Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Przeciez zawsze tak było do miui7.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Oficjalny Global Dev miałem max raz na 2 tygodnie aktualizację a czasem i 3 trzeba było czekać, co tydzień to dla tych z odblokowanym bootloaderem była od xiaomi.eu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mniejsza o to co było do tej pory, od 18 lipca co środę będzie changelog zmian a po południu w piątek będzie aktualizacja OTA przynajmniej tak deklarują, jak dotrzymają słowa to będzie pięknie.

 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Our ROMs features (Whats not in Global):

  • Blurred statusbar and notification shade
  • Enabled search in statusbar
  • Enabled search gesture (swipe up) on the desktop
  • Enabled MiDrive in File Explorer
  • Added landscape mode for SMS app
  • Sunrise/Sunset in the weather app
  • Google apps support integrated
  • No useless Chinese bloatware apps
  • More free RAM due to less background processes
  • Unified flat style app icons for both system and 3rd party apps (eg. Play Store icon flat too, unlike official global MIUI)
  • Advanced menu with color icons (not just text like in official MIUI releases)
  • No any Chinese character under the full system
  • Mi Video, Mi Music, Mi Radio, Mi Browser: No any useless Chinese content
  • No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release
  • Added real 26 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans
  • Added Phone swipe to the right gesture on the lockscreen
  • Added T9 dialer support
  • Added Screen-OFF animation
  • Optimized GPS settings for EU
  • Optimized Battery consumption
  • Optimized RAM consumption
  • Theme element edit mode
  • Deodexed
  • And more, and more made by our 5 years MIUI mods experience..

https://xiaomi.eu/community/threads/6-7-7-11.32639/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś kto ma kartę Plusa w drugim slocie może potwierdzić niskie transfery zarówno na LTE jak i H+. U mnie w granicach 0,5MB. Na pierwszym sim też Plus zdecydowanie wyższa prędkość. Mowa oczywiście o global dev 6. 7.5

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sekcji download jest global dev w wersji androida 6.0? Może jakaś pomyłka bo wygląda na to że są 2 różne romy do pobrania:

http://en.miui.com/thread-313692-1-1.html  android 5.1.1 (tak pisze przynajmniej)

http://en.miui.com/download-301.html android 6.0 (tak pisze w linku)

Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Przecież to już od dawna to wiadomo, a Ty jakbyś czytał chociażby opis to byś wiedział, że to 2 różne wersje telefonu plus mtk.

Na 5.1.1 jest dla wersji PRO, a 6.0 dla SPECIAL edition. Nie są to te same romy i telefony.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

zobacz na global dev dla wersji zwykłej snapdragona, różni się link dla specjalnej edycji i normalnej a android pisze 6.0 w sekcji download, w temacie o 6.7.21 global dev jest 5.1 i inny link dla normalnej wersji redmi note 3 snapdragon

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

A rozróżniasz GLOBAL od CHINA?

Global dev jest na 6.0 a CHINA na 5.1

A co za tym idzie xiaomi.eu także na 5.1.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

A to jest temat o global dev i nie wiem skąd takie pytanie, lepiej ustalić czy to nie jakiś błąd w udostępnianiu i żeby ludzie nie byli w błędzie itd. Romy xiaomi.eu mają swój temat. Po prostu pojawiły się 2 romy global dev, na to wygląda przynajmniej.

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

 

 

Pokaż mi te 2 GLOBAL dev? Jest 1 global dev i 1 global stable.

 

Stable jest już jakiś, czas i jest wdo tylu w stosunku do dev i to conajmniej o kilka-kilkanascie wydań dev. A co za tym idzie jest on (stable) na andku 5.1.

 

To jest temat o DEV a nie stable.

 

Jest Na Redmi Note 3 na qualcommie jeden global dev 6.7.21 na 6.0 ale nie ma 6.7.21 na 5.1 jesli chodzi o dev a global stable jest na 5.1.

 

Mylisz całkiem romy china vs global i dev vs stable.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Są dwa global dev. Jeden na androidzie 5.1 http://en.miui.com/thread-314395-1-1.html proszę link. A w sekcji download global dev ma android 6.0 i linki są inne. Dlatego budzi wątpliwości link z sekcji download. Teraz rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po instalacji aktualizacji przez OTA jest nadal 5.1.1 to już wiadomo, a po instalacji aktualizacji ręcznie przez updater pobranej z strony jest Android 6.0 czy też to pomyłka w nazwie? Sam nie mogę teraz sprawdzić niestety.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Na logikę:

No przez ota to normalne razej skoro ma 5.1.1 a jak wyszły 2 wersje. O ile to nie błąd.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Już poprawili, na stronie do pobrania jest już 5.1.1, ciekawe czy tam faktycznie był 6.0 przez pomyłkę czy tylko pomyłka w nazwie, linki do pobrania były różne więc może i komuś się sypnęło nowszą wersją która nie ma jeszcze wyjść na świat, ale teraz to już tylko gdybanie jak nikt nie pobrał tamtego romu póki jeszcze był do pobrania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po wgraniu najnowszego dev i pierwsze wrazenie pozytywne galeria i odtwarzacz juz po polsku wiec tlumaczenie lepsze niz w stable.

Edit:

Można jakos w dev wylaczyc aplikacje typu filmy play,hangouts itp? w stable mozna bylo

Edytowane przez wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiesiek3d Tak jak wszędzie. Ustawienia --> Zainstalowane aplikacje --> znajdź je na liście i potem na dole odinstaluj aktualizacje a następnie wyłącz.

 

Potwierdzam tłumaczenie jest już idealne, godzina w widgecie nie jest przycięta na górze, czujniki w ciemnościach nadal leżą :( coś się ruszyło w sprawie konta google, nadal wybrać nie mogę ale pozycja autoprzywracanie nie jest już na szaro to może w końcu w następnej wersji już będzie to działać, poza tym nie widzę błędów, na poprzedniej czasem w Deep Slep przestawał mi przechodzić i musiałem restartować, tu póki co przechodzi poprawnie ale krótko go mam żeby być pewnym że już jest ok.

Taka ciekawostka: Poziom poprawek zabezpieczeń Androida aktualnie wskazuje na 1 sierpnia 2016 mimo że mamy dopiero 22 lipca. :) Google wcześnie wydaje te poprawki pewnie po to by producenci mieli czas na wydanie aktualizacji a większość i tak ma to w nosie. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzisiejszego Dev z Androidem 6.0 to faktycznie ktoś musiał go puścić przez pomyłkę, pobrałem ten plik i z metadata wynika że jest z androidem 6.0.1 dla kenzo. 

"post-build=Xiaomi/kenzo/kenzo:6.0.1/MMB29M/6.7.21:user/release-keys
post-timestamp=1469053569
pre-device=kenzo"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wiesiek3d napisał:

Instalowałes go?

Nie, tylko sprawdziłem jaka wersja Androida i czy dla tego telefonu. Wychodzi że prace nad 6.0.1 są już w zaawansowanej fazie skoro dziś przez chwilę Dev na tym systemie był udostępniony zapewne przez pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wrocilem do stabla jak narazie.

Z bledow na dev co zauwazylem to:

Brak mozliwosci wylaczenia aplikacji

Brak ustawienia profili bateri (bardzo fajna rzecz jak dla mnie)

Pasek u gory mogl byc jak na stable

Motyw zloty wyglada jak porazka 

Poczekam chyba na oficjalne stable i wtedy sie zastanowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...