Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. No pewnie. Zacząć myśleć i zwrócić się z takim pytaniem do sprzedawcy.
  2. Wygląda na to że tutaj producent celowo podaje 7800 mAh dla 3,7V a nie mniejszą wartość rzeczywistą dla 5V bo to marketingowo wyglądało by gorzej. Ale tak naprawdę najlepiej by było gdyby wszyscy podawali pojemność w jednostkach energii czyli Wh a nie mAh. To i tak dobrze, że w nawiasie podali 28,88 Wh. Przy podawaniu mAh można jak widać trochę pomanipulować niekoniecznie mijając się z prawdą.
  3. W innych też powinni podawać (jak nie mają się czego wstydzić). Test i opis tego co ma w środku masz tu: http://mdiy.pl/test-powerbanku-xiaomi-10000mah/ Wszystkie komponenty raczej na poziomie.
  4. Tak dobrze myślisz, 0,88x0,90=79% Trochę to zaniżyłem.
  5. To co wyliczyłeś to teoria i nie brałeś pod uwagę sprawności procesu ładowania. W przybliżeniu założyłbym sprawność na poziomie 75% i to mniej więcej odpowiadało by twoim rzeczywistym wynikom.
  6. Nie ma global i raczej nie będzie dla Redmi 3 pro. Wystąpić o zgodę na odblokowanie, poczekać 10-15 dni studiując forum. i wgrać rom eu.
  7. To powinno się udać zainstalować przez updater w telefonie dev z tego linku: http://en.miui.com/download-298.html . Ściągasz, kopiujesz do pamięci telefonu i uruchamiasz update z pliku.
  8. Instalujesz chiński rom w którym jest tylko chiński i angielski, to nie jest global i dla tego modelu takiego raczej nie będzie. Jedyny który możesz zainstalować na zablokowany to 7.1.3 eu pod MiFlasha. Resztę info jak to zrobić w kompendium wiedzy, dużo do poczytania.
  9. A jaki masz rom, bo musisz mieć oryginalny chiński dev na innym nie zadziała.
  10. Była starsza wersja która działała na 32, ale nie wiem czy zadziała z Redmi Note 3. Chyba łatwiej i bezpieczniej znaleźć komputer z systemem 64bit
  11. Bo ty próbujesz przez MiPcSuite i przez to na pewno się nie uda przynajmniej dla Redmi 3 (dla Note też raczej nie). MiFlash to coś zupełnie innego, poszukaj i poczytaj. Zacytowałeś moją odpowiedź dla kolegi z Redmi 3, ty masz z tego co widzę Redmi Note 3.
  12. Tak warto zresetować do ustawień fabrycznych i dodatkowo przed tą operacją zrobić własną kopię lokalną aplikacji i ustawień na karcie SD wbudowaną aplikacją do kopii. Niezależnie od kopii w chmurze. Reset do ustawień fabrycznych i wykasowanie danych osobistych jest w twoim interesie.
  13. No to tu czerń jest chyba lepsza od tej w G3, Z oglądaniem filmów zero problemu, w praktyce jak położysz obok Iphona 6 i wyświetlisz to samo na R3, to różnica jakaś tam będzie, ale w sumie pomijalna. A na jak długo wystarczy taka wydajność procesora, to wróżenie z fusów, ale przypuszczam ze na dwa lata to spoko.
  14. FromWP

    Etui i szklo do Redmi 3

    Dla mnie silikon, albo Nillkin. Ipaky wygląda nieźle ale do najcieńszych nie należy.
  15. Redmi 3 ma prawie na pewno LCD właśnie od LG, Nasycenie, odwzorowanie kolorów jest niezłe. Mi osobiście pod tymi względami bardziej odpowiada od Amoleda z S3 którego kolory są przejaskrawione i nienaturalne, a dodatkowo ma jakąś dziwną zielonkawą dominantę (w S6 i S7 jest lepiej, bez tej dominanty). Czerń to chyba jedyny gorszy parametr wyświetlacza R3, (porównując z Amoledami) jak to jest dla ciebie najważniejsze, to nie będziesz zadowolony. Procesor daje radę do normalnego użytkowania niczego więcej nie potrzeba, chyba że jesteś zapalonym graczem. Mi 5 wcale nie jest duży, trochę cieńszy, może minimalnie wyższy, ale lżejszy od R3. Co do baterii to tutaj Redmi 3 wygrywa ze wszystkim o "normalnych" rozmiarach i wadze. W wykonaniu zupełnie nie widać oszczędności (no może jedynie brak podświetlenia klawiszy funkcyjnych). Jak kolega cincin27 napisał w międzyczasie powyżej, ekran Redmi 3 ma wysoką jasność maksymalną i niską minimalną co przekłada się na dosyć komfortowe użytkowanie i nie męczy nadmiernie wzroku.
  16. Ty i tak jesteś skazany na instalację przez MiFlasha, a taka usuwa wszystko z telefonu, więc nie ma znaczenia na jaki rom wgrywasz. Ten rom który ci wgrali jest jakiś dziwny (ostatnia wersja oficjalnego to chyba 7.3.1) czyli i tak przez updater niczego na to nie wgrasz. Jeżeli okaże się, że to nie wina romu, to najbezpieczniej wgrać oryginalny chiński z tego linka który podałeś. Do takiego nie mają prawa się przyczepić w przypadku ewentualnej reklamacji. A czy jest bezpieczne? W sumie chyba nikt tutaj nie uwalił telefonu, co najwyżej nie był wstanie wgrać.
  17. Nie ma sprawy, podobno dawanie sensownych porad bardziej dowartościowuje od brania, Powodzenia.
  18. FromWP

    Bateria do redmi2

    To w sumie żadna różnica cenowa, szczególnie biorąc pod uwagę czas dostarczenia.
  19. Więcej pomysłów nie mam, ale jak zmieniłeś to to mogło być powodem. Możesz jeszcze nowszego dev-a zainstalować, bo przez updater to chwila, a najnowszy chyba jest lepszy.
  20. To jesteś w innym miejscu ja mam na myśli ustawienia w menu ustawień, nie panelu sterowania, z pl to tak wygląda:
  21. A "Tryb oszczędzania baterii" jaki masz? Bo oprócz swojego profilu oszczędzania trzeba jeszcze to zmienić. Domyślnie jest "normalny" (czyli zupełny bezsens bo ogranicza dostęp do sieci i lokalizacji dla aplikacji w tle) trzeba ustawić "nie blokuj".
  22. Masz jakiś nieoficjalny rom i na to nie wgrasz niczego przez updater. Musisz wgrać przez MiFlasha (innej drogi nie ma!) chiński dev rom pod MiFlasha. Tu masz link do romów w takim formacie (.tzg) dla wszystkich tel Xiaomi: http://en.miui.com/a-234.html Jak to zrobić znajdziesz w poradnikach i tym forum.
  23. 200-250 to realna cena, można kupić wersję 2Gb w Polsce z fakturą za 499zł
  24. Niestety masz jakiś dziwny rom na który nie wgrasz oficjalnego dev przez updater. China dev jest obowiązkowe, nie opcjonalne, na żadnym innym nie odblokujesz. Musisz zainstalować przez MiFlasha chiński rom dev (specjalna wersja pod MiFlasha z rozszerzeniem .tgz) poszukaj na forum jak i gdzie to znaleźć. Sam pisałem o tym parę razy.
  25. To jeszcze możesz sprawdzić w panelu sterowania, uprawnieniach aplikacji i dodatkowo czy Yata jest domyślną aplikacją do sms. Więcej opcji chyba nie ma.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...