Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. To tylko agresywne reklamy, żadnego wirusa nie masz. Zainstaluj dodatki Miui Polska tam jest dodane blokowanie reklam to może pomoże.
  2. Bo oficjalnego (chińskiego) global nadal nie ma i dla Redmi3 raczej nigdy nie będzie. To że ktoś w nazwie romu umieszcza słowo "global" znaczy tylko tyle że rom jest wielojęzyczny i ewentualnie odkrzaczony. Romy eu są robione na podstawie china stable i dev. Ten najnowszy rom na zablokowaby BL w nazwie pliku ma global, ale po zainstalowaniu zgłasza się jako wersja rozwojowa eu 6.5.12 z identycznym tlumaczeniem i funkcjonalnością.
  3. Nie podaje się modelu, ale telefon w trakcie procesu jest weryfikowany. Zdarzały się przypadki ponownego zablokowania po wgraniu chińskiego romu (przynajmniej tak to opisywali użytkownicy) i wtedy 30 dniowy okres karencji przy ponownym odblokowaniu nie obowiązuje z czego by wynikało, że telefon jest weryfikowany nie tylko co do modelu ale np NS czy IMEI. Nigdzie nie twierdziłem że nie można, (te kila słów ze strony Miui jestem w stanie zrozumieć). Napisałem że sprawdzę to empirycznie i podzielę się wiedzą.
  4. Niestety tego Ci nie powiem bo nie wiem. To dosyć nowy telefon i na starszych romach były z nim problemy (takie same romy "ido" jak dla Redmi 3). Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz się cofać, bo ostatni eu/pl 6.5.26 to chyba najlepszy rom dla tego modelu. Nie ma romu 5.x.xx dla Redmi 3 pro, bo w 2015 roku to jeszcze go nie produkowali.
  5. Jak nie będziesz wgrywał chińskiego romu to BL-a ponownie nie zablokujesz. Wylogować musisz telefon z konta Xiaomi w telefonie. Po prostu usuwasz to konto (poprosi o hasło do konta), nie ze strony xiaomi.eu. Wylogować się z konta (usunąć z telefonu) możesz w każdym momencie, nie ma z tym problemu.
  6. Ok dam znać w niedzielę. Tylko ja będę odblokowywał dokładnie taki sam model (nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie).
  7. Po wgraniu chińskiego romu może powrócić. Pominięcie konfiguracji konta Xiaomi niczym nie skutkuje, nie musisz go używać, ale jak miałeś telefon podpiety do konta i nie wylogowaleś go to po flashowaniu systemu nic bez zalogowania z nim nie zrobisz.
  8. Podobno można na tej samej zgodzie, ale nie częściej niż co 30 dni. W niedzielę będę wiedział bo podejmę próbę odblokowania telefonu znajomego na moim koncie (swój odblokowałem ze 2 miesiące temu).
  9. Chyba nawet kilka, a romy pod Mi Flasha do wszystkich tel. masz tu: http://en.miui.com/a-234.html
  10. Nie będzie, na każdy rom nawet modzony można wgrać oficjalny Global dev przez MiFlasha bez odblokowania bootloadera. Czyli w zasadzie nie ma znaczenia z jakim romem kupisz.
  11. Pytaj sprzedawcy, on powinien wiedzieć co wgrał. Nie ma oficjalnego romu producenta czyli Xiaomi z językiem innym niż chiński i angielski na ten telefon. Po prostu cię oszukał.
  12. Chyba nie, co najwyżej jakiś oficjalny global do momentu odblokowania pozostaje
  13. Nic, instalujesz rom dla Redmi 3 Pro, a masz Redmi Note 3 Pro. Ciesz się że nie chce się zainstalować.
  14. Jak ci nie przeszkadza śmieciowy rom to możesz na nim pozostać. Nie było takiej wersji jak w tytule, ani oficjalnej ani eu, dlatego nie bardzo wiadomo co tam masz wgrane i kto to wyrzeźbił.
  15. FromWP

    konto xiaomi

    Założyć konto z poziomu komputera, a potem zalogować się na nie w telefonie. Tak jest łatwiej bo trochę przy zakładaniu i pełnej aktywacji trzeba popracować. Dodatkowo wszystko trzeba robić w języku angielskim i w telefonie też taki należy ustawić przy zakładaniu konta i rejestracji karty SIM. Nie piszesz z jakim romem to dostałeś, jak zakładałeś itd. Nieznany błąd jest nieznany, trudno cokolwiek doradzić.
  16. Na Win10 da się, tylko trzeba doinstalować jakieś usługi BT do przesyłania dźwięku po BT, jakoś to uruchomiłem. Na Win7 nie próbowałem, bo już nie mam.
  17. Nie tego nie testowałem, ale nie czytałem nigdzie o problemach z dwoma kartami
  18. Potwierdzam, moim zdaniem to najlepszy rom, żaden stable (one się tylko tak nazywają, ale niekoniecznie są Stable). Bugiem ciągle jest lokalna kopia zapasowa która już w momencie wykonywania kasuje dane niektórych aplikacji, ale wiem z którymi u mnie ma problem i te po prostu pomijam. Jeszcze synchronizacja z chmurą Xiaomi, rejestru połączeń nie potrafi, reszta ok.
  19. Niestety ale problemy z odblokowaniem to chyba najobszerniejsze wątki na en.miui.com i trudno o jednoznaczne rozwiązanie. Wygląda to jak odczynianie Woo-Doo. Jakiś koleś pisał, że trzeba odczekać co najmniej 24h po zalogowaniu i zlokalizowaniu telefonu i wtedy zadziała. Inny twierdzi że pomogła ręczna reinstalacja sterowników w Windows. U mnie to poszło zupełnie bezproblemowo, ale byłem na chińskim dev i zalogowany do konta łącznie z zarejestrowanym nr telefonu co najmniej tydzień. Przy Redmi Note 3 Pro nawet powstał wątek w którym sugerują opisywać dokładnie jaki rom, system operacyjny, nr IMEI itd. i zgłaszać to Xiaomi.
  20. Chyba nie ma to sensu, musisz poszukać przyczyny w innym miejscu. DEV powinien wystarczyć. A czy tel. jest przypięty to w MiCloud logując się na komputerze można sprawdzić i dodatkowo spróbować zlokalizować.
  21. No nie do końca, jest dużo nowsza wersja bazująca na eu 6.5.12 i działa również na Redmi 3pro na ten temat tu:
  22. Też potwierdzam, że ten skrypt oszukuje. Odblokowany BL, wgrany 6.5.26eu a pokazuje 3xfalse.
  23. Chyba możesz, potrzebny Ci MiUnlock, który już kiedyś pobrałeś, albo link do pobrania, który był bodajże w SMS-sie. Może dlatego nie wyświetla się formularz bo już masz zgodę przyznaną. Jakby poszło to napisz inni będą wiedzieć.
  24. Chyba błąd popełniłeś (nieświadomie) updejtując do china dev po unlocku. Prawdopodobnie to zablokowało ponownie BL. Trzeba wgrać TWRP zaraz po unlocku, bez update.(Jeżeli dobrze zrozumiałem kolejność kroków które robiłeś)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...