Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Chodzi o tą samą wersję tylko inaczej instalowaną z formatowaniem od podstaw telefonu (Miflash), co eliminuje ewentualne błędy przy normalnych aktualizacjach. Edge jest po prostu wolne i nic z tym nie zrobisz. Problemy najczęściej miała wersja 3s international która ma pasmo LTE b20, co do UMTS900 to nie wiem.
  2. Zanim zareklamujesz to przynajmniej zainstaluj oficjalny nowszy rom np global dev. Nie musisz w tym celu odblokowywać bl i żaden sprzedawca nie może się do tego przyczepić. Po prostu romy dev w telefonach Xiaomi są nowsze, i zazwyczaj stabilniejsze od tak zwanych stable.
  3. Tej informacji to szukaj na forum en.miui, tam częściowo zajmują się chińskimi romami. Ale to pomysł poroniony bo nawet jak te gapsy zainstalujesz to nadal będziesz miał dziwne chińskie usługi bo twój obecny rom jest dla chińczyków. Romy xiaomi.eu=miuipolska już są dla twojego telefonu, tylko musisz odblokować bootloader, wgrać twrp i taki rom zainstalować. Poczytaj lokalne poradniki, wszystko w nich jest. Czy global wyjdzie to na razie nie wiadomo, a romy Miuipolska, czyli inaczej xiaomi.eu (bo to od pewnego czasu dokładnie te same romy) już są dla wszystkich trzech Redmi 4, 4a, 4pro tu skróty do pobrania dla wszystkich telefonów: https://miuipolska.pl/download/
  4. Nie rozumiem, przecież sam napisałeś że ci się z aktualizowało właśnie do global 6.11.24, nie masz polskiego?
  5. FromWP

    Miracast

    Da się, jedynie przez Wi-Fi może być problem, ale to chyba zależy od tego z czym masz to połączone, ja używam dongla Ezcast i z Wi-fi też nie ma problemu.
  6. FromWP

    Miracast

    Jak najbardziej, nawet Redmi 2 to ma i nawet sprawnie działa, przez kopię ekranu można transmitować wszystko co się wyświetla na ekranie, to jest duży plus Miracasta.
  7. Raczej nie licz na to że samo się naprawi, jak błąd powstał wcześniej to jego naprawa przez zwykłą aktualizację romu recovery może nie zadziałać, ale poczekać możesz.
  8. To samo napisałem w komentarzach tego DP bo mam tam konto, trochę dziwny portal (niby jarają się najnowszymi programami różnej maści, już to jest wysoce podejrzane).
  9. No i tu jest problem, bo ciągle nie do końca wiadomo o co chodzi z tym internetem Edge w Redmi 3s. Są dwie grupy użytkowników, tzn. jednej działa bezproblemowo, przełącza się z 2G, Edge do LTE prawie natychmiast, innym nie chce, ale po restarcie czasami loguje się do LTE. Problem może być sprzętowy (może wypuścili jakąś wadliwą partię 3s), albo sofwarowy bo niektórym na nowych romach dev 6.11.24, global dev, czy eu działa to dobrze inny aktualizacja do najnowszego romu nie pomaga. U mnie LTE działa bez problemu, ale mam Playa i kompletnie nic nie kombinowałem, zmieniałem z APN-ami itd. Nie wiem jak to jest w T-Mobile. Mam po prostu ustawione: i działa. Wyczytałem na en.miui (nie wiem czy to prawdziwe i wiarygodne) że np. VoLTE (u nas nie zadziała z winy operatorów) zaczyna niektórym użytkownikom działać po instalacji najnowszej wersji global dev ale Miflashem z opcją flash all romu fastboot. Nie wiem, ale może by to pomogło (jak wykluczysz winę po stronie operatora, zasięgu, taryfy, starej karty sim nie obsługującej LTE itd.) Jak się czujesz na siłach możesz sprawdzić czy to pomoże (jakieś ryzyko niepowodzenia zawsze jest). " E mimo 5 kresek zasięg" tu akurat ilość kresek nie ma znaczenia, po prostu znaczy jesteś zalogowany w Edge i masz dobry sygnał. P.S. Dobra wiadomość dla flashujących MiFlashem na zablokowanym bl. Mój 3S na global dev 6.11.24 już bezproblemowo wchodzi do trybu download (EDL) z tego chińskiego menu serwisowego uruchamianego kombinacją Vol+ i power przy włączaniu telefonu. Coś w końcu poprawili!
  10. Na tym romie to cud że w ogóle ci sim działają, wersje romu eu wycofali koledzy bardzo szybko, a Chińczycy niestety zostawili i ludzie się męczą. Ale na własne życzenie bo nowych aktualizacji było już sporo.
  11. Popatrzyliście, przecież z tego co napisałem nie wynika że nie mogło zablokować ci bl. Nie wiem o co błagasz, mogło wgranie romu zablokować. Mi też kiedyś zablokowało ale wgranie któregoś globala w Redmi3.
  12. Chyba jedynym rozwiązaniem jest wgranie od podstaw romu Miflashem w tybie download, bo twrp nie masz (obrazek telefonu z kabelkiem). Tylko musisz go w ten tryb wprowadzić co bywa trudne w tym modelu. Podobny temat i rozwiązanie:
  13. Pierwsze jest nie prawdziwe, "w trybie zwykłym" (rozumiem że masz na myśli fastboot) z zablokowanym bl nic nie wgrasz. Dostałeś telefon z odblokowanym bl co w przypadku tego modelu jest możliwe, bo były romy z odblokowanym bl. Drugie może być prawdziwe (ale nie musi), zależy od romu, miflasha i ustawionych opcji. Właśnie tak często bywa.
  14. FromWP

    Problem z GPS

    A istnieje taki problem? Napisz dokładniej co nie działa i na jakim romie. Akurat moduł GPS w tym modelu jest dosyć czuły i szybko łapie fixy.
  15. FromWP

    Mi Band 2

    W programie Panel sterowania. Zainstaluj sobie ze sklepu Samouczek Miui, tam masz sporo przydatnych informacji.
  16. Akurat ten telefon możesz chyba odblokować wgrywając starszy oficjalny rom na którym bl jeszcze nie był blokowany. Nie ma wtej procedurze niczego nieoficjalnego.
  17. Normalnie kablem USB podłączonym do telefonu, albo na kartę SD i wkładasz do telefonu. Jak twrp nie widzi pliku, to reboot do recovery czyli twrp i powinno zobaczyć. Udało się?
  18. FromWP

    Oryginalny Soft

    Oj to nieprzyzwoite w dobrym towarzystwie nie wypada zdjęć robić, ale może trawienie teraz lepsze i inne rzeczy działają tak jak powinny?
  19. Plik zip romu możesz wgrać wcześniej, nie ma znaczenia kiedy go wgrasz.
  20. Tak to to samo, koledzy połączyli siły i wydają razem.
  21. To wkrótce dostaniesz, a na globalu też w razie czego chwilę wytrzymasz. Z lokalnej kopii Miui odtworzysz wszystkie aplikacje i 95% ustawień systemu i danych aplikacji.
  22. Nie dostaniesz żadnego kodu, tylko info, że możesz odblokować z numerem konta Mi z którego występowałeś o pozwolenie. Jak dwa telefony to chyba dwa różne konta potrzebne, o ile jeszcze przestrzegają reguły że można odblokować następny telefon na tym samym koncie po upływie 30 dni. Jak podpiąłeś do konta nr telefonu, to dostaniesz sms-a.
  23. Lepiej wgraj global dev, zanim stable dogoni dev to dużo wody w Jangcy upłynie.
  24. To trzeba chyba ustawić w opcjach programistycznych, albo wybrać opcję połączenia USB jako "Audio source" która powinna się pojawić po podłączeniu urządzenia umiejącego odtwarzać dźwięk po usb. Opcje programistyczne włączysz klikając 7 razy na wersję Miui w ustawieniach, "informacje o telefonie". Takie cóś: Albo włączyć funkcję "Włącz auto kierowanie do urządzeń peryferyjnych audio USB" (przetłumaczone trochę po polskiemu w globalu).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...