Skocz do zawartości

Chmura/Konto Xiaomi


piotrplawecki

Rekomendowane odpowiedzi

No słuchajcie, ja też nie będę dla takiej głupoty tworzyć nowego wątku. Ale podpowiedzcie, jak w najprostszy sposób przenieść (skopiować) kontakty z Googla do Xiaomi? Jak tam wchodzę na ten backup SMSów w chmurze, to czasem trzeba ostro kombinować, czyj to numer i od kogo wiadomość, dobrze by było mieć to opisane.

Naprawdę trzeba skopiować z Googla do telefonu, potem zsynchronizować z MiCloud i usunąć z telefonu...? Nie ma jakiegoś prostszego sposobu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, magyarek napisał:

No słuchajcie, ja też nie będę dla takiej głupoty tworzyć nowego wątku. Ale podpowiedzcie, jak w najprostszy sposób przenieść (skopiować) kontakty z Googla do Xiaomi? Jak tam wchodzę na ten backup SMSów w chmurze, to czasem trzeba ostro kombinować, czyj to numer i od kogo wiadomość, dobrze by było mieć to opisane.

Naprawdę trzeba skopiować z Googla do telefonu, potem zsynchronizować z MiCloud i usunąć z telefonu...? Nie ma jakiegoś prostszego sposobu...?

Nie jestem pewien, ale chyba można z Google wyeksportować do pliku .vcf, potem wrzucić plik na telefon i przywrócić kontakty z pliku. Albo według Twojego sposobu.

Obawiam się, że innych opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2016 o 10:47, magyarek napisał:

No słuchajcie, ja też nie będę dla takiej głupoty tworzyć nowego wątku. Ale podpowiedzcie, jak w najprostszy sposób przenieść (skopiować) kontakty z Googla do Xiaomi? Jak tam wchodzę na ten backup SMSów w chmurze, to czasem trzeba ostro kombinować, czyj to numer i od kogo wiadomość, dobrze by było mieć to opisane.

Naprawdę trzeba skopiować z Googla do telefonu, potem zsynchronizować z MiCloud i usunąć z telefonu...? Nie ma jakiegoś prostszego sposobu...?

Przecież w MIUI 8 w ustawieniach kontaktów jest opcja do kopiowania ich z konta Google czy Exchange na konto Xiaomi.

Screenshot_2016-11-03-18-30-45-905_com.android.contacts.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja jeszcze pomarudzę.

Udało mi się skopiować kontakty z Googla do chmury Xiaomi, ale zasadniczo to na Googlu właśnie je trzymam i telefon domyślnie nowe kontakty synchronizuje z Googlem. Wygodne przy resecie ;)  Więc pytanie, czy jakby mi się zdarzył reset i przywracałabym dane z chmury (smsy, połączenia, zdjęcia itp.) to czy można jakoś mu powiedzieć, żeby nie synchronizował kontaktów? Żeby mi nie wgrał listy wcześniejszej niż ta z Googla i przez to nieaktualnej...?

A druga rzecz: czy usunięcie SMSów z chmury automatycznie usunie je z telefonu? Czy wprost przeciwnie, przy pierwszej synchronizacji przywrócą się do chmury? Bo jakoś nie mogę sobie z nimi poradzić, zrobiłabym porządek w śmieciach, ale boję się, że to się tak będzie w kółko przywracać, stąd tam, a stamtąd znowu tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja z chmurą xiaomi jest dla mnie wygodniejsza od tej google. W tej pierwszej opcja synchronizacji sms i ustawień sieci to coś czego mi brakowało w tej drugiej. Mam tam nawet smsy z telefonu z przed 5 lat :D Gdyby nie te chwilowe problemy z synchronizacją to by było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mniamek75

Czy w jakiś sposób da się pominąć krok z logowaniem na konto Xiaomi w konfiguracji telefonu ? pytanie w związku z komunikatem "nieprawidłowe ID urzadzenia "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mniamek75 napisał:

Czy w jakiś sposób da się pominąć krok z logowaniem na konto Xiaomi w konfiguracji telefonu ? pytanie w związku z komunikatem "nieprawidłowe ID urzadzenia "

A instalowałeś Xposed Framework bo z tego co wyczytałem na xda to taki błąd się pojawia przy własnie takich zabawach. Mogę się mylić przestałem się bawić z ROMami przy zakupie tego telefonu. Na poprzednich się bawiłem z CM i zazwyczaj źle się to kończyło :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mniamek75

czyli co Xposed rozwala IMEI ? właśnie przez to nie mogę zalogować się do chmury. "musztarda po objedzie" Miałem roota i właśnie Xposed dla paru modyfikacji...

Ale teraz muszę wiedzieć jak "skipnąć" logowanie na konto Xiaomi, już to przerabiałem ale nie pamiętam jak to zrobiłem !? jeśli tego nie przeskoczę to lipa :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mniamek75

Naprawić ten błąd potrafię...widać jak się okazuje tymczasowo (mtk engineering mode), ale musze obejść to logowanie do chmury!!! żeby dostać się do telefonu

Jak to pominąć to dla mnie najważniejsze!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Przesiadlem się na nowe xiaomi. Po wstępnej konfiguracji nowego urządzenia (Redmi Pro) zalogowałem się na konyo xiaomi. Następnie tel spytał się mnie czy przywrócić z chmury xiaomi ustawienia i wygląd pulpitu. Tapnąłem że tak. Efekt jest taki że nie mogę usunąć żadnego widzetu (dodawać mogę ale usunąć ani starego ani nowo dodanego nie) ani przekładać sobie ikonek w inne miejsca... Ktoś ma pomysł jak to obejść bym mógł normalnie korzystać z pulpitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja z chmury xiaomi nie korzystam ale spotkałem się kiedyś z opinią następującą: "chmura xiaomi czy na tel czy na pc działa tak samo jak wszystkie inne chmury z jedną różnica- sto razy wolniej" hahaha. Możliwe że Twój problem opiera się właśnie na prędkości owego clouda =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny. 

Wywaliłem wszystko, wgrałem od nowa system. 

Backup nie miał w sobie zdjęć...

Ale za to były w chmurze. I co z tego?

Minął miesiąć, a 99% zdjęć jest na etapie pobierania miniaturki... No qwa xD Bullshit. 

I strasznie mi się to nie podoba. Wrzucanie na chmurę Google byłoby lepsze, no nie? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam chmurę MEGA. Dużo miejsca (50 GB free), łatwa i prosta w obsłudze, brak problemów z transferem danych a i ponoć nasze pliki tam przechowywane nie są aż tak inwigilowane na przewylot jak na Google drive. Chociaż to akurat bez większego znaczenia dla kogoś kto w chmurze trzyma foto lub mp-trojki a noe plany ataków terrorystycznych hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z tą chumrą... nie mogę zrobić synchronizacji, ponieważ cały czas jak chce sprawdzić co mam w chmurze, to (zajete miesce 0) na koncie pisze wpisywanie się... i tak cały czas... wie ktoś co można zrobić?

wylogowałem się i zalogowałem, ale teraz by zrobić synchronizację musi wysłać sms, ale nic nie wysyła i nic nie przychodzi... 

Edytowane przez kyniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2016 o 22:00, RegimeOfTerror napisał:

To nie działa na telefonie najlepiej, o ile w ogóle. Chcesz sprawdzić to jedyna opcja wejść na i.mi.com na kompie. 

no, ale ja w ogóle nie mogę przeprowadzić synchronizacji... bo wywala błąd i karta jest niezarejestrowana wg komunikatu... Daje by ja zarejestrować niby wysyłam sms i nic...

niby odpowiedź jest tu: 

 

ale co ja mam zmienić na angielski? Zmieniam jezyk i dalej ten sam problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 20.09.2016 o 22:31, grimex napisał:

Witam, przez przypadek jakos zschynchronizowałem zdjęcia do chmury i na telefonie zostały mi zdjęcia w słabej jakości w jaki sposób można je pobrać z powrotem na telefon?

Witam, sorry za odświeżenie tematu. Mam to samo...

W galerii w ustawieniach mam odznaczoną optymalizację zdjęć na urządzeniu.

Wszystkie zdjęcia są zapisane w chmurze, da radę zrobić żeby i na telefonie były w 'pełnym' rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie poradziłem.

Pobierz Mi Cloud Photo Manager, jak zainstalujesz będzie po Chińsku.

W prawym dolnym rogu w Windowsie - tam, gdzie masz zegar po uruchominiu programu Photo Manager będzie ikonka - klikasz na nią prawym przyciskiem myszy.

-wybierasz drugie od dołu (ustawienia)

-kolejno po rozwinięciu listy pierwszy - English

Zmienia Ci się język na Polski pozostaje tylko zalogować się na konto i pobierać zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Korzystałem z chmury na jednym telefonie. Kupiłem drugi, podpięłem pod to samo konto. Po krótkim czasie odłączyłem od konta pierwszy telefon. Niestety po nim został backup, który solidnie zapycha jakże potrzebne miejsce. W jaki sposób mogę się go pozbyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...