Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Guzik nie reaguje, wszystkie diody gasną i nie można sie już z nim połączyć

Byłem pewie że to bateria do puki nie wsadziłem sprawnej baterii i sie okazało że problem dalej istnieje. Bateria z zepsutego wsadziłem do dobrego i działał bez zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od kilku dni pojawia mi się reklama jak niżej. Wie ktoś jak kupić ten odkurzacz za 229.99? Po wpisaniu kodu cena spada tylko do 298.99. To tylko jakiś clickbait, czy da się to jakoś zamówić w tych pieniądzach? Od razu uprzedzę pytania napis shop now nie jest przyciskiem. 

IMG_20170805_074601.jpg

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2017 o 07:55, Baryla napisał:

Cześć, od kilku dni pojawia mi się reklama jak niżej. Wie ktoś jak kupić ten odkurzacz za 229.99? Po wpisaniu kodu cena spada tylko do 298.99. To tylko jakiś clickbait, czy da się to jakoś zamówić w tych pieniądzach? Od razu uprzedzę pytania napis shop now nie jest przyciskiem. 

IMG_20170805_074601.jpg

Np. takie ceny były a czasami są dla US na specjalnej stronce us.gearbest.com dla amerykańców a czasami dla Izrael i innych krajów - tam gdzie GB chciałby wejść na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś tanie źródło taśmy magnetycznej?

 

@Splesz

Ja ekspertem elektronikiem nie jestem, ala jak na moje oko to padło coś w okolicy układu ładowania. Tzn z reguły są takie chipy i elementy wokół nich, które odpowiadaą za to że urządzenie np w danym momencie ładuje baterie, a w momencie odcięcia stałego źródła zasilania, chip przełącza się na baterie jako źródło. Trzebaby poszukać gdzie tam są te układy i to przejrzeć

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm.....

Takie dziwne pytanie. Przez jakieś 2-3 tyg. bardzo rzadko odkurzałem, w międzyczasie zmieniałem telefon 2x, bo miałem perypetie z nowym (kupiłem mi max2 i zbiłem ekran po tygodniu - można współczuć :)). No nieważne.

Teraz znowu zacząłem odkurzać regularnie i już 3x miałem sytuację, że odkurzacz "wariuje", jeździ jak potłuczony bez ładu/składu, po kilka razy w tym samym miejscu jakieś półokręgi zatacza, teraz właśnie miałem podobną sytuację, ze odkurzył połowę pomieszczeń, też jak pijany i stwierdził, że koniec odkurzania i wraca do stacji, naładowany w 75%, także to nie wina braku prądu. 3.3.9_003077.

Miał ktoś coś takiego? Po raz pierwszy mnie trochę zdenerwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz_pb napisał:

hmmmm.....

Takie dziwne pytanie. Przez jakieś 2-3 tyg. bardzo rzadko odkurzałem, w międzyczasie zmieniałem telefon 2x, bo miałem perypetie z nowym (kupiłem mi max2 i zbiłem ekran po tygodniu - można współczuć :)). No nieważne.

Teraz znowu zacząłem odkurzać regularnie i już 3x miałem sytuację, że odkurzacz "wariuje", jeździ jak potłuczony bez ładu/składu, po kilka razy w tym samym miejscu jakieś półokręgi zatacza, teraz właśnie miałem podobną sytuację, ze odkurzył połowę pomieszczeń, też jak pijany i stwierdził, że koniec odkurzania i wraca do stacji, naładowany w 75%, także to nie wina braku prądu. 3.3.9_003077.

Miał ktoś coś takiego? Po raz pierwszy mnie trochę zdenerwował.

Na moje oko jakiś czujnik mu źle działa. Zacząłbym od sprawdzenia bumpera. Sprawdź czy odkurzacz dobrze zareaguje np jak będzie jechał i zablokujesz mu bumper nogą np tak żeby Cie lekko uderzył. Później sprawdź laser - zasłoń mu kopułke i sprawdź czy jest gorzej czy tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, dzięki, jak już nasmarowałem posta, to sam na to wpadłem - wyczyściłem wszystkie czujniki, puściłem go teraz jeszcze raz.Wysprzątał 10m i widzę, że wrócił do żywych. Zobaczymy co będzie dalej. Bo wcześniej było tak, że 5 razy odkurzył porządnie, a 3 razy w międzyczasie były problemy. W sensie, że nie za każdym razem było źle. Pomieszczenie na mapie jest narysowane poprawnie, ale faktycznie niektóre obszary jakoś dziwnie omijał. Pewnie jak stał to się zakurzył, co by było logiczne...

Wyglądało to np. tak:

Screenshot_2017-08-11-15-37-22.png

Edytowane przez Tomasz_pb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (tak z resztą radzi instrukcja) trzeba to pozbierać. Wtedy odkurzanie będzie najbardziej efektywne. Małe klocki wciągnie, na większych się zawiesi, a jeszcze większe przesunie/ominie. Ja dzięki temu odkurzaczowi właśnie uzyskałem porządek u dzieciaków, bo jakoś do nich trafia, że nic nie może być porozwalane po podłodze z uwagi na odkurzacz. Dodatkowo jak kiedyś mi się nie chciało czegoś podnosić, tak teraz zawsze się przejdę po pokojach i jak coś leży, to albo każę im sprzątać jak są, albo sam sprzątam, także same plusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi większymi rzeczami to je odkurzacz przesuwa, np kapcie. Ale gorzej jak się złapie jakiś kabel, sznurek albo reklamówka foliowa. Mój ostatnio złapał właśnie reklamówkę tą małą zamiatarką (tą z trzema ramionami) i dość mocno się w niej poplątał i ramiona troche się zwichrowały. Ale tworzywo z jakiego to jest zrobione jest na tyle spoko, że jak poleżało w spokoju, to wróciło do pierwotnej formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 28.07.2017 at 7:58 AM, pawgaw said:

Funkcja share pozwala udostępnić urządzenie innemu kontu, np. żona ;) może mieć rownież dostęp do sterowania robotem na swoim koncie. Udostępnione urządzenie ma jednak ograniczenia do podstawowych czynności, bodajże włącz/wyłącz sprzątanie, śledzenie mapy, powrót do bazy i niewiele więcej.

Hej, udało się komuś udostępnić urządzenie ?

Żona założyła konto, ma zainstalwoaną aplikację - wysyłam jej "invite" - MI ID na 100 % prawidłowe, u mnie cały czas status pending a żona nie ma żadnych powiadomomiń, żadnych wiadomości, na liście udostępnionych urządzeń wyświetla jej się informacja że brak udostępnionych dla niej urządzeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...