Jump to content

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający

lisek84

Recommended Posts

jeśli router ma zewnętrze anteny można je zmienić na mocniejsze. A jeśli dom jest duży to niektóre routery pracują szeregowo - tylko jeden jest podłączony do kabla a inne jego wifi rozsyłają dalej...

3 godziny temu, geforc napisał:

Zmieniając temat, obecnie ściąganie z Chin tego odkurzacza mija się z celem jak na aze jest po 1399zł i gwarancja w PL

tydzień temu kupiłem u nich za 1499 :(

W opcjach eksperymentalnych -  wybieranie głosowe są teraz 2 źródła - Mi brain i chińskie - komendy po EN nie działają ale ja mam ustawioną lokalizację China. Ktoś może sprawdzić z lokalizacją USA?

Ja mam Mi Home ....41.

Nowa wersja mi home 4.1.44 dotyczy samej aplikacji a nie firmware odkurzacza tak ? Firmware odkurzacza mam 3.3.6_00.30.62 wg aplikacji jest aktualne ? Odkurzacz powinien sam się updatować? Czy jest jakiś sposób manualny ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Witam

Byłem już zdecydowany na Roombe 966, ale trafiłem na wasz wątek. Możecie mnie tylko uspokoić w jednej kwesti tzn. mam dom parterowy 180m2 na jednym poziomie, czy Xaiomi obsłuży mi to za jednym sprzątaniem ?

I tak i nie. Zależy co rozumiesz przez "jedno sprzątanie".

Generalnie trzeba liczyć, że średnio 1m2 sprząta w minutę i zużywa na to 1% baterii.

Odkurzacz, po rozładowaniu baterii do 20% (czyli po sprzatnięciu około 80m2) wraca do bazy na doładowanie. Po doładowaniu wraca do punktu w którym skończył i kontynuuje sprzątanie.

Zakładam, że z tych 180m2 rzeczywista powierzchnia do sprzątania nie przekroczy 150m2 (resztę powierzchni zajmują meble, kwiaty, kolumny, stojaki na płyty, legowisko dla psa itp.).

W takim wypadku odkurzacz poodkurza na dwa podejścia i zajmie mu to z doładowaniem się około 4 godzin.

Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

8 minut temu, don_wito napisał:

Witam

Byłem już zdecydowany na Roombe 966, ale trafiłem na wasz wątek. Możecie mnie tylko uspokoić w jednej kwesti tzn. mam dom parterowy 180m2 na jednym poziomie, czy Xaiomi obsłuży mi to za jednym sprzątaniem ?

Powierzchnia z planu, a faktyczna powierzchnia sprzątania, to zupełnie różne wielkości, zależy ile masz mebli i zakamarków pod i do których robot nie dojedzie. Aczkolwiek jeżeli masz jeden poziom, to jak skończy się prąd, to robot pojedzie się naładować i przecież wróci dalej sprzątać. Nie widzę tu żadnego problemu...

7 minut temu, arthuryankovski napisał:

I tak i nie. Zależy co rozumiesz przez "jedno sprzątanie".

Generalnie trzeba liczyć, że średnio 1m2 sprząta w minutę i zużywa na to 1% baterii.

Odkurzacz, po rozładowaniu baterii do 20% (czyli po sprzatnięciu około 80m2) wraca do bazy na doładowanie. Po doładowaniu wraca do punktu w którym skończył i kontynuuje sprzątanie.

Zakładam, że z tych 180m2 rzeczywista powierzchnia do sprzątania nie przekroczy 150m2 (resztę powierzchni zajmują meble, kwiaty, kolumny, stojaki na płyty, legowisko dla psa itp.).

W takim wypadku odkurzacz poodkurza na dwa podejścia i zajmie mu to z doładowaniem się około 4 godzin.

Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

Jak w 8 godzin sie wyrobi kiedy jesteśmy w pracy to wszystko ok. Boję się, że się "zgubi" i nie trafi na ładowanie z innego pokoju.

Planuje kupic odkurzacz xiaomi vacuum w chinskim sklepie w ofercie jest informacja ze obowiazuje 12m-na gwarancja. Chcialbym zapytac jak bedzie to potem weryfikowane i ewentualna naprawa bedzie w Polsce? Czy pozostaje wysylka do Chin?
I na podstawie czego bedzie realizowana poniewaz dowodu zakupu jakotako nie ma. Po numerze seryjnym? Bede wdzieczny za pomoc

7 minut temu, Unr3al2 napisał:

Dowód zakupu będziesz miał np. Mail transakcji.

tylko ciekawe czy polski serwis mi preferuje dowod w postaci emaila.. Moze tak naprawde ta gwarancja jest a w praktyce jej nie ma.. Mial ktos jakies doswiadczenia w tej materii?

pewnie wyślą ci części żebyś sobie sam wymienił. Chyba że się uprzesz żeby Ci wymienili - to wtedy wyślesz odkurzacz do chin. 

2 minuty temu, esk2 napisał:

tylko ciekawe czy polski serwis mi preferuje dowod w postaci emaila..

jaki polski serwis skoro kupujesz w chinach?

Wiesz... nie można się znać na wszystkim. Ludzie wołają fachowców do złożenia mebli z ikei czy powieszenia półki na ścianie, jadą do mechanika wymienić olej czy końcówkę drążka, a do mojego sąsiada 2x w tygodniu przyjeżdża ogrodnik kosić trawę. Nie ma obowiązku, nie będziesz chciał, to nie skorzystasz.

Pocieszę Cię, Rumba 980 mojego brata sprzątała mieszkanie naszych rodziców 3x tyle czasu co moja MiJia ;) Więc tak czy siak Xiaomi lepiej spełni Twoje oczekiwania, a nawet jak się zepsuje to w cenie Rumby kupisz sobie takie 4 :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Po wgraniu nowego mi home nie mogę połączyć się z odkurzaczem z poziomu aplikacji ,zrobiłem reset wifi niby się połączył ale jak klikam na ikonę odkurzacza to nic się nie dzieje .zmieniłem serwer z united states Singapur na united states

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka