Jump to content

musek

Użytkownicy
 • Posts

  368
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by musek

 1. Cyferki chyba są mniej istotne, niż ogólne wrażenie z użytkowania. Czy w tym ROMie czegoś wybitnie brakuje po wyeliminowaniu problemów z ekranem blokady?
 2. musek

  Aktualizacja miui 9

  Nazwy Redmi Note 3 oraz Redmi Note 3 Pro są jedynie po to, aby odróżnić wersje na Mediateku oraz na Snapdragonie. Xiaomi oficjalnie nie wspiera takiej nomenklatury. Redmi Note 3 - oparty na Mediateku - ma dużo mniejsze szanse na wszelkie aktualizacje. Redmi Note 3 pro - opraty na Snapdragonie - aktualizacje MIUI ciągle dostaje, ale wersja Androida stanęła na 6 i oficjalnie wyższej nie dostanie. Jeszcze nie dawno nie robiłoby to większej różnicy (funkcjonalności i tak uzależnione były od wersji MIUI, nie od wersji Androida), ale ostatnimi czasy niestety różnicę robi. MIUI9 oparte na Androidzie 6 nie dostanie dzielonego ekranu, szybkiego przełączania się pomiędzy aplikacjami, nowego Notification Shade, itp. Tym samym niestety Redmi Note 3 Pro również idzie w odstawkę w kwestii aktualizacji o nowe funkcjonalności. A przynajmniej w oficjalnym trybie. Nieoficjalnie dostępne są wersje MIUI9 na Androidzie 7 przeportowane z innych słuchawek i działają bardzo sprawnie.
 3. A jakie widzisz różnice w porównaniu do poprzednich wydań? Korzystasz może z GoogleCamera z HDR+?
 4. Miałeś okazję sprawdzić? Poprzednia wersja miała jakiś dziwny błąd z powiadomieniami - ich rozwinięcie nie działało do końca tak, jak powinno (np. nie była widoczna opcja "Usuń" w powiadomieniach z Gmaila).
 5. Potwierdzam, jak dla mnie najlepszy ROM MIUI dla RN3Pro na Nougacie. A co by nie powiedzieć - pomimo filozofii MIUI, to Nougat daje nieco nowego życia dla tego modelu. Szkoda, że nie dostaniemy oficjalnej aktualizacji.
 6. Z jednej strony masz rację, ale z drugiej: - dalej brak możliwości ustawienia różnych dzwonków połączeń przychodzących na różne karty SIM - naprawdę, nie potrafię zrozumieć dlaczego z Androidem 7.0 to zniknęło z bazowego AOSP, a tym samym LOS/RR/Viper, etc. Sytuacji nie ratują nawet aplikacje ze sklepu, które służą do wprowadzania takiej konfiguracji. Dla LOS13 na 6.0 ta opcja była dostępna a MIUI posiada ją niezależnie od wersji Androida. - w dalszym ciągu błąd przekazywania informacji car audio przez bluetooth (złe nazwy wykonawców/albumów/piosenek) - ten błąd również występuje od wersji 7.0 na ROMach innych, niż MIUI. - nowy androidowy układ ustawień totalnie do mnie nie przemawia. To opinia czysto subiektywna, ale jest gorszy, niż ten z czystego Nougat'a. A ten i tak wg. mnie był mniej przejrzysty od tego, co oferuje MIUI. Nie mniej jednak - poza tym działa bardzo stabilnie i sprawnie.
 7. Nie dostaniemy. Ktoś jest w stanie opisać wrażenia z użytkowania powyższego?
 8. Właśnie pojawiła się wersja, która zapisuje zdjęcia w formacie DNG - witamy zdjęcia w RAWach na Kenzo.
 9. Hej, Czy na tym ROMie działa aplikacja GoogleCamera z obsługą HDR+?
 10. Hmm może w takim razie tryb HDR+ nie zaskoczył prawidłowo. U mnie efekt jest jak na tych zdjęciach: - Zdjęcie normalne bez HDR+ - Zdjęcie normalne z HDR+ - Zoom optyczny bez HDR+ - Zoom optyczny z HDR+ No i dodatkowo dostępny tryb portretowy Lens Blur. Zdjęcia oczywiście polecam pobrać na dysk i wtedy porównać. Nie licząc tego z trybem portretowym, w który podbiłem troszkę kolory, reszta nie była wcale retuszowana. Krajobrazy i zdjęcia w kiepskim świetle również prezentują się dużo lepiej, niż w aplikacji aparatu MIUI.
 11. Sam system działa super (lepsze wrażenia z użytkowania, niż LOS oraz RR). No i możliwość zainstalowania GoogleCamera z obsługą HDR+ - robi kolosalną różnicę w jakości zdjęć! Jedyny problem, jaki mam, to brak możliwości ustawienia niezależnych dzwonków dla Dual SIM. Ale to chyba przypadłość wszystkich wydań na Nougacie (LOS i RR to samo). A może ktoś ma jakąś radę? Aplikacje ze sklepu nie działają niestety (tzn. działają, ale konfiguracja w nich wprowadzona nie ma znaczenia).
 12. Szkoda, widać maksyma "wersja Androida się nie liczy, jedynie wersja MIUI" przestaje mieć zastosowanie...
 13. Hej, Dzięki za odpowiedź, ale nie do końca o to mi chodzi. Na wszelkich ROMach opartych o Nougata (RR, LOS) system źle przekazuje do systemu multimedialnego samochodu (system wbudowany) metadane utworów. Pierwszy odtworzony utwór pokazywany jest zazwyczaj prawidłowo, ale kolejne już nie - piosenka N ma dane piosenki N-1 (wykonawca, album, tytuł), piosenka N+1 ma dane piosenki N, itp. Bug nie jest duży, ale jest irytujący. Na MIUI (Android 6) wszystko działa prawidłowo. P.S. Wiesz coś odnośnie dual SIM i dzwonków? Pzdr
 14. Cześć, Wraz z MIUI9 do systemu zawitać miało szybkie przełączanie się pomiędzy dwoma ostatnio używanymi aplikacjami, jak na GIFie pod tym adresem. We wszelkich ROMach opartych o AOSP działa to całkiem sprawnie i ułatwia korzystanie z telefonu. Po zaktualizowaniu MIUI do wersji 9tej na moim Kenzo ta funkcja jednak nie działa. Przy probie użycia jej jak na GIFie system po prostu szybko uruchamia i zamyka listę ostatnio uzywanych aplikacji. Czy ktoś może to potwierdzić, czy jest to odosobniony przypadek wynikający z problemów z moim systemem (przed aktualizacją do MIUI9 przywracałem go z backup'u przez TWRP). Z góry dzięki za odpowiedź!
 15. Cześć, Czy w tym ROMie można ustawić niezależne dźwięki dzwonka dla dwóch kart SIM? Pytam, ponieważ ani RR ani LOS oparte na Nougacie takiej opcji nie mają... P.S. Czy ktoś korzysta z tego ROMu i jednocześnie używa telefonu jako odtwarzacza muzyki w samochodzie via Bluetooth?
 16. @Demon3 Mam pytanie odnośnie ViperOS - jest możliwość ustawienia osobnych dzwonków w przypadku użycia DualSIM? LOS14.1 oraz RR niestety tego nie obsługują...
 17. Aktualizacja została wstrzymana. Z tego, co piszą na forum miui, to powoli jest wznowiona, więc pewnie za kilka dni będzie dla wszystkich.
 18. Ale w wersji Nightly? Aktualizacja została wstrzymana.
 19. MIUI 8.2 Global Stable dla Kenzo zaczęła pojawiać się w aktualizacjach Nightly. Można się spodziewać oficjalnej aktualizacji w przeciągu kilku dni.
 20. Na razie wylądowałem jednak na LineageOS 13. Będę kombinował po powrocie.Dzięki!
 21. Cześć, Bardzo dziękuję za odpowiedź! Usunięcie wskazanych plików niestety nic nie dało - dalej mam wszystkie zdefiniowane wcześniej odciski i nie mogę ich usunąć. Generalnie mogę w TWRP zrobić full wipe i odtworzyć backup raz jeszcze. Kto wie, może będzie to najszybsza metoda, tylko nie wiem czy pomoże. Przed wrzuceniem LOS zrobiłem full wipe w TWRP (łącznie z całą pamięcią) i dopiero wrzuciłem system. Dopiero przy przechodzeniu z LOS (gdzie nie definiowałem odcisków) ma MIUI z backup'u TWRP nie zrobiłem wipe.
 22. Cześć, Mam dziwny problem. Chciałem dla testu przejść z aktualnego MIUIPolska na LineageOS. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, instalacja się powiodła, lecz przez wzgląd na brak czasu musiałem chwilowo powrócić do poprzedniego systemu. Przywróciłem backup całościowy MIUI wykonany w TWRP przed przejściem na LOS. Sam proces przebiegł bez problemu i system działa, mam jedynie problem z czytnikem odcisków. Sam czytnik działa - da się nim np. zrobić zdjęcie oraz powoduje "wybudzenie" telefonu. Nie da się jednak za jego pomocą systemu odblokować. Chciałem usunąć informacje o aktualnych odciskach i dodać nowe, ale nie jestem w stanie tego zrobić - przy próbie usunięcia pojawia się błąd. Dodać kolejnego nie mogę, ponieważ mam użyte 5 slotów. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak sobie teraz z tym poradzić? Z góry dzięki!
 23. Cześć, Odświeżam temat, może coś się w tym czasie zmieniło. Czy ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia z szyfrowaniem RN3Pro? Aktualnie mam MIUIPolska z lutego 2017, ale rozważam przejście na Global Stable, jak pojawi się wersja 8.2 (powinna być na dniach). Z góry dzięki za informacje!
 24. Ostatnia (6.11.17) działa bardzo dobrze i mogę osobiście ją polecić. Na poprzedniej znacznie szybciej uciekała mi bateria. Wcześniej byłem bardzo zadowolony z 6.10.13 i tę również polecam.
 25. Cześć, Nie jestem przekonany, czy będzie działac Smart Cover. Mam pokrowiec z klapką od Nillkin'a (wspierający Smart Cover) i nawet przy połączeniu przychodzącym ekran jest zupełnie wygaszony, do czasu aż nie otworzę klapki. Nie wiem jak miałoby to działać w przypadku tego pokrowca - teoretycznie przy zamkniętej klapce wyświetlacz powinien być włączony, więc i Smart Cover nie do końca ma sens. Ale skoro już zamówiłeś, to sam się przekonasz. Daj potem znać jak to działa.
×
×
 • Create New...