Jump to content

Shamoth

Użytkownicy
 • Posts

  77
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1,023 profile views

Shamoth's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputation

 1. Sprawdź jeszcze jedną rzecz. Czasem detekcja zbliżenia potrafi szwankować i policzkiem można nagrać rozmowę, zrobić notatkę w dziwnym języku lub wyciszyć mikrofon. Wejdź w ustawienia i wyłącz "przycisk zasilania rozłącza rozmowę", po odebraniu lub rozpoczęciu połączenia wyłącz telefon przyciskiem i kontynuuj rozmowę albo używaj zamkniętego etui z klapką. Jeśli się poprawi to próba kalibracji detektora zbliżenia albo serwis.
 2. Pogmeraj w ustawieniach programisty w trybie USB, możliwe że podwiesił się na trybie przesyłu danych wtedy często ładowanie jest na podtrzymaniu 500 mA zgodnie ze specyfikacją USB żeby nie uwalić portu na tanszych płytach głównych PC. Podepnij OTG, podłącz do PC, włącz wyłącz debugowanie USB, zresetuj, sprawdź na samym TWRP czasy ładowania, clear cache/dalvik... Tryb USB, Jack/słuchawki i latarka to upierdliwe podwieszenia, nikt nie wie czemu bo występują sporadycznie i niezależnie od marki. Trzeba wkładać wyjmować, przełączać, resetować aż zaskoczy lub kapitulacja i serwis...
 3. Póki co to miałem pierwsze 3 w ręku i przymierzałem. Wszystkie 3 mają malowaną ramkę. Osobiście już wolę żeby było za duże i było to widać, nie przylegało na krawędziach, niż te chore ramki przy których w najlepszym razie trzeba się nagimnastykować żeby idealnie je spasować z ramką wyświetlacza... Żadne nie zakrywało zaobleń wyświetlacza a takie lubię najbardziej, w etui i tak tego nie czuć a jest jednolita tafla. Nillkin organoleptycznie wydawał się też najgrubszy. W Spigen Rugged jest szczelina przy krawędzi nawet przy Nillkinie...
 4. 168h to i tak pikuś, kiedyś bywało po ponad 700h a niektórzy grubo ponad 1000h. Telefon musisz przypiąć do konta z kartą SIM w środku. Logowanie i dodanie telefonu do konta przez wifi nic nie daje.
 5. Mocolo TG za małe i jeszcze ramka zżera wyświetlacz. Wozinsky to samo, małe i ramka mocno nachodzi na wyświetlacz. Nillkin 3D XD CP+ MAX dużo lepiej ale też nie idealnie. Ktoś sprawdzał Screen Pro+ z ramką lub Nillkin Amazing H klasyczne bez ramki czy Hofi? Są jakieś oversize żeby ładnie zalewało się z etui Spigen Rugged?
 6. MiMax 3 6/128 a RN9s 6/128. RN9s jest węższy i łatwiej go używać jedna ręką. Póki co na globalu i mam wrażenie, że bateria szybciej znika ale też żwawej działa. Nieco lepiej z zasięgiem i stabilnością sygnału GSM/WiFi. Sprawia wrażenie lżejszego i pustego w środku Swoją drogą czy to tylko moje wrażenie, że ten sam model np. MiMax 3 4/64 a 6/128 działa żwawej w opcji z większą ilością pamięci? Póki co jeszcze muszę odczekać żeby porównać oba na xiaomi.eu. Edit: Pytanie do posiadaczy RN9s z xiaomi.eu, czy ukrywanie aparatu także wygląda jak tasakiem cięte czy może jest poprawione i rogi są zaoblone jak podgląd sugeruje?
 7. Cześć, Mam małą zagwozdkę. Dostałem do zrobienia 9s 6/128 M2003J6A1G, który teoretycznie jest w porzadku bo niby wersja z B20 z tego co czytałem ale coś mnie tknęło i sprawdziłem oba IMEI i niestety są błędne. Nawet nie jest to zły region tylko numery nie istnieją, mają złą sumę kontrolną. I teraz się zastanawiam co to za cholera i czy próbować w ogóle go robić na xiaomi.eu przez fastboot lub to nieoficjalne wtrp... Z góry dziękuję za pomoc i oświecenie w temacie
 8. Potwierdzam, nie jest to szkło hartowane jak sugeruje napis na opakowaniu, mięsista grubsza folia. Dobrze przylega na krawędziach i póki co nie odkleja się, problemów z dotykiem też nie ma. W FosTech bodajże były po 15pln.
 9. Ktoś wie czy w 9s można ukryć przednią kamerę tak jak w K30, rozmiar wyświetlacza redukowany czarnym paskiem z powiadomieniami na czarnym polu? Póki co to jedyna sensowna pozycja dla mnie, chyba że K30 lub jego PoCowersja będzie mieć B20. Brak NFC przeżyje ale B20 potrzebna niestety. Pozdrawiam
 10. Czy ktoś może potwierdzić z 200% pewnością, że nie obsługuje B20 jak to podają w różnych miejscach? Czy jest sens czekać na PoCo X2, czy jak tam ma się nazywać rebrand na rynek globalny, czy też będzie bez B20? Pozdrawiam p
 11. Nie mam POCO ale obstawiam że w romie xiaomi.eu nie ma takich kwiatków. Ogólnie nie wyobrażam sobie telefonu xiaomi bez naszego romu. ( Taaa, celowo wyniosłem do rangi dobra narodowego ;P )
 12. Jeśli nie bawiłeś się Coollaboratory Liquid Ultra albo Thermal Grizzli Conductonau, opartych na metalu, to najlepszym rozwiązaniem żeby nie naświnić będzie Gelid Thermopad GP-Extreme o przewodności 12W/mK. Ale jak już brudzić pastą to CLU lub TGC, wbrew pozorom nie przewodzą prądu tak łatwo jak się uważa, trzeba mocno docisnąć i potrzeć więc jak wypłynie to nic nie powinno się stać, pomijając fakt że past nie powinno się aplikować w ilościach powodujących ich wypływanie. Podstawowa zasada przy aplikowaniu ciekłego metalu to brak styku z aluminium, które zżera, ale nie zaszkodzi też zabezpieczyć elementów cynowych/lutów. Do tego świetnie się nadaje cienka warstwa rzadkiego kleju cyjanoakrylowego np. kropelka czy inny superglue. W LG G3 po przesmarowaniu throttling praktycznie nie występował.
 13. Pewnie to idzie tak Panel Sterowania>>Bateria>>Menu i tam masz rozwijaną opcje wyłączenia danych komórkowych po jakimś czasie od wyłączenia/uśpienia telefonu... Nie zaszkodzi też w Opcjach Programisty zaznaczyć pole dane komórkowe zawsze aktywne.
 14. Na gwarancję bym go wysłał. Po tym Jak wspomniałaś o zielonym tle z białymi/szarymi mrówkami przypomniało mi się że kiedyś miałem podobną akcję. Moduł aparatu był źle wpięty co doprowadziło do uszkodzenia go. Nie wiem czy tu jest podłączony taśmą do płyty czy wadzony w gniazdo na płycie ale ta specyficzna zieleń z plamkami, przegrzewanie matrycy, własnie była tego wynikiem.
 15. Co mądrzejszy producent telefonu ustawia progi bezpieczeństwa nadmiernego rozładowania i przeładowania akumulatora żeby za szybko go nie zdygać i nie wymieniać w unibody lub nie spowodować pożaru licząc na to że producent ogniw je należycie zabezpieczył Litowe niby tylko zdychają pod wpływem ilości cykli ładowania/rozładowania ale nadmierne rozładowanie i ładowanie pod korek też im szkodzi. Nigdy świadomie nie rozładowywałem telefonu poniżej 10% i nie ładowałem bardziej niż 95%, z wyjątkiem pierwszego ładowania co chyba i tak jest bajką, i aku potrafiło trzymać jak nowe przez cały okres gwarancji a zdychać zaczynało rok może dwa po gwarancji. Choć rok temu wyciągnąłem kucającą litówkę wyprodukowaną w bodajże 2007 i o ile pamięć mnie nie myli to faktycznie mogła pracować 10 lat bez przerwy... No ale to stara poczciwa Nokia
×
×
 • Create New...