Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Może napiszę do Technosa, ale to już bardziej dla zasady. W takim wypadku zaufanie do sklepu spada, a i tutaj na forum opinie przeczytałem i pojawiły się wątpliwości.

Jeszcze co do zakupu i wyboru sklepu (mrosi - dzięki za polecenie Sferisa). Miał ktoś do czynienia z pcprojekt.pl? Zastanawiam się nad zakupem w Sferisie lub pcprojekt.pl, szczególnie, że będę akurat w trasie i oba sklepy mogę odwiedzić. Mam nadzieję chwilę się telefonem pobawić przed zakupem. Na coś powinienem zwrócić uwagę (np. w przypadku oprogramowania) czy w obu sklepach można zaufać sprzedawcy i będzie Global? Na coś szczególnie powinienem zwrócić uwagę, żeby nie mieć później problemów z softem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wargas napisał:

Miał ktoś do czynienia z pcprojekt.pl? 

http://ckmediator.pl/?page_id=2247&lang=pl

Tu masz sklepy z dystrybucji CK Mediator. Dystrybucja jego i ABC Data to legalna, oficjalna sprzedaż europejska, która nie powoduje utraty praw gwarancyjnych po odblokowaniu bootloadera i wgraniu MIUI Polska/EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2017 o 08:12, Pan Pszeniczny napisał:

2. W moim egzemplarzu coś brzęczy w okolicach aparatu. Można to usłyszeć, gdy odkłada się telefon na stół. Koledzy, którzy lepiej znają Xiaomi, twierdzą że to mechanizm aparatu. Być może, choć w innych telefonach nie było to takie głośne.

Mam od paru dni mi maxa 2 i rowniez to zauwazylem jak popukam palcem nad czytnikiem albo odkladam na stol stroną z kamerą to słychac jak cos brzeczy. Martwi mnie to ze w koncu cos tam odpadnie jakas blaszka i trzabedzie wysylac do chin a tego bym nie chcial.
Wam tez brzeczy? sprawdzcie prosze
Druga sprawa to zaktualizowal sie miui do 9 (global) i widze ze jest mnostwo opcji po angielsku. Wczesniej mialem note 4 z miui 8 i 100% bylo po polsku a tu niby aktualizacja a nie przetlumaczyli menu? Nie jest to problem bo znam eng ale dziwnie to wyglada Tez tak macie czy mam jakis syfmiui?
pzdr


np pierwszy lepszy screen z ustawien wif

i9690b3788c63f97b191a757b44efea66.jpg
 

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, olaboga napisał:

jak popukam palcem nad czytnikiem albo odkladam na stol stroną z kamerą to słychac jak cos brzeczy

Podobno jest to normalny odgłos wydawany przez mechanizm ustawiania ostrości. Jest gdzieś na Forum wątek.

13 godzin temu, olaboga napisał:

zaktualizowal sie miui do 9 (global) i widze ze jest mnostwo opcji po angielsku

Nawet dokładnie nie przejrzałem tych opcji, bo niektóre moje ulubione aplikacje nie działają na Miui 9. Wywaliłem i wróciłem do 8.

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niemal półrocznej przygodzie z mjujem kupiłem Nokię 6. Telefon o znaaaaacznie mniejszym ekranie, jego wydajność w testach Antutu to zaledwie 80% możliwości Mi Max 2. A mimo wszystko po godzinie zabawy poczułem przeogromną ulgę!. Nareszcie wszystko działa, wszystko ustawia się TYLKO RAZ (!) i powiadomienia działają.

Nie ma się nad czym zastanawiać: mjuj idzie do żyda! I niech już nigdy nie wraca! Nie chcę o nim słyszeć! :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Pierwszy raz kupiłem chiński telefon z ciekawości bo wszędzie ludzie chwalą Xiaomi... i tak patrzę że albo nie mieli do czynienia z flagowcami albo mój Mimax 2 to jakaś popelina. Czytnik palca działa jak chce raz odblokowuje telefon raz informuje że nie może zweryfikować czy sprawdzić odcisku. Jednak gdy usunie się odcisk i doda od nowa znowu przez chwilę działa. Przy odkładaniu telefonu brzęczy coś koło aparatu, podobny dźwięk w dzieciństwie wydawały woreczki na wf. Aplikacje się crashują, Icewind dale w ogóle się nie uruchamia na niektórych aplikacjach telefon potrafi się zamulić na kilka sekund... pewnie kilka rzeczy by się jeszcze znalazło a telefon mam dopiero od piątku ;/ Ja odbieram go jako chińskie badziewie udające coś innego. Zainstalowałem też apke DJI ale nie mam jaj żeby odpalić drona na tym truchle a między innymi go kupiłem po to  żeby zrezygnować z tabletu do drona i mieć jedno urządzenie do latania i na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawran - to chyba masz pecha i trafiłeś na felerną sztukę.

Bałem kupować z Chin, więc swojego Mi Max 2 kupiłem w PL właśnie po to, żeby w razie czego móc go zwrócić w ciągu tych 2 tygodni.... ale teraz służy mi wyśmienicie. No i nie mam żadnego z opisanych przez Ciebie problemów.

W ID nie gram, bo skończyłem 2 części + jakiś dodatek jakieś 15 lat temu na PC, ale ogólnie nie mam problemu z grami i zacięciami. Spróbuj może wgrać nowy rom - np.: Xiaomi.eu.

Edytowane przez mini21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sawran, nie doświadczyłem żadnego z opisywanych przez Ciebie problemów poza brzęczeniem w okolicy aparatu. Ale wszyscy tu piszą że to normalny odgłos, który wydaje mechanizm autofokusa. Moim zdaniem zastrzeżenia można mieć tylko z powodu samego mjuja. Gdzie kupiłeś ten telefon?

Dnia 16.01.2018 o 14:51, rura_the_best napisał:

Ja nie rozumiem... Po co Wy się męczycie z tymi chinolami... 

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,155,390,89,1,abc-konsumenta--co-warto-wiedziec-o-zakupach-i-reklamacji-wzory-pism.html

Niezgodność towaru z umową i po problemie... 

Te przepisy dotyczą zakupów w polskich sklepach. Nie wiadomo czy są właściwe w przypadku @Sawran

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi max2 z polskiej dystrybucji z nakładką miui 9.0.3.0. Nie wiem czemu nic mi się nie tnie i wszystko mam przetłumaczone. Fakt, iPhone to to nie jest, ale działa na tyle płynnie i bezproblemowo, że nie mam traumy po przesiadce z 6S plus. Telefon służy mi do dzwonienia, wysyłania wiadomości i przeglądania netu (wiadomości, filmy i muzyka). Do grania są konsole i pecety a do robienia zdjęć aparaty fotograficzne. Czekam tylko na aktualizację androida do ósemki. Czytnik palucha szybszy niż w 6S plus. Czy #xiaomilepsze? Nie wiem. Dla mnie wystarczająco dobre.

PS. Jak się wzbogacę to i tak wrócę do Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaxStone napisał:

nic mi się nie tnie i wszystko mam przetłumaczone

A dlaczego miałoby nie być przetłumaczone?

2 godziny temu, MaxStone napisał:

Do (...) robienia zdjęć aparaty fotograficzne

To zależy od potrzeb i wymagań odnośnie jakości. Są smartfony, którymi można zrobić lepsze zdjęcie niż przeciętnym aparatem. Jeśli można uniknąć noszenia aparatu, to czemu z tego nie skorzystać? Realia, w których żyjemy, nauczyły mnie że zawsze warto mieć możliwość zrobienia zdjęcia. A czasem chciałoby się po prostu uwiecznić jakąś chwilę... Smartfon, to już nie tylko telefon... :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was jest ze stabilnością systemu? Obecnie jestem na MIUI 8.1.18, robię cotygodniowe aktualizacje i z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej. Notoryczne crashe aplikacji (nie pomaga full wipe), obniżenie wydajności (nawet animacje a menu potrafią klatkować). Aplikacja od aktualizacji z dnia na dzień przestała działać, czasami potrafi crashowac aplikacje dopóki nie zresetuje telefonu, pomaga to ba jakiś czas. 

Edytowane przez dasmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko stabilne, brak zacięć, wylogowań czy innych problemów. System działa bez zarzutów. Co do aparatu w telefonie - do cyknięcia okazjonalnej fotki jak najbardziej, ale na urlopie czy w sytuacjach, kiedy z góry wiem, że będę "fotografem", wolę wziąć lustrzankę. Swoją drogą nadal lubię aparaty analogowe i magnetofony kasetowe. Wiecie może kiedy Oreo dla mi max 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,, strasznie sie nakręciłem na ten telefon i wypatruje go w euro. Właśnie się doczytałem ze dioda led świeci tylko na biało podobnie jak w 4x. Nie rozumiem xiaomi. W 4x dioda jest rgb a ustawili ją tlyko na biel. Zapewne RGB jest też w MAX 2. Po co tak ograniczać ?. ech :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem mi maxa 2 - telefon cudo, miłość od 1 wejrzenia.... Może będę zadawał głupie pytania - nie wkurzajcie się..... Chwilę temu wyskoczyło mi ze chce zaktualizować się v9.2.1.0.nddmiek. To Miui 9 ?? Gdzie jest tryb 2 okien  jednocześnie ?. Można zaktualizować ? (telefon z media markt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje, widzę że i tu apka pogody samodzielnie się nie aktualizuje jak się wchodzi tam gdzie jest podana data oraz temperatura, wifi i inne okienka skrótów. Trzeba zawsze kliknąć. No chyba ze w MIUI 9 to poprawili i dodali co ile ma sie aktualizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mogę polecić najnowszy build lineage OS 14.1 prawie wszystko działa i po prawie sześciu (sic!) miesiącach od zakupu wreszcie mogę wyjąć z szuflady mi max 2, przełożyć kartę sim ze starej xperi z ultra do mi maxa 2 i normalnie używać telefonu. Są jeszcze drobne błędy ale w porównaniu z miui ostatni release 14.1 to niebo a ziemia i jak najbardziej nadaje się do używania w głównym telefonie  a którym pracuje, używam gps, komunikatorów i wiem, że na telefonie z lineageOS mogę polegać czego nie mogę niestety powiedzieć o chińskich romach, jak xiaomi eu, które działają na swój unikatowy sposób i zwyczajnie są zbyt zawodne aby ich używać w telefonie, który służy do czegokolwiek więcej niż rozrywka. Telefon wreszcie wygląda jak smartfon a nie iPhone i jest w pełni funkcjonalny.

 

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=254887

 

 

Edytowane przez iOS_hater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolegą wyżej się nie zgadzam

Testowałem prawie wszystkie romy z XDA, jednak zawsze powracam na Mi-Globe,który po aktualizacjach do 8.4.4 jest niezawodnym romem

jak najbardziej nadającym się nie tylko do zabawy ale do codziennej pracy

Wspomnę tylko,że rom jest zbudowany na bazie Xiaomi.eu

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie na forum, po mi3 miałem Lenovo zuk Z1 i teraz wracam do Xiaomi. Właśnie przyszedł z Chin mi max 2.
Jest kurcze wielki. Ale najbardziej zaimponowała mi jego bateria.
Wiem, że to najważniejsza rzecz w dzisiejszych smartfonach.
Bo nie ważne Ile ma się bajerów i jakie parametry.
Wszystko na nic, jak bateria padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Czy Mi Max 2 został już oficjalnie "zapomniany" i nie będą na niego wychodziły kolejne aktualizacje (Miui 11)?
Trochę nie jestem na czasie ale już dawno żadnej nie miałem przez OTA i nie wiem czy jeszcze coś się pojawi czy zaprzestano już wsparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...