Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.07.2017 o 20:13, Unr3al2 napisał:

".....Skonfigurowałem aplikację domoticz z odkurzaczem.

Wszystko działa."

Dla sportu (bo harmonogram z aplikacji mi starcza) podpiąłbym pod Openhab odkurzacz. Napisz proszę coś więcej - korzystałeś z bindings jakiegoś? jakim protokołem z odkurzaczem się komunikujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bpiq napisał:

Dla sportu (bo harmonogram z aplikacji mi starcza) podpiąłbym pod Openhab odkurzacz. Napisz proszę coś więcej - korzystałeś z bindings jakiegoś? jakim protokołem z odkurzaczem się komunikujesz?

Alarm mam podłączony pod domoticz i wychodząc z domu odpala mi odkurzacz. Nie muszę na sztywno ustawiać harmonogramu w odkurzaczu.

Jeśli chodzi o openhub to jakoś nie przypadł mi do gustu:)

Do komunikacji używam : https://github.com/rytilahti/python-mirobo

Domoticz odpala polecenia odkurzaczowi przez lua więc nie powinno być problemu z openhub.

Trzeba mieć token odkurzacza który można pobrać np. z androida(w plikach systemowych aplikacji MiHome).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za link do python-mirobo na github. Rzeczywiście nie będzie problemu pod Openhab. Kiedyś gdy stanąłem przed wyborem który system wybrać dla swojego domu to przeglądnąłem kilka i openhab wygrał jakąś błahostką, której nie umiałem znaleźć w Domoticzu. I jeden i drugi system ma tą moc, że nawet takie dziwne rzeczy jak odkurzacz możemy w nich "podpiąć" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam tego robota od 2 tygodni jest naprawdę przekozak jeżeli porównać godo 870 irobot, a myślę że nie gorszy jeżeli chodzi o cyzszczenie niż 980. Miałem w nimi styczność bardzo długą. 

Ale mam pytanie wczoraj wyskoczył mi błąd 18 i jak słyszę to nie chodzi szczotka. ani be ani me. Czy ktoś się już z czymś takim spotkał

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale już to czytałem. Wychodzi na to że główny silnik się spalił. Czy ktoś z was wie jaki dokładnie jest w środku silnik i gdzie można ewentualnie go kupić.

nie wiem czy sam go kupię i wymienię czy muszę się cackać z serwisem.

Dzięki

 

Zdjęcia z rosyjskiego serwisu.

63b874 (1).jpg

6275e2.jpg

63b874.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria niestety z mojej winy, córeczka tasiemkę zostawiła taką małą i długą, wciągną zaplątał. Miałem irobota i plątał się na kablach a xiaomi nie, ale taką tasiemkę to każdy by odkurzacz wciągną. Już kontaktowałem się ze sklepem. czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie przytrzymanie przycisków rozpoczęcia sprzątania i powrotu do bazy zresetuje ustawienia WiFi w odkurzaczu.

Ale wydaje mi się, że i tak będziesz musiał go ponownie dodać w aplikacji MiHome.

 

Pamiętaj, że odkurzacz pracuje tylko na 2.4 GHz.

 

 

Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączny długim przyciśnięciem wyłączania robota

wciskamy szpilką przysk reset

włączamy przytrzymując włączanie i reset i raz naciskając przy łączniu domek.

W ten sposób są ustawienia fabryczne.

 

P.S. Mi to nic nie dało ciągle to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł mi mały pomocnik :) Po małych problemach ze sparowaniem go z Iphonem w końcu się udało. Ilość zgarniętego syfu po kilku godzinach od standardowego odkurzania zadziwiająca.

Mam tylko jedno małe pytanie. Czy Wam również (śledząc postęp w aplikacji) co chwilę się rozłącza (device offline) i po kilku minutach aktualizuje trasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od jakiegoś czasu mam taki komunikat. Miałem o to pytać. U mnie jest tak, że jak zostawię go gdzieś w rogu pokoju, to po jakimś czasie nic nie można zrobić, bo "device offline" muszę podejść i go ręcznie włączyć, kiedyś tak się nie działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu wifi też jest słabe. Do uruchomienia odkurzacza zbazowanego w innym pokoju niż router jeszcze daje radę, ale już podczas aktualizacji firmware zrywa połączenie, aby ta aktualizacja przebiegała bez zakłóceń przenoszę go na ten czas do pokoju z routerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...