Jump to content

GadzetoPL

Użytkownicy
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About GadzetoPL

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi4c

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No i wiadomo dlaczego to nie idzie - na pierwszej stronie jest instrukcja żeby najpierw wgrać RES a potem FW... Jeżeli to robi różnicę. Aczkolwiek u mnie przy tej kolejności nadal zegarek wraca do "normalności" tj. żadnych ekstra aplikacji. Najpierw zainstalowałem oryginalnego MiFita, pobrało wszystkie aktualizacje, odinstalowałem i zainstalowałem MiFita z linku, potem gadgetbridge i pliki z kolejnością. Rozwiązano: Trzeba mieć widoczność AliPay ustawiona inaczej nie widać żadnych zmian w zegarku
 2. Witam, przerobiłem cały temat i ciągle nie umiem poukładać sobie kolejności instalacji alternatywnego oprogramowania (z wątku rozumiem są dwie wersje Mr.Tom i bipos, tak jak to wygląda np. na XDA jeżeli chodzi o wgrywanie ROMu). Czy ktoś dobrze obeznany w temacie podjąłby się skonstruowania takiego "przewodnika w instalacji"? Jakie programy potrzebne, jakie paczki etc. Edit: Jednak dalej aktualne Nie wiem co robię źle, wszystko zgodnie z instrukcją -> Odinstalować MiFit -> zainstalować GB a potem res i fw, ale opaska ciągle mi wraca do pierwotnego ustawienia.
 3. Nie chodzi mi o obsługę kart autobusowych czy innych wspominanych ciągle możliwości - te mnie kompletnie nie interesują. Jak zakoduje sobie taga (np. otworzenie danej aplikacji) to w Chinach będzie pracować a już 100m za granicami nie? NFC to unikalny standard, poza tym z chipa którego zastosowali korzysta m.in. Garmin. Ale ja nie o tym - przeczesałem internet i nigdzie nie ma odpowiedzi - TAK po przejechaniu opaską nad tagiem działa zaplanowana akcja na telefonie. Będę bardzo wdzięczny za taką informację jeśli masz dostęp do jakiegoś taga NFC (https://www.google.pl/search?client=opera&amp
 4. Pomijając problem z językiem - opaska chodzi z zamkami elektronicznymi, lub jakimkolwiek tagiem NFC? Przyznam że też mam na nią ochotę właśnie ze względu na taką możliwość tj. taki NFC dla telefonu bez NFC.
 5. Wyczyść dane bluetooth (usunie Ci też inne sparowane urządzenia) - powinno zadziałać.
 6. Abstrahując od problemu, mam prośbę wynikającą z innego tematu - czy kolega mógłby sprawdzić wg. możliwości czy opaska (oraz telefon) w jakikolwiek sposób reaguje na zaprogramowanego taga NFC?
 7. Jeżeli dobrze zrozumiałem to po ostatniej aktualizacji można wyciszyć dzwonek telefonu z poziomu opaski - czyli następuje komunikacja Mi Fit - system (zresztą po to zezwolenia dostaje). Zasadniczo komunikacja z niechińskimi aplikacjami nie zachodzi bezpośrednio między mi fit a aplikacją - pośrednikiem jest system który otrzymując przekazaną instrukcję i działa w zaprogramowany sposób - a więc teoretycznie powinno to działać. Chińczykom na pewno też zależy żeby wersja z NFC była użyteczna również poza jednym krajem (seryjność produkcji) a info o rodzaju zastosowanego chipu NFC pozwala mieć nadz
 8. Źle się wyraziłem, chodziło mi o możliwość płatności i obsługi biletów (jedynie w Chinach). Szukam potwierdzonej informacji o współpracy opaski z tagiem. Jedyne co dotychczas znalazłem to info że Mi Band jest wyposażony w chip NXP PN80T - taki sam wybrał Garmin (Garmin Pay) do swoich urządzeń co teoretycznie w przyszłości może otworzyć drogę do płatności innych niż Mi Pay.
 9. Mylisz możliwości z funkcjonalnością - opaska poprzez wbudowany NFC ma możliwość płatności oraz obsługi kart, natomiast sam moduł NFC ma mieć funkcjonalność taką jak każdy moduł czyli m.in. obsługę tagów. Dlatego szukam odpowiedzi czy następuje komunikacja; tag -> mi band 3 NFC -> telefon, bo wydaje mi się to jest właściwą "śmietanką" tej opaski.
 10. Jak wszyscy wiemy dostępna jest wersja opaski również z NFC. Czy ktoś z posiadaczy może się wypowiedzieć więcej na jej temat - w źródłach które znalazłem jest jedynie informacja o możliwości płacenia (Mi Pay) oraz obsługi kart autobusowych. Czy działa również z tagami NFC uzupełniając funkcjonalność telefonu (skoro można już przez opaskę wyciszać telefon) tzn. analogicznie jak w telefonie z wbudowanym NFC? Przyznam że czekałem na tą wersję z nadzieją na właśnie te rozszerzone możliwości - jak nie teraz to może w bliskiej przyszłości.
 11. Co do tego nohona - zakupiłem, wymieniłem i nie narzekam;) Sposób się nie różni - zawsze mają 3,7V. Jedynie charakterystyka rozładowania/ładowania może inaczej przebiegać ale tym się przejmować nie musisz.
 12. GadzetoPL

  MIUI 8.8.2

  U mnie już od kilku wersji pojawia się pewien problem, otóż przy pisaniu sms i cofnięciu się na wcześniejszy fragment tekstu aby coś uzupełnić - "zjada" następne słowa.
 13. Wydaje mi się że moje odczucia są zupełnie inne. Telefon mam od roku - wersja oczywiście 3/32 i zdaje się że na starcie baterię miałem w dobrej kondycji, ładowana zasilaczami 0,5-1A, FC bardzo sporadycznie zależności od sytuacji. Dzięki temu gdy użytkuje telefon jedynie do dzwonienia/smsów/sprawdzenia poczty i RSS (internet wlączony 24/7) wytrzymuje spokojnie dwa dni z ambicją na dłużej, co było bardzo miłym zaskoczeniem tym bardziej że również użytkuję go bez problemu z Mi Band 2, a więc włączony również non stop bluetooth. Przy intensywnym użytkowaniu spokojnie wytrzymuje te 24h tak aby na
 14. Mają komodę trochę na ukos (jakieś 20-25 stopni) - możliwe że tyle miejsca z tyłu wystarczy czy robot musi "widzieć" szybkę z większej odległości?
 15. Witam, mam pytanie wychodzące poza główny nurt obecnej rozmowy - kupiłem V1 na prezent dla rodziców i myślę o "skamuflowaniu" go pod komodą (jest odpowiednio miejsca z tyłu żeby baza się zmieściła) - specjalnie wcześniej zadbałem o zakup na wyższych nóżkach tak że mam tam 10cm prześwitu. A więc właściwe pytanie - czy robot poprawnie będzie startował z bazy? W razie czego mogę filcem zyskać kilka mm.
×
×
 • Create New...