Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, kyml said:

btw. apka na IOS dostała też sprzątanie strefowe (wersja V4.7.5)
 

x.png

Jakoś dziwnie to działa, bo mam 4.7.5 od dwóch dni, a sprzątania strefowego brak... Serwer Chiny oczywiście.

Edytowane przez yoyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

Działa bez problemu, wyjeżdża po kilka cm poza zaznaczony obszar. Wkurza mnie tylko, że jak skończy to wraca przez obszary, których nie sprzątał, więc nadal usiłuje mi wjechać na krzesła w kuchni.

Hmm, to dziwne bo mi po strefowym wracał tą samą trasą. Jak u Ciebie? Wraca inną niż dojechał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, jedzie i wraca przez obszary, które są wykluczone że sprzątania, np. w kuchni stół a w pokoju dywanik. Rozumiem jednak, że tak się nie da, bo z reguły dojeżdża przez miejsca, który nie sprząta. Fajna jednak by była funkcja odwróconego obszaru, czyli zaznaczamy to gdzie nawet ma nie wjeżdżać (tak wirtualna ściana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze algorytm jest taki by wybrać optymalna trasę powrotu. Jeżeli chodzi o sprzątanie strefowe to przecież można dodać 5 obszarów na raz i nie koniecznie muszą mieścić się w bryle mieszkania bo i tak odkurzacz nie wyjedzie :-)

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie robię, zaznaczam na całym mieszkaniu kilka prostokątów omijając miejsca w który ma nie odkurzać, super by było gdyby jeśli się da to nie jeździł po tych nie zaznaczonych miejscach.
Ale za dużo oczekuje i tak sprzątanie strefowe do super sprawa, w sumie mam listwy magnetyczne to sobie odgradzam taki obszar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yoyek napisał:

Jakoś dziwnie to działa, bo mam 4.7.5 od dwóch dni, a sprzątania strefowego brak... Serwer Chiny oczywiście.

Ja też nie mam strefowego sprzątania. A mam 4.7.5 na iOS, najnowsze wersje na Androidzie oraz najnowszy firmware w odkurzaczu oraz serwer Chiny. Coś tu jest zdrowo pop...lone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keermit

z tego co wiem nie ma takiej możliwości (chyba, że hacking firmware), producent wręcz zaleca taki procent w związku z żywotnością akku. Doładuje się do 80% i wróci posprzątać te kawałki.

ALE u Ciebie przelatuje (po podłodze) 94m2 i zostaje mu 19%, u mnie (po podłodze) 76m2 i prądu 52% i wiem, że muszę "zoptymalizować jeszcze mieszkanie" aby tracić mniej prądu/czasu robocika (próbuje wbijać się na podstawy hokerów) - u mnie samo drewno na podłodze, a co u Ciebie zżera prąd? dywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie wychodzące poza główny nurt obecnej rozmowy - kupiłem V1 na prezent dla rodziców i myślę o "skamuflowaniu" go pod komodą (jest odpowiednio miejsca z tyłu żeby baza się zmieściła) - specjalnie wcześniej zadbałem o zakup na wyższych nóżkach tak że mam tam 10cm prześwitu. A więc właściwe pytanie - czy robot poprawnie będzie startował z bazy? W razie czego mogę filcem zyskać kilka mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stoi pod łóżkiem, jedyny minus to do opróżnienia zbiornika musza go wyciągnąć lub kazac wyjechać. Jeśli baza się mieści i jesy widoczna to wjedzie, u mnie za dużo miejsca też nie ma i sobie radzi, na dwa miesiące jazdy dzień w dzień tylko raz nie trafił bo jakoś przesunął sobie baze tzn odwrócił ją nie wiem czy parkując czy odkurzajać bo sprząta kiedy w domu nikogo nie ma,.

Jeśli czujnik LIDAR'a jest poniżej twojej szafki to dla niego ta sprzestrzeń jest wolna i on w ogóle twojej komody nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2018 o 12:58, GadzetoPL napisał:

Witam, mam pytanie wychodzące poza główny nurt obecnej rozmowy - kupiłem V1 na prezent dla rodziców i myślę o "skamuflowaniu" go pod komodą (jest odpowiednio miejsca z tyłu żeby baza się zmieściła) - specjalnie wcześniej zadbałem o zakup na wyższych nóżkach tak że mam tam 10cm prześwitu. A więc właściwe pytanie - czy robot poprawnie będzie startował z bazy? W razie czego mogę filcem zyskać kilka mm.

Niestety nie będzie to działać. Chciałem zrobić tak u siebie. Robot musi widzieć tą ciemną szybkę na bazie, żeby do niej wrócić. Robot wystartuje ale nie znajdzie bazy po skończonej pracy. 

Natomiast pod komodą będzie odkurzone. Gdyby zawadzał kopułą trzeba zastosować trik z filcem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...