Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam redmi 3 i postaram sie skrocic moja historie aby byla jaknajkrotsza. Szukam pomocy bo jestem bliski roztrzaskania telefonu o sciane. Nigdy nie mialem problemow z odblokowywaniem bootloadera na innych telefonach.

Redmi 3 mam od tygodnia, zgode na odblokowanie bootloader dostalem w poniedzialek.
 Tutaj pojawia sie pierwszy dosc pospolity problem: podczas proby odblokowania staje na 50%, z racji tego ze nie jest to dev rom.

Sprobowalem drugiego sposobu czyli aplikacji updater ktora jest zwalona i nie wgrywa romu (drugi dosc pospolity problem). Zainstalowalem inna wersje tego samego programu i tym razem faktycznie cos sie dzieje po wybraniu romu, telefon uruchamia sie ponownie dwukrotnie i wszystko niestety pozostaje bez zmian.

 Probuje flashowac przez miflash, gdzie bron Boze nie ma zadnej spacji w sciezce a mimo to mam blad cant find file (open serial port). 

Szlag mnie juz trafia. Mam nadzieje ze ktos z Was zna rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się o inny kabel, wgraj MiPCSuite (aby dociągnął sobie sterowniki)... Niestety, czasami idzie łatwo i od strzała, a czasami trzeba zmieniać kable, porty, systemy operacyjne, komputery... :P Przed flashowaniem a po pierwszym podpięciu w MiFlash również powinno Ci pobrać sterowniki, przynajmniej tak było w moim przypadku - każde pierwsze podłączenie w innym trybie potrzebowało innych driverów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze drugie co mi przyszlo na mysl to wgranie mipcsuite. Gdy telefon jest odpalony i podlaczony na kablu wszystko jest ok, program widzi telefon. Ale gdy chce skorzystac z opcji flash tego programu (postepuje zgodnie z instrukcja i odpalam w trybie fastboot) program nie widzi telefonu. Moj system operacyjny to w10. 

Dzieki za odpowiedz, sprobuje z innymi portami. No chyba ze ktos ma inne pomysly. Sprawdzilem do tej pory 2 porty, sprobuje z reszta jak wroce z pracy. 

 

P.S to mozr byc wina sterownikow? Nawet jesli po podpieciu miflash widzi telefon?

Edytowane przez whyisthiskeephappening
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Download(vol+ i power) to w Miflash, wiem o tym, ale dziekuje za zwrocenie uwagi. Niestety u mnie nie dziala. 

Fastboot (vol- i power) jest wymagany do flashowania w MiPcSuite.

 

Oba sposoby nie dzialaja u mnie.

Miflash - open serial port/ couldnt find file. Sciezka folderu jest jak najprostsza. Jedyne czego nie zrobilem to wrzucenie roma prosto na C, zamiast tego probowalem zaladowac rom z innego folderu. Chociaz watpie by mialo to az takie znaczenie. Niedlugo to sprawdze

Edytowane przez whyisthiskeephappening
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, whyisthiskeephappening napisał:

Zapomnialem dodac ze drugie co mi przyszlo na mysl to wgranie mipcsuite. Gdy telefon jest odpalony i podlaczony na kablu wszystko jest ok, program widzi telefon. Ale gdy chce skorzystac z opcji flash tego programu (postepuje zgodnie z instrukcja i odpalam w trybie fastboot) program nie widzi telefonu. Moj system operacyjny to w10. 

Dzieki za odpowiedz, sprobuje z innymi portami. No chyba ze ktos ma inne pomysly. Sprawdzilem do tej pory 2 porty, sprobuje z reszta jak wroce z pracy. 

 

P.S to mozr byc wina sterownikow? Nawet jesli po podpieciu miflash widzi telefon?

1. Możesz sobie darować MiPcSuite szkoda twojego czasu, chyba że potrafisz użyć chińskiej wersji. Musisz MiFlashem.

2. Masz Win10, ale jaką wersję? Musi być 64Bit! (podobno niektórym się udało na 32, musieli mieć farta)

3. Jaką wersję romu dev pobrałeś? Musi być w formacie .tgz i trzeba to dwukrotnie rozpakować, najpierw dostaniesz jeden plik .tar potem folder z plikami. Musisz ten folder wgrać do katalogu głównego dysku C:

Jeżeli tak zrobisz, masz zainstalowane sterowniki i sprawny kabelek to musi zadziałać.

"Miflash - open serial port/ couldnt find file" znaczy że nie może znaleźć plików które powinny się pojawić w folderze po dwukrotnym rozpakowaniu romu.tgz

MiFlash to tylko skrypt który uruchamia programy flashujące zawarte w paczce .tgz razem z romem.

Edytowane przez FromWP
Dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien progres, bo teraz juz nie mam tylko i wylacznie cant find file - przez 30 sekund mam komunikat - Open serial port failed - try again, tak przez 30 sekund, i pod koniec - cant find file. Zastanowił mnie jeszcze log miflash po instalacji

[0000141C]CInstaller::InstallDriver(407): Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002)
[0000141C]CInstaller::InstallDriver(353): Nieokreślony błąd.(0xe000024b)
[0000141C]CInstaller::InstallDriver(316): Nieokreślony błąd.(0xe000024b)

 

[0000141C]CInstaller::InstallDriver(407): Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002)
[0000141C]CInstaller::InstallDriver(353): Nieokreślony błąd.(0xe000022f)
[0000141C]CInstaller::InstallDriver(316): Nieokreślony błąd.(0xe000022f)

I tak, mam windows 10 x64
uzywam MIflash, najnowszego, z 2016 rokju

LOG FLASHOWANIA
wszystko kreci się wokól jednej linii:

[0000076C]OpenSerialPort(98): Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002)
[0000076C]DownloadFlashProgrammerSahara(757): Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002)
[0000076C]COM3    22.20    Open serial port "\\.\COM3" failed, try agian.
[0000076C]COM3    24.22    Open serial port "\\.\COM3"
[0000076C]OpenSerialPort(98): Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002)

etc..

probowałem roznych wersji miflash, wciaz bez zmian

Edytowane przez whyisthiskeephappening
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowałem, odinstalowalem MiPcSuite, i zainstalowalem ponownie. mam 2 kable.Teraz  mam:

[00001ADC]CQPSTReport::GetPortObject(308): Wystąpił błąd podczas ładowania biblioteki typu/DLL.(0x80029c4a)
[00001ADC]COM3    0.01    wait port ready to use 0

 

I tak liczy do 10. Co wiecej, jak wchodze od recovery i wciskam download, to czasami srednio co 3 uruchomienia recovery ekran w ogole nie gasnie, nic nie wyswietla ale jest wlaczony. Nie wiem juz o co tu chodzi a poziom zirytowania sięga zenitu. Moze miec to zwiazek z Win10.

Nie byloby problemu gdyby updater dzial jak nalezy i gdyby unlock dzialal jak nalezy... Chyba rozwaze format kompa bo i tak juz za duzo wszelakiego syfu zainstalowalem i moze cos ze soba koliduje. Wszystko to aby tylko odblokowac tą cegłę.

Edytowane przez whyisthiskeephappening
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak instalowałeś sterowniki do telefonu? One są chyba bez podpisu cyfrowego MS i trzeba Winzgrozę uruchomić w odpowiednim trybie żeby się zainstalowały.

Opis jak to się robi masz np tu: http://www.mamkomputer.info/windows-10-instalowanie-sterownikow-niepodpisanych-przez-microsoft/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem w trakcie formatowania kompa, zainstalowany syf wyraznie spowolnil jego prace wiec jak system zostsnie postawiony zaczne od poczatku. A poki co dzieki wszystkim za udzielanie mi wskazowek

Swoją drogą to ciekawe że w tym poradniku napisane jest ze telefon ma byc w trybie download, a na stronie http://en.miui.com/a-234.html
widnieje ze ma byc w fastboot.

Edytowane przez whyisthiskeephappening
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem pobrać ROM xiaomi.eu stable z linka podanego w pierwszym poście https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760 a tam tyle wersji, że można się pogubić. Ostatnie dwie cyfry to jak się domyślam wersja Androida, ale czym różnią się między sobą te romy? Na jaki się zdecydować?

xiaomi.eu_multi_cancro_V7.3.2.0.MXDCNDD_v7-6.0.zip

xiaomi.eu_multi_gemini_V7.3.2.0.MAACNDD_v7-6.0.zip

xiaomi.eu_multi_virgo_V7.3.2.0.MXECNDD_v7-6.0.zip

Edit:

Ok już wszystko jasne:

Cytat

szukamy romu z "ido" w nazwie

 

Edytowane przez yankees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to głupie, ale chciałbym uzyskać odpowiedź.

Otóż mam złożona prośbę o odblokowanie bootloadera. Ona ma przyjść SMS.

Aktualnie jestem w Orange, ale karta sim mi pada i ogółem chce przenieść nr do T-mobile. Czy po takiej zmianie operatora SMS z pozwoleniem (pewnie jakiś klucz) przyjdzie mi na tej karcie z T-mobile czy nie?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sms przyjdzie na numer podany w danych konta xiaomi. Ten sms to tylko powiadomienie - nie ma tam zadnych danych. Rownie dobrze mozesz sprawdzać tam gdzie składałeś wniosek - jak będzie zgoda to wyskoczy strona do pobrania miunlocka.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wgrany rom xiaomi.eu na zablokowany bootloader

próbowałem odblokować telefon bo dostalem sms   no i poprzez miflash próbowałem wgrać  Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download
i w czasie ladowania wyswietlil mi sie komunikat ze mass storage is full

"w magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia"

taki mam komunikat przy probie flashowania telefon odlaczylem a teraz caly czas telefon mi sie wlancza i wisi na znaczku mi.com co robic

 

Edytowane przez tombeast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradnik :) już jestem po odblokowaniu bootloadera (wg tej chińskiej aplikacji) niestety nie mogę tego sprawdzić ani też wgrać TWRP. Ponieważ wyskakuje mi w konsoli taki komunikat:

Cytat

fastboot.exe in not recognized as an internal or external command, operable program or batch file

Wiecie jak to rozgryźć? 

fast.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukash napisał:

Dziękuję za poradnik :) już jestem po odblokowaniu bootloadera (wg tej chińskiej aplikacji) niestety nie mogę tego sprawdzić ani też wgrać TWRP. Ponieważ wyskakuje mi w konsoli taki komunikat:

Wiecie jak to rozgryźć? 

fast.png

Miałem identyczny komunikat. Pomogło rozwiązanie (wgranie TWRP) z tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego poradnika użyłem informacji alternatywnych bo przez Flash_TWRP.bat nie idzie. Nadal nie wiem co źle zrobiłem, wrzucałem obraz: twrp_ido do nowego folderu na partycji telefonu. Flashify (w file explorer) nie widział tych plików, ale była opcja ściągnięcia bezpośrednio z poziomu programu TWRP (3.0.2-0). Ściągnąłem odpalił, wgrałem xiaomi.eu_multi_ido_V7.2.7.0.LHPCNDB_v7-5.1. Pojawiły się błędy (coś o checksum), ale telefon odpalił normalnie. Root zniknął, w opcjach panelu sterownia => uprawnienia. Nie mam informacji o root. Program root checker basic wywala komunikat: „niestety! dostęp do roota nie jest prawidłowo zainstalowany na tym urządzeniu”. Root na bank był, bo przecież zainstalowałem TWRP z poziomu programu Flashify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lukash napisał:

Z tego poradnika użyłem informacji alternatywnych bo przez Flash_TWRP.bat nie idzie. Nadal nie wiem co źle zrobiłem, wrzucałem obraz: twrp_ido do nowego folderu na partycji telefonu. Flashify (w file explorer) nie widział tych plików, ale była opcja ściągnięcia bezpośrednio z poziomu programu TWRP (3.0.2-0). Ściągnąłem odpalił, wgrałem xiaomi.eu_multi_ido_V7.2.7.0.LHPCNDB_v7-5.1. Pojawiły się błędy (coś o checksum), ale telefon odpalił normalnie. Root zniknął, w opcjach panelu sterownia => uprawnienia. Nie mam informacji o root. Program root checker basic wywala komunikat: „niestety! dostęp do roota nie jest prawidłowo zainstalowany na tym urządzeniu”. Root na bank był, bo przecież zainstalowałem TWRP z poziomu programu Flashify.

Na nowo roota(super su) musisz wgrać z zipa przez recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tombeast napisał:

miałem wgrany rom xiaomi.eu na zablokowany bootloader

próbowałem odblokować telefon bo dostalem sms   no i poprzez miflash próbowałem wgrać  Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download
i w czasie ladowania wyswietlil mi sie komunikat ze mass storage is full

"w magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia"

taki mam komunikat przy probie flashowania telefon odlaczylem a teraz caly czas telefon mi sie wlancza i wisi na znaczku mi.com co robic

 

Spróbuj na innym systemie, najlepiej 64bit

 

55 minut temu, pikus149 napisał:

mam problem bo chce wgrać rom przez miflsh ale nie wykrywa mi telefonu w trybie download.. natomiast w trybie fastboot wykrywa mi telefon w miflshu. Ktoś ma jakieś pomysły ?

Problem ze sterownikami albo systemem. Najłatwiej spróbuj na innym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarekm95 napisał:

Spróbuj na innym systemie, najlepiej 64bit

 

Problem ze sterownikami albo systemem. Najłatwiej spróbuj na innym kompie.

Witam jakoś ogarnąłem sprawe ale było troche nerwów i stresu w czasie wgrywania china dev stable po okolo 20 sek zlapałem bootloopa telefon cały czas sie włanczał i resetował na znaczku miui dopiero przez kombinacje wciśnięcia 3 przycisków wchodził w tryb download trzeba było przytrzymać trochę dłużej

pomogło dogranie i reset kompa

MiFLash_v20160401.zip  z tego linku http://xiaomitips.com/download/miui-rom-flashing-tool/ 

póżniej krok po kroku z poradnika i wszystko OK miui 6.5.5 wgrane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Próbowałem wgrać ROM china stable przez MiFlash. Proces się zatrzymał z błędem "W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia". Odłączyłem telefon i tu zaczyna się problem - telefon zaczął się sam resetować (robi to cały czas teraz) tzn. wyłącza się i włącza, pokazuje się logo mi mi.com i koniec. Jak chcę go wyłączyć, to robi się to samo, jedynie mogę przejść do FASTBOOT, ale nic więcej. Czy ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...