Jump to content

pumek

Użytkownicy
 • Posts

  104
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 3pro

Recent Profile Visitors

1,952 profile views

pumek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

4

Reputation

 1. Może przecież to działać obok siebie. To co ci działa na mihome, to niech działa dalej, resztę stawiasz na rosberry. Możesz też korzystać z czujników xiaomi w rosberry. Te systemy oparte na domoticzu i home assistance szybko się rozwijają. Co nie działa teraz z miesiąc albo rok będzie działać.
 2. To wina żarówek, kup np Osramki albo poszukaj na allegro eleminator rozblyskow.
 3. spróbuj jeszcze w gatewayu odświeżyć klucz od sieci i wtedy na nowo dodawać urządzenia. Poszukaj jak to zrobić bo ja nie pamiętam. Gdzieś tam kliknąć pare razy i pokaże się ukryte menu. Pewnie ktoś sprecyzuje jak to zrobić.
 4. Ja mam coś takiego i daje rade. Ma wifi, ale jednak kabel to kabel. Można do tego za 15 zeta interfejs rozszerzeniowy - dodatkowe USB, irde, jacka audio i mikrofon. Soft jest stabilny, wszystko tak samo jak w malince. Tańsze i mocniejsze, nie wiem jak z trwałością - mam z 6 miesięcy. Tak patrze na allegro jest jeszcze inna przystawka rozszerzająca o sata. http://allegro.pl/orange-pi-zero-512mb-ram-quad-core-h2-i7151220275.html
 5. Panowie Da się dostać powiadomienie (SMS, mail lub z samej apki) na telefon przy zaniku napięcia?
 6. To pewnie kwestia uprawnień. Jak to w miui na wszystko trzeba zezwolić. Wejdź w uprawnienia i pozezwalaj na wyskakujące powiadomienia, pływające okna, itp.
 7. Sprzętowo to jest dość mocny sprzęt, w tej cenie na pewno tylko jak to wygląda pod względem oprogramowania to nie wiem, poszukaj recenzji. Na starsze wersje jest ddwrt. Poszperaj bo może być tak że jest na to tylko wersja chińska, a tylko dostęp przez ich apke po angielsku.
 8. Jemu chodzi właśnie o router Xiaomi 3G i jest to dość mocny sprzęt
 9. Daj nazwe tego ustrojstwa co masz. Bo nie słyszałem o takich modemach. Pewnie masz router z modemem. Tylko że z tego co przeglądam vectra blokuje niektóre usługi, a właściwie dostęp do nich. Ale nazwą możesz rzucić - zobaczymy, serwer DHCP musi to mieć, więc i DNS pewnie też tylko czy dostęp do tego jest?
 10. Gawronnek Nie wiem co tam daje Vectra, ale że niby co tylko jedno urządzenie możesz podłączyć? Bo to wtedy jest modem. To znaczy nie to żebym się czepiał nazwy tylko ciężko mi se wyobrazić że dajesz rady na samym modemie jechać.
 11. maks87 Mam domoticza zainstalowanego, home asittanta zresztą też tak do testowania i do sterowania oświetleniem milight. Jakoś tak nie śledziłem do tej pory wskazań czujników, ale wygląda na to że wszystko jest OK, gniazdka jestem pewny że działają OK w domoticzu. U mnie za to jest problem z lampką w gatewayu. Związane chyba to jest z tym że domoticz nie potrafi rozpoznać jaki jest aktualny stan lampki. Jak wyłącze w domoticzu to mi nie zapala w scenach w SHome, zjeżdza z jasnością do zera. Musze wejść w gatewaya i suwakiem podjechać na prawo, wtedy działa już dobrze.
 12. Zastanawiam się po co chcesz se skomplikować to grzanie domu. Przeważnie producenci pieców zalecają otwarcie zaworów na max, a działaniem pieca zarządza sterownik. Są firmowe z programami , przeważnie dodatkowo sterują pompką. Są i uniwersalne. Jedne i drugie można połączyć przewodowo jak i bez przewodowo. Te ostatnie można przeważnie zarządzać z sieci. Wystarczy dać gniazdko xiaomi, włacz- wyłącz a resztę robi sterownik. Chcesz kontroli to filujesz jaka temperatura w chacie na czujnikach.
 13. Z tego co przeglądałem to wystarczy router który obsłuży ddwrt, openwrt albo tomato.Albo dowolny nas bazujący na linuksie, windowsie. Zapowiada się ciekawie
 14. Fanek Była na ten temat wcześniej rozmowa, nie pamiętam co z tego wyszło - poszukaj. A Ty jesteś pewien że chcesz słuchać radio na pierdziawce do alarmu?
 15. zostaw tylko ten jeden DNS i restart routera
×
×
 • Create New...