Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, filipO21 napisał:

Chodziło mi o średnicę bańki, a nie gwintu ;)

obwód to 18 cm, czyli średnica ok. 5,7 cm

 

Z innej beczki. Czy Was wylogowuje kilka razy dziennie z apki MiHome? Potem trzeba się przełączyć na USA, żeby dało się wpisać "nromalne" literki, a potem na Midland China, żeby działało. No cholery można dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2018 o 08:30, wolf napisał:
Informacyjnie: teraz lampa Yeelight Ceiling Light może służyć jako baza i przekaźnik do Wi-Fi, dla niektórych urządzeń Bluetooth, np. termometru z wyświetlaczem lub nowej linii z zamkami/szyldami drzwiowymi.

Jako repater?

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi o to, aby połączyć niektóre urządzenia Bluetooth z Mi Home (prawdopodobnie przy użyciu Gatewaya), gdzie lampa Yeelight działa jako przekaźnik BT->Wi-Fi. Dawniej urządzenia Bluetooth można było sterować używając telefonu, który znajdował się w pobliżu urządzenia. Teraz będzie można je użyć w zaprogramowanych scenach, oraz sterować zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gawronnek napisał:

Mam problem z gniazdkiem już drugi egzemplarz po pierwszym podłączeniu przestaje działać, niby się włącza i wyłącza, ale podaje cały czas napięcie. Miał ktoś może taki problem?

 

Redmi Note 4X

Mierzysz prąd miernikiem czy żarzy  Ci światło czy w ogóle normalnie świeci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, Gawronnek napisał:

Co bym nie podłączy to działa, mimo że niby jest rozłączony.

Pierwszy reklamowaniem i dostanę nowy, ale dzisiaj przyszedł kolejny i stało się to samo.

 

Redmi Note 4X

Trochę lipa. Ja mam do swojego podłączoną syrenę alarmową na zewnątrz domu. Jakby mi to gniazdko tez tak się zepsuło, to by ta syrena wyła jak głupia. Na szczęście nie spotkałem się z taką usterką, a używam trzech takich gniazdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z żarówką philips 6.5 w

Mianowicie po jakimś czasie od włączenia sukcesywnie zmniejsza się jasność światła z najmocniejszego na najsłabszy. Po tym czasie nie reaguje na przełączniki połączone z centralką. 

Pomaga jedynie wyłączenie i włączenie żarówki fizycznym przyciskiem odcinającym prąd, wtedy żarówka znów świeci intensywnie. 

Może mieliście podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ruski napisał:

Mam problem z żarówką philips 6.5 w

Może mieliście podobny problem?

Nie miałem i tutaj jest już chyba problem z elektroniką.

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

Co bym nie podłączy to działa, mimo że niby jest rozłączony.

Pierwszy reklamowaniem i dostanę nowy, ale dzisiaj przyszedł kolejny i stało się to samo.

 

Redmi Note 4X

Niemożliwe żeby dwie sztuki były wadliwe.Jedyny problem jaki miałem to jak miałem za daleko od bazy to nie reagowało ale wtedy wyskakiwało acces fail czy coś takiego.Jeśli fizycznym przyciskiem próbujesz i nie słyszysz przekaźnika jak cyka w nim to jednak uwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko pstryka przy zmianie stanu w aplikacji lub za pomocą przycisku na gniazdku?

Jak tak to przekaźnik działa, ale problem będzie gdzie indziej.

Ogólnie w standardzie australijskim jest tak iż faza jest po prawej (u nas stosuje się po lewej) więc na wyjściu ciągle jest napięcie i może zamyka ci jakoś obwód.

Jak masz podwójne gniazdka to 90% w drugim jest odwrócona faza

maxresdefault.jpg

więc spróbuj z drugim otworem.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy naprawdę próbowałem wszystkiego, zaczynam podejrzewać że jakieś numer robi mi listwa zasilająca, bo oba gniazda przestały działać po kilku włączeniach i wyłączeniach listwy.
Także to pewnie wina mojej instalacji, tylko nie wiem czego szukać, do normalnego gniazdka mam podłączoną listwę, a do niej komputer, ładowarki, drukarkę i to wszystko działa, wstawiłem między to Xiaomi Socket i się wywalił.
Naprawić się pewnie tego nie da, a i tak pewnie się nie opłaca, co najwyżej może służyć jako miernik energii.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gawronnek napisał:

Nie wiem ile VAT, podłączony laptop i 2 ładowarki do komórki, także nie za wiele. Klik jest tylko przy pierwszym podłączeniu, potem już nie. Mi Home niby pokazuje stan włączony i wyłączony, na wyłączonym nie pokazuje poboru energii. Ktoś to może rozbierał?

Redmi Note 4X
 

Jak przy podłączeniu jest klik, no to załącza na stałe.

U mnie przy wkładaniu gniazdka w gniazdko :P nic nie klika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dostałem aktualizację Mihome do 5.30. Z nowości to możliwość dodania kolejnego mieszkania. Chciałem dołożyć mieszkanie mojej mamy ale zatrzymałem się na lokalizacji. Bez jej podania nie można dodać mieszkania, a podawanie jakiejś chińskiej miejscówki może nie być dobrym rozwiązaniem. Jakieś pomysły na ominięcie tego problemu?

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czesiek napisał:

Jeszcze jest jedna kwestia, gdzie smart wtyczka ma „odcięcie” prądu. Podejrzewam, że tylko na wyjściu. Ale może się mylę.


Mi 4

Smart wtyczka? czy smart gniazdko?

Smart gniazdko ma przekaźnik na prawą stronę. Lewa i uziom przechodzi na sztywno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w aplikacji mihome przy tworzeniu scen da się ustawić żeby tylko raz poszła dana sekwencja. Mam ustawione wyłączenie świateł po zamknięciu drzwi i niewykryciu ruchu. Problem w tym, że to działa tak że jak jest są wykryte zamknięte drzwi i brak ruchu (bo np. czytam) to wyłącza zawsze światła. Czy da się ustawić, żeby konkretną sekwencje odegrał tylko raz i później stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...