Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie : czy z Global Stable do Dev da się przejść bez full wipe ?

Tzn tym aktualizatorem jak zapakuję ten 1,1 gigowy plik to wyczyści cały tel czy nie ?

A jeśli tak to macie do polecenia jakiś kompleksowy backuper który zbackupuje wszystko z telefonu ? (kiedyś modne było Helium ale bez roota ciężko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cybernetic87 w przejściu na deva z globala usuną Ci się dane ustawień, aplikacje, ale zdjęcia mi zostały. Co do 6.4.28 to wg mnie działa szybciej, tzn nie laguje mi już pasek powiadomień, szybciej działa czytanik, co do baterii to podobnie, ale dziwnie mi spadło 10% na wifi bez używania. polski język jest chyba w 100%, nie zauważyłem nic z krzaczkami. Sprawdze antutu przy okazji ale na globalu miałem 72k a na syfmiui 7.1.9 78 xd, więc nie wiem o co chodzi :D ogólnie polecam bo częściej są aktualizacje. Aa i można robić foty czytnikiem lini. Stable global to raz na miesiąc, 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, cybernetic87 napisał:

A ten backup z Global Stable przywrócę potem na Global Dev ? :P bo już się gubię, czy tam sie backupuje całość z romem czy jak ? :D

Im mniej rzeczy przywrócisz z backupu, tym mniej potencjalnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Panowie ale muszę przyznać że póki co bdb sprawuje mi się najnowszy global stable i póki co przy nim zostanę, przy ostrej zabawie i wgrywaniu wielu rzeczy w tym ściąganiu paru giga przez WiFi od rana wyciągnąłem 4h SOT a jeszcze 30 % dziś do wyciorania, ciężko ubić tę baterię w 1 dzień :P + z 1h siedziałem na LTE, więcej niestety bawić się nie mogłem bo praca :) zazdroszczę Wam młodym że możecie te 8h dziennie się bawić telem i jeszcze wam mało baterii :P mi styknie na 2 dni pewnie albo i 4 jak dzień bez zabaw :)

Edytowane przez cybernetic87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat wątek global DEV :)

Testuje go od dwóch dni i moje problemy z sygnałem LTE ustały (częste zrywanie połączeń GSM) i zasięg LTE (nie łapało zasięgu LTE)

Bateria jak na każdym innym sfocie

Są jeszcze braki w tłumaczenia ale trzeba się naszukać aby znaleźć ;)

 

Generalnie u mnie lepiej niż na xiaomu.eu (właśnie na tych softach miałem problemy ze zrywaniem połączeń i LTE na różnych wersjach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem.

Niektóre aplikacje nie działają poprawnie. Apka Nine nie pobiera maili po zablokowaniu tel. i nie informuje o nadejściu nowych maili. Pobiera je dopiero po odblokowaniu tel. i otworzeniu aplikacji. Aplikacja Gmail działa za to bez problemu.

Endomondo też ma problem z poprawnym działaniem. Przejechałem na rowerze 15 km, aplikacja odnotowała 0.5 km 0_o.

 

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kodishu napisał:

Ale możesz coś więcej? W profilu baterii mam ustawiony profil własny.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ustawienia - Urządzenie - Bateria i wydajniść - Oszczędzanie baterii - Wybierz aplikacje i apki, które mają być aktywne w tle zmień na tryb Bez ograniczeń

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia - Urządzenie - Bateria i wydajniść - Oszczędzanie baterii - Wybierz aplikacje i apki, które mają być aktywne w tle zmień na tryb Bez ograniczeń

Dzięki.

Mam nadzieję, że pomoże

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kodishu napisał:

Dzięki.

Mam nadzieję, że pomoże

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Programowi pocztowemu możesz dodatkowo dać uprawnienia do autostartu

Panel sterowania (ten od Xiaomi) - Uprawnienia - Autostart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowi pocztowemu możesz dodatkowo dać uprawnienia do autostartu

Panel sterowania (ten od Xiaomi) - Uprawnienia - Autostart

Już wcześniej dodałem do autostartu ale dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.miui.com/thread-285426-1-1.html

Niech ktoś lepiej znający się wytłumaczy czy dobrze to rozumiem?

Wychodzi ostatnia poprawka do China Dev (6.5.26), nie wiadomo czy Global Dev ją dostanie ale tą aktualizacją wsparcie MIUI 7 się kończy, teraz nic nie będzie się działo do czasu wydania China Dev 17 czerwca z MIUI 8, nie wiadomo kiedy MIUI 8 zagości w Global Dev ale na pewno stanie się to po 17 czerwca, bo w tym dniu ma być tylko w China Dev?

 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do osób z oficjalnym Global Dev: 

1. Czy możecie wybrać konto Google do kopii zapasowej? (Ustawienia -> urządzenie -> kopia i kasowanie danych -> konto kopii zapasowej) u mnie jest to cały czas na szaro, nawet jak włączę opcję utwórz kopię zapasową.

2. Czy możecie wybrać ustawienia do kopiowania? (Ustawienia -> urządzenie -> kopia i kasowanie danych -> automatyczna kopia -> ustawienia do kopiowania) Bo u mnie mignie czarny ekran i cofa mnie do ustawień, wiem że w poprzedniej wersji Dev ta opcja działała bo jej używałem.

 

Mam aktualnie wersję 6.5.19

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...