Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

On 14/04/2018 at 12:40 AM, bdkacz said:

Czyli  puszczamy na całe mieszkanie i potem żeby za każdym razem nie rysował od zera chcąc  cokolwiek  odkurzyć używamy tylko i  wyłącznie stref ?

Albo każemy mu pojeździć po mieszkaniu i poskanować od nowa używając Go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tomasz_pb said:

ale "go" gdzie? Jak masz 2 piętra to te całe strefy są bez sensu. Aż dziwne, że nikt o tym nie pomyślał...

Mam dwa piętra i to testowałem. Stawiasz na go na innym piętrze niż ostatnio, wybierasz GO i każesz przejechać gdzieś blisko. Po chwili kręcenia się w miejscu stwierdza, że mapa jest bezużyteczna i czyści ją kompletnie. A Ty potem pokazując mu kilka miejsc do przejechania powodujesz, że stworzy nową mapę.

U mnie działa.

 

Poza tym pierwotne pytanie było nie o piętra, a o niekompletną mapę jednopiętrowego mieszkania o ile dobrze zrozumiałem.

Edytowane przez yoyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę sprawdzić :)

 

No niby jest to jakieś rozwiązanie, ale jak już muszę go i tak przynosić i stawiać, to szybciej chyba włączyć spota, a potem ewentualnie poprawić strefą... No i raczej trzeba chyba właśnie kazać mu jechać dalej

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spot może nie zeskanować wystarczająco dużo jak masz skomplikowany układ piętra. Już dokładnie nie pamiętam, ale ja chyba najpierw mu kazałem pojechać blisko, a później to już oczywiście, że trzeba pokazać mu skrajne punkty, więc trochę sobie pojeździ.

Niestety nie jest to idealne rozwiązanie, zdecydowanie łatwiej było by móc wybrać zapisaną mapę...

Edytowane przez yoyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keermit napisał:

Przy tej cenie odkurzacza, to można mieć jeden na piętro i jeden na parter :-D 

Nie przesadzajmy, żadna roomba nie ma nawet podobnej funkcjonalności, a ten odkurzacz jest jednak sporo tańszy ;)

sroomba za 5 tys powinna sama po schodach wchodzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odkurzaczem, łączy się z WiFi tylko jak jest blisko access pointa. W okolicy 5m zasięg jest słaby, a dalej to już całkowicie idzie w offline. To normalne? Bo na pewno uciążliwe, skoro mogę nim sterować tylko przez 1/5 czasu odkurzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wpierw zmień miejsce samego access poita/routera. U mnie także odkurzacz gubił zasięg w najdalszym pokoju. Lecz wystarczyło zmienić położenie routera z dolnej szafki na górę (owszem, trzeba było zasilanie i kable przedłużać) ale od razu zasięg wskoczył w najdalszy kąt mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmieniać ustawienie routera, nawet w odkrytej linii prostej zasięg kończy się po ok 7m. Wszystkie inne sprzęty zasięg mają, telefony czy laptopy działają w każdym pokoju, nie jest to pełny zasięg, ale swobodnie się korzysta. Nawet lampa sufitowa Xiaomi działa w najdalszym pokoju. Więc albo mój egzemplarz ma coś z anteną, może ogólnie ma problem z niektórymi europejskimi konfiguracjami sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmieniać ustawienie routera, nawet w odkrytej linii prostej zasięg kończy się po ok 7m. Wszystkie inne sprzęty zasięg mają, telefony czy laptopy działają w każdym pokoju, nie jest to pełny zasięg, ale swobodnie się korzysta. Nawet lampa sufitowa Xiaomi działa w najdalszym pokoju. Więc albo mój egzemplarz ma coś z anteną, może ogólnie ma problem z niektórymi europejskimi konfiguracjami sieci?
U mnie odkurzacz też ma dużo gorszy zasięg niż pozostałe sprzęty. Ale aż tak słabego to nie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co bawić się w język polski jak ona tylko kilka rzeczy mówi w dodtaku lepiej brzmi to w jezyku angielskim niż polskim. Moza wegrac język już specjalny soft do tego program i tutorial. Choc robi się to na swoją odpowiedzialność. Mam pytanie do czego jest tryb spotclean i co ile wymienacie filtr? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maverick79 napisał:

Po co bawić się w język polski jak ona tylko kilka rzeczy mówi w dodtaku lepiej brzmi to w jezyku angielskim niż polskim.

A choćby dlatego, że nie każdy go zna jak ja czy Ty. Jak zostawiałem odkurzacz na testy rodzicom, to sami przyznali, że fajnie, że to sprząta skoro nie wie, co do niego gada? Dlatego też kto chce może zmienić na taki jaki mu pasuje (nawet suahili jeśli zna ;) ).

O filtrach oraz spotclean było już pisane, przeglądnij wątek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maverick79 napisał:

Mam pytanie do czego jest tryb spotclean i co ile wymienacie filtr? 

Tryb spot clean służy do wskazania odkurzaczowi miejsca do posprzątania o wymiarach ok 1,5 x 1,5 m. Po dłuższym naciśnięciu przycisku z ikoną domku (dla v1) lub specjalnie oznakowanego przycisku w v2 odkurzacz posprząta obszar o w/w wymiarach, a miejsce z którego maszyna zacznie pracę będzie finalnie znajdować się w centrum posprzątanego obszaru.

Czas (w godzinach) pozostały do wymiany filtra (a także szczotki głównej i bocznej) możesz znaleźć w Mi Home w opcjach odkurzacza w zakładce Care.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczne racja albo 2 na 2. Co do tej wymiany to czyszcze ten filtr opróżnianim pojemniki prawie co każde sprzatnie jescze nie miałem pełnego. Ostanio przedmuchalem sprężarka jest jak nowy. 

 

Jest do pobrania jakąś aktualizacja. Czy ktoś pobrał jak działa co wnosi ? Bo nie ma żadnych oznaczeń ani co nowego. Narazie  nie pobrałem jak wsztko dobrze chodzi ale może coś poprawia albo jakieś nowe dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wad zauważyłem że odkurzacz w trybie czyszczenia stref jest głupi jak but. W trybie normalnego sprzątania jak ma problem z podjechaniem na dywan czy próg, to walczy raz prawym raz lewym kółkiem, to znowu cofa się i próbuje kilka cm obok, w trybie strefowym w takiej sytuacji wisi i czeka aż się mu pomoże (w sensie pchnie troszkę) a kołami mieli bez sensu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Baryla napisał:

Z wad zauważyłem że odkurzacz w trybie czyszczenia stref jest głupi jak but. W trybie normalnego sprzątania jak ma problem z podjechaniem na dywan czy próg, to walczy raz prawym raz lewym kółkiem, to znowu cofa się i próbuje kilka cm obok, w trybie strefowym w takiej sytuacji wisi i czeka aż się mu pomoże (w sensie pchnie troszkę) a kołami mieli bez sensu. 

Numery akutykazycji nie ma tylko pisze update all. Czyli nie aktualizować lepiej ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...