Jump to content

Mark1991

Użytkownicy
 • Posts

  276
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Mark1991 last won the day on June 28 2022

Mark1991 had the most liked content!

Dodatkowe

 • Smartfon
  POCO F2 PRO 6/128

Recent Profile Visitors

1,421 profile views

Mark1991's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post
 • Collaborator Rare
 • Week One Done

Recent Badges

37

Reputation

 1. Wiele telefonów kończy wsparcie w tym nasz POCO póki co w wersji GLOBAL. https://trust.mi.com/misrc/updates/phone?tab=policy Ciekawe że tym razem Xiaomi nie ogłosiło zakończenia wsparcia ogólnie dla modelu tylko poszczególnych wersji softu (China, EEA, Global). Wersji EEA nie ma na liście ale czy jeszcze otrzyma chociaż jedną aktualizację? Pewnie wątpliwe.
 2. Że nie będzie Androida 13 było wiadomo już dawno, dobrze że MIUI 14 dostanie choć w praktyce to zmiana cyferki. Niebawem i tak wsparcie się zakończy, pewnie jak wypuszczą 14 w wersji stable to i ogłoszą koniec wsparcia.
 3. POCO F2 Pro – EEA Stable beta ROM MIUI V13.0.8.0SJKEUXM Recovery ROM https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lmi/stable beta/V13.0.8.0.SJKEUXM/ Chyba jedyne co zmienia to aktualizuje poprawki bezpieczeństwa systemu do 1 grudnia 2022.
 4. Czy jest jakiś sposób aby w Mi Pilot dodać dekoder Wiwa H.265 Maxx? Mimo różnych prób mi się nie udało, w ogóle pod względem dekoderów głównie egzotyczne marki na Azję są na liście. Czy coś wiadomo o MIUI 14 na tego POCO? Bo jego odpowiednik K30 PRO w różnych przeciekach pojawia się jako, ze dostanie za to o F2 PRO cisza.
 5. Było z tego co pamiętam tylko czasem trzeba to odblokować. VoLTE *#*#86583#*#* VoWIFI *#*#869434#*#*
 6. Możesz sam pobrać najnowszą wersję: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lmi/ Już z 2 tygodnie mam tę wersję POCO Launchera i na dolnej belce mam 5 ikon. Jedynie wkurza w nim, że nie zawsze dwa stuknięcia w ekran go blokują. No i musiałem ustawieniami animacji się pobawić, żeby szybciej działał.
 7. Właśnie mam aktualizację OTA EEA 13.0.5.0 321MB z poprawkami bezpieczeństwa z września 2022. I co najlepsze mimo ustawionego regionu Polska dali tu aktualizację.
 8. Ja changelog zmian mam dostępny to wygląda, że jej nie zdjęli. Mi też ten telefon odpowiada, moim kryterium wyboru był ogólny wygląd tego telefonu, Snap 865 a do dzisiaj lepszego snapa nie ma, 870 to to samo, 888 to grzałka a 8 gen 1 to jeszcze większa grzałka w dodatku prądożerna i też wysuwana kamera. Teraz już z wysuwaną kamerą nie robią, a wymiana na takiego POCO F4 nie ma sensu bo nic prawie nie wnosi a jest drożej. Taki F4 GT odpustowo wygląda, aparat ten sam co w naszym i jeszcze te magnetyczne przyciski ponoć mogą się szybko psuć. Poza tym wymieniając teraz telefon jeszcze musiałbym dokupić słuchawki BT a w takim Samsungu dojdzie jeszcze ładowarka itd. Mało mi się opłaca jako, ze snap 865 mi w pełni starcza. Ja swojego kupiłem w ME za 1999zł w promocji z 2200 bodajże, 31 lipca 2020 więc jeszcze miesiąc gwarancji jest. Szkoda, że lubi się w nim psuć ładowanie bo Xiaomi tu się nie popisało ale mój dwa lata ma się dobrze to liczę, że tego uniknę. Jak coś to mam serwis blisko to szybko mi to zrobi. Trochę by to było głupie jakby w najnowszym Androidzie który ledwo co dostaliśmy tak szybko ucięli wsparcie więc liczę że ten rok jeszcze aktualizacje będą, choć może to naiwne.
 9. Oby tak było! Choć pamiętam, że MI 9T Pro jak skończyła się chińska beta to nie otrzymał już żadnej globalnej aktualizacji.
 10. A nie miałeś 12.5.x.x? Bo dla mnie to były najlepsze wersje na ten telefon. Ja trochę liczę, że po zakończeniu wsparcia 18 lipca puszczą jeszcze jedną ostateczną aktualizację kończącą. Global Stable zawsze był ponad miesiąc w tyle za tygodniowymi betami więc jest z czego ją stworzyć. Przynajmniej w Redmi Note 3 Pro tak zrobili ale kiedy to było.
 11. To trochę zmienia postać rzeczy. Wina wady z ładowaniem raczej to nie jest, nie wpływa ona na sam wyświetlacz. Moim kryterium wyboru był ogólny wygląd tego telefonu, Snap 865 a do dzisiaj lepszego snapa nie ma, 870 to to samo, 888 to grzałka a 8 gen 1 to jeszcze większa grzałka w dodatku prądożerna i też wysuwana kamera. Dla mnie to trzeci Xiaomi po Redmi Note 3 na Snapdragonie i chwilowo miałem MI 9T Pro który miał jednak wadę wyświetlacza, strasznie wyliniała czerń w połowie ekranu i poszedł na rękojmię, zwrócili kasę i wtedy kupiłem tego POCO. Szkoda, ze już nie ma na co go wymienić, Xiaomi oszalało z cenami, skraca coraz mocniej wsparcie i niczym już się szczególnie nie wyróżnia. Więc dla mnie to też już jest na 99% ostatni Xiaomi. Ale chyba robisz regularnie kopie aby tracić jak najmniej w razie awarii? Bo ja nawet zwykłe zdjęcia których mam już narobione tylko tym telefonem ~86GB z czego jakieś 70GB jest bo jest mam na NVME w PC, na dysku zewnętrznym i w google cloud. Wszystko na bieżąco kopiowane więc max jaki stracę przy nienaprawialnej awarii telefonu to z ostatniego dnia.
 12. @xdracox Nie wiem co stało się z Twoim pierwszym telefonem Xiaomi ale tutaj ciężko winić sam telefon skoro stało się to dokładnie po wyjęciu z wodoodpornego etui. Sorry ale takie telefony nie są stworzone do sportów wyczynowych jak canyoning i bardzo łatwo o uszkodzenie co tu zwyczajnie nastąpiło. Poza tym jak masz jeszcze rok gwarancji to kupiłeś go dosyć długo po premierze i chyba nie zrobiłeś za dobrego rozeznania bo już jesienią 2020 było wiadomo, że ten model ma wady fabryczne w kwestii ładowania i lepiej go nie kupować. Ja sam już nie jestem za Xiaomi za ich politykę aktualizacyjną i wydawania stu telefonów rocznie aby wydać, dobry przykład to POCO F3 i F4 5G które nie różnią się prawie niczym. Czy kupisz sprzęt za 1000 zł czy za 4000 zł to i tak wsparcie około 2 lata i powoli się skraca. Tak samo cenowo już się nie opłacają. O samym MIUI też można wiele napisać. Ale uważam, że nie możesz tutaj twierdzić, ze telefon padł bez Twojej bezpośredniej winy i zwalać jej na Xiaomi bo zwyczajnie zabrałeś sprzęt do uprawiania sportu wyczynowego który do tego zaprojektowany nie był i miał prawo łatwo się uszkodzić co się stało. Jeżeli telefon przed włożeniem do etui był sprawny a po wyjęciu wyświetlacz był uszkodzony to szansa, ze stało się to przypadkowo i jakby leżał na stole to też by nastąpiło jest bardzo mała za to praktycznie pewne jest, ze jednak uszkodził się w trakcie sportu do którego przeznaczony nie był.
 13. Właśnie wyszła stable beta dla Redmi K30 PRO China więc liczę że co najmniej jeszcze jedna będzie a fajnie by było jakby dwie dali. Poza tym ten telefon to też w pewnym sensie "bomba" bo ładowanie lubi się w nim psuć a jesteśmy właśnie w okresie jak większość tych telefonów traci gwarancję. I dla mnie też to jest już ostatni Xiaomi, przynajmniej obecnie, może za parę lat wrócę choć wątpię.
 14. Jako że nie wszyscy czytają stronę główną a w polskim Internecie niewiele o tym jest to informuje że 18 lipca 2022 koniec wsparcia beta dla Redmi K30 Pro więc i naszego Poco. Patrząc na inne modele to po zakończeniu chińskiej bety bardzo szybko kończyło się oficjalne globalne wsparcie więc pewnie po tej dacie wyjdzie jeszcze 1 aktualizacja i koniec. Albo i to nie bo np. poprzednik Redmi K30 Pro/mi 9t pro zakończył wsparcie w listopadzie 2021 a ostatnią aktualizację otrzymał w sierpniu 2021. Żeby się jeszcze nie okazało że ta pierwsza EEA na miui13 i androidzie 12 jest jednocześnie ostatnią. Na pewno wsparcie zakończy się jeszcze w tym roku. Mimo wszystko zawód. Patrząc na datę premiery K30 Pro to nawet 2,5 roku wsparcia nie będzie. A jeżeli nie wypuszczą już nic powyżej 13.0.2.0 to wychodzą nawet niecałe 2 lata. @pkonrad Jak można wiedzieć to masz jeszcze Mi 9T PRO?
 15. Jak używacie super tapet to ustawcie sobie od nowa tą samą co macie. Ja od MIUI 12 miałem ustawione zaśnieżone szczyty i mimo wielu aktualizacji tej tapety nic się nie zmieniało. Dzisiaj bawiłem się ustawieniami i po ponownym ustawieniu wygląda to zupełnie inaczej dużo lepiej. Wygląda na to, ze mimo aktualizowania super tapet i tak telefon ciągle używał starej wersji.
×
×
 • Create New...