jarekm95

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

11 minut temu, FromWP napisał:

Przy zablokowanym bl telefon jest wykrywany przez komputer i Miflasha, tylko nie można niczego wgrać, u ciebie się wgrało. Można to sprawdzić w opcjach programistycznych, dodali info o stanie bl, będziesz wiedział na pewno. 

Ale wgrywanie było według poradnika i tryb download działał, wgrałem rom Global dev, tylko na końcu wystąpił błąd. Tak samo jest tam napisane, że tym sposobem nie musimy mieć odblokowanego BL aby wgrać nowy ROM.

PS: Wieczorem będę dalej kombinował.

Edited by kobe720

Ok czyli masz zablokowany, a napisałeś że fastboot działa w sensie że komputer go wykrywa. Jak tak to możesz sobie odblokować, niczym to nie grozi, a w razie problemów fastboot będzie działać. 

43 minuty temu, FromWP napisał:

Ok czyli masz zablokowany, a napisałeś że fastboot działa w sensie że komputer go wykrywa. Jak tak to możesz sobie odblokować, niczym to nie grozi, a w razie problemów fastboot będzie działać. 

Nie wiem czy dobrze myślę, ale jeśli odblokuję BL to będę mógł powtórzyć całą procedurę, wgrywając ten sam ROM przez tryb Fastboot??? (bez używania trybu download)

Edited by kobe720

Ta będziesz mógł i jak zrobisz to z opcją zachowania danych to ewentualne błędy romu powinny się naprawić a danych nie stracisz. 

• Like 1

13 minut temu, FromWP napisał:

Ta będziesz mógł i jak zrobisz to z opcją zachowania danych to ewentualne błędy romu powinny się naprawić a danych nie stracisz. 

Wielkie dzięki, dziś wieczorem albo jutro spróbuję tak zrobić. Dam znać co z tego wyszło

Screenshot_2016-11-05-17-29-17_com.android.settings.png

Dzień dobry! Od dłuższego czasu zaczelam śledzić forum i stronę i przymierzać się do zakupu pierwszego xiaomi. Tak się stało że telefon, który używałam padlbz dnia na dzień i przyspieszył moja decyzję. Od czwartku jestem posiadaczką redmi 3 pro. Ze względu na potrzebę i na to że jestem noobem kupiłam go na Allegro. Sprawdzilam wg instrukcji że mam Miui Polska (wiosnę zaraz screena) i mam pytanie czy jest to na pewno oryginalna wersja (nie jakiś syf) i czy mogę już po prostu zacząć używać telefonu czy powinnam coś jeszcze zrobić? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. (Nie potrzebuje jakiś super zaawansowanych ustawień itp. zależy mi tylko na tym by telefon sprawnie działał przez jak najdłuższy czas)

A i jeszcze drugie pytanie - chciałam sprawdzić oryginalność mojego telefonu postepowalam wg instrukcji z forum (wpisywanie imei i s/n na stronie internetowej) ale niestety poleglam na przepisywaniu chińskich znaczków :( czy ktoś ma jakiś sposób by to obejść? 

Screenshot_2016-11-05-17-29-31_com.android.settings.png

Edited by Salamandra
Wstawienie zdjec

21 minut temu, Salamandra napisał:

A i jeszcze drugie pytanie - chciałam sprawdzić oryginalność mojego telefonu postepowalam wg instrukcji z forum (wpisywanie imei i s/n na stronie internetowej) ale niestety poleglam na przepisywaniu chińskich znaczków :( czy ktoś ma jakiś sposób by to obejść? 

Trudno powiedzieć czy to naprawdę rom Miuipolska/eu. Była taka wersja ale z powodu problemów z usługami googla i innymi rzeczami szybko zniknęła z serwerów. Ja bym poczytał kompendium wiedzy i spróbował zainstalować chociażby rom global dev. Z oryginalnością to bym sobie darował, chyba jeszcze nikt podróby Redmi 3 Pro nie kupił.

Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji. Ech a miałam nadzieję, ze gładko pójdzie bez tych instalacji.

No nic jutro przysiądę i spróbuję to przeinstalować :D

@Salamandra Najłatwiej będzie sprawdzić czy masz TWRP. Wejdź w aplikację aktualizacje - 3 kropki - uruchom ponownie w recovery. Jeśli będzie telefon z kabelkiem to czeka cię instalacja od nowa. Jeśli wejdzie w TWRP to będzie prosto.

@FromWP Odblokowałem BL i próbowałem instalować ROM przez tryb Fastboot, niby coś się instalowało ale zupełnie inaczej niż poprzednio w końcu podczas tej instalacji telefon sam się włączył i musiałem przejść przez ekrany startowe. Ale to nie ważne, chyba przez odblokowany BL zaczął działać tryb download i próbowałem jeszcze raz przez niego zainstalować ROM i znów wyskoczył ten sam błąd co za pierwszym razem. Nazwa błędu:

"Nie można odnaleźć określonego pliku 0x80070002 Max Buffer sector is 256"

Mi się wydaje, że to już gdzieś widziałem i to jakiś błąd Windowsa. Prawdopodobnie coś z oprogramowaniem .Net framework 3.5, które nie chce się na moim systemie zainstalować.

Telefon działa dobrze więc na razie odpuszczam i testuję, tryb download też działa normalnie.

Edited by kobe720

Jak działa to nie ma się czym przejmować. Jeżeli mówisz że jest problem z instalacją net framework to trzeba by zacząć od zrobienia porządku z komputerem.

• Like 1

Kupując u Goldway'a na Aliexpress mam odblokowany bootloader (mogę od razu instalwoac miuipolska)?

Kupując u Goldway'a na Aliexpress mam odblokowany bootloader (mogę od razu instalwoac miuipolska)?

Nie. Ale może być zainstalowany global

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

@cukru - dziękuję za wskazówkę, zrobiłam tak jak napisałeś pojawił się telefon z kabelkiem na chwilę a potem telefon wyłączył się i włączył na nowo.

Rozumiem, ze jeśli chcę zainstalować rom global dev tak jak radził FromWP to wypełniam tylko ten punkt:   I. INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH (działa też na zablokowanym bootloaderze)

i dalej już się niczym nie przejmuję?

No nie było tak źle. Wszystko działa póki co. Kto wie może skuszę się w przyszłości na zabawę z wgrywaniem xiaomi.eu ;)

Raz jeszcze dzięki za pomoc!

Ciekawa sytuacja. Dzisiaj dostałem R3s Prime International, wgrywałem china dev do odblokowania BL, podłaczam tel, wyskakuje "katastrofalny błąd"i zastopowało flashowanie, odchodzę od komputera ale zostawiam podłączony tel, wracam, odłączam od PC, włączam a tam wgrany china dev :o (na pewno było miui 7.5).

Bardziej porytego flashtoola jeszcze nie miałem.  

• Like 1

Wgrałem ROM przez MiFlash na zablokowanym bootloaderze, chociaż później napotkałem kłopot podczas włączania telefonu, gdyż system żądał hasła, pomogła mi instrukcja która znalazłem wyżej ( przytrzymanie BARDZO długo 'power' podczas prośby o hasło). Następnie bez trudu odblokowałem bootloader, na wersji stabilnej się zacinało na 50 %.  Problem jest w tym ze w MIUI 8 Global nie mogę zalogować sie na konto google. Znalazłem informacje ze trzeba przejść na MIUI Polska, ale żeby to zrobić chciałem wgrać TWRP i tu pojawia się kolejny problem, robiąc wszystko według instrukcji skrypt kończy działanie i uruchamia sie PCSUITE a nie w trybie recovery. 
Ma ktoś jakiś pomysł gdzie zrobiłem błąd? 

Dnia 5.11.2016 o 08:50, MiD napisał:

spróbuj przytrzymać bardzo długo przycisk power na komunikacie o haśle

12 godzin temu, konrad_129 napisał:

Wgrałem ROM przez MiFlash na zablokowanym bootloaderze, chociaż później napotkałem kłopot podczas włączania telefonu, gdyż system żądał hasła, pomogła mi instrukcja która znalazłem wyżej ( przytrzymanie BARDZO długo 'power' podczas prośby o hasło). 

Mi po wgraniu ROMu w wersji DEV również android prosi o hasło, trzymam przycisk power wciśnięty do momentu ponownego włączenia telefonu ale po ponownym uruchomieniu dalej prosi o hasło. Powinienem trzymać dłużej?

Udało mi się odblokować telefon, wykorzystałem poradnik zamieszczony na tej stronie.

Edycja:

Ogromne podziękowania dla autora kompendium! Dzięki Tobie udało mi się wgrać MIUI, a walczyłem z tym na telefonie znajomej przez bardzo długi czas.

Moje spostrzeżenia: Podczas zdejmowania bootloadera ważne jest aby sprawdzić wersję sterownika w systemie ponieważ windows 10 nie instaluje automatycznie odpowiedniego drivera. Bez tego sterownika odblokowanie stawało mi ością w gardle na 50% pierwszego procesu. W TWRP po zainstalowaniu miui.eu pokazał mi się monit że telefon nie ma żadnego systemu. Dla pewności wgrałem po raz drugi miui, tym razem bez wipe i telefon zadziałał. Usługi google działają bardzo dobrz,e jednak przez pewien czas nie byłem w stanie wysyłać SMSów ani połączyć się z internetem mobilnym. Problem samoczynnie zniknął po jakimś czasie. Odłączyłem się od WiFI, zacząłem grzebać w konfiguracji internetu i jakoś zadziałało :)

Edited by Meryler

Nie mogę wejść w tryb download żadną metodą opisywaną w poradniku.... czy ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził?

czyli nie każdą metodą z poradnika, bo to z niego cytat... 

na Twoim miejscu powstrzymałbym się z cięciem, szczególnie jeśli nie masz żadnego wolnego

próbowałeś komendy - fastboot oem edl?

Edited by MiD

Ok znalazłem wolny kabel, działający - sprawdziłem - pociąłem poskręcałem założyłem izolację, -> NIC.

Nic się nie dzieje z telefonem po podłączeniu go kombinowanym kablem do komputera.

@MiD

Czyli sprawdziłem już wszystkie metody.. komendy próbowałem

Edited by quaqua

3 minuty temu, quaqua napisał:

Komenda  fastboot oem edl powoduję wyłączenie trybu fatboot wraz z komunikatem w cmd FINISHED OKAY..

pytanie o nic dotyczyło bardziej kabla

Skręciłem zielony razem z czarnym.  Tak jak na obrazku 

IMG_20161109_191703.jpg

1 minutę temu, MiD napisał:

pytanie o nic dotyczyło bardziej kabla

Wiem, odpowiedziałem na pytanie edytując post i oznaczając Cię w nim.

" Nic się nie dzieje z telefonem po podłączeniu go kombinowanym kablem do komputera. "

Mi czarny z zielonym nie zadziałał, tylko czarny z białym, wtedy był dźwięk podłączenia telefonu do komputera, zmieniłem na normalny kabel i poszło w edl

Edited by Pepso94

15 minut temu, Pepso94 napisał:

Mi czarny z zielonym nie zadziałał, tylko czarny z białym, wtedy był dźwięk podłączenia telefonu do komputera, zmieniłem na normalny kabel i poszło w edl

Zamieniłem kabelki, i zrobiłem tak jak napisałeś czyli biały z czarnym, reakcja jest taka: telefon wibruje, pokazuje się ładująca się bateria na ekranie potem logo mi i sytuacja się powtarza, i tak w kółko... 

Mój telefon chyba nie ma tego download modu po prostu.. nie wiem co myśleć

@quaqua Miałem podobną sytuację, cały czas logo Mi, nie mogłem wejść w tryb edl, tak jakby go w ogóle nie było. Desperacko naciskałem wszystkie przyciski aż się telefon wyłączył i wtedy kabel wymusił edl. Jak to nie pomaga to zostaje chyba serwis. Można zainstalować przez fastboot, ale do tego trzeba mieć odblokowany bootloader i być zalogowany w telefonie na konto Xiaomi.

Edited by Pepso94