Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

IV INSTALACJA ROMU PRZEZ TWRP

0.Pobieramy rom w formacie zip:

 

  Ukryj treść

 

a)Redmi 3 i Redmi 3 PRO Redmi 3S/3X (oficjalny rom, stable lub developer)

b )link (pobieramy rom dla naszego telefonu - jest to rom xiaomi.eu dev z j.polskim) zalecany każdemu polakowi

c)link (szukamy romu z "ido/HM3" lub "land/HM3SHM3X" w nazwie - jest to rom xiaomi.eu stable z j.polskim) zalecany każdemu polakowi

 

 

1.Uruchamiamy TWRP (uruchamiamy przez vol+, vol- i power; lub alternatywnie z menu serwisowego vol+ i power i opcja recovery)

 

2.Podłączamy telefon i kopiujemy plik .zip

 

3.Odłączamy telefon

 

 

Nie można wgrać romu wcześniej? Przed instalacją twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem jak wgrać plik po instalacji twrp. Nie pokazało mi urządzenia w systemie.

Wyciągnąłem kartę z telefonu i wrzuciłem przez czytnik sd.

No nic. Instaluje się.

 

PS. długo się włącza po flashu?

PS2. dobra włączył się.

Odmeldowuję się. Zadanie wykonane.

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, KubaaLFC napisał:

Zrobiłem wszystko tak jak w poradniku, błąd dalej taki sam. Nie wiem co jeszcze mam zrobić. Dodatkowo powiem, że mam telefon Redmi 3 Pro i wersja sie zgadza, także nie wiem

Błąd masz ten sam, to prawda. Tylko że wczoraj do telefonu wgrywałeś soft od Redmi 3S (land) a dzisiaj wgrywasz już prawidłowy od Redmi 3 Pro (ido).

Jeżeli nie masz odblokowanego bootloadera lub możliwości jego odblokowania to masz gustowny przycisk do papieru.

Biorąc pod uwagę co zrobiłeś to stwierdzenie, że robisz "tak jak w poradniku" jest dosyć dziwne.

Moja rada: szukaj w internecie kogoś kto odratował telefon po takiej akcji lub spytaj serwis czy są w stanie powalczyć z telefonem na który wgrywałeś rom od innego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem ostatnio dziewczynie Redmi 3S 3GB. Mógłby ktoś mi powiedzieć jaki rom jest wgrany do tego tel ?  ( Zamieszcze screena ). Mi to wygląda jak jakis normalny stable. Tłumaczenie też jest wszystko po polsku, nic po ang. Jednak nie moge ani odblokować bootloadera (błąd 50%) ani wgrac romu miuipolska przez miflash. Czy wymaga on wgrania romu Global np. dev ? Tak jak w 1 punkcie poradnika ? I mam lecieć dalej z poradnikiem ? Dodam jeszcze z moim Mi5 poszło gładko - odblokowalem bootloader, wgrałem przez miflash miuipolska, potem tylko aktualizacje. A tutaj lipa. Pomocy dziewczyna mnie zabije jak jej tego nie zrobię                                                                                                                 Screenshot_2016-12-04-14-11-06-936_com.android.settings.png

Edytowane przez kargulzgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kargulzgor napisał:

wgrałem przez miflash miuipolska, potem tylko aktualizacje.

Niestety nie ma romu (fastboot) miuipolska dla 3s który mógłbyś wgrać MiFlashem, wszystkie są recovery wgrywane przez twrp. Musisz najpierw odblokować bl i wgrać twrp. Jak masz tam oficjalny rom to powinno się na nim udać (niektórym się udaje na stable), na global dev uda się na pewno bo sam na takim odblokowałem. Co do 50%  przy MiUnlocku to najczęściej błąd działania, czy instalacji sterowników, bo taki błąd się pojawia nawet jak nie masz podłączonego telefonu. Poradnik lokalny i nowy ogólny napisany przez Redmi2 powinien pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że global deva nie mozna wgrac po prostu uzywajac trybu fastboot ? Staram sie przejsc w ten tryb download, ale kiedy klikam vol+ i power pojawia mi sie pare opcji, kilkam ta download i tel sie normalnie resetuje nie ma zadnego czarnego ekranu. Natomiast korzystajac ze skrytpu zgodnie z nim w trybie fastboot klikamy vol- i vol+, klikam i przytrzymuje dlugo i nic sie nie dzieje. Jakies propozycje ? Dodam ze probowalem wgrac globala normalnie w fastboocie ale wyskakuje blad ( w folderze nie ma spacji ).

EDIT : Jeszcze dodaje screena z bledem w trybie fastboot

redmi.png

Edytowane przez kargulzgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z góry prosze o wyrozumialosc bo jestem zielony... Uruchamiam w trybie download i sterowniki na windows sie nie chca zainstalowac w nastepstwie czego miflash telefonu nie znajduje. Kiedy jednak anuluje instalacje sterownikow i robie refresh to telefon jest wyswietlony w miflash. Czy moge tak instalowac bez zainstalowanych sterownikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Redmi2 napisał:

Sprawdz w moim poradniku jak napisalem wczesniej i zobacz gdzie robisz blad.

 

Uruchamiamy tryb testowy. Uruchamiamy MiPhone. Podłączamy telefon do PC za pomocą kabla USB. Klikamy na telefonie w przycisk „download”, a w aplikacji przycisk „Refresh”. Po tym zabiegu telefon zostanie wykryty jako COM J

 

Robilem krok po kroku to co napisales, ale kiedy naciskam download telefon i tak sie restartuje, wiec jak ma go Miflash znalezc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 8-) .Kupiłem córce Redmi 3S, mam pytanie czy na najnowszym Global Dev da się odblokować Bootloadera? Ja mam Note 3 Pro i żeby można było go odblokować musiałem najpierw wgrać starszy soft, a dopiero po odblokowaniu aktualny. Czy w Redmi 3S jest podobnie? Jeśli tak to na jakim go odblokuję?

Czy bez Roota da się zainstalować jakieś inne czcionki i paczki emotikonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DiBo napisał:

czy na najnowszym Global Dev da się odblokować Bootloadera?

Czy bez Roota da się zainstalować jakieś inne czcionki i paczki emotikonów?

Da się na global dev odblokowałem. Czcionki systemowe, to nie wiem. W systemie jest klawiatura googla i swiftkey to i emotki do nich chyba można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatni pytanie przed wgrywaniem.

Mam redmi 3 pro 3/32 i zablokowany bootloader, chce zainstalować "ido_xhdpi_global_images_6.11.24_20161124.0000.00_5.1_global".

Jeśli wszystko dobrze zrozumialem to zrobie to przez miflash w trybie download tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...