Pan Pszeniczny

Użytkownicy
 • Content Count

  114
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Pan Pszeniczny

 1. A dlaczego miałoby nie być przetłumaczone? To zależy od potrzeb i wymagań odnośnie jakości. Są smartfony, którymi można zrobić lepsze zdjęcie niż przeciętnym aparatem. Jeśli można uniknąć noszenia aparatu, to czemu z tego nie skorzystać? Realia, w których żyjemy, nauczyły mnie że zawsze warto mieć możliwość zrobienia zdjęcia. A czasem chciałoby się po prostu uwiecznić jakąś chwilę... Smartfon, to już nie tylko telefon...
 2. @Sawran, nie doświadczyłem żadnego z opisywanych przez Ciebie problemów poza brzęczeniem w okolicy aparatu. Ale wszyscy tu piszą że to normalny odgłos, który wydaje mechanizm autofokusa. Moim zdaniem zastrzeżenia można mieć tylko z powodu samego mjuja. Gdzie kupiłeś ten telefon? Te przepisy dotyczą zakupów w polskich sklepach. Nie wiadomo czy są właściwe w przypadku @Sawran
 3. Źle mnie zrozumiałeś. Na Max 2 z mjujem 8 w zasadzie wszystko działa, tylko trzeba wszystko ustawiać po trzy razy. To nie wina sprzętu, tylko mjuja.
 4. Po niemal półrocznej przygodzie z mjujem kupiłem Nokię 6. Telefon o znaaaaacznie mniejszym ekranie, jego wydajność w testach Antutu to zaledwie 80% możliwości Mi Max 2. A mimo wszystko po godzinie zabawy poczułem przeogromną ulgę!. Nareszcie wszystko działa, wszystko ustawia się TYLKO RAZ (!) i powiadomienia działają. Nie ma się nad czym zastanawiać: mjuj idzie do żyda! I niech już nigdy nie wraca! Nie chcę o nim słyszeć!
 5. Podobno jest to normalny odgłos wydawany przez mechanizm ustawiania ostrości. Jest gdzieś na Forum wątek. Nawet dokładnie nie przejrzałem tych opcji, bo niektóre moje ulubione aplikacje nie działają na Miui 9. Wywaliłem i wróciłem do 8.
 6. Genialne! I jakie dowcipne! Miałem taki problem. Zainstalowałem ROM Xiaomi Mi Tool-em. Warto też na przyszłość zrobić w TWRP kopię partycji custom.
 7. Pan Pszeniczny

  MIUI 7.11.30

  No i poszło. Po instalacji Mi Tool-em mam region Polska. Również po restarcie.
 8. Pan Pszeniczny

  MIUI 7.11.30

  Myślałem że chodzi Ci o to: http://en.miui.com/a-234.html Spróbuję Xiaomi Mi Tool-em zainstalować od nowa czysty ROM.
 9. Pan Pszeniczny

  MIUI 7.11.30

  Ale flashowanie przez fastboot i tak prowadzi do MiFlasha. Zresztą nie wiem, próbowałeś?
 10. Telefon po każdym restarcie sam zmienia region na Hongkong. Kiedyś zastanawiałem się, dlaczego jako typ sieci wyświetla 4G zamiast LTE. Właśnie ustawienie regionu to powoduje. Po zmianie na "Polska" jest LTE. Po restarcie wraca do Hongkongu i znów jest 4G. Tak jest na każdym Globalu, wypróbowałem wszystkie. Czy ktoś coś podpowie? EDIT: Problem rozwiązałem instalując "świeży" ROM Xiaomi Mi Tool-em.
 11. Poproś sprzedawcę o tę specyfikację. Oryginalna jest w instrukcji obsługi. Kilka stron wcześniej w tym wątku opisałem jak sprzedawcy reagują na prośbę o specyfikację.
 12. Najlepiej zapytaj tego, kto rozpowszechnia taką informację. Może Technos?
 13. Szkło jest krzywe, albo źle naklejone.
 14. Ten "efekt tęczy" to tzw. prążki Newtona. Szkło nie przylega dokładnie do ekranu.
 15. Nie ma Miui 9 Stable, więc to co zainstalowałeś to jest wersja DEV. Tylko jakim cudem zainstalowało Ci się to przez OTA? Tu są metody instalacji ROMów. Czeka Cię jakiś MiFlasch, czy MiTool, nie pamiętam. Robiłem to dość dawno,
 16. Wydaje mi się (choć mogę się mylić) że kabel do ładowania to nie jest jakaś kosmiczna technologia. Kupiłem w hipermarkecie 2 m micro za 6 zł do poprzedniego telefonu i działał pół roku bez zarzutu. Teraz dokupiłem przejściówkę micro/C za niecałe 20 zł, bo i tak jest mi potrzebna w samochodzie. Oczywiście Mi Max 2 działa na tym zestawie. Debugowanie USB, transfer plików bez widocznej różnicy w szybkości kopiowania danych. Oryginalnego nie używam prawie wcale, właśnie dlatego że jest za krótki. Życie jest za krótkie, żeby sobie kablem głowę zaprzątać. A Mi Max 2 ma bardziej dokuczliwe wady. Natomiast stanowczo odradzam przejściówki (adaptery) z Allegro w cenie poniżej 15 zł - nie mają zaczepów, kabel potrafi wypaść z takiego adaptera.
 17. Ale tak samo jest na zdjęciach, gdzie mogę zmienić sposób pomiaru. Open Camera - to samo.
 18. Mój na początku pokazywał LTE (bez+). Po którejś instalacji ROMu zmieniło się na 4G. Mimo tego że wróciłem do pierwotnego ROMu, to wciąż jest 4G.
 19. Nie, nie chodzi o autofocus. A co do ekspozycji, to nie w każdym egzemplarzu tak jest: W tym filmie istotnie nie ma takiego ostrego światła, dlatego trzeba go porównywać z moim filmem z pierwszego postu. A różnica jest kolosalna.
 20. I jeszcze jeden kwiatek: Zaczyna się w trzydziestej sekundzie. Nie muszę chyba dodawać, że ze zdjęciami jest tak samo.
 21. Chociaż znam takich, którzy za taką sumę dali by się zabić. W ogóle nie polecam Mi Maxa 2 ze względu na:
 22. Możesz ustalić kryteria wyszukiwania, a potem sprawdzić, czy to co wybrałeś jest dostępne w Polsce.
 23. ABC Data prowadzi serwis. Ja kupiłem na Allegro u sprzedawcy, który prowadzi oficjalnie działalność gospodarczą. Zapewnia też serwis, więc nie muszę kontaktować się z Chińczykami. Gdy będzie trzeba, skorzystam z rękojmi.
 24. Jeśli Lenovo Phab 2, to nie Plus, tylko Pro. 1700 zł chyba wystarczy. Plus ma fatalną kamerę. Na zdjęcie czeka się 1,5 sekundy, a ostrość pod psem. To z mojego doświadczenia. W Warszawie jest sklep, ale Mi Maxa 2 w nim nie ma. Obiecują już od dwóch miesięcy. Podobno firma ABC Data (albo jakoś tak) jest oficjalnym dystrybutorem. Ale... co to znaczy "oficjalny dystrybutor"? Ja też mogę nim zostać. Sprzedaż na odległość ma swoje zalety (jeśli jesteś konsumentem). 1. Miui Global jest spolszczone w 100: Żadnych chińskich znaków. Jeśli chodzi o użyteczność i komfort, to Miui jest bardzo pokomplikowane. Ustawienia dotyczące powiadomień i uprawnień pojawiają się w kilku różnych miejscach menu. Spędzisz sporo czasu na konfiguracji. Jako że nie zawsze telefon mam pod ręką, próbowałem zainstalować aplikację, która powtarzałaby powiadomienia w określonych odstępach czasu. Popup Notifier przez kilka dni działał prawidłowo, ale potem coś zmieniłem w ustawieniach powiadomień (jest tego tyle, ze nie pamiętam co i gdzie) i aplikacja przestała działać. 2. W moim egzemplarzu coś brzęczy w okolicach aparatu. Można to usłyszeć, gdy odkłada się telefon na stół. Koledzy, którzy lepiej znają Xiaomi, twierdzą że to mechanizm aparatu. Być może, choć w innych telefonach nie było to takie głośne. 3. Tu, na Forum znajdziesz informacje o serwisie, jeśli nie chcesz korzystać z serwisu sprzedawcy.