--Mariusz--

Użytkownicy
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

--Mariusz-- last won the day on March 3

--Mariusz-- had the most liked content!

Community Reputation

18 Good

About --Mariusz--

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi5

Recent Profile Visitors

287 profile views
 1. --Mariusz--

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  gcam Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3, magiska nie używam. Czytałem że podobno magisk jest wymagany do działania gcam, ale o dziwo udało się go zainstalować i działa bez tego
 2. --Mariusz--

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  nie mam pojęcia, wszystkie kontakty mam synchronizowane z gmailem, a smsy mnie w sumie nie obchodzą kernel domyślny, czytałem że ten drugi polecany na xda powoduje drain baterii
 3. --Mariusz--

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Na podstawie raczej pozytywnych opinii o Syberii w tym wątku, również zdecydowałem się ją zainstalować i raczej do MIUI już nie wrócę. Może i ma trochę mniej użytecznych funkcji niż w MIUI, ale szybkość działania i przede wszystkim bateria na ogromny plus. Potrafiłem się zbliżyć do 5 godzin działania ekranu (w ciągu jednego dnia), lub 3,5 godziny gdy telefon pokazywał ostatnie ładowanie 3 dni temu. Gdyby ktoś pytał to siedzę na wersji v2.2.
 4. --Mariusz--

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Obecnie używasz najnowszego Globala? Jak ma się np. bateria do poprzednich wersji? Bo nadal zastanawiam się czy wrzucać świeżą wersję czy poszukać jakiejś starszej
 5. --Mariusz--

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Czego oczekujemy? Nie wiem, może stabilnego i szybkiego działania (co z tego ze to starszy model, skoro same podzespoły nadal są co najmniej dobre? To nie budżetowy LG czy Szajsung z 1 GB RAMu) i przede wszystkim przyzwoitej baterii. Bo jak to możliwe, że na jednym ROMie telefon działa jak burza i bateria trzyma te 4,5-5h SOT, żeby na innym lagować przy wybieraniu numeru, osiągając przy tym 1,5h SOT? Optymalizacja niektórych softów jest totalnie spieprzona i tyle. Mi5 to nadal bardzo dobry telefon i nie widzę potrzeby zmiany go na nic innego, chyba że ktoś ślepo goni za cyferkami w antutu
 6. --Mariusz--

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Widzę różne opinie o najnowszych Globalach, jednak z przewagą tych słabych. Czy ktoś może polecić sprawdzoną wersję, którą warto wrzucić na Mi5? Czy jednak brać najnowszą i nie patrzeć na poprzednie wydania?
 7. Na ile skuteczne są te taśmy jako wirtualne ściany? Chciałbym zamontować jedną POD drewnianym progiem, który ma około 3cm, żeby odkurzacz na niego nie wjeżdżał bo próbuje wielokrotnie a drzwi do tego pomieszczanie są i tak zamknięte. Czy jakaś taśma sprawdzi się w takim przypadku?
 8. --Mariusz--

  Xiaomi mi6 - lightinthebox

  Nigdzie też nie napisałem że mam pretensje do polskiego supportu. Do tego zagranicznego za to owszem - za brak jakiejkolwiek informacji i próbę naciągnięcia na nieuzasadnione dopłaty. Zresztą, sam polski przedstawiciel na pewnej stronie stwierdził, że źle to rozwiązali i zepsuli sobie renomę.
 9. --Mariusz--

  Xiaomi mi6 - lightinthebox

  W czasie tej akcji urodzinowej. Do polskiego przedstawiciela pisałem 13 grudnia, odpowiedź otrzymałem 18. Usprawiedliwiali się tym, że mają masę pracy, więc jak widać sporo osób zostało postawionych w takiej sytuacji jak ja.
 10. --Mariusz--

  Xiaomi mi6 - lightinthebox

  Próbowałem, ale ten kontakt był bardzo utrudniony - odpowiedź otrzymałem bodajże po 5 dniach. W międzyczasie prowadziłem korespondencję z supportem po angielsku i tam gość upierał się przy dodatkowych 13$. Ostatecznie stanęło na dopłaceniu wartości kuponu - 7$. Co do drugiego zamówienia to nie zostało w ogóle zrealizowane, usłyszałem że mam sobie złożyć nowe zamówienie po nowej cenie
 11. --Mariusz--

  Xiaomi mi6 - lightinthebox

  Chętnie poznam całość historii. Bo póki co wiem tyle, że sporo osób nie dostało w ogóle swoich telefonów, bez żadnej informacji dlaczego tak się stało. Uważasz że to, jak zachował się sklep w tej sytuacji jest w porządku? Jeśli brakło im telefonów, mogli napisać jakieś wyjaśnienie, zaproponować kilka dni opóźnienia w wysyłkach. Co zrobili? Część zamówień anulowali bez słowa (ja o anulowaniu zamówienia dowiedziałem się po mailu od paypala), a części osób kazali dopłacać kwoty wzięte z kosmosu (w tymi mi 13$ bo "nam się nie opłaca"). Moim zdaniem takie zachowanie nie przystoi poważnemu sklepowi, a z tego co zauważyłem to jako modzi uparcie ich tutaj od dłuższego czasu bronicie.
 12. --Mariusz--

  Xiaomi mi6 - lightinthebox

  Dobrze płacą za prostowanie negatywnych opinii? Opiszę Ci moją sytuację: W urodziny IBG zamówiłem 2x RN4 3/32. Jeden z kuponem, drugi bez. Ten drugi został anulowany BEZ SŁOWA, pieniądze wróciły na paypala, a ja usłyszałem że wykorzystałem błąd sklepu i obniżyłem cenę produktu, co jest bzdurą bo zapłaciłem pełną kwotę bez żadnych kuponów. Do pierwszego kazali mi dopłacić 13$ bo inaczej im się nie opłaca wysyłać (kupon był wartości 7$). Rozumiem że to jest fair zachowanie poważnego sklepu?
 13. --Mariusz--

  Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Czy istnieje jakiś sposób na wgranie softu MiFlashem przy braku możliwości wejścia w edl? Obecnie na telefonie jest zainstalowana któraś z ostatnich wersji global dev, bootloader zablokowany. Czy przez updater można wgrać któryś ze starszych global dev, z czasów gdy jeszcze xiaomi nie blokowało przejścia w tryb edl? Czy taki downgrade jest możliwy?
 14. --Mariusz--

  Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Ale jedne wersję są lepsze a inne gorsze z co tygodniowych. A mi zależy na wgraniu tej którą na ten moment działa najstabilniej i zapomnieniu do kolejnych większych aktualizacji. Po prostu nie mam ciśnienia na bawienie się romami co tydzień
 15. --Mariusz--

  Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Którą wersję Xiaomi.eu obecnie polecacie wrzucić na Mi5? Wiadomo że różnie to bywa, czasem wersja z jednego tygodnia działa super, a w tej z następnego jest masę błędów Obecnie siedzę bodajże na wersji 6.11.10, jaką procedurę wykonać aby przejść na którąś z tych nowych? Zacząć od wrzucenia China Dev przez MiFlasha i dopiero potem Xiaomi.eu? Czy coś się pozmieniało od zeszłego roku?