-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
A dużo masz tam nawyświetlane w tym pasku statusu? Bo jak za dużo i nie ma miejsca na wyświetlenie ikon powiadomień, to wtedy właśnie wyświetla tylko 3 kropki. Spróbuj na chwilę wyłączyć np pokazywanie prędkości transmisji danych, procentu baterii, nazwy operatora i zobacz czy się pojawią ikony zamiast trzech kropeczek. Resztę ustawień powiadomień masz też w menu powiadomienia i podmenu powiadomienia aplikacji.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Najlepiej zainstalować TWRP cofface, dołączonym skryptem bo to sprawdzone i przypuszczam że jakbyś tego użył to nic byś nie namieszał i miał kopię danych. Link: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995299569 Link do forum xiaomi .eu http://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/ gdzie masz więcej info. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Na to pomysłu nie mam. Z jednym ap i repeterem o tym samym SSiD działa, ale 3 różne ap z takimi samymi SSiD? -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
1. Redmi 3 chyba raczej na pewno nie obsługuje 5GHz tylko 2,4 bgn, czyli z dual banda nici. 2.Problem z synchronizacją z kontem Googla na tym romie, w nowszych bywa lepiej. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Po instalacji przez MiFlasha to wszystko znika root też i trzeba od nowa. Dlatego podstawą jest kopia z której można by to było odtworzyć i chyba tylko na tym polega namieszanie. Nie wiem co można by było zrobić żeby roota zachować, bo mi root nie był na razie do szczęścia potrzebny. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
No to trochę to potrwa i chyba dane aplikacji straciłeś. I tak niedługo zmienisz rom na nowszy (tak przypuszczam).Najlepsza i najszybsza metoda na kopię zapasową, to lokalna kopia na SD, bo kopiuje i aplikacje i dane aplikacji (te w pamięci wewnętrznej i karcie SD). Niestety nie we wszystkich romach ta funkcja działa prawidłowo, a szkoda. Jeżeli po instalacji romu wgrałeś to samo TWRP które miałeś przy wykonywaniu kopii to powinno widzieć tą zrobioną na SD. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Jak do 7.1.3 to najlepiej i najpewniej bo wszystko od nowa postawisz MiFlashem (oczywiście wersję romu pod MiFlasha). A jak przez TWRP to raczej wipe data i dalvik/cache (ale nie zawsze konieczna data, bywa różnie przy downgrade). Jak wracałem z romu dev na 7.2.7, to nie wystarczył dalvik/cache, ale wipe data już po downgrade pomógł. No i odtworzenie danych z chmury, kopii lokalnej, czy kopii z TWRP. -
To kółeczko służy również do zmiany jasności, jak przesuniesz palcem po obwodzie to się zmienia (ale tylko po wskazaniu punktu ostrości)
-
Tak ale tam chodziło o coś innego, tego tu nie rozumiem, może się po prostu popsuł? Przywrócenie do stanu początkowego nie zaszkodzi. W tym romie o ile pamiętam chyba prawidłowo działa kopia lokalna, możesz zrobić na SD, przywracanie danych potrwa kilka minut, a nie godzin (jak masz dużo aplikacji czy innych danych).
-
Następna wersja będzie z mikrofonem, żeby rozwiązać ten problem, bo programowo chyba się nie da.
-
Czyli chyba wszystko ok. W sumie nie widzę jakichś różnic w działaniu aparatu w zależności od wersji romu, tego chyba nie ruszali. Jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem, że aparat ustawia dosyć długi czas naświetlania przy słabym oświetleniu i trzeba się mocno starać żeby zdjęcie było nieporuszone (w porównaniu z poprzednimi telefonami które miałem, czy testowałem).
-
Bez pliczka też działa rewelacyjnie, na żadnym romie nie miałem z tym problemu, może coś w uprawnieniach aplikacji przestawione.
-
Rozumiem że masz problem z ustawieniem ostrości, bo "wyostrzanie zdjęć" to zupełnie inne zagadnienie (nawiasem mówiąc Redmi 3 trochę za bardzo odszumia i wyostrza). Ustawianie ostrości u mnie działa normalnie, może mogło by być lepiej, ale większych problemów nie zaobserwowałem. Dodatkowo możesz dotknąć ekranu w punkcie gdzie chciałbyś mieć ustawioną ostrość i to też działa. Z bliska chyba najmniejsza odległość z której można fotografować to 5 cm (poniżej nie ustawi) i też nie zauważyłem problemów.
-
Są dwie rady, albo wyrzucić, albo sprezentować wrogowi. Nie da się tak tego użyć żeby wszystko działało, niezależnie od oprogramowania.
-
Bateria raczej jest gorsza, ale wszystko inne lepsze. Akurat w tym modelu narzekania na baterię nie bardzo są na miejscu, chyba że ktoś ma ładowarkofobię, lub chce bić rekordy w czasie działania bez ładowania.
-
Z 7.3.1 telefon trochę szybciej reaguje na wszystko i chyba minimalnie lepiej działa bateria. Kilka rzeczy jest nowszych, np kalendarz. Niestety lokalna kopia zapasowa po wykonaniu kasuje dane niektórych aplikacji, a w 7.2.7 działało to prawidłowo. Z tą kopią to jedyna wada w stosunku do 7.2.1 jaką zauważyłem, reszta raczej na plus. (kopię opanowałem, wiem które z moich aplikacji kaszani, te pomijam i kopiuję ręcznie). 7.3.1stab jest jednak starsza od 6.5.5 cotygodniowej w której jest więcej zmian i chyba oceniając po krótkim używaniu jednej i drugiej najlepsza w tej chwili to jednak 6.5.5 A o tej nowej 7.3.1 stab pisałem wczoraj w wątku ogólnym, że jest do pobrania.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Trzeba by wiedzieć na bazie jakiego romu jest to stable. To 7.3.1 prawdopodobnie starszego niż 6.4.28. Okaże się jak zainstalujesz bez wipe. Zrób pełną kopię w TWRP najwyżej wrócisz i zrobisz wipe all. -
Akurat niedawno przerabiałem to podpowiedziałem.
-
Który kalendarz Ci nie synchronizuje, wbudowany, czy Googla? Zainstaluj sobie Kalendarz Googla ze sklepu to i ten wbudowany zacznie synchronizować. Prawdopodobnie gdzieś po drodze wysypała ci się usługa synchronizacji kalendarza Googla, a instalacja googlowego kalendarza powinna to naprawić. Miałem podobny problem z Redmi 2 i taka operacja pomogła, może i tu pomoże.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Bez żadnych wipe, wszystkie dane i ustawienia zostają. Mi przez updater automatem nie zaskoczył, dopiero po uruchomieniu z updatera TWRP i instalacja z poziomu TWRP. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Jest nowy stabilny 7.3.1eu link https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863138006 Już wgrałem, trwało to max 10min wliczając ściągnięcie z serwera. -
Chyba w Micenter, a swoją drogą chyba dosyć odporny, zdeptanie mu zaszkodziło, ale tylko trochę.
-
To akurat nie silikon i z czasem się porysuje ale według mnie to i tak chyba najlepszy wybór. Silikon nawet oryginalny momentalnie żółknie, z czasem zaczyna się lepić, paprochy włażą pod spód, nacieszysz się tylko chwilę.
-
Mi nie udało się znaleźć, ale napisałem bo jakieś tam doświadczenie z klapkami mam i to trochę przeszkadza. Osobiście przestałem używać jakiegokolwiek etui i telefon bez etui leży najlepiej w dłoni dodatkowo wygląda dobrze. Nawet zerwałem hartowane szkło Mocolo, bo po miesiącu zaczęło się minimalnie odklejać w górnym rogu co niby nie miało znaczenia, ale denerwowało. Jakbym miał używać to wybierał bym pomiędzy silikonem (oryginalnym), albo Nillkinem, lub Ipaky. Z tych trzech wybrałbym chyba Nillkina bo odsłonięte klawisze i gniazda, czyli nie ogranicza funkcjonalności, dodatkowo nie pogrubia za bardzo i jakoś tam wygląda.
-
Koniecznie chcesz z klapką? To trochę ogranicza funkcjonalność telefonu, znajoma kupiła dokładnie takie, a po tygodniu używania oryginalny silicon.
