Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Można to rozwiązać definiując ulubione sceny w menu żarówki, ustawiasz kolor i jasność, a potem wywołuje tą scenę jakaś akcją przypisaną do klawisza, czujnika ruchu  i odpowiednich godzin.

Ja tak mam w kuchni, czujnik ruchu w pewnych godzinach załącza mocna jasność i zimny kolor, a w pewnych - nocnych załącza ciepłą barwę i słaba jakość. Ulubionych możesz ustawić kilka, mnie wystarczyły dwie.

W sypialni żarówka RGB w zależności od pory dnia załącza się inny kolor i jasność, tu ma 4 ulubione ustawienia, a załącza  żarówkę czujnik ruchu i klawisz.

To wszystko tyczy się obu żarówek i RGB i tej Philipsa, mam obie i w obu wykorzystuje zmianę koloru i jasność w zależności od pory dnia, zasada jest w obu ta sam trochę inny interfejs.

Edytowane przez Gawronnek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić kolor automatycznie też by można :P pod warunkiem ze każda zmiana jest robiona automatycznie i nie będziemy grzebać manualnie.

 

Trzeba zobaczyć w jakiej kolejności zmieniają się kolory i przy danej opcji wywołania automatycznego w danej godzinie zmienić tyle razy kolor aby się ustawił nasz wybrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

Można to rozwiązać definiując ulubione sceny w menu żarówki, ustawiasz kolor i jasność, a potem wywołuje tą scenę jakaś akcją przypisaną do klawisza, czujnika ruchu  i odpowiednich godzin.

Jakiś przykład sceny?

Chodzi o włączanie switchem poprzez 1 click np.od 8 rano do 20 full światła a w pozostałych jakieś nocne słabsze światło z tego samego przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziadunia zrób dwie sceny jedna zapalanie full światła i ustaw aby scena była aktywna wybranych godzinach, zrób drugą nocne światło i ustaw aby działała w pozostałych godzinach. Do tego trzecia scena aby zgaszało (patrz mój link).

Jaki masz switch - klawisz?

Tu scena mojego autorstwa dla dwu-klawisza Aqary.

http://xiaomifans.pl/topic/7-scena-obsługa-żarówek-i-nie-tylko/ - metodą prób i błędów zrobiłem 2 sekundy zwłoki przy zapalaniu i przysunąłem pozycje wyżej czy przed włączeniem sceny zgaszania.

Przy okrągłym klawiszy Xiaomi można zrobić łatwiej - ma trzy funkcję i do każdej można przypisać określoną scenę.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobic tak jak napisałem pentlą light up light down

TYLKO NIGDY TO NIE BĘDZIE DZIAŁAŁO DOBRZE.  Bo albo tak jak napisał Gawronek 2 3 stany max.

Albo zmiana czasu pętli co kilka miesięcy. Bo w lecie o 17 jest jasno a w zimie już bardzo ciemno.

Dlatego napisałem że automatu zrobić się z tego nie da.

 

Ale gawronek podsunoł mi pomysł na żarówkowy alarm czyli to co nie mogłem ustawić.

Czyli kolor ustawiony na czerwony jako favorites next flash notify > next 1 min > next standardowe kolory

Wówczas żarówka na werandzie przy alarmie miga na czerwono :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

Ale przydało mi się do 3 scen.

1. Uzbrajanie alarmu > zaświeć ulubiony czerwony> delay > zaświeć biały > delay > wyłącz

2. Uzbrajanie alarmu > zaświeć ulubiony zielony> delay > zaświeć biały > delay > wyłącz

3. Wyzwolenie alarmu > włącz ulubiony czerwony > delay > notify > delay > wyłącz

 

Miganie na czerwono działa przez 

Włącz ulubiony czerwony > delay > turn off > włącz ulubiony czerwony > delay > turn off

 

Nowy czujnik tmp z wyświetlaczem. Ale wychodzi na to że totanie nie smart 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mijia-E-ink-Screen-Temperature-Humidity-Sensor-Digital-Hygrometer-Moisture-Meter-p-1251682.html?p=ZC18043039474201511E&cur_warehouse=CN

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejszy w nim jest e-ink czyli pobiera prąd tylko jak się zmienia stan... chyba nie ma na razie na rynku jeszcze takich rozwiązań (poza czytnikami ebook). I pewnie za niedługo wypuszczą wersję "smart"

Edytowane przez Darex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz szeroko, to inaczej nie będzie, zależy co chcesz tym filmować.
Też ją mam i w sumie może być, dla mnie ważne żeby było widać ruch.
Mam jeszcze taką https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_701750.html jest trochę lepiej, ale przy dobrym oświetleniu, w nocy tak sobie.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeroki kąt mnie tak bardzo nie interesuję teraz widzę ze te 180 stopni to albo do bardzo małych pomieszczeń albo do korytarza na środek. 

Kamerą będzie w rogu więc pewnie 90 stopni by wystarczyło. Ważne żebym widział twarz osoby z drugiego końca rogu a to pewnie będzie z 7-8 metrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Darex napisał:
[mention=38199]Browcofil  [/mention]ja mam ten czujnik. Od czasu do czasu go włączam żeby sprawdzić powietrze, ale nie używam cały czas żeby sterować pracą Air Purifier 2. Co byś chciał wiedzieć? 

Jestem ciekaw, czy weryfikowałeś wskazania z jakimś bardziej profesjonalnym miernikiem? Albo czy w ogóle urządzenie kiedyś wskazało niską jakość powietrza.
Oraz na jak długo starcza bateria.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Browcofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może apka Airly Ci pomoże. W Krakowie i okolicy mają bardzo rozbudowaną sieć czujników.

@koles142 popieram w 100 procentach. Też kiedyś byłem zainteresowany tym czujnikiem, ale jak porównałem cenę z Air Purifier 2, to kupiłem oczyszczacz. W końcu chodzi o to aby poprawić jakość powietrza, a nie tylko mierzyć.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić drugi Gateway. Potrzebuję potwierdzenia, czy jeżeli podłączę przycisk do tego drugiego Gatewaya, to czy da się ten przycisk skonfigurować tak, żeby uruchamiał określone czujniki, które są podłączone do pierwszego Gatewaya?

 

Czy wszystko musi być podłączone w ramach jednej sceny do jednego Gatewaya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2018 o 13:59, Browcofil napisał:

Jestem ciekaw, czy weryfikowałeś wskazania z jakimś bardziej profesjonalnym miernikiem? Albo czy w ogóle urządzenie kiedyś wskazało niską jakość powietrza.
Oraz na jak długo starcza bateria(...)
 

nie weryfikowałem wskazań z profesjonalnymi urządzeniami pomiarowymi natomiast mam w domu drugi miernik AirMote (https://lifeplanet.pl/producent/airmote/airmote-miernik-czastek-pm2-5) i wskazania ich się mniej więcej zgadzają. Bateria niestety wystarcza na kilka (2-3) godzin pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...