-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Pisałem o komendach zastępujących ten skrypt, ale jak ci się udało do download wprowadzić to nie ma znaczenia. Na screenie niby ci się wgrywa, ale zdecydowanie za wolno. Normalnie to trwa około 180-220 sekund, pasek zielony dochodzi do końca i jest jakiś komunikat o sukcesie. Niektórym trwa to bardzo długo, ale nie znam przyczyny dlaczego tak się dzieje, niewytłumaczalne. Poczekaj trochę. A co do romu, to prawie na pewno jak wgrywasz stable to nawet jak zielone dojdzie do końca dostaniesz komunikat o błędzie, ale telefon zadziała. Global dev jest poprawiony i tu już normalnie jest komunikat o sukcesie (wgrywałem ostatnią wersję global dev ojcu kilka dni temu i trwało to 170 sekund)
-
Co tu można zdalnie doradzić? Jak prawidłowo rozpakowałeś rom (najpewniejszy 7zip tylko trzeba dwa razy) na c: bez spacji, to możesz jeszcze spróbować: 1. Inny rom np global dev. 2. Inny kabel usb. 3. Inne gniazdo usb. 4. Inny miflash (najlepiej ostatnią wersję ale beta). 5. Inny komputer. A być może telefon po prostu ma uszkodzoną pamięć i to jest powód braku softu. A jak był już wcześniej zalogowany na jakieś konto Mi do którego nie znasz hasła, to nawet wgranie z sukcesem miflashem romu nie pomoże.
-
To próbuj przejść komendami z fastboot, jak masz sterowniki ok to powinien przejść (koszt kabla to tak 5-10 zł a działa natychmiast).
-
To kabelek trzeba zrobić i rom bezpośrednio na dysku c:
-
Nie ustawić ręcznie jak tu napisane: http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon Jakby nadal nie działało to wtedy trzeba do nich uderzyć po wyjaśnienie dlaczego.
-
A sieć? Masz niby najnowszy global stable, nie powinno być problemu z danymi mobilnymi na tym romie (niektórzy mają problem z przejściem z 2G do 3G lub 4G ale to inna kwestia). Musisz sprawdzić ustawienia karty sim czy włączone dane mobilne i ewentualnie APN. To w Plusie trzeba chyba ręcznie APN-y ustawić, musisz poszukać, było na forum i na ich stronach też powinno być. W Play to się samo konfiguruje.
-
Najprawdopodobniej kwestia ustawień, ewentualnie zbyt starej karty sim (przy braku LTE). Nie napisałaś jaki rom i jaka sieć, bo niektóre sieci wymagają ręcznej konfiguracji APN-ów.
-
U mnie zawsze przy wykryj opaskę wibruje i przy wszystkich ustawionych powiadomieniach (brakuje mi jednej aplikacji bo można ustawić max 5). Mam też ustawione odblokowanie w pobliżu opaski i to też działa bezbłędnie. A mam MiFita w autostarcie ale bez kłódki i działa, tylko wyłączone wszelkie oszczędzanie baterii i automatyczne czyszczenie czegokolwiek. Jak ręcznie wyczyszczę (a czasami to robię) to też nie ma to wpływu na powiadomienia.
-
Tak sam to ustawiasz, a czy któryś Xiaomi ma aktywny dual sim to nie wiem, ale chyba nie. Nawet jakby miał to też chyba równolegle z dwóch kart jednocześnie to nie musi działać.
-
Obydwa obsługują i mozesz wybrać który ma dostarczać dane.
-
Lepiej drugi czyli dev, pewniejszy przy odblokowania bl. Zmiana romu na xiaomi.eu da ci po prostu pewny bezpieczny rom bez śmieci, ewentualnego bloadware i możliwość aktualizacji. Tak w skrócie, a ewentualne większe modyfikacje systemu po zrootowaniu to drugorzędna sprawa.
-
Nie wiem jak w przypadku twojego telefonu, bo nowy i mało znany, ale ten test nie zawsze jest miarodajny. Jak uda ci się zainstalować twrp to będziesz miał pewność, ale wątpię żeby miał odblokowany bl.
-
A jak to stwierdziłeś? To że możesz wejść do fastboot nie znaczy że cokolwiek w tym trybie zrobisz. Jeżeli masz żeczywiście odblokowany to można od razu wgrać odpowiednie twrp dla tego modelu właśnie w trybie fastboot.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Nie słyszałem o jakimś ograniczeniu ilości telefonów czy kart sim podpiętych pod jedno konto. Można mieć kilka i oddzielne kopie zapasowe dla każdego z nich.- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Redmi 4 Prada problem z FC na miuipolska
FromWP odpowiedział(a) na Kupiec_1985 temat w Problemy techniczne
Bo tylko takie na razie od Xiaomi są. Z pl jedyny rozsądny to eu/pl z miuipolska. -
Redmi 4 Prada problem z FC na miuipolska
FromWP odpowiedział(a) na Kupiec_1985 temat w Problemy techniczne
Niestety nie wykonalne bo taki nie istnieje, tylko pod recovery. -
Trochę przesadzasz, nadaje się, tylko wersje dev, stable ciągle niedorobione i tu mogę się zgodzić.
-
Symboliczna, miejscami jest trochę dziwnie przetłumaczony, czasami angielski ale to chyba tylko w pogodzie, da się spokojnie używać. Zainstalowałem żonie, samo jej się z piątku na sobotę aktualizuje (można wyłączyć) większych problemów nie ma.
-
Jak nie masz za dużo danych, lub masz kopię danych to bym spróbował po prostu wipe w twrp bez żadnych dodatkowych opcji czyli factory reset. Jak to błąd przy instalacji to kolejne updaty mogą go nie naprawić.
-
Nie rom eu to dopiero po wgraniu gkobala miflashem. Musiał byś poczytać poradniki bo to trochę inaczej. Ale global mający aktualizacje ota dla niektórych może być lepszym rozwiązaniem.
-
Tu można jeszcze próbować wgrać globala miflashem i albo na nim zostać, albo przez aktualizacje rom eu, powinno się tak udać.
-
Żadne kropeczki na dole nie migają?
-
Na Mi to parę minut wisi, całość to tak około 30, potem będą kropeczki, paseczki itd.
-
10 minut to mało, po raz pierwszy na nowym androidzie będzie to trwało co najmniej 30 minut.
-
Coś poszło nie tak, może uda ci się uruchomić twrp trzymając wszystkie trzy klawisze: przytrzymaj długo power i jak Dlatego że znowu dla romu na androidzie 4.4.4 potrzebne jest to starsze twrp które zmieniłeś na nowsze. Spróbuj wgrać ponownie ten nowy rom tylko poczekaj chwilę, na tym logo Mi może wisieć parę minut, ale powinien ruszyć. Tylko sprawdź plik romu bo widzę że pobierałeś go dwa razy bo w nazwie masz spację i (2).
