Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Bo poprawiają i wkrótce powinien się pojawić.
  2. No bo to prawda, to że ktoś sobie nazwał tą wersję global to jego prawo (ma kilka języków to global), bo to nie jest oficjalny rom, tylko jakaś autorska przeróbka (nie wiem kogo i z jakiego romu bo nie mam potrzeby instalowania). Nic w kwestii oficjalnego global dla Redmi 3 pro się póki co nie zmieniło. Oficjalny rom Global to taki robiony przez Chińczyków dla telefonów przeznaczonych na rynki globalne. Taki rom instaluje się z pliku przez updater na zablokowany BL. Ten to jakaś przeróbka pod MiFlasha.
  3. Spróbuj nagrać coś z dźwiękiem kamerą telefonu zakrywając naprzemiennie mikrofony i odsłuchaj to na słuchawkach. Będziesz wiedział czy to problem sprzętowy. Masz dwa tel to możesz porównać.
  4. Ja wróciłem na 6.5.19 , ale spoko jutro piątek, będzie nowsza wersja z poprawkami i nowymi błędami.
  5. Ja nie mam zakłódkowanej, tylko dodaną do autostartu i w ustawieniach jako domyślna. Nie wywala się. Pisanie głosowe to musisz Googlowe doinstalować (rozpoznawanie mowy) bo z tego SK chyba korzysta. Statystyki w twoim romie chyba też są: Panel sterowania, bateria, "użycie baterii" pod napisem Pozostało i symbol w prawym górnym rógu i masz Szczegóły historii z wykresem.
  6. Też takiego uchwytu używam, jak działa klima to zimny jak lód, nie ma prawa się przegrzać.
  7. A potem piszesz, że nie działa sklep, czyli o niebo lepiej?
  8. W telefonach komponenty są prawdopodobnie identyczne. Problemy wynikają chyba z używania różnych aplikacji, TWRP które niby działają ale nie do końca idealnie. Dodatkowo usługi Googla są w romach eu okrojone i wciskane w Miui trochę na siłę. Google też broni się przed okrajaniem swoich usług ciągle coś zmieniając. Robiłeś też wipe data? U mnie w którymś momencie Google zaskoczył i wszystko zaczęło sprawnie działać. Ale dodatkowo kombinowałem na różne sposoby w ustawieniach Googla i nie jestem w stanie odtworzyć co spowodowało poprawę.
  9. Ale za to przesiadka z powrotem na 6.5.19 z działającego 7.3.2 szybka i zupełnie bezproblemowa. Powrót na 7.3.2 z 6.5.19 nie ma sensu.
  10. Mi też nic nie odłazi, tył aluminiowy jest dosyć odporny na zarysowania. Używam już drugi miesiąc bez etui i szkła (zaczęło się odklejać, a silikon żółknąć i przeszkadzać). Te plastikowe elementy z tyłu wyglądają na barwione w masie, nie napylane. Co do srebrnej ramki wokół ekranu miałem wątpliwości bo to też plastik, ale nic się z tym nie dzieje. Już dwa razy upadł i nadal żyje (co prawda na parkiet nie beton).
  11. Tak ale dopiero po czyszczeniu wipe cache/dalvik, data i kilku innych manewrach zaczęło działać (przechodziłem z 6.5.19). Sklep Googla i inne usługi też nie chciały zaskoczyć. Teraz już wszystko działa ok. Oczywiście kopia zapasowa w chmurze dała d. komunikat "brak kopii zapasowej" odtworzyłem z lokalnej kopii.
  12. Bez rewelacji, baterię żre podobnie do poprzednich, drobne poprawki w stosunku do 7.3.1. Pod tym względem to rozwojowa 6.5.19 chyba lepsza, trochę błędów, ale sporo poprawek w stosunku do 7.3.2.
  13. 20 cyfrowy kod to jest ukryty pod zdrapką ale na opakowanie Redmi 3 nie ma zdrapki, nie dali (miałem taką w Redmi 2). Możesz sprawdzić po IMEI link http://order.xiaomi.com/service/imei ale nie wiem czy jeszcze działający. BL masz zablokowany.
  14. Do TWRP możesz wejść na dwa sposoby. 1. Z poziomu updatera komendą uruchom w recovery 2. Włączając telefon trzymając vol+ i power aż pojawi się chińskie menu serwisowe i tam masz wybór w jakim trybie chcesz uruchomić Jeżeli nie możesz pomimo to, to dwa wyjścia, albo coś nie poszło z tym odblokowaniem, albo nie zainstalowałeś TWRP. Z tego co pamiętam to po poprawnej instalacji TWRP telefon od razu uruchamia się w TWRP. Jakie TWRP instalowałeś?
  15. Jeżeli sam nie występowałeś o zgodę na odblokowanie bl i nie przeszedłeś całej tej procedury to masz na 99,9% zablokowany bl i żadnego TWRP czy CWM nie wgrasz.Twoja wersja romu to jedyna eu jaką sprzedawca mógł wgrać na zablokowany bl. Możesz sobie poszukiwania darować i poszukać na forum w jaki sposób odblokować bl, jak wgrać rom dev który będzie potrzebny do odblokowania itd. Na poszukiwania odpowiedniego TWRP będziesz miał 7-14 dni, bo tyle mniej więcej się czeka na zgodę od Xiaomi.
  16. To jaki masz w końcu ten telefon, bo próbujesz wgrać rom do Redmi Note 3 Pro (kenzo). Wcześniej pisałeś że masz Redmi 3 pro (ido), ostatnio, że Redmi Note 3 (hennessy). Doczytałem, że chyba kenzo. Jakbyś miał oryginalny rom to by się przez updater udało dev zainstalować, próbowałeś tak po bożemu? I dlaczego koniecznie chcesz flash_all_except_data_storage.bat , chyba powinieneś użyć przy badziewnym romie flash_all.bat a to masz.
  17. Nie mam pomysłu, możesz spróbować zainstalować najnowszy eu 6.5.19 może będzie lepiej https://miuipolska.pl/download/ to tylko chwila, ściągasz, kopiujesz do telefonu, uruchamiasz update z pliku. Powrót ma chiński raczej nie ma sensu.
  18. Czyli odpowiedni, powinno działać bezproblemowo, powrót na chiński raczej nic nie zmieni. Może to błąd po stronie twojego operatora?
  19. To jaki rom wgrałeś Miui Polska (którą wersję), czy Latest China Stable Version Fastboot? Raczej takich problemów nikt nie zgłaszał (jedynie na 7.1.3 i Redmi 3 pro)
  20. Bo to ten sam rom jest do Redmi 3 i pro (ido).
  21. Wiadomo że jakoś wpływa, ale nie jest to bardzo prądożerne. Jak w innym telefonie masz ustawione wybudzanie tapnięciem, to też dotyk jest cały czas monitorowany i trochę energii ta funkcja potrzebuje. Ustawienia klawiatury masz w ustawieniach, urządzenie, język i klawiatura, klawiatura Google i masz tam motyw jasny i ciemny. Rozpoznawanie mowy powinno działać, tylko trzeba to uruchomić, jak nie doinstalować usługi Google ze sklepu. Osobiście polecam doinstalowanie klawiatury SwiftKey, dużo więcej możliwości konfiguracji, motywów (też masz opcję pisania głosowego).
  22. Na chińskim romie tego nie przeskoczysz. Na romach eu/pl tego nie ma i ten systemowy odtwarzacz daje radę, ładny prosty i działa.
  23. Właśnie się pojawił najnowszy opóźniony rom eu 6.5.19 oczywiście na odblokowany bl. Instalacja a w zasadzie optymalizacja trwa trochę dłużej niż zwykle. Trzeba trochę poczekać.
  24. Tak, na zablokowany wiele się nie naszukasz, bo jest tylko jeden i więcej nie będzie 7.1.3.
  25. To zależy co masz na myśli, bo ten 7.1.3 to jedynie pod względem baterii jest dobry, reszta niekoniecznie. Najnowszy 6.5.12 pod innymi względami jest zdecydowanie lepszy. A za chwilę będzie 6.5.19 (delayed) i nowy stable 7.3.2 (bo chiński się właśnie ukazał).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...