Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Mój też global stable widział tylko kilka minut, potem zibaczył global dev i żadnych problemów z przełączniem z 2g w zwyż, niezależnie czy jedna czy dwie karty sim (Play). W tym linku z en.miui chyba wszyscy zgłaszający mają global stable.
  2. FromWP

    Mi Band 2

    Może to kwestia romu, uzywam z 3s i nigdy nie miałem problemu. Spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować MiFita, zrestartować tel.
  3. Mi PC Suite nie wykrywa wielu telefonów i obecna wersja anglojęzyczna do niczego się nie nadaje poza zabawą (chińska podobno działa ale domyślam się że po mandaryńsku niewiele rozumiesz). Jak ci jest bardzo potrzebne recovery to powinieneś je wgrać, ale do tego Mi PC Suite nie jest potrzebne, tylko odblokowany bootloader i pakiet "minimal adb". Wszystko masz w poradnikach.
  4. Tu masz jakiś link do toturiala, ale prowadzi do starszego romu dla twojego telefonu: http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html
  5. Możesz tylko telefon nie będzie ci działał. Musisz poszukać na en.miui a twój telefon nazywają tam Redmi 2 enhanced. Najprawdopodobniej link będzie po chińsku bo to model tylko na Chiny.
  6. Jak chińczycy zrobią globala bo na razie nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie.
  7. 90% z tych bardziej doświadczonych odpowie ci że dev, ja też.
  8. 1. Użyj MiFlasha 2016.04.01 do pobrania np. tu link: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing 2, Musisz flashować rom w trybie download (edl) ciemny ekran. W trybie fastboot nic nie wgrasz, chyba że odblokujesz bl. Jeżeli masz poprawnie wgrane sterowniki to komenda wprowadzająca telefon w download z trybu fastboot to "fastboot oem edl" (nie wszystkim to się udaje, nawet jak sterowniki są prawidłowe, trzeba czasami przeinstalować). Koniecznie win 64bit. 3. Rom musi być fastboot pobrany stąd (oczywiście dla twojego telefonu format .tgz): http://en.miui.com/a-234.html rozpakowany dwa razy, najlepiej 7zip-em i wgrany bezpośrednio w katalogu głównym dysku np c:/ W Miflashu wskazany rozpakowany folder z plikami romu. To tak w skrócie.
  9. Teoretycznie się da, ale nie działa (raz mi się pojawiło, ustawiłem i d..). Działa jedynie odblokowanie z Mibandem niestety (mi to wystarcza bo mam).
  10. Działa bo ta komenda jest tylko komendą sprawdzającą żeby wiedzieć czy tel. jest widoczny (prawidłowo wykrywany). Ona nie jest niezbędna i nie wpływa na inne komendy.
  11. Jak to "coś tam" to podpowiedzi do opcji komend edl to telefon jest widoczny, a po wpisaniu fastboot devices powinno ci nr urządzenia wyświetlić. Co do reszty to nie wiem, nie rozumiem co robisz. Musisz poczytać poradniki, nie używać MiPc suite bo nie działa, a do odblokowania użyć Miunlocka.
  12. To akurat proste, musisz zmienić twrp. Dla romów Miui na androidzie 4.4.4 to: https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888031 a na androidzie 5.1 to: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995314652 Pierwsze ma numerek 3.0 a drugie bodajże 3.0.1 i zip ma LP w nazwie. Najprościej to zrobić z poziomu samego twrp instalują plik img twrp (install image).
  13. Tak będziesz miał wybór co do romu, global albo eu/pl. Co do LTE to trudno wyrokować co za chwilę będzie, na razie to pasmo b20 nie jest niezbędne. To zależy od sieci i miejsca w którym najczęściej przebywasz. Na przykład Play wykupił całą masę koncesji na konkretne lokalizacje LTE b20 (800MHz) również w dużych miastach. Kupując Redmi Note 4 bez tego pasma musisz mieć świadomość że w niektórych sytuacjach tego LTE nie będziesz miał (ale 3G bywa nie wiele wolniejsze). Mimo wszystko moim zdaniem lepiej kupować telefony w pełni przystosowane do naszych warunków, czyli RN3pro SE, lub R3S International. Ale to tylko moje zdanie, ja nie kupię telefonu wykastrowanego z b20, czyli przynajmniej na razie dla mnie RN4 odpada.
  14. Zdjęcia z chińskiego menu serwisowego w R3s i kalibracji możesz z mojego postu pobrać 

    Co do robienia zdjęć ekranów to oświetlenie jest zbędne, bo ekrany najlepiej prawie w ciemności robić i oczywiście bez lampy. Statyw mógłby się przydać, ale bardziej aparat z trybem manualnym, wyższą czułością i trochę dłuższym obiektywem, żeby nie zniekształcał. Te moje to robione z ręki na szybko, ale poprawione i zmniejszone w PS-sie.

  15. Na miui wystarczy raz, za zapamiętanie tego ustawienia odpowiada system w telefonie. Chyba że trwale rozłączysz parę, wtedy trzeba ponownie po sparowaniu to uatawić. To nie wina tej czy innej wersji Roidmi tylko telefonu.
  16. Nie, jest global i jest rom eu/pl tu https://miuipolska.pl/download/ Z tego co piszesz tobie w zupełności wystarczy global, ale jakby się okazało po jakimś czasie że coś ci nie pasuje, w każdej chwili będziesz mógł zainstalować rom eu/pl. Co do wyboru to największą przewagą rn3pro jest pasmo LTE b20 (które będzie miało coraz większe znaczenie), ale tylko w wersji SE. Na razie nie ma wersji rn4 z tym pasmem. Co do procesora to ten nowy Mediatek jest chyba nawet wydajniejszy, ale praktyka pokazuje, że przynajmniej dotychczas telefony ze Snapdragonami i Miui miewają mniej problemów i są podatniejsze na modyfikacje. Wydajność obydwu jest w zupełności wystarczająca.
  17. Ale o dziwo chmura działa normalnie, przed chwilą sprawdzałem i nawet bez większych problemów skasowałem kopię starego telefonu z poziomu telefonu.
  18. Chyba musisz uzbroić się w cierpliwość bo Chińczykom znowu serwery padły i tu chyba jest problem.
  19. A tam, nie gryzie się. Trzeba w ustawieniach połączenia bt dla danego urządzenia wybrać jakie profile ma obsługiwać. Można mieć kilka urządzeń podpiętych równocześnie tylko każde z nich musi być skonfigurowane do innego działania. W Miui trzeba kliknąć taką małą strzałeczkę (co nie jest takie proste) i wyłączyć przekazywanie rozmów w ustawieniach bt dla Roidmi. Jak to się robi w szajsungach to już nie pamiętam
  20. Chyba inaczej nie można, to dosyć skuteczne zabezpieczenie.Wgranie Miui od nowa nie pomoże. Zmiana na CM-a pomoże o ile masz cały czas odblokowany bl i wgrane twrp . Powinni odpowiedzieć, dodatkowo jak próbowałeś odzyskiwać dzisiaj, to akurat im serwery siadły i to też może być powód problemów. Jakbyś doprowadził proces rejestracji konta do końca to na pewno było by łatwiej, jak to przebiega bez tego to niestety nie wiem.
  21. Przytrzymać dłuuugo power. Prawdopodobnie nic ci się nie wgrało.
  22. Zainstaluj sobie "Weather M8" ze sklepu wygląd oparty na tej z Miui, działa bez problemowo a konfiguracji i informacji więcej.
  23. Wątpię żeby to pomogło, ale to ustawienie znajdziesz w opcjach programistycznych (żeby dostać się do tych opcji musisz siedem razy kliknąć w wersję miui w informacjach o telefonie i staniesz się programistą). Nie znam tej aplikacji ale na pewno można jeszcze pogrzebać w ustawieniach oszczędzania baterii, uprawnieniach itd.
  24. Za mało obrazowe wytłumaczenie, powinno być: A co zrobisz jak cię pozbawią palca żeby ukraść twoją tożsamość, a ty bez tego obciętego palca nie będziesz mógł nawet zadzwonić po pomoc? Albo coś w tym stylu. Bardziej powinno przemówić do wyobraźni mających problemy ze zrozumieniem "dlaczego....."
  25. To chyba coś mu dolega, ludzie zgłaszali problemy z przechodzeniem z 2g na 3g i LTE, ale z połączeniami na tym romie raczej nie. Nie sądzę żeby odblokowanie bl i wgranie romu eu/pl coś tu zmnieniło. Jeżeli masz wszystko dobrze skonfigurowane w ustawieniach sim i możesz wykluczyć winę po stronie operatorów to chyba reklamacja. Możesz jeszcze spróbować (jeżeli tak nie robiłeś) wgrać jak radzi kolega Zexon72 Miflashem, jeżeli problem będzie nadal występował to raczej tylko reklamacja.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...