Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki.
Jakiś pomysł co mogłem zrobić źle ?
Musicie mieć ten sam region

Wysłane z mojego Lenovo YT3-X50L przy użyciu Tapatalka

Dokładnie jak wyżej tryb SPOT przytrzymać domek na robocie 5 sekund lub z apki wybrać, sprząta obszar 1.5m x 1.5m jest nawet w instrukcji o tym, widać nikt nie czytał
np. postawić go na środku dywanu i w 5min go ogarnie
Dzięki. Też nie wiedziałem.

Wysłane z mojego Lenovo YT3-X50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tekjow napisał:

Szybki jesteś xD od chyba 2 tygodni o tym piszą emoji16.png
Ja dzisiaj testowałem zone, ma mały problem z powrotem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Nie siedzę cale dnie na forum więc nie wiem co piszą. Ja przetestowalem wszystko i zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki jesteś xD od chyba 2 tygodni o tym piszą
Ja dzisiaj testowałem zone, ma mały problem z powrotem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


To słabo piszą, bo jeszcze parę postów wyżej kolega pisał, ze do strefowego sprzątania trzeba dogrywać plugin...
Tak więc żeby wszystko było jasne: z najnowszym MiHome i firmware jest oficjalnie dostępne sprzątanie strefowe w v1 ale trzeba się przelogować w aplikacji!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Segor napisał:

To słabo piszą, bo jeszcze parę postów wyżej kolega pisał, ze do strefowego sprzątania trzeba dogrywać plugin...
Tak więc żeby wszystko było jasne: z najnowszym MiHome i firmware jest oficjalnie dostępne sprzątanie strefowe w v1 ale trzeba się przelogować w aplikacji!

dokładnie tak, dodam że działa to świetnie i można powiedzieć/napisać że teraz jest to produkt kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem aktualizacje i nie było strefowego, dopiero wczoraj po tym poście przelogowałem i się pojawiło. Zatem jak ktoś nie widzi sprzątania strefowego mimo najnowszych wersji - warto przelogować się w aplikacji MiHome.
 
 
Czasami warto czekać na swoją kolej.
Ja dalej nie mam na tablecie. Nic nie daje. Nawet instalacja na nowo.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2018 o 23:23, keermit napisał:

Panowie, a gdzies w ustawieniach jest opcja, aby odkurzacz zawracal do bazy np przy 10% baterii, a nis przy 20%? Bateria pada dosłownie przy samej koncowce sprzątania :(

Capture+_2018-04-05-23-17-08.png

Spróbuj użyć strefowego odkurzania. W normalnym trybie odkurzacz dzieli sprzątaną powierzchnię na kwadraty, I sprząta je w losowej kolejności, a to oznacza, że może tracić prąd na niepotrzebne nawrotki czy wycieczki z jednego końca mieszkania na drugi. 

Przy strefowym sam określasz sobie prostokąty sprzątania i ich kolejność, w ten sposób możesz zoptymalizować czas pracy i energochłonność cyklu sprzątania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2018 o 15:13, Baryla napisał:

Niestety nie będzie to działać. Chciałem zrobić tak u siebie. Robot musi widzieć tą ciemną szybkę na bazie, żeby do niej wrócić. Robot wystartuje ale nie znajdzie bazy po skończonej pracy. 

Natomiast pod komodą będzie odkurzone. Gdyby zawadzał kopułą trzeba zastosować trik z filcem. 

Mają komodę trochę na ukos (jakieś 20-25 stopni) - możliwe że tyle miejsca z tyłu wystarczy czy robot musi "widzieć" szybkę  z większej odległości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GadzetoPL napisał:

Mają komodę trochę na ukos (jakieś 20-25 stopni) - możliwe że tyle miejsca z tyłu wystarczy czy robot musi "widzieć" szybkę  z większej odległości?

Trzeba spróbować eksperymentalne, ale wydaje mi się,  że musi to być odległość minimum średnicy odkurzacza plus kilka cm, odległość pozwalająca na wykonanie "procedury dokowania", czyli obrót o 180 i wjazd tyłem w bazę. Tak czy siak może być ciężko. 

Edit:

W zasadzie podwójnej średnicy bo kopułka z laserem jest z tył... 

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się, ale tak jak koledzy wcześniej radzili, możesz stworzyć obszar do sprzątania z kilku stref i w ten sposób pominąć dywan (obudować dywan strefami, zostawiając tą przestrzeń gdzie leży).

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_pb napisał:

Czy ja dobrze rozumiem, że jeżeli mamy 2 i więcej kondygnacji, to te całe strefy można wybrać dopiero po sprzątnięciu? Jest jakaś baza tych map, bo widzę tylko ostatnią narysowaną - z ostatniego sprzątania. W takim przypadku, to mało użyteczny gadżet...

Ja używam przycisku "go" jedzie i po kolei skanuje obszar wokół siebie i jak już robocik zeskanował wszystko to wtedy zaznaczam strefy i do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa normalnie i opcja Go i strefowe. Wyjeżdża i wraca do bazy dobrze i bez problemów. Nie wygrywałem modyfikacji, nowe funkcje wczoraj same się pojawiły, nie przelogowywałem się jak niektórzy tu pisali że musieli. Dziwne jest to że jednym działa bez problemu a inni maja problem z powrotem lub wyjazdem z bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję.

U mnie generalnie jest tak, że najpierw próbuje wjechać w stację. Tak się składa, że za stacją jest listwa przypodłogowa, więc kończy się to źle, baza się przewraca i unosi kółka.

Gdy ją podparłem z tyłu, aby się nie pochylała, nadal tak jest, że próbuje wjechać w nią, ale jako, że ta się nie przewraca - to urządzenie znajduje się jakoś w końcu i wyjeżdza. Gdy juz wyjedzie prawidłowo nawiguje do miejsca wskazanego w aplikacji.

 

Taki mój krótki Quick Fix:

https://youtu.be/DNmiFjHRo8c

Edytowane przez lisek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keermit napisał:

pojawila sie aktualizacja do .26 i zony same się pokazały :)

Potwierdzam. Wczoraj usunąłem zmodyfikowaną wersję .24 i polskie pliki głosowe i zainstalowałem Mi Home ze Sklepu Play Google'a. Była to wersja .25 i zaraz po zainstalowaniu pojawiła się aktualizacja do .26. Po instalacji sprzątanie strefowe pojawiło się samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...