkowy? :)

4. czy nie ma problemów z parowaniem urządzeń bluetooth np. z zestawami słuchawkowymi plantronics?

5. Pytanie o samo MIUI. Dużo czytałem że MIUI ma problem z wiadomościami PUSH. poczta @ czy też powiadomienia z aplikacji. Czy problem został rozwiązany?

6. Czy w najnowszej wersji jest również nagrywanie rozmów?

7.  Czy romy stabilne sa naprawde stabilne bez żadnych błędów?

Z góry dziękuje wam za odpowiedzi :)

 

mam nadzieję, że nie będę żałował swojej zamiany :)

Edytowane przez Johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czekam na przesyłkę ze swoim MI6-kupilem konkretnie tego: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_705268.html?lkid=10973253

znalazlem na yt filmik jak zainstalowac miui eu: https://www.youtube.com/watch?v=f_HfzePmWsE&list=WL&index=1

pościagałem wszystko co tam jest wskazane. i teraz pytanie: czy po zrobieniu wszystkiego jak na tym filmiku bede mial mozliwosc akutalizacji do miui 9? 

bo znalazlem rownie ten link: https://error24.pl/jak-zainstalowac-miui-9/ 

czy bede musial to robic, czy po prostu po zrobieniu wszystkiego z poprzedniego linka automatycznie pojawi sie opcja aktualizacji do miui 9?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Johny napisał:

Witam!Chciałbym zakupić MI6. Obecnie korzystam z iPhona 7, lecz zwyczajnie już mi się znudził. Mam kilka pytań o Xiaomi.

1. Niektórzy narzekają na wibracje, są po prostu słabe jak na telefon za tą kwotę. Właśnie jak w Mi4.

2. Jest to dobry ekran, nie jakaś wysoka półka ale Xiaomi daje dobre ekrany (wydawało mi się, że są bardzo dobre dopóki nie zmieniłem na inny telefon z IPS... teraz te ekrany wydają mi się słabe, kwestia do czego porównujesz).

3. Google / Youtube i sam oceń, kolor to kwestia gustu.

4. Niby nie ma, ale to... MIUI... Tu nigdy nic nie działa zawsze w 100% poprawnie i w 100% czasu jak używasz. Z tygodnia na tydzień może np. przestać działać zestaw słuchawkowy, tak po prostu.

5. Kolejny temat rzeka. To nie telefon gdzie wyciągasz z pudełka i masz wszystko poprawnie ustawione. Zgłębisz temat, że trzeba w 120232114 miejscach ustawić uprawnienia, bo inaczej nic nie przychodzi i takie tam... Jeśli przechodzisz z iPhone, to raczej będziesz mocno zawiedziony.

6. Nie wiem.

7. Nie są. To tylko nazwa.

PS. Moim zdaniem ta zmiana jest czystą głupotą, bo zmienisz telefon na dużo, dużo gorszy. Jakość wykonania, system, płynność, aparat, rozmowy... GPS... Wszystko jest gorsze. Jeśli Ci się iP7 znudził, to nie wiem, kup sobie Mate 9, albo 10, Note 8, OP5, cokolwiek, byle nie Mi6 bo się zawiedziesz konkretnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Zbiłeś mnie ze stropu a taki byłem napalony na MI6 :) mimo wszystko dziękuje Ci za odpowiedzi. Przynajmniej wiem na czym stoję. Notę 8 jest dla mnie za drogi a mate hmm nie mam bladego pojęcia o tych telefonach, lecz poczytam. Może galaxy s8? Wbrew pozorom nie ma za dużego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johny Zapomniałem o jednym, w Mi6 może się rozkleić obudowa od ciepła (np. latem w samochodzie na szybie).

Huaweie to dobre telefony i nie słuchaj stęków, że ubija aplikacje, bo mniej ubija od MIUI właśnie. Mate 9 to flagowy telefon, o ile nie jarasz się cyferkami z Antutu to śmiało.

S8 też nie jest bez wad... Ekrany potrafią mieć wady (nierówne podświetlenie, lub różowy ekran), aparat ma tak jasną optykę, że fotki nie są ostre, a wręcz rozmyte... Bateria jest słaba, musiałbyś brać Plusa, ale znowu w Plusie czytnik palców jest bezużyteczny, bo nikt o normalnych dłoniach do niego nie sięgnie. ;) 

Mi6 to dobry telefon, ale jeśli używasz iPhone 7, to zejdziesz w dół i to o kilka stopni. Gdybyś przechodził z Mi4, S6, coś w tym stylu to jasne, wtedy ma to sens. 

Jedyne co Mi6 ma wspólnego z iPhone to brak gniazda jack :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mate 9 może i fajny ale ma niskie ppi a zależy mi na fajnym wyswietlaczu choć teraz wiem ze mi6 tez nie powala. No chyba ze wersja pro ale 5,5 cała to już dla mnie klocek.Sam już nie wiem czego szukać? Ciekawe kiedy note 8 zejdzie ceną do 3000 zł? :) S8 w dniu premiery kosztował około 3600zl a teraz można kupić nowy za 2200zl. Jakaś inna alternatywa dla samsunga?

 

 Teraz zobaczyłem ze note 8 już po 3500 kosztują także te 3000 niebawem będzie realną ceną

Edytowane przez Johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś udzielić 100% dobrej odpowiedzi :) W necie co osoba to inna odpowiedź więc zgłupiałem :(

1. Czym się rożnią Mi6: Global, International, CMCC - takie są na gearbest
2. Czy którakolwiek wersja posiada B20
3. Czy któraś wersja ma europejska ładowarkę
4. Jaki rom lepszy MIUI Polska czy Xiaomi.eu

Dziękuję za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, adrianze napisał:

witam,

czekam na przesyłkę ze swoim MI6-kupilem konkretnie tego: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_705268.html?lkid=10973253

znalazlem na yt filmik jak zainstalowac miui eu: https://www.youtube.com/watch?v=f_HfzePmWsE&list=WL&index=1

pościagałem wszystko co tam jest wskazane. i teraz pytanie: czy po zrobieniu wszystkiego jak na tym filmiku bede mial mozliwosc akutalizacji do miui 9? 

bo znalazlem rownie ten link: https://error24.pl/jak-zainstalowac-miui-9/ 

czy bede musial to robic, czy po prostu po zrobieniu wszystkiego z poprzedniego linka automatycznie pojawi sie opcja aktualizacji do miui 9?

 

 

probuje zainstalowac miui eu. podczas odblokowywania telefonu wyskakuje komnikat, ze musze czekac 72h. gdzies na necie znalazlem info, ze trzeba czekac te 72h w celu polaczenia konta . da sie to jakos ominac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, galakty said:

@Johny Zapomniałem o jednym, w Mi6 może się rozkleić obudowa od ciepła (np. latem w samochodzie na szybie).

http://antyweb.pl/iphone-8-awarie/

iPhone też ma zły klej. Zresztą jednych i drugich składa Foxconn...

Co do jakości wykonania/odbioru względem iPhone, to chyba nie miałeś Mi6 w rękach. W zeszłym tygodniu bawiłem się obydwoma w MM i powiem szczerze, że Mi6 pod tym względem mnie zaskoczył. 

Co do błędów w nakładkach, to każdy producent takowe posiada, wystarczy zajrzeć na inne fora. Znam 5 osób z Redmi (Note) 4 na Globalu i nikt nie narzeka na nakładki, więc zależy kto co używa. Znam za to jedna z Huawei P10 lite, której po aktualizacji bateria trzymała trzy razy krócej jak przed... ale po jakimś czasie inną aktualizacją naprawili.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2017 o 11:19, Johny napisał:

Mate 9 może i fajny ale ma niskie ppi a zależy mi na fajnym wyswietlaczu choć teraz wiem ze mi6 tez nie powala. No chyba ze wersja pro ale 5,5 cała to już dla mnie klocek.Sam już nie wiem czego szukać? Ciekawe kiedy note 8 zejdzie ceną do 3000 zł? :) S8 w dniu premiery kosztował około 3600zl a teraz można kupić nowy za 2200zl. Jakaś inna alternatywa dla samsunga?

 

A zatrzymując się na półce Xiaomi, może Honor9? Jest bliźniaczo podobny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest słabszy jakieś 20k w AnTuTu od Mi6, ale to tylko benchmark , z resztą w geekbench już takich różnić nie ma.
Na plus w Honorze że kupisz sobie go np na amazon.de za 400€
Na allegro też się trafia koło 1700,ale to już trzeba poszukać czegoś co nie będzie pochodziło z Plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...