Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MrVlad napisał:

o Xiaomi Mi Gateway v2 CN

pytanie z innej beczki, który dzwonek będzie działał na zmodowanej apce na serwerz EU ?

#Aliexpress US $19.49  22%OFF | Xiaomi Mijia wideodomofon 2 AI identyfikacja twarzy inteligentny portier wykrywanie człowieka 3 dni chmura przechowywanie zmiana głosu Night Vision
https://a.aliexpress.com/_d7CYBdo

Ja korzystam z tego w normalnej wersji a nie lite. 3 dni nagrania są do obejrzenia, niestety nie idzie opłacić chmury co by więcej nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy da radę podpiąć taki zestaw LINK pod aplikację Xiaomi?

Idzie już do mnie aqara hub ,a jego da radę podpiąć do Mi Home.

Chciałbym zrobić tak, aby te termostaty spiąć z czujnikami temperatury xiaomi oraz czujnikiem otwartych okien. Dzięki temu (po ustawieniu temperatury max i min) termostat reagował by przy temperaturze odczytanej nie z samego siebie, ale z czujnika xiaomi (umieszczonego np. w drugim końcu pomieszczenia) oraz w momencie uchylenia okna i spadku temperatury termostat by nie zadziałał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że ten zestaw da się podpiąć pod Mi Home. W rtym środowisku działają tylko sprzęty Xiaomi i submarek - nawet nie wszystkie, w zależności od regionu i ewentualnego zastosowania moda.

Ja u siebie sterowanie termostatem zrobiłem podłączając dwukierunkowy przekaźnik Aqary w kotłowni - na jednym kanale dołączyłem przekaźnik z cewką, który na bazie odczytów z termometrów BT Xiaomi przez bramkę BLE w moim Gateway steruje pracą kotła, drugi kanał jest dla pompy cyrkulacyjnej (włączanej o zadanych porach, ale można np. włączać także na bazie odczytów czujników ruchu w łazienkach).

Niestety, ale nie wiedzieć czemu nieraz automatyzacje nie włączają się pomimo spadku temperatury poniżej zadanego progu - myślałem, że to przez odczyty po BT, które są realizowane raz na kilka minut, ale czujnik temperatury Zigbee też ma ten problem. Obszedłem to, dodając automatyzacje, które włączają się o zadanych porach (np. co trzy godziny, w nocy rzadziej) i wtedy jeśli na którymś czujniku temperatury jest wartość niższa niż zadana, włączają palnik kotła na kilka minut (żeby nie pracował cały czas, bo automatyzacje wyłączające go po wzroście temperatury nad zadaną także mogą zawieść). Dodatkowo musiałem ustawić także czasowe sprawdzanie w drugą stronę - tzn. o zadanej porze (np. pół godziny po poprzednich automatyzacjach włączających kocioł) sprawdzanie czy nie jest za ciepło i w razie potrzeby wyłączanie kotła. Kiedyś w nocy tuż po załączaniu grzania bramka straciła kontakt z routerem i nie wyłączyła przekaźnika po paru minutach, nad ranem ogrzewana w ten sposób podłoga praktycznie parzyła ;)

Uchylenie okien realizujesz poprzez automatyzacje wyłączające kanał przekaźnika do grzania kotła oraz wszystkie sceny dogrzewania, który po zamknięciu okna z powrotem uaktywnisz drugą automatyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że ten zestaw da się podpiąć pod Mi Home. W rtym środowisku działają tylko sprzęty Xiaomi i submarek - nawet nie wszystkie, w zależności od regionu i ewentualnego zastosowania moda.
Ja u siebie sterowanie termostatem zrobiłem podłączając dwukierunkowy przekaźnik Aqary w kotłowni - na jednym kanale dołączyłem przekaźnik z cewką, który na bazie odczytów z termometrów BT Xiaomi przez bramkę BLE w moim Gateway steruje pracą kotła, drugi kanał jest dla pompy cyrkulacyjnej (włączanej o zadanych porach, ale można np. włączać także na bazie odczytów czujników ruchu w łazienkach).
Niestety, ale nie wiedzieć czemu nieraz automatyzacje nie włączają się pomimo spadku temperatury poniżej zadanego progu - myślałem, że to przez odczyty po BT, które są realizowane raz na kilka minut, ale czujnik temperatury Zigbee też ma ten problem. Obszedłem to, dodając automatyzacje, które włączają się o zadanych porach (np. co trzy godziny, w nocy rzadziej) i wtedy jeśli na którymś czujniku temperatury jest wartość niższa niż zadana, włączają palnik kotła na kilka minut (żeby nie pracował cały czas, bo automatyzacje wyłączające go po wzroście temperatury nad zadaną także mogą zawieść). Dodatkowo musiałem ustawić także czasowe sprawdzanie w drugą stronę - tzn. o zadanej porze (np. pół godziny po poprzednich automatyzacjach włączających kocioł) sprawdzanie czy nie jest za ciepło i w razie potrzeby wyłączanie kotła. Kiedyś w nocy tuż po załączaniu grzania bramka straciła kontakt z routerem i nie wyłączyła przekaźnika po paru minutach, nad ranem ogrzewana w ten sposób podłoga praktycznie parzyła ;)
Uchylenie okien realizujesz poprzez automatyzacje wyłączające kanał przekaźnika do grzania kotła oraz wszystkie sceny dogrzewania, który po zamknięciu okna z powrotem uaktywnisz drugą automatyzacją.
Dlatego do sterowania piecem automatyzacja musi być w trybie LAN. U mnie w domu mam to ogarnięte smart gniazdkami - gateway - czujnik temperatury zigbee. Po trzecim sezonie grzewczym ze smart ogrzewaniem nie miałem żadnego problemu z kotłem.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, w mojej bramce - Xiaomi Mijia Smart Multimode Gateway v3 - nie ma funkcji LAN, wszystko jest od razu w chmurze. Za każdym razem wyłapuje Ci poprawnie spadek temperatury poniżej wartości, którą ustawisz i odpala kocioł? U mnie nawet na zigbee było to zawodne, ale być może to wina bramki, choć dla mnie jest wygodna ta Mijia, bo ma wbudowaną bramkę BT Mesh, a w tym standardzie mam większość czujników temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, w mojej bramce - Xiaomi Mijia Smart Multimode Gateway v3 - nie ma funkcji LAN, wszystko jest od razu w chmurze. Za każdym razem wyłapuje Ci poprawnie spadek temperatury poniżej wartości, którą ustawisz i odpala kocioł? U mnie nawet na zigbee było to zawodne, ale być może to wina bramki, choć dla mnie jest wygodna ta Mijia, bo ma wbudowaną bramkę BT Mesh, a w tym standardzie mam większość czujników temperatury.

W domu mam 3 bramki. Dwie V2 i jedną V3. Piec jest spięty z bramką V2 i nie miałem nigdy problemu za wyjątkiem sytuacji gdy czujnik temperatury był sparowany z inną bramką niż gniazdko włączające przekaźnik. Po sparowaniu czujnika i gniazdka do jednej bramki wszystko było OK. BTW to nie w bramce sprawdzasz czy jest w trybie LAN, a w automatyzacji.

Edit: właśnie sprawdziłem, że gniazdko sparowane z bramką V3 jest w trybie LAN.

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy każdej automatyzacji pole z trybem uruchamiania jest nieedytowalne z wpisem "chmura". Sądziłem, że to bramka uniemożliwia zmianę na LAN, ale może to jakaś inna konfiguracja?

U mnie tak to wygląda. Również zmodowana apka.

 

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

0dbcdcadcf71a3186c057c7674c41034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2020 o 09:12, MrVlad napisał:

I jak się sprawuje? 

Z tego co widzę to wystarczy sam dzwonek kupić bez głośnika i głośnikiem może być bramka?

6 AA potrzeba, ale niby wejście 4,5V 0,2A ?

Teoretycznie 3x1.5V = 4.5V, ale te 3 dodatkowe baterie to w razie jakby 3 poprzednie się rozładowały. Tak jak w przypadku klamek Aqara N100 i reszty.

Sam zaś za długo się nie nacieszyłem dzwonkiem - po jednej z aktualizacji dzwonek jest offline na serwerze PL i jakimkolwiek innym. Jednak na innym telefonie na serwerze CN dziala bez problemu (jednak na moim fonie jest zmodowana wersja, na drugim fonie jest oryginalna wersja ze Sklepu Google'a). Na zmodowanej apce nie idzie w ogóle sparować z routerem dzwonka nie ważne jaki serwer. Co te chińczyki zrobiły / albo co się posypało z aplikacją? Z innymi urządzeniami nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to, od jakiegoś czasu nagminnie i permanentnie rozłącza się w modowanej MiHome czujnik ruchu Aqara Human Motion Sensor (serwer CN) - dosłownie raz dziennie muszę go podłączać od nowa. Mega irytujące, ma ktoś podobną przypadłość?

Na przykład dzisiaj - działał do 19:32 i "do widzenia". 

Screenshot_20200731_002858_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edytowane przez Robalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rezmus napisał:

jakj hub? w oryginalnej apce ci sie nie rozlacza? generalnie apka nie ma nic do polaczenia czujnik <> bramka i do tego, czy jest online/offline.

Cześć rezmus, oryginalnej apki nie testowałem - pomyślałem właśnie tak jak napisałeś, że to nie jej wina, ale wspomniałem że używam modowanej żeby było jasne.

Bramka ZNDMWG03LM. Bateria wg apki ma stan "OK", więc nie wiem o co chodzi. Czasami działa kilka godzin, czasami półtorej doby. Jest może jakiś log tego czujnika?

Edytowane przez Robalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, czasami nie uruchamiają mi się niektóre sceny, na przykład nie włącza mi się gniazdko elektryczne (Xiaomi Wifi) gdy wilgotność osiąga dany poziom (czujnik BT Xiaomi okrągły). Sytuacja z dzisiaj. 

Ostatnio jest dramat z działaniem tego systemu, jak tak ma to działać to wycofuję się z tego. Trwa to już dobre 2 miesiące, raz już resetowałem wszystko od nowa i mam już dość. Ktoś jeszcze napotyka takie problemy

EDIT:

Po 15 sceny zaczęły działać prawidłowo.

Stabilność leży. 

Edytowane przez Robalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co liczyć że znajdę Smart gniazdko w wersji EU które dodam na chiński serwer? Pomijając oczywiście modowaną aplikacje mi home

Dnia 31.07.2020 o 15:09, Robalo napisał:

Dokładnie tak, jak piszesz. Sam jestem ciekaw czy to wina bramki czy samego czujnika.

Jaka odległość od bramki? Nie ma dużej ilości ścian? Ja też tak miałem przybliżylem bramkę i dwa dni jest ok

Edytowane przez Lukcorp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to się podzielę moimi ostatnimi odkryciami.
- zegarek smart AI01ZM nie chciał się dodać na region EU przez zmodowaną apkę, po podłączeniu na CH aktualizacji oprogramowania dał się podpiąć na EU przez zmodowaną apkę 

- kamera MJSXJ02HL działa na regionie EU przez zmodowaną apkę, przez oryginalną nie widać jej na liście

- bramka ZNDMWG03LM po aktualizacji do 1.4.6_0012 zaczęła być widoczna w oryginalnej apce na serwerze EU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pomysł, jak dodać do Google Home żarówki Mija (nie są niestety Yeelight - szczegóły na zdjęciach) działające po Bluetooth Mesh? Mam bramkę ZNDMWG03LM ustawioną na chiński serwer. Żarówki są widoczne i działają w zmodowanej aplikacji Xiaomi Home. Jednak w samym Google Home po dodaniu konta Xiaomi żarówek nie ma :-/ Niestety, ale AliExpress się pomyliło i wysłało zły towar - zamawiałem żarówki Yeelight kompatybilne z Google Home. Spór jest nadal w toku, ale koszt zwrotu towaru do Chin jest dość wysoki. Sterowanie głosowe jest dla mnie istotne w przypadku żarówek, stąd zapytanie o ich integracje z GH. 

20200807_103745.jpg 20200805_232902.jpg 20200805_232820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja chciałbym mega podziękować za zangielszczenie budzika QingPing (dokładniej pluginu). Wreszcie idzie coś zrozumieć ;)
Mam 3 żarówki Yeelight 1S, z automatyzacji na ten moment nie działa opcja "~set brightness / color temperature" - żarówki (nareszcie) idzie grupować. Sterowanie nie ma problemu, jednak właśnie automatyzacja (wykonywania także ręcznie) nie funguje. 

Jestem ciekawy jak będzie się rozwijać aplikacja, jak Xiaomi bedzie dodawać kolejne produkty. Najbardziej zależy mi na tym żeby wspominany Doorbell 2 zaczął działać z powrotem (nadal nie wyszukuje go po za chińskim serwerem - mimo że jakiś czas działało to bez problemu). 

Ciekawe kiedy Xiaomi planuje sprzedawać u nas większe AGD typu pralka, lodówka - brałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2020 o 20:47, Damian666 napisał:

Ja chciałbym mega podziękować za zangielszczenie budzika QingPing (dokładniej pluginu). Wreszcie idzie coś zrozumieć ;)
Mam 3 żarówki Yeelight 1S, z automatyzacji na ten moment nie działa opcja "~set brightness / color temperature" - żarówki (nareszcie) idzie grupować. Sterowanie nie ma problemu, jednak właśnie automatyzacja (wykonywania także ręcznie) nie funguje. 

Jestem ciekawy jak będzie się rozwijać aplikacja, jak Xiaomi bedzie dodawać kolejne produkty. Najbardziej zależy mi na tym żeby wspominany Doorbell 2 zaczął działać z powrotem (nadal nie wyszukuje go po za chińskim serwerem - mimo że jakiś czas działało to bez problemu). 

Ciekawe kiedy Xiaomi planuje sprzedawać u nas większe AGD typu pralka, lodówka - brałbym.

Buu to lipa straszna, bo się czaję na ten Doorbell 2 :( daj znać jak już będzie działał.
Jest jakaś alternatywa, która działa na EU?

Ktoś wie czy Aqara N200 door lock będzie działało na zmodowanej apce?

Edytowane przez MrVlad
dodatkowa pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2020 o 21:59, rezmus napisał:

automatyzacja powinna dzialac, jaki masz firmware? sprawdzilem i u mnie na 1s dziala bez problemu.

Wersja 1.3.2_0018 - opcja set brightness i set color temperature działa bez problemu w przypadku każdej żarówki z osobna - jednak po połączeniu w grupę nie dzieje się nic - idzie uruchomić, wyłączyć, sterować nimi z poziomu grupy czy zmieniać grupowo kolor czy jasność - jednak po ustawieniu automatyzacji - czy to za pomocą dowolnego przełącznika / kostki, za pomocą "wykonaj ręcznie - set brightness" czy wg czasomierza - nie dzieje się nic. Po wyrzuceniu żarówki z grupy działa każda żarówka z osobna, w grupie niestety nie. Mam masę żarówek 1S i niestety w różnych grupach nie działa.

A jakieś szanse drogi rezmusie na to żeby uruchomić wspomnianego Doorbell 2? Sam czaję się nad Aqara N200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam takie pytanie, jeśli mam smart żarówkę to jakiego wlacznika ściennego potrzebuje żeby ją włączać lub wyłączać ręcznie tym włącznikiem ale nie odcinac od zasilania , a drugi włącznik potrzebuje do włączania innej lampy ale ze zwykła żarówką, więc sterowanie też ręcznie albo przez apke. 

 

z tego co znalazłem to jest to trudniejsze niż można było się spodziewać, aqara Wall switch mógłbym chyba używać go zarządzania normalną żarówka (jeśli uda mi się znaleźć odpowiednią wersję żeby rozlaczala napięcie a nie neutralny bez wstawiania jakich wstawek w żyrandol) natomiast do obsługi zarowki smart mógłbym używać aqara wireless switch ale on komunikuje się z brama v2 a ja nie mam jeszcze żadnej i myślałem o zakupie bramy v3, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chce zrobić dla dziecka odtwarzacz mp3 połączony z kontrolerem xiaomi cube na bazie bramki V2.

Wszystko sparowane tylko nie wiem jak dodać własne mp3 do bramki Xiaomi (region chineese mainland). Na youtube znalazlem filmik gdzie ktors to robi i da sie dodac własny dzwiek/muzyke jako dzwonek ale u mnie nie ma znaczka "+" którym to można zrobić. Mam najnowsze Mi Home od rezmusa. Czy ktoś ma pomysł?

Edytowane przez wolus666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...