GadzetoPL

Użytkownicy
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About GadzetoPL

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi4c

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie chodzi mi o obsługę kart autobusowych czy innych wspominanych ciągle możliwości - te mnie kompletnie nie interesują. Jak zakoduje sobie taga (np. otworzenie danej aplikacji) to w Chinach będzie pracować a już 100m za granicami nie? NFC to unikalny standard, poza tym z chipa którego zastosowali korzysta m.in. Garmin. Ale ja nie o tym - przeczesałem internet i nigdzie nie ma odpowiedzi - TAK po przejechaniu opaską nad tagiem działa zaplanowana akcja na telefonie. Będę bardzo wdzięczny za taką informację jeśli masz dostęp do jakiegoś taga NFC (https://www.google.pl/search?client=opera&q=tag+nfc&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8)
 2. Pomijając problem z językiem - opaska chodzi z zamkami elektronicznymi, lub jakimkolwiek tagiem NFC? Przyznam że też mam na nią ochotę właśnie ze względu na taką możliwość tj. taki NFC dla telefonu bez NFC.
 3. Wyczyść dane bluetooth (usunie Ci też inne sparowane urządzenia) - powinno zadziałać.
 4. Abstrahując od problemu, mam prośbę wynikającą z innego tematu - czy kolega mógłby sprawdzić wg. możliwości czy opaska (oraz telefon) w jakikolwiek sposób reaguje na zaprogramowanego taga NFC?
 5. Jeżeli dobrze zrozumiałem to po ostatniej aktualizacji można wyciszyć dzwonek telefonu z poziomu opaski - czyli następuje komunikacja Mi Fit - system (zresztą po to zezwolenia dostaje). Zasadniczo komunikacja z niechińskimi aplikacjami nie zachodzi bezpośrednio między mi fit a aplikacją - pośrednikiem jest system który otrzymując przekazaną instrukcję i działa w zaprogramowany sposób - a więc teoretycznie powinno to działać. Chińczykom na pewno też zależy żeby wersja z NFC była użyteczna również poza jednym krajem (seryjność produkcji) a info o rodzaju zastosowanego chipu NFC pozwala mieć nadzieję na takie przyszłe możliwości.
 6. Źle się wyraziłem, chodziło mi o możliwość płatności i obsługi biletów (jedynie w Chinach). Szukam potwierdzonej informacji o współpracy opaski z tagiem. Jedyne co dotychczas znalazłem to info że Mi Band jest wyposażony w chip NXP PN80T - taki sam wybrał Garmin (Garmin Pay) do swoich urządzeń co teoretycznie w przyszłości może otworzyć drogę do płatności innych niż Mi Pay.
 7. Mylisz możliwości z funkcjonalnością - opaska poprzez wbudowany NFC ma możliwość płatności oraz obsługi kart, natomiast sam moduł NFC ma mieć funkcjonalność taką jak każdy moduł czyli m.in. obsługę tagów. Dlatego szukam odpowiedzi czy następuje komunikacja; tag -> mi band 3 NFC -> telefon, bo wydaje mi się to jest właściwą "śmietanką" tej opaski.
 8. Jak wszyscy wiemy dostępna jest wersja opaski również z NFC. Czy ktoś z posiadaczy może się wypowiedzieć więcej na jej temat - w źródłach które znalazłem jest jedynie informacja o możliwości płacenia (Mi Pay) oraz obsługi kart autobusowych. Czy działa również z tagami NFC uzupełniając funkcjonalność telefonu (skoro można już przez opaskę wyciszać telefon) tzn. analogicznie jak w telefonie z wbudowanym NFC? Przyznam że czekałem na tą wersję z nadzieją na właśnie te rozszerzone możliwości - jak nie teraz to może w bliskiej przyszłości.
 9. Co do tego nohona - zakupiłem, wymieniłem i nie narzekam;) Sposób się nie różni - zawsze mają 3,7V. Jedynie charakterystyka rozładowania/ładowania może inaczej przebiegać ale tym się przejmować nie musisz.
 10. GadzetoPL

  MIUI 8.8.2

  U mnie już od kilku wersji pojawia się pewien problem, otóż przy pisaniu sms i cofnięciu się na wcześniejszy fragment tekstu aby coś uzupełnić - "zjada" następne słowa.
 11. Wydaje mi się że moje odczucia są zupełnie inne. Telefon mam od roku - wersja oczywiście 3/32 i zdaje się że na starcie baterię miałem w dobrej kondycji, ładowana zasilaczami 0,5-1A, FC bardzo sporadycznie zależności od sytuacji. Dzięki temu gdy użytkuje telefon jedynie do dzwonienia/smsów/sprawdzenia poczty i RSS (internet wlączony 24/7) wytrzymuje spokojnie dwa dni z ambicją na dłużej, co było bardzo miłym zaskoczeniem tym bardziej że również użytkuję go bez problemu z Mi Band 2, a więc włączony również non stop bluetooth. Przy intensywnym użytkowaniu spokojnie wytrzymuje te 24h tak aby na noc trafić pod ładowarkę. Brak B20 całkowicie nieodczuwalny - obecnie infrastruktura jest już tak rozbudowana że nie ma problemu z dostępem sygnału LTE. Początkowo MIUI 8 a obecnie 9 - nie odczułem żadnych problemów przy zmianie i kolejnych aktualizowanych wersjach. Jak dla mnie płynność działania w połączeniu z designem MIUI jest bardzo dobra - nie jara mnie włączanie aplikacji o 1sek szybciej czy inne bezwartościowe statystyki itp. - ma działać płynnie i nie irytować. Bardzo podoba mi się rozwiązanie MIUI w kwestii współpracy z telewizorem Smart - odpowiednie możliwości pojawiają się w momencie obecności tych dwóch urządzeń w jednej sieci a wszystko przebiega bez najmniejszych problemów - a nie jest to takie oczywiste nawet w najnowszych smartfonach. Na minus faktycznie trzeba ocenić aparat ale dopiero w kiepskich warunkach oświetleniowych, z ruchem też nie jest tak jakbym chciał (w końcu brak OIS) - ale w dobrych warunkach zdjęcia robi bardzo ostre i z bardzo dobrą ekspozycją. Po prostu cieszą oko. Oczywiście brakuje również NFC ale po cichu liczę na taką funkcjonalność w MI Band 3... Osobiście wymagam dużo od telefonu w tych funkcjach które wykorzystuje na co dzień oraz w perspektywie dalszego wsparcia softowego. Nie zmieniam go często (wcześniej Galaxy S2 na bieżąco aktualizowany, ostatnio do androida 7 - zestawiając go z bardziej nowoczesnymi konstrukcjami znajomych typy Huawei, Sony - wcale nie miałem się czego wstydzić) dlatego wybór MI4C był solidnie przemyślany. Aha i wersja z białą obudową po prostu kapitalnie wygląda - z żalem zakładam pokrowiec...
 12. Mają komodę trochę na ukos (jakieś 20-25 stopni) - możliwe że tyle miejsca z tyłu wystarczy czy robot musi "widzieć" szybkę z większej odległości?
 13. Witam, mam pytanie wychodzące poza główny nurt obecnej rozmowy - kupiłem V1 na prezent dla rodziców i myślę o "skamuflowaniu" go pod komodą (jest odpowiednio miejsca z tyłu żeby baza się zmieściła) - specjalnie wcześniej zadbałem o zakup na wyższych nóżkach tak że mam tam 10cm prześwitu. A więc właściwe pytanie - czy robot poprawnie będzie startował z bazy? W razie czego mogę filcem zyskać kilka mm.
 14. Chodzi o rozszczelnienie w miarę upływu czasu elementów spasowanych? Tzn używany =/= wodoodporny. Bo nie widzę żeby robili dwie wersję tego telefonu. Chodzi mi o taki który takiego krótkotrwałego pobytu w wodzie nie będzie się bał (teraz połowica już nauczona co ma zrobić w takim przypadku).
 15. Witam, Mam nadzieję że jeżeli chodzi o dział to dobrze trafiłem. A więc niestety moja połowica bardzo lubi (w przeciwieństwie do moich nerwów) korzystać z telefonu relaksując się w wannie. Ostatnimi czasy niestety jej HTC M8 zaliczył klasycznego uboota, może nie byłoby tak źle gdyż był rozładowany ale po wyciągnięciu go z wody i "osuszeniu" ręcznikiem postanowiła sprawdzić czy działa - włączył się tylko na krótką chwilę... To słowem wstępu. Obecnie, awaryjnie, korzysta z mojego zasłużonego i noszonego w sercu Galaxy S2. Chce wrócić do poprzedniego modelu jako że po co zmieniać coś co było dobre, niestety przyzwyczajeń również nie zmieniła i (tu już moje nerwy nie wytrzymały) i dalej lubuję się w korzystaniu z telefonu niebezpiecznie blisko wody. Początkowo myślałem o zakupie jakiegoś dobrze użytkowanego modelu M8s (zmiany matrycy nie zauważy - no chyba że czerwona wersja) jednak wykiełkowała w mej głowie całkiem uzasadniona obawa iż i ten model w którymś momencie będzie musiał sprostać testowi wanny, dlatego też poszukać muszę "wodoodpornego" rozwiązania. Niestety Xiaomi nie dysponuje w tej materii żadnymi modelami - bo w sumie to inna filozofia - dlatego pierwszym moim tropem jest HTC Desire Eye (bliźniaczy jeżeli chodzi o parametry - a wygląd będzie musiała zaakceptować), kolejnym Sony jednak nie jestem przekonany. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Od razu zaznaczam że żadne S8, A8 czy inne wysokobudżetowe telefony mnie nie interesują - 400-450PLN to max jeżeli chodzi o awaryjny tryb zakupu.