Jump to content

iOS_hater

Użytkownicy
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

iOS_hater's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. iOS_hater

  MIUI 8.8.9

  U mnie jest jeszcze inaczej. Zawsze trzymam bt włączone 24/7 a od kilku wersji miui bt jeśli nie ma/było podłączonego żadnego urządzenia samo się wyłącza po około 12-24 h . Nie wiem co o tym myśleć - bug or feature? Równie dobrze może to być wina jakiejś aplikacji, jednak jak narazie żadnej nie podejrzewam.
 2. iOS_hater

  MIUI 8.8.9

  Po zmianie systemowego dpi na 288 (tryb tabletu) wywala się systemowa przeglądarka. Na oryginalnym romie China jest dokładnie to samo. Czy jest dostępna wersja przeglądarki dla dpi 320?
 3. Nie wiem czy instalować na próbę więc proszę niech ktoś odpowie na dwa istotne dla mnie pytania: 1. Czy wreszcie działają niezawodnie powiadomienia czy nic nie poprawili? 2. Czy wielozadaniowość i zarządzanie ram się poprawiło czy nadal jest tak jak było?
 4. Od stycznia mam lineageOS i wszystko magicznie działa poza wyjściem słuchawkowym i czytnikiem palca, a to nawet nie jest alfa tylko unofficial build zrobiony przez studenta. Wyszły źródła dla nougata skompilował chłopak w pełni działający rom może poza SELinux, gdzie nie widzę żadnych drobnych błędów... co prawda to ciągle nougat. Miui skusiło mnie nową bazą oreo ale szczerze to chyba lepiej używać starej noki na Symbianie niż używać 8.4.19. Jak do cholery to przeszło wstępną walidację? Mam starą Xperie na lolipopie i używa się jej o niebo lepiej tak samo jak archaicznego Samsunga na 4.1. Na obu wszystko działa tak samo jak i lineageOS aktualizowanym co 2-3 miesiące. Takich jaj jak odwalają chinole nie da się skomentować używając cenzuralnych słów, najgorsze jest że global stable też jest do bani. Lepiej mieć cokolwiek innego nawet nie aktualizowanego od wieków jeśli telefon ma być narzędziem pracy i komunikacji. Wstyd takie guano wpuszczać. Ktoś za to bierze pieniądze i podpisuje się pod ukończonym projektem. Każdy kto pracuje na zasadzie kontaktu, zlecenia nad jakimś projektem wie o czym mówię. Wydanie takiego shitu to tak jakby z warsztatu wydał samochód bez sprawnych hamulców i wyciekającym paliwem. Błędy się zdążają ale tutaj jest nawałnica karygodnych zaniedbań, które są w oczywisty sposób widoczne i dev musiał o nich wiedzieć. Beta służy do eliminowania błędów a nie wydawania kompilacji z tymi samymi błędami dokładając nowe.
 5. iOS_hater

  MIUI 8.4.19

  Na lineageOS skomplikowanym przez studenta mimo braku źródeł nie było takiej masakry. Daliby źródła Oreo i niech się dłużej nie ośmieszają tylko zapłacą jakiemuś gimnazjaliście żeby skompilował aosp based rom.
 6. Mogę polecić najnowszy build lineage OS 14.1 prawie wszystko działa i po prawie sześciu (sic!) miesiącach od zakupu wreszcie mogę wyjąć z szuflady mi max 2, przełożyć kartę sim ze starej xperi z ultra do mi maxa 2 i normalnie używać telefonu. Są jeszcze drobne błędy ale w porównaniu z miui ostatni release 14.1 to niebo a ziemia i jak najbardziej nadaje się do używania w głównym telefonie a którym pracuje, używam gps, komunikatorów i wiem, że na telefonie z lineageOS mogę polegać czego nie mogę niestety powiedzieć o chińskich romach, jak xiaomi eu, które działają na swój unikatowy sposób i zwyczajnie są zbyt zawodne aby ich używać w telefonie, który służy do czegokolwiek więcej niż rozrywka. Telefon wreszcie wygląda jak smartfon a nie iPhone i jest w pełni funkcjonalny. https://androidfilehost.com/?w=files&flid=254887
 7. iOS_hater

  MIUI 8.1.18

  Potwierdzam, niestety na mi max 2 ten rom jest totalnie niestabilny mimo instalacji na czysto. Tak naprawdę aktualizacje funkcjonalne powinny być na jakiś czas zatrzymane póki nie ogarną błędów, ja rozumiem że wersja dev to beta ale na ten model telefonu nie ma żadnego buildu miui 9 pozbawionego poważnych błędów wliczając nawet global 9.0.2
 8. iOS_hater

  MIUI 8.1.11

  A poza nowymi błędami, tymi głupimi powiadomieniami i problemami z apkami bankowymi Android Oreo dodaje coś co jest na plus?
 9. iOS_hater

  MIUI 8.1.11

  Czy na globalu działają powiadomienia i backup? Bardzo proszę sprawdzić jeszcze czy działa historia połączeń w dialerze. Jeśli powiadomienia działają bez zarzutu to myślę, że trzeba będzie przejść na globala, w końcu to kluczowa funkcja systemu. O co chodzi z lepszym zarządzaniem ram w china/eu? Global ma większe limity process killera czy coś innego?
 10. iOS_hater

  MIUI 8.1.4

  U mnie też występuje problem z podwójną ikoną powiadomień, ogólnie cały panel powiadomień wymaga odświeżenia co już było pisane po wielokroć. Nurtuje mnie inna kwestia, ponieważ zastanawiam się nad przejściem na global stable, a w opisach miui eu przewija się informacja, że rom ten jest lepiej dostosowany do lokalnych warunków niż global i co oczywiste china. Co to właściwie dla nas jako użytkowników oznacza poza wyszczególnionymi poprawkami w działaniu gps i dokładniejszym tłumaczeniem? Będzie coś jeszcze? Ogólniemiui polska/eu wydaje się działać lepiej od global jednak panel powiadomień to jeden z najważniejszych elementów systemu. Pozatym zepsuł się na eu tryb dnd w mi max 2, błąd polega dokładnie na tym, że przycisk toggle na górnej belce po przyciśnięciu nie uruchamia nie przeszkadzać, jednak po wybraniu z menu uruchamianego przyciskami głośności można uruchomić tryb nie przeszkadzać i działa on prawidłowo, uruchamiając nie przeszkadzać przez panel ustawień przełącznik zaskakuje za drugim razem. Trochę dziwny błąd, a pojawił się już na początku grudnia, nie znika mimo wipe system + data w międzyczasie i prawdopodobnie nie był tutaj jeszcze zgłaszany dlatego go opisuje. Mam nadzieję, że opis błędu jest w miarę jasny.
 11. iOS_hater

  MIUI 8.1.4

  Czemu w miui eu nie odblokujecie funkcji rozmiar ekranu, która zmienia systemowe dpi. U mnie jest tak, że po formacie kiedy instaluje miui mogę przy pierwszej konfiguracji zmienić dpi systemowe ale tylko po formacie potem przy aktualizacjach dpi powraca do standardowego. To jedyny powód dlaczego muszę używać roota. Android 7 standardowo obsługuje zmianę dpi i nakładka miui również ale nie wiem czemu nie ma możliwości zmiany w ustawieniach systemowych. Na mi max 2 standardowe dpi wygląda wręcz groteskowo a rozmiar ikon i elementów interfejsu jest komiczny co sprawia wrażenie zabawki ewentualnie telefonu dla osób niedowidzących. Używanie roota powoduje, że nie działa mi aplikacja banku Barclays. Ogólnie rzecz biorąc udało mi się oswoić miui i dostosować do swoich potrzeb ale to jest ostatnia rzecz i jedyna, x którą ciężko się pogodzić a standardowe dpi całkowicie rujnuje wrażenia z użytkowania telefonu. Nie moglibyście odblokować zmiany dpi w zakładce developers option? Przecież to chyba nie problem a byłoby to bardzo pomocne. Druga sprawa. Czemu standardowe dpi jest ustawione w tak ekstremalny sposób, że interfejs jest ogromnym a czcionki nawet po ustawieniu najmniejszego rozmiaru nadal bardzo wielkie? Dotyczy to zarówno mi max 2 jak i mi 6. Telefony są technicznie prawie doskonałe i zachwycają pod wieloma względami i to nie tylko mając na uwadze cenę a ogólnie sprzętowo są bardzo dobre jednak takie drobne duperele związane z działaniem oprogramowania psują ogólne wrażenie. Łatwo byłoby akurat ten 'problem' naprawić więc proszę o odblokowanie opcji zmiany dpi w opcjach programisty. Z góry dzięki. Pewnie post zostanie skasowany ale mam nadzieje, że dodanie tej drobnostki jednak zostanie rozważone.
 12. iOS_hater

  MIUI 7.12.21

  Za każdym razem przy próbie synchronizacji wywala błąd. Pewnie jakiś babol w systemie.
 13. iOS_hater

  MIUI 7.12.21

  Czy jest jakaś aplikacja do przenoszenia danych z chmury Xiaomi na telefon innego producenta? Chodzi głównie o książkę telefoniczną i kalendarz.
 14. iOS_hater

  MIUI 7.12.21

  Jeśli włączona jest opcja wybudzania ekranu przy nowym powiadomieniu to po przyjściu powiadomienia ekran zapala się co kilka minut na 30 sekund aż do wyładowania baterii. Nie wiem czy to błąd czy jedno z ulepszeń miui. Na mi max 2 siatka też ma 4 przełączniki w rzędzie. Naprawienie źle ustawionego dpi systemowego tego nie zmienia wiec pewnie zrobili tak celowo. Ogólnie na mi max 2 przy standardowym dpi interfejs wygląda jak na telefonach dla seniora i elementy obsługi oraz litery są komicznie wielkie, moim zdaniem zrobili to specjalnie. Taki żart programistów z użytkowników, kupujesz telefon 6.4 cala, a na ekranie masz mniej treści niż na 5 calowym smartfonie. Na radzieckim miui pro siatka na za to 5 przełączników.
 15. iOS_hater

  MIUI 7.12.21

  Mam czysty system postawiony przez twrp po formacie. Brak powiadomień ze Skype i brak informacji o natężeniu ruchu od Google mapa w powiadomieniach. Skype naprawiła kłódka, więc niech już tak będzie. Google maps zostało odcięte od lokalizacji i nie zapamiętało mojej trasy przejazdu. Jestem przewodnikiem Google, aktywnie biorę udział w powstawaniu tych map i dla mnie ta aplikacja to must have. Sygic (w Polsce odpowiednik to Janosik) stracił dostęp do lokalizacji pracując w tle mimo kłódki i wyłączonego oszczędzania energii i to podczas zasilania z zewnętrznego źródła a nie baterii. Jakieś pomysły co z tym zrobić, dużo a nawet bardzo dużo jeżdżę zawodowo i trochę to słabo dla mnie wygląda. Miesięcznie robię około 10 tys km. Nie narzekam aby sobie ponarzekać ale to są dla mnie bardzo ważne funkcje telefonu, na starej z ultra mimo 2 GB ramu nie ma takich problemów, nawet z Galaxy S2 przecież to wszystko działa chociaż strasznie muli. Co odpowiada za to odcinanie lokalizacji i wyłączanie aplikacji?
×
×
 • Create New...