Mark1991

Użytkownicy
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Excellent

About Mark1991

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 9T Pro 6/128

Recent Profile Visitors

783 profile views
 1. Wczoraj dokładnie to sprawdziłem i będę reklamował na pewno. Jest to bardzo widoczne gdy jest ciemno na niskiej jasności wyświetlacza i w dodatku mam to w górnej części ekranu gdzie głównie patrzę, po prostu odechciewa się używać telefonu. A co do serwisu to chyba żaden w Polsce nie ma zbyt dobrych opinii, czytałem o tym Piasecznie i chyba mimo wszystko ma lepsze opinie niż taki Regenersis. Ja będę oddawał na rękojmię poprzez sklep bo tak bezpieczniej, jak coś schrzanią w serwisie to kolejna reklamacja na rękojmię w sklepie i domagam się zwrotu kasy lub nowego egzemplarza.
 2. Dzięki za odpowiedź. Pytanie tylko jak wytłumaczyć, że w MIUI 11 od marca tego nie zauważyłem, jedyne racjonalne wytłumaczenie to chyba takie, że 11 nie schodziła aż tak nisko z jasnością ekranu. Czytałem dziś właśnie, że takie tła to słaba strona Amoleda, pytanie czy serwis ma sens skoro Amoled tak ma i wiele osób tak ma w tym telefonie, zmienią ekran i będzie to samo albo podobnie. Cóż, pozostaje się przyzwyczaić.
 3. Wybaczcie dosyć dziwne tłumaczenie ale nie wiem jak to inaczej napisać. Albo mam wadę ekranu w co wątpię bo telefon mam od marca i tego nie zauważyłem do tego nie pasuje ona chyba do typowych problemów z Amoledem. Zauważyłem dziwne przebarwienia a raczej wygląda to jak wyliniały kolor. Występuje to tylko na ciemnoszarych tłach w połączeniu z czarnym kolorem, widzę to bardzo mocno gdy jest ciemno.Najlepiej widać to w aplikacji Youtube jak przejdę na kartę "Odebrane" oraz w aplikacji Wykop gdy przejdę w zakładkę "Ulubione" i nie mam tam nic dodane. Musi być tez automatyczna jasność ekranu ustawiona i telefon musi zejść do bardzo niskiej wartości, im jaśniejszy ekran tym mniej to widać. Jeśli opis nie starczy postaram się zrobić wieczorem zdjęcie tego. Jednak jak wejdę przez przeglądarkę na Reddit i tam mamy szare tło a tekst jest na tle białym to tego efektu nie ma. Zauważyłem go dosłownie parę dni temu, w sumie zbiegło się to z aktualizacją do MIUI 12. Nie ma opcji abym w MIUI 11 tego nie zauważył bo korzystam sporo z telefonu gdy jest ciemno i tych aplikacji. Dodam, że widać to tylko na takim tle, patrzyłem różne kolory w tym zielony, niebieski i czerwony w diagostyce i tu jest czysto i pięknie niezależnie od jasności ekranu, na czarnym, białym i innych też nic nie widać. Nie wygląda to na wypalony ekran albo jakąś inną przypadłość amoleda.
 4. Panowie spokojnie, najważniejsze, ze jest już w zwykłym Globalu. Na dniach i w EEA dostaniemy, może nawet przed świętami od czwartku.
 5. Witajcie Jako że i tak mam jeden slot wolny chciałbym go wykorzystać wkładając kartę Aero2 do płatnych pakietów internetu. Obecnie wydają także w nano sim więc w teorii nie będzie problemu. Kartę muszę zamówić. Mam pytanie czy telefon nie będzie robił żadnych problemów? Chodzi o to, ze karta jak wiadomo nie ma numeru telefonu i służy tylko do internetu a Xiaomi chce zawsze wysyłać tego SMS-a do Chin aby potwierdzić numer. W tym telefonie w dodatku po każdym ponownym uruchomieniu mam aktywację kart sim która po chwili znika, pytanie czy z tą kartą nie będzie żadnych problemów. Bo jak ma mi drenować baterię próbując ciągle aktywować kartę czy wysyłać tego SMS czy inne cuda to sobie odpuszczę. W starym Redmi Note 3 problemów nie było ale tam nie było tej aktywacji kart sim po każdym uruchomieniu a przynajmniej telefon tego nie pokazywał. Ktoś się orientuje jak ten telefon sobie radzi w tych kwestiach z Aero2?
 6. To pierwsza publiczna beta więc co w tym dziwnego, że bateria słabo wypada i są inne bugi? Choć pytanie czy dopracują chociaż część bo już w czerwcu mają wydać publicznie.
 7. Właśnie wyszła długo wyczekiwana aktualizacja 8.8.2 z MIUI 10.
 8. Bo Global Stable jest 100 lat za murzynami. W Global Dev jest MIUI 9 od aktualizacji 8 września.
 9. Dzięki, fakt mały bug pierwsza wersja więc trzeba wybaczyć. Gorzej, że prawie wszystkie "fiuczery" MIUI 9 są zarezerwowane dla Androida 7 więc my mamy w sumie tylko zmiany wizualne.
 10. @Kamil Kupiec Xiaomi raczej nie wypuszcza dwóch aktualizacji systemu a nasz już był aktualizowany z 5.1.1 do 6.0.1 poza tym ma on 1,5 roku więc wątpię. Co do aktualizacji to po przejściu z MIUI 7 na 8 zmiany były konkretne właściwie w wyglądzie zmieniło się wszystko a tutaj zmiany są kosmetyczne. Chyba, że "pod maską" sporo się zmieniło bo z wyglądu to raczej MIUI 8.1 niż 9. Ale najważniejsze, że dalej będą cotygodniowe aktualizacje. Fakt, zmienianie akcji przycisków wywala do ustawień. Ale zniknęła też opcja włącz/wyłącz podświetlenie. Jak miałem do tej pory wyłączone to już nie ma jak włączyć.. Opcja włączenia przycisków jest ale w diodzie powiadomień. Przy lądowaniu nie pokazuje już natężenia prądu jakim aktualnie ładuje co też było przydatne.
 11. Ustawienia --> Bateria i wydajność ---> Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje ---> Wybierz aplikacje ---> przejdź na kartę systemowe i znajdź aplikację Pogoda a następnie wybierz "Bez ograniczeń"
 12. RN3P Z Androidem 6.0.1 Global Dev 7.6.15. Netflix jest widoczny w sklepie i zainstalował się bez problemu. Certyfikatu brak, w systemie nic nie grzebane. Dowód na screenie.
 13. W aktualizacji 7.6.15 zniknęły zautomatyzowane zadania oraz wywalono jednolite obramowanie ikon. To chyba jakiś żart...
 14. A do czego 7.0 jest potrzebne? Bo 6.0 było potrzebne aby fingerprint przestał być zabawką tylko do odblokowywania ekranu i ewentualnie zablokowanych aplikacji jak w 5.1.1 i można było go używać także w aplikacjach ze sklepu. Natomiast w 7.0 nie widzę nic co byłoby mi przydatne i w mui tego nie ma. Poza tym Google zakończyło już program beta dla Nougata i na horyzoncie jest już Android O. Ale jego już raczej na pewno nie zobaczymy na tym telefonie w oficjalnym sofcie.
 15. Już od kliku wersji Global Dev tak jest ale też mi się to bardzo podoba. Mam też wrażenie, że minimalnie szybciej się ładuje od ostatniej aktualizacji ale może tylko mi się wydaje. Oby rozwiązali w końcu ten problem, że czasami ładuje bardzo małym prądem i trzeba uruchomić ponownie, żeby zaskoczył. Od dobrych kilkunastu wersji sporadycznie występuje.